Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:59 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.  
Автор varadave ()
Публикувано07.01.10 16:05



Споделям наблюдения от хороскопи на нативни с Венера в (combustion)=
горене,изгаряне,запалване,че им липсва огромна порция здравословна гордост,която е предпоставка за развитието на дипломацията в ежеднвните
отношения.Дипломацията е инструмента на здравословната гордост, тоест
околните да се аспектират така както себе си респектираш.Една изгорена
Венера е показател на липсата и невъзможността да се развият тези качества.
Нативните ,които са носители на този аспект се чустват често пренебрегнати
и използвани,малтретирани и обидини.Те от своя страна отговарят на импулсите с агресия и фрустриране.Често са наранени от безразличеето на
околните.Изгорената Венера води винаги до гняв,ядове и конфликти.
Корените на тези прояви са дълбоки в миналото и по-точно в детството.
Несподелената топлина и любов от близки,приятели и любими ,всичко е в пепелта.

Редактирано от varadave на 07.01.10 17:42.



Тема Re: Изгорената Венеранови [re: varadave]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано07.01.10 17:41



Напоследък четох отново за изгорените планети и като че ли имаше доста позитивни тълкувания..... Но си зависи от конкретния случай все пак.



Аз за Венера нямам наблюдения, но за Меркурий например..... какво мислиш? Например Западен спрямо Слънцето, на 5 градуса, гони го, но понеже 1 градус на Изток от Слънцето е Сатурн най-вероятно първо ще се сблъска с него. Това вече си е бая негативничко.... всъщност в случая така и не разбрах Сатурн може ли да се води изгорен? Някои казват да, други не.... Или тук Сатурн "изстудява" Слънцето и Меркурий? Метафорично казано




ПП. Казвам най-вероятно, защото не съм го изчислявала, приех, че е логично Слънцето да задмине Сатурн преди Меркурий да го догони.


let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 07.01.10 17:43.



Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 17:47



Ами явно съвпада със слънцето наистина не е много положително нещо.При всички мои познати с изгорена венера имат проблеми в любовта.Като,че ли вниманието им е все там насочено.А аз имам изгорен сатурн,уж екзалтирал във везни,но не е хубаво.Прекалено съм сериозна и се дразня от несериозно отношение,а човек може да контролира единствено себе си и собствените си постъпки........Не е хубаво изгарянето.....
Иначе имаше нещо за много точните съвпади,мисля,че се казваше "в сърцето на слънцето" такава планета,това би трябвало да е по-добрият вариант........

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 17:51



Иначе за изгорен марс може би не е толкова зле,защото и марс и слънцето са огън.....Хората с такъв съвпад са много инициативни и борбени

Не си оставят магарето в калта........Нали Рокси?

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Изгорената Венеранови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано07.01.10 17:53



Казими. Да, води се по-добрият вариант според едни, и по-лошият според други. Май от целия хороскоп и човекът си зависи.


let it snow, let it snow, let it snow


Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 17:56



Може би....Сега давам мнение на база личен опит.Може и да има изключения,с които не съм се сблъскала.....
П.П.Не знам дали не е възможно изгарянето да влияе по-силно на млади години,после да отшумява???.... Защото и баба ми, и дядо ми имаха изгорена венера в натала.В детството си баба ми е била кръгъл сирак,а дядо с баща инвалид,т.е. трудно детство.Не са се чувствали обичани може би,но като се ожениха имаха невероятно семейство.Дай Боже всеки такова да има.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Редактирано от kotence777 на 07.01.10 18:03.



Тема Re: Изгорената Венеранови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано07.01.10 17:59



Ами то за планетата май е по-комфортно да е в "сърцето" на Слънцето, вместо изгорена. Но за носителят на хороскопа не се знае. По-скоро това имах предвид, но мързелът е много лошо нещо




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 18:07



Абе той мързелът е и по венера,ама и по юпитер понякога

И не е задължително съвпад със слънцето.Една венера на асцендента,знаеш ли как действа хората с усмивка,че чак сами искат да й помагат
Много си я харесвам венерата на асцендента,ама понякога наистина ги домързява Въпроса е,че като се усмихнат и забравяш всичко

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Изгорената Венеранови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано07.01.10 18:15



Влюбих се




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 18:26



Честито Толкова ли лесно се влюбваш? (то не,че знам за какво става дума,може и да не е "лесно",ама сподели,така и така си започнал/а)Да нямаш и ти изгорена венера

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор varadave ()
Публикувано07.01.10 18:29



Да Казими знам колко е добре...

.
Меркури във Ведичната Астрология и Митология е сина на Чандра /Луната.
Вървят винаги ръка за ръка. Според мене Меркури рефлектира при казими.
Виждала съм хороскопи на нативни с този аспект,които са страшно чустветелни и уязвими.Особено когато молят за нещо и просто са отхвърляни.
Луната емоционалния разум има и друг син планетата Марс(Ахам) криворазбраното Его...Егото не търпи отхвърляне, дори при много банални и легатимни ежедневни
желания и молби отблъснели се изгорения меркур ...не е много весело и не е
подходящото време за вицове.

Редактирано от varadave на 07.01.10 18:30.



Тема Re: Изгорената Венеранови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано07.01.10 19:05



А аз имам изгорен сатурн,уж екзалтирал във везни,но не е хубаво.Прекалено съм сериозна и се дразня от несериозно отношение,а човек може да контролира единствено себе си и собствените си постъпки........Не е хубаво изгарянето.....
_______________________________________________________________
Сатурн притоплен мисля е добре поне няма да ти е студено

.
(Майтап)....Сатурн на градус е еволюционарния стремеж на личността и индувидалния креативен творчески почерк,стил,есенция...
Натурка личност точна без "А" социални изкревявания...
Тука му викаме "Hart aber Herzlich" ..."Твърд ,но сърдечен"...Натурална волева
индивидуалност с магнетично силно излъчване...но е излъчване в ядрото е като притопено масло.

Редактирано от varadave на 07.01.10 19:07.



Тема Re: Изгорената Венеранови [re: varadave]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано07.01.10 19:37



То принципно и на Ал Пачино му е "изгорен" Сатурна

Доколкото разбирам за теб това е главно позитивно?


let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re: Изгорената Венеранови [re: kotence777]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано07.01.10 19:38



Хах, това ми беше в отговор на твоята Венера.




let it snow, let it snow, let it snow

Тема е па ...нови [re: kotence777]  
Автор Fuck Phenomena (₪)
Публикувано07.01.10 23:45



... къде го пише т'ва у астро.цом кои планети са ми изгорели бря?





Тема Re: е па ...нови [re: Fuck Phenomena]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 23:51



ЪхЪ



Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: е па ...нови [re: Fuck Phenomena]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано07.01.10 23:55



Нищо нямаш изгоряло,проверих те

Дишай спокойно

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема абе аз дишам-дишам ...нови [re: kotence777]  
Автор Fuck Phenomena (₪)
Публикувано08.01.10 00:00



... амъ май шъ ставам поп



... ако ме последваш и ще ти дам гуменка за да станеш игуменкъ и да нъ споходи вечната манастирска любоФ



Тема Re: абе аз дишам-дишам ...нови [re: Fuck Phenomena]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано08.01.10 00:05



Съгласна съм.Само кажи кога ще се запопиш.........Аз през това време ще те "чакам"



Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема при мене ...нови [re: kotence777]  
Автор Fuck Phenomena (₪)
Публикувано08.01.10 00:13



... всичко, което го правя го правя с големи усилия

... но не защото е сложно ... ами защото сякаш неква стена и к'ви ли не бариери има пред мене

Медиум Коели в Близнаци ... това нали е пътя на живота, по който требе да се върви? Близнаци щом е ... значи нещо отвеяно? ... поп, поет, писател, шаман? ... такива неща



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 00:19



Само двама с такава Венера познавам ... и мога да ги позна в описанието ти, да.
Изгорената Венера води винаги до гняв,ядове и конфликти.
Само за това си мисля, че трябва да има и други предпоставки в картата, а само Венерата не е достатъчна



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave ()
Публикувано08.01.10 00:42



Въртят ми се едни такива мисли....

индийците казват при ретроградна,
венус и сатурн обезателно да се анализират 9.дом от Сатурн и 7.дом от Венерата.
Ами при пригорените небесни тела...можем ли?

Редактирано от varadave на 08.01.10 00:43.



Тема Re: е па ...нови [re: Fuck Phenomena]  
Автор Lillie ()
Публикувано08.01.10 00:51



Ти не беше ли Санта Клаус наскоро?





Тема Re: е па ...нови [re: Lillie]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано08.01.10 00:57



Тук нещо много преминаващи скоро........и аз не мога да им хвана спатиите

Иначе Санта Клаус хубав човек.Дано да се покаже пак скоро с торбата с подаръци



Тема Re: Изгорената Венеранови [re: snowflakes never cry]  
Автор varadave ()
Публикувано08.01.10 00:59



Доколкото разбирам за теб това е главно позитивно?

Ами да характер на фрийк...ауткаст

...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.01.10 01:29



от личен опит смятам, че една такава венера не стига, а и описанието по-горе на човек с такава венера е неточно





Тема Re: Изгорената Венеранови [re: varadave]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано08.01.10 01:44



Е това е яко спор няма. Отстрани погледнато

Вътрешно на човек обаче не е изключено да му е: понякога.





let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 08.01.10 01:45.



Тема да амъ ...нови [re: Lillie]  
Автор 3yмa имъ Teжkaтъ Дyмъ (₪)
Публикувано08.01.10 13:32



... ми свърши празникъ





Тема Re: да амъ ...нови [re: 3yмa имъ Teжkaтъ Дyм]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано08.01.10 13:47



То костюмчетата и униформите може да ги използваш не само по празници

Ама избери си само едно име,че нещо се затрудняваме с теб.Не е хубаво всеки път да се запознаваме

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема тъй де ...нови [re: kotence777]  
Автор 3yмa имъ Teжkaтъ Дyмъ (₪)
Публикувано08.01.10 13:54



... но в къфто и костюм да съм ... все ще ме познаваш





Тема Re: тъй де ...нови [re: 3yмa имъ Teжkaтъ Дyм]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано08.01.10 13:57



ха ха ха ха ха малко странно при положение,че не съм те виждала.....то може от няк'ъФ друг живот да се познаваме......иначе като смениш костюма,нов ставаш

Не е зУе

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема ъми ...нови [re: kotence777]  
Автор 3yмa имъ Teжkaтъ Дyмъ (₪)
Публикувано08.01.10 14:04



... нагъвките нъ мозъчните ми клетки все изискват да се стремя към оригиналност



... а пък и еднообразието убива животъ



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: varadave]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано08.01.10 21:37



Това ми хареса, направо малко странно-стихотворно чак ми звучи ..

, да не казвам друга дума, но е добро де.



