Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Асцендент Водолей...+ някои въпросинови [re: scarlettt]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.01.10 18:53



Лошото е, когато се задържат вътре, което винаги е с цената на огромно вътрешно напрежение, нищо, че е хубаво фасадата ти да е безпристрастна, незаинтересована и cool.
--------------------------------------------------------
хмм, май твърде дълго сдържах вътре нещата...



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.01.10 09:19



"Представи си колко интересно ще стане ако си провериш 7/те асцендента по
индийската астрология..."


И какво представляват тези Асценденти? То и по западната ще стане интересно, ако тръгнеш да си проверяш 36-те "Асцендента".

Па ако тръгнеш и всички домофикации да правиш, които са 3 цифрено число, съвсем весело ще стане.



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано26.01.10 17:06



Откри Америка...





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор scarlettt (бивша никоя)
Публикувано26.01.10 17:54



Такааа, не намерих начин да публикувам тук картата си, така че давам линк...
МНОГО ще съм признателна ако някой се включи с разсъждения и тълкувания

Аз наистина едва прохождам.





Тема Re:нови [re: scarlettt]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.01.10 18:10



При мен не проработи с този линк.
Можеш просто да запаметиш картинката на компютъра ти, да я качиш в някой безплатен сайт като

и да дадеш линк :)

Do what works or do what's right?

Тема Re: Асцендент Водолей...+ някои въпросинови [re: scarlettt]  
Автор galy ()
Публикувано26.01.10 21:34



И за тази тема си подготвих отделно мненията, че понякога стават сакатлъци и мненията отиват по дяволите.



Аз не съм съгласна с тази теория за силни и слаби асценденти. Първо, че асцендента не е нещо извънземно, това е просто точка в определен знак. Накратко като говорим за асцендент, всъщност говорим за знак и съответен градус в този знак.

Слаб знак и градус (пък бил той и на асц) по дефолт няма.

И за водолея не съм особено съгласна, че бил най-трудния знак за разбиране. Една от най-ярките характеристики е себецентрирането. Т.е. водолея винаги се погрижва на първо място за себе си и рядко се вълнува от другите за сметка на себе си. Това е най-егоистичния знак що се отнася до его-съзнание (следван от везните), затова е толкова силен индивидуалист и затова няма как да го сложиш в някакви рамки - той е сам за себе си. Ако его-съзнанието не е силно акцентирано, то и индивидуалността няма как да е акцентирана. На всичко отгоре това е активен/мъжки знак.

И веднага ще обясня защо е така. Слънцето е израз на "Аз съм". Слънцето е "кралят" в слънчевата система и като такъв то иска да управлява, да блести, да успява, да създава. Но в знак водолей слънцето е в заточение. То няма тази топлина и светлина, която има в знак лъв. И е принудено да действа в атмосфера на ограничения, препятствия и задръжки. Във водолей слънцето не се "чувства" добре. То не може да бъде толкова ярко и щедро.

Слънцето във водолей винаги ще търси начин да бъде като слънцето в лъв. И точно поради тази причина във водолей слънцето е с наклонности да "мисли" преди всичко за себе си и за собствената си същност. То първо трябва да постигне достатъчно сила, да се качи на трона образно казано и чак след това да бъде и да действа като "краля". Логично е че това няма как да се случи и затова тук има само стремеж.

Когато една планета е в собствен знак, тя няма към какво да се стреми, на нея нищо не й липсва. Тя е в най-чистата си форма и затова просто Е. А ако е в място, където е в най-некомфортно състояние (заточение, падение), тази планета има мноооого към какво да се стреми, има много неща да подобрява, да постига. И затова твърде често една планета в заточение или падение, е много по-акцентирана и активна, отколкото ако е в собствен дом или екзалтация. Ако мислим, че слънцето в знак лъв е егоцентрично, то с две шепи ряпа да яде пред егоцентризма на слънце във водолей. Направете сравнение между един човек, който си е богат по рождение и такъв, който се стреми на всяка цена да забогатее. Ей това е разликата. Първия е спокоен и благ, той мисли какво да прави с това, което има (наследството си). Докато другия и майка си ще продаде за пари, а какво остава да мисли за приложение на богатството си. За него целта е "придобиването", не използването. Слънцето в лъв мисли как да раздава "светлината си", докато слънцето във водолей мисли как да придобие светлина.

Затова много по-често слънцето във водолей ще поднася нови постижения, ще изобретява какви ли не щантави неща, защото търси всякакви варианти непрекъснато да намери начин да блести, да го видят, да се превърне в "лъв". Докато слънцето в лъв не търси варианти да блести, то просто си блести и го знае. И затова много по-рядко ще "изобрети" нещо ново. Не знам дали ми схванахте мисълта.

snowflakes never cry всъщност написа почти същото, но по друг начин.



Тема Re: Асцендент Водолей...+ някои въпросинови [re: galy]  
Автор galy ()
Публикувано26.01.10 21:40



Апропо, то по дефиниция Асц е как те възприемат околните, какво е впечатлението, което оставяш у тях, представянето ти пред света и тн. А другата истина за Асц е че започва да се проявява устойчиво около и след първото Сатурново завръщане, т.е. 25-28 год. И това е просто обяснимо, дотогава човек е подложен физически и психически постоянно на трансформация (бебе-дете, дете-юноша, юноша-младеж, младеж-мъж). Та не виждам нищо нередно при теб, нормално е да те припознават по Асц.

Това което е писал Канопус за Асц е напълно вярно, защото човек е склонен да се идентифицира със средата, в която се движи и като как тази среда го възприема. Но това не е реалната му същност, на самия човек. В момента, в който средата му се промени, ще се промени и тази му самоидентификация.
Ако на мен постоянно ми казват, че се държа агресивно и инатливо, ами аз ще започна да си мисля, че съм агресивна и инатлива. Но това е впечатлението на другите, не моята реална същност.

В индийска астрология например се разглежда т.нар. арудха лагна или в превод "онова, което стърчи, което се вижда". Имаш бизнес, хората си мислят, че си умен и образован (а ти може да не умееш да смяташ дори). Може да си умен и гениален, но да си обикновен работник някъде и хората ще мислят, че си посредствен.

Затова е логично в една възраст след 28-30 години, човек да започне да си мисли, че проявява характеристиките на асцендентния си знак. Просто защото това е неговата среда - която около тази възраст става някак по-стабилна - и на база тази среда, той прави някакви заключения за себе си.

Какво се случва обаче, когато нещо в средата се промени? Например смени местоживеене, месторабота (ако е работил дълго време на едно място) или се разведе, или пък е бил самостоятелен и реши да се ожени?! Изведнъж той решава, че се е променил. Средата се е променила и тази промяна предизвиква различна реакция.

В западна астрология, за мен лично, най-значимия показател за това каква е реалната същност на човека, е МС и всичко свързано с него. Това себеусещане, което се дефинира от МС остава постоянно. Защото МС е най-личния фактор. Чисто астрономически, часът на раждане дефинира МС. Докато Асц се дефинира от географските координати и показва какъв е човека, когато влиза в контакт със средата около себе си.

Или по-просто оста Асц-Дсц е "аз, когато съм в контакт с другите". Дсц обаче (по подобие на Асц) не показва другите хора, такива каквито са реално. Той показва онова, което ние очакваме от тях, моделите, на които искаме те да отговарят. По същия начин Асц - това не съм аз, това е впечатлението, което оставям у другите, каква съм, когато съм с други хора. А оста МС-IC "аз, когато съм си само аз". Когато човек се замисля върху това какво иска от живота си, какво търси и не се опитва по никакъв начин да се напасва към другите и техните мнения и постъпки, когато започва да размишлява за себе си и остане сам със себе си, тогава оста Асц-Дсц става напълно излишна. Затова разглеждаме МС, когато говорим накъде се е запътил човек, какво иска да постигне и по-конкретно, когато става въпрос за реализация и в обществото и въобще в живота.



Тема Re: Асцендент Водолей...+ някои въпросинови [re: Khosrow]  
Автор jivi (непознат)
Публикувано26.01.10 21:41



Помисли още веднъж дали по егоизъм везните не ги изпреварват

От опит го знам



Тема Re: Асцендент Водолей...+ някои въпросинови [re: jivi]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано26.01.10 21:51



Кои?



Тема Re:нови [re: scarlettt]  
Автор varadave ()
Публикувано26.01.10 21:51



Сигорна ли си за рождения час на Xavier Naidoo?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.