Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано12.02.10 16:24



Аз мисля,че това е разликата.На едното може да се прави прогностика,на другото-не.За мен си действат много тези техники.И обясняват някои неща,които ги няма заложени в натала на партньорите и дори няма намек за това в синастрията. Такъв пример имах скоро.Двойка.Изключително силна ревност.Нищо в натала според мен на мъжа не загатваше такъв проблем.Като има пуснах един композит обаче стана друга работата........



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано12.02.10 16:30



А случайно да си забелязала кога композита е по-добър от комбина и обратното? Или няма разлика?

Страхотни снимки на котета пускаш!





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано12.02.10 16:45



Мммммм да,влюбена съм в този котарак

Обещаха ми да ми дадат някое негово бебе скоро
Ами по-добър....не знам.Композита не го използвам за прогностика.Наистина доста се припокриват,така че еднакви нюанси се хващат в отношенията. Най-ценно според мен е да се гледат аспектите е композита с уран.Каквато и да е синастрията,има ли ги,връзката е почти невъзможно да издържи по-продължително време.Много голяма нестабилност дава урана. До сега само един случай на по-трайни отношения (брак) познавам в,който е силно замесен уран-в квадратура с венера.Но нещата там са супер странни,свободни и си следват своят ход.Историята ми я разказваха,беше доста интересна.Също така първо им се роди дете,5 години живяха и чак тогава подписаха.Колкото и вълнуващ да е урана много аспектиран ли е в композит,едва ли ще се стигне до традиционният смисъл на брака.....
П.П.Хайде довечера ще пиша повече ако ми дойде музата,че вчера бях цяла нощ на работа,днес пак и съм изморена.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано13.02.10 15:43



Едната е средната точка на астроточките, другата е средната точка на времената. Интересно в последния случай, ако са от различни градове на по-големи разстояния как правят хороскопа.

Взема се средната географска точка, та дори и да попада в океана


Друго имах предвид - че едната карта е плод на чиста математика, в която изчисляваме средните точки между двете планети. А в другата вземаме позициите от ефемердите. Пък накрая се оказва, че и в двете карти луната е в един и същ знак (или опозиционния) и се повтарят основни конфигурации.

Ето какво имам предвид - това са съответно комбин и композит между Лиз Тейлър и Ричард Бъртън.



И в двете карти луната е в знак везни, имаме съответно съвпад и опозиция между марс и сатурн, което на практика е повтаряща се тема;

други повтарящи се теми - имаме тау квадрат на плутон, луна и слънце в двете карти, както и венера опозиция нептун; нептун в квадрат с нодална ос, а самата нодална ос е в противофаза...едни такива много интересни повторения.

Разликата в годините помежду им е 7 години, но дори и да е друга цифра, пак забелязах такива повторения. И това много ме замисли. Обаче не мога да "изкарам" онова дето ми се върти в главата, та се огледах за някаква идея като се заговорихте за тези карти.

Редактирано от galy на 13.02.10 16:26.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано15.02.10 09:58



Наистина много интересна работа. За знака на планетите може и да имам някакво предположение, ама виж: МЦ на двата са в съвпад - само 2гр. разлика!!! Луната освен в същия знак е и в същия дом! Вярно много интересна работа. Не предполагах, че и при домовете ще има съвпадения.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline* (whatever)
Публикувано15.02.10 11:01



Наистина има преповтаряне на темите и в двете карти, но едва ли това може да важи при всички двойки. Тежките планети и аспектите между тях ще се запазят като се има предвид скоростта на движението им и периодите на ретроградност, особено ако двамата партньори са от едно поколение.

Като разгледах някои мои връзки забелязах, че ако има преповтаряне на темите в композита и комбина, то това означава, че отношенията между двамата партньори ще бъдат по-сериозни и дълготрайни. Както е било с Елизабет Тейлър и Ричард Бъртън.



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано16.02.10 12:53



МЦ на двата са в съвпад - само 2гр. разлика!!! Луната освен в същия знак е и в същия дом!

Да, за МС не бях обърнала внимание, но той също е или в същия знак или опозиционния - точно като при луната. А луната по тази причина пада или в същия дом, или в опозиционния.

Аз по-скоро за МС имам предположение, тъй като зависи от часа на раждане. И се движи с точна стъпка от 1° за 4 минути. Така че тук имам обяснение.

За планетите предполагам мнението ти е горе долу като това на Кристалин

Наистина има преповтаряне на темите и в двете карти, но едва ли това може да важи при всички двойки. Тежките планети и аспектите между тях ще се запазят като се има предвид скоростта на движението им и периодите на ретроградност, особено ако двамата партньори са от едно поколение.

Обаче си направих един експеримент. Взех картите на Дрю Баримор и Уди Алън напосоки. Идеята ми беше да взема карти с голяма разлика във възрастта - при тях е 40 години. Ето какво се получи:



Има повторение на:
луна/сатурн;
стелиума слънце/марс/юпитер/уран и квадрата на нептун към него - вярно в малко по-различна последователност е стелиума, но в него се очертава съвпада на марс и юпитер;
нодалната ос е в противофаза
луната си е в същия знак, но в опозиционния дом

Комбинирани карти между Баримор и Пола Абдул - разлика в годините 13 (вземам напосоки карти, както вече казах)



Повторения:
слънце-луна-сатурн - в едната карта са в съвпад, в другата съвпада на луна и слънце и в опозиция на стурн
марс-юпитер-уран-плутон - стелиум и опозиция
нодална ос - отново противофаза в съвпад с меркурий/кету и в двете карти
луна - в опозиционен знак и дом
венера-нептун - съвпад и опозиция

Комбинирани карти между Баримор и Мохамед Али - разлика в годините 33



Повторения:
- луната тук е в различни знаци, но на практика е почти в един и същ градус, а домовата позиция се повтаря
- луна/юпитер/нептун/нодална ос с плутон в тригон към тях (и секстил към другия край)
- нодална ос в еднакви градуси
- слънце/уран и тригон/секстил на сатурн към тях

Просто каквито и карти да пусна - на реални двойки или напосоки, без оглед на възрастова разлика, винаги повторения, при това бавните планети участват като по часовник и няма значение дали хората са от едно поколение.

А за нодалната ос сега открих, че винаги попада на едно и също място - като се припокрива или е в противофаза. Интересно, мнооого интересно.

Това се опитвам да го свържа с идеята зад мидпойнтите, защото на практика излиза, че математическия мидпойнт има корелация по един странен начин с взаимните позиции на планетите и в реално време. Но ще трябва да си отклоня мисълта с нещо друго, за да ми светне...ако ми светне нещо де



Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано16.02.10 13:53



За осите: зависи от часа и мястото на раждане. Предполагам заради последното или сутрешно и следобедно време се падат в опозиция. Движението е равномерно ==> би трябвало да са приблизително близки стойности.

"Това се опитвам да го свържа с идеята зад мидпойнтите, защото на практика излиза, че математическия мидпойнт има корелация по един странен начин с взаимните позиции на планетите и в реално време."

За планетите: имат сравнително равномерна средна скорост. ==> и средните положения трябва да са близки. Предполагам разлики би имало, когато едната планета е директна, а другата - ретроградна.

Сега да имахме софтуер да му натъпчем данните и да видим разликите нямаше да е зле.





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: galy]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 13:57



Наистина е много любопитно това...хм, съвпадение.


Значи вариантът със сериозността на връзките отпада, защото и при произволно избрани карти има повторения в темите.

Пускам един композит+комбин на реална двойка с разлика във възрастта 1 година. Освен, че се повтарят знаците на АС и МС, на възлите и знаците и домовете на тежките планети има ли други теми, които да се повтарят?





Тема Re: съвпад на венера и марснови [re: Crystalline]  
Автор Crystalline (whatever)
Публикувано16.02.10 14:38



в двата вида карти явно често съвпадат външните планети и меридиана , това е от астро.ком:

The outer planets and the Meridian are usually similarly positioned in both chart types, since any time taken as a mean between both birth times will show these to be more or less in the middle between both positions.

Редактирано от Crystalline на 16.02.10 14:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.