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВнови [re: lvony33]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.01.10 21:39



но в повечето от частите си не е вярно



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВнови [re: Rose*]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано08.01.10 22:01







Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВнови [re: lvony33]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.01.10 22:02



не искам да се обаждам много, много, ама виж ми картата, права съм





Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: varadave]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано10.01.10 13:53



В отговор на:

Споделям наблюдения от хороскопи на нативни с Венера в (combustion)=
горене,изгаряне,запалване,че им липсва огромна порция здравословна гордост,която е предпоставка за развитието на дипломацията в ежеднвните
отношения.Дипломацията е инструмента на здравословната гордост, тоест
околните да се аспектират така както себе си респектираш.Една изгорена
Венера е показател на липсата и невъзможността да се развият тези качества.
Нативните ,които са носители на този аспект се чустват често пренебрегнати
и използвани,малтретирани и обидини.Те от своя страна отговарят на импулсите с агресия и фрустриране.Често са наранени от безразличеето на
околните.Изгорената Венера води винаги до гняв,ядове и конфликти.
Корените на тези прояви са дълбоки в миналото и по-точно в детството.
Несподелената топлина и любов от близки,приятели и любими ,всичко е в пепелта.




Моите наблюдения по този показател - изгорена Венера - са малко по-различни. Това са хора, които държат много на контактите, трудно застават на едно мнение, което да отстояват(най-вече когато е в голяма група от хора), не са директни и избягват конфликтите.
Ретроградния съвпад пък е съвсем друга бира.

Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!

Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: Taдж-aлл]  
Автор varadave ()
Публикувано10.01.10 14:41



ЕКЗАКТ...е съвсем друга бира.
Бира и астрология....





Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВнови [re: Taдж-aлл]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано10.01.10 15:11



повече се откривам в твоите думи отколкото в тези на Варадаве...



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано12.01.10 19:25



Нямах намерение да се включвам, защото с теб Варадаве развиване на тема няма как да се получи. Хвърляш напосоки някакви несвързани неща и толкова.
Но виждам че сър Тадж е споделил по-различно мнение, което е доста по-правилно и логично.



Иначе и аз харесвам мистър Ернст Вилхелм Варадаве , даже много. И съм фен на книгите му. Всъщност той говори за нещо доста по-различно от това, което даваш тук – че изгорена венера е уязвима, притежава вродена нездрава изява. Прави човека скован, индиферентен към изпитването на чувства и емоции, но за сметка на това ги търси постоянно от другите.

Изгорените планети по дефолт са закрити/скрити от слънцето гледано от земята. Специално за венера и меркурий обаче, скриването става по два начина: когато са в горна или в долна конюнкция със слънцето.

Слагам една картинка, на която чудесно се вижда:





При горна конюнкция венера не само не се вижда от земята поради светлината на слънцето, но тя на практика е и зад слънцето. Докато при долна конюнкция, тя пак не се вижда, скрита е от слънцето, но на практика е пред слънцето. Всъщност при долна конюнкция венера винаги е ретроградна. Или имаме изгорена директна венера и изгорена ретроградна венера. Това са два различни случая на изгаряне и съответно се отразяват по два различни начина. (това леко отклонение е за хората, които биха попитали защо има разлика)

Какво на практика е изгорената венера? Начало на нов цикъл. Всеки цикъл започва с действието „мобилизиране на войската”, в случая на енергии и сили, които са следствие на обединяването на два фактора. Това е спусъка, възниква импулс за съществуване и с това се слага началото на някаква идея или форма, която се опитва да се осъществи чрез този импулс. Както в Кришна (че и Мохамед, и Исус и Буда и всички останали) казва – аз съм началото, средата и края – той на практика говори именно за цикличното съществуване на всичко на земята, а и във вселената.

Началото (за което става дума) се получава, когато венера е изгорена в директно движение. При това изгаряне новата идея / форма, се опитва да се осъществи в някаква конкретна посока и то по чисто субективен път. Затова може да се говори за венера в „бебешка” възраст. Тази венера не е наясно с нищо. Тя прохожда. Затова е спонтанна, активна, „реве” непрекъснато. Има експанзия. И тъй като става въпрос за проява на нова форма на съществуване, човек с така изгорена венера е силно прилепнал и концентриран към венерините прояви. Тук влизането в многообразни взаимоотношения става напълно несъзнателно и основно на база биологични и психологични нужди. „Шоколада е вкусен и аз ще се тъпча с него”. Тук на първо място е собствената нужда, като при бебетата. Логично е, че когато задоволяваме само собствените нужди, все ще страдаме, че любовта ни изоставя. Защото не се интересуваме от нея и респ. от онова, от което имат нужда другите.

Къде е средата на цикъла? Пълнолунието или опозицията на двата фактора в цикъла. В средата (или опозицията) на цикъла съзнанието на човека се проявява в най-активната си форма по един цялостен начин. Затова и средните точки (мидпойнтите) са тооолкова изумителни при интерпретацията на хороскопа. Но това е една друга тема.

Тъй като венера и меркурий са планети, които не се отдалечават много от слънцето, е необходимо да се уточни, че тяхната фаза „пълнолуние”/опозиция/, е когато са изгорени и ретроградни. Това изгаряне носи съществено различен смисъл. Тук отново имаме много страст и прилепване към изявите на венера. Но изявата на тази венера е максимално обективна и зряла. На кантара са поставени не само личните нужди, но и нуждите на другия, като двете страни са постигнали максимално равновесие.

Макар да има разлики в двата случая, изгорената планета на практика е силно изявена, но когато касае неживи неща в живота. Да кажем работа, къщи, земи, афинитет към красивото, към изкуства, към луксозните неща в живота и пр. Това е така защото аз-ът (слънцето) буквално е залепнал за венера и нейните функции и те се използват до откат.
Но що се касае за живи обекти (всяка планета освен неживи обекти, си е сигнификатор и за живи), като например съпруга по естествена сигнификация, а по конкретно управление на домовете може да сигнифицира я сестра, я чичо, я леля, то към тези живи обекти изгорена венера влияе неблагоприятно.

Или по друг начин казано - външното /физическо значение на изгорената планета често страда от някакво увреждане. Но за сметка на това вътрешното /ментално и психично е осветено и оживено поради светлината на слънцето.

А в зависимост от конкретното управление на домове в даден хороскоп, една изгорена планета понякога е много добре дошла. Като например изгорен управител на 6ти дом, който се оказва вреден не за човека, а за неговите най-общо казано врагове, като ги прави слаби и неспособни да се борят. Или изгорен управител на 8ми дом, който държи настрана всякакви „нежелани” лица в живота ни като хирурзи, данъчни или криминални елементи. Освен това ако слънцето в даден хороскоп е свързано с просперитет, то изгарянето на практика се превръща в комбинация, която дава изобилие и прилив в дадената област, сигнифицирана от изгорената планета.

Така че изгорените планети рядко са толкова „елементарни”. И обикновено са фокусен център в хороскопа точно заради близкия съвпад със слънцето.



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВнови [re: galy]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано12.01.10 19:39



Затова може да се говори за венера в „бебешка” възраст. Тази венера не е наясно с нищо. Тя прохожда. Затова е спонтанна, активна, „реве” непрекъснато. Има експанзия. И тъй като става въпрос за проява на нова форма на съществуване, човек с така изгорена венера е силно прилепнал и концентриран към венерините прояви
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Аххххххххх, колко познатоооооо...

Гал, пиши повече, плииз, като имаш време...



по каквато и да е тема



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: varadave]  
Автор janasu (непознат)
Публикувано12.01.10 20:43



o,великата гали се поиави и изре4е велики слова,никой не може да се сражни с нея.варадав ли,4е ,коя е тя?блаженни са глупците..............зависта е велико не6то.



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано12.01.10 20:53



Иначе и аз харесвам мистър Ернст Вилхелм Варадаве , даже много....

Кой не го харесва мистър Ернст Вилхелм

...



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано12.01.10 21:16



Много хубаво мнение Гали. Като го прочетох обаче ми изникна един въпрос.....
Би трябвало да има съществена разлика при изгарянето на външните и вътрешните планети..........

