Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ал Пачино / ъглов Сатурннови  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано03.01.10 01:02



В един форум преди време един астролог доста добър при това, беше написал, че неговата практика показва, че хора със Сатурн в ъглов дом почти никога не биха се заели с изкуство, поради причина, че е много несигурна професия, а те имат силна нужда от сигурност, яснота, осигуреност и т.н. Гледайки картата на Ал Пачино, се сетих за това.... той има ъглов Сатурн, при това на трон в 10-ти дом в съвпад със Слънцето. Да, има много други аспекти, които..... но все пак, темата ми е за Сатурн. Вие имали ли сте такива наблюдения и какво мислите? