Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мидпойнтинови  
Автор kotence777 ()
Публикувано25.01.10 18:57



Здравейте

Колко от съфорумците ползват мидпойнтите? Може ли някой да ме "светне" малко по въпроса,че съм много невежа тук

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Мидпойнтинови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.01.10 09:13



Аз ги ползвам. Ама за светването - много писане е и няма време. Има книжки и интернет за целта.





Тема Re: Мидпойнтинови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано26.01.10 11:56



Е чак толкова писане....Общи напътствия имах предвид


Иначе ако не ти се пише, можеш ли поне линк да ми пратиш някакъв,защото нищо сносно не намерих в интернет?

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Мидпойнтинови [re: kotence777]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.01.10 13:12



Е как да не си намерила? А търси ли? Пишеш astrology midpoint в Гугъла и излиза много информация. Ето първите няколко:
http://en.wikipedia.org/wiki/Midpoint_(astrology)
http://www.cafeastrology.com/sunmoonmidpoint.html
http://en.mimi.hu/astrology/midpoint.html
http://junojuno2.tripod.com/mini.htm - мини урок
http://www.venusastrology.com/midpoint_keys.html и т.н.

На бг някои им казват полупунктове.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от rigel3 на 26.01.10 13:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от rigel3 на 26.01.10 13:39.



Тема Re: Мидпойнтинови [re: rigel3]  
Автор kotence777 ()
Публикувано26.01.10 14:36



Бях намерила нещо преди,но не ми хареса обяснението


Мерси много иначе за сайтовете.Ако имаш нещо да добавиш от личен опит ще е интересно ,но явно не ти се пише за т.нар. полупунктове

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Мидпойнтинови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано26.01.10 17:05



полупунктове....огледални пунктове.






Редактирано от varadave на 26.01.10 19:57.



Тема Re: Мидпойнтинови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано26.01.10 19:47



midpoint са в индийската астрология ....арудхите.





Тема Re: Мидпойнтинови [re: rigel3]  
Автор jivi (непознат)
Публикувано26.01.10 21:06



А къде се дяна Гали?Къде са нейните компетентни мнения?



Тема Re: Мидпойнтинови [re: jivi]  
Автор galy ()
Публикувано26.01.10 21:29



Преди 2 часа опитах да постна нещо по темата, но не стана. Затова сега ще се пробвам. Исках да го постна в отговор на Котенцето, но явно няма да стане. Добре че го копирах като заби дира. Ето го.

Ригел3 е прав, че така както си задаваш темата, е доста трудно да се отговори без прилична доза писане. Защото все едно някой да ти каже: може ли да ме "светнеш" по индийска астрология?

Мидпойнтите са пълноценна астрологическа техника. Както индийска астрология си има своята цялостност, същото е и с мидпойнтите. Бях писала по тази тема в другия форум, който вече май е в небитието.

Ще напиша накратко каква е същността. Мидпойнтите отразяват пълноценното функциониране на кои да е два астрологически фактора. В темата за изгорена венера писах за "началото, средата и края". Е, мидпойнтите са онова, което наричаме "среда", защото в тях е съсредоточено конкретното действие на пространствената връзка между две планети. В тази връзка бих искала да спомена, че ако в западна астрология върха на дом се счита като най-мощен, то в индийска астрология най-силен ефект се дава на средата на дома. Чела съм, че има западни астролози, които считат, че планетите имат най-силно влияние ако са разположени в зоната от около 10° преди върха на Асц или МС. Гоклен и неговите чувствително зони в хороскопа, също го потвърждава. И според изследването на Гоклен 12 и 9 домове се оказват далеч по-силни местоположения, отколкото самите 10 и 1ви домове.

Основната същност на миспойнтите е следната. Имаме картината:

Su = Ju/Me

Su (слънцето) е фокалната точка. И показва какво разглеждаме. Ju/Me (юпитер/меркрурий) това е начинът, как може да се осъществи темата, т.е. слънце.

Наистина материалите по тази техника са доста ограничени. Това не е някаква новост всъщност е така добре познатите още от древността арабски точки. Които не са нищо друго а планетарни картини, с които борави и космобиологията. Парс Фортуна, която се изчислява по формулата Асц + Mo - Su, всъщност е чувствителна точка, която съдържа в себе си мощно влияние, когато излезе от скритото си състояние (бъде задействана от транзит или дирекция).

Asc + Mo - Su може да се изпише и като:

Asc + Mo = Su + X
и в този вид имаме пълна симестрия и равновесие. Тук Su "очаква" своята компания Х.

Имаме директни планетарни картини като Su = Ju/Me или индиректни (например Su + Mo = Asc + Sat), където мидпойнтите на двете двойки попадат на една ос или са в аспект 90°, 45° или 135°.

Аспекта 45° е напълно пренебрегван в съвременната западна астрология, но има причина поради която този аспект се оказва изключително динамичен и интензивен.

Просто и аз не знам как точно да те "светна" по въпроса, защото всяко нещо изисква допълнителни обяснения и наистина е много писане. Така че ако минеш на по-конкретни питания, то и отговорите може да са по-конкретни.
Но за мен лично мидпойнтите са едно от нещата в астрологията, което заслужава най-голямо внимание. И при мен няма хороскоп, който да не "мине" през тази техника





Тема Re: Мидпойнтинови [re: jivi]  
Автор varadave ()
Публикувано26.01.10 21:31



А къде се дяна Гали?Къде са нейните компетентни мнения?
Ще се появи ...и ще преведе някоя статия от интернет или дебела книга.
Толкова по компетентността.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.