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано12.01.10 22:52



Разбира се, че има разлика. Но принципа и астрономическата основа на "изгарянето" става по един и същ модел - по подобие на лунните фази. Всъщност лунните фази са в основата. Само че при меркурий и венера, поради вътрешните им орбити, трябва да се търсят позиции, които да са сходни с фазите на луната.



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано13.01.10 04:31



Затова може да се говори за венера в „бебешка” възраст. Тази венера не е наясно с нищо. Тя прохожда. Затова е спонтанна, активна, „реве” непрекъснато. Има експанзия. И тъй като става въпрос за проява на нова форма на съществуване, човек с така изгорена венера е силно прилепнал и концентриран към венерините прояви. Тук влизането в многообразни взаимоотношения става напълно несъзнателно и основно на база биологични и психологични нужди. „Шоколада е вкусен и аз ще се тъпча с него”. Тук на първо място е собствената нужда, като при бебетата. Логично е, че когато задоволяваме само собствените нужди, все ще страдаме, че любовта ни изоставя. Защото не се интересуваме от нея и респ. от онова, от което имат нужда другите.
_______________________________________________________________

Стига глупости дали е изгорена или не Венерата е материала на ЗАЧЕВАНЕТО.
Шукра /Венера = сперма.
Венерата и слънцето са флуидите на мъжа.
Луната и марса са флуидите на жената(менструацията).
Венерата отговаря на първия месец на бременноста.
Тоест сливането на двата флуида и материала за развитието на ембриото.



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано13.01.10 12:45



Гали,прочетох материала,който е дала Варадаве.Не е лош.Там са дадени примери за изгаряне на планетите в знак на падение или когато слънцето е силно,но никъде не видях пример за изгаряне на планета на трон или в екзалтация.В случая с изгаряне на марс в овен,и слънцето е силно,и марс също,така,че не мога да преценя

......Би ли ми казала как ще се прояви според теб например изгарянето на венера в телец или сатурн в козирог? В началото на текста пишеше,че изгорена планета в екзалтация е като в затвор в собственият си дом.....Как го тълкуваш това?

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВнови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано13.01.10 14:41



Венерата отговаря на първия месец на бременноста.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Венера ми е в Овен, значи съм зачената през март и съм се родила другата година март ?!?!

нещо яко куца тук



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: kotence777]  
Автор galy ()
Публикувано14.01.10 14:16



Да, материала е хубав и набляга точно върху това, че не трябва да се приемат буквално термините, които се дават на изгорена планета.

Това за "затвора" си отговаря на факта как външните изяви, свързани с планетата са увредени, но не и вътрешните и съответно живи/неживи. Писах за това в горния си постинг.

Личното ми мнение е, че сатурн не може да бъде изгорен (и юпитер донякъде, но се колебая). В смисъл, че ако за останалите планети, когато са изгорени, тяхната функция буквално прилепва за его-съзнанието и се афишира активно чрез него, то сатурн е опасен за его-съзнанието, защото го потиска. Сатурн застрашава слънцето при близък съвпад, не обратното. Разбира се сатурновата характеристика пак ще е на преден план, но има доста "удари" върху егото на човека.

Планета в собствен знак, дори и изгорена, не е чак толкова слаба. Но зависи за какво отговаря в хороскопа. Може да отговаря за 8 дом и в случая изгарянето е добре дошло що се отнася до живите обекти. По-горе писах принципа какъв - живите неща са повлияни неблагоприятно, но неживите не.

Но може да отговаря за 11 дом и тогава е възможно да има много сериозни възможности за материален успех при човека.



Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: galy]  
Автор kotence777 ()
Публикувано14.01.10 14:26



Мерси Гали



Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Изгорената Венера-Молещото за игнориране ЧУСТВО.нови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано14.01.10 21:50



но никъде не видях пример за изгаряне на планета на трон или в екзалтация.


Това е отговора ,който исках да ЧУЯ от Г.
,но ти се справи отлично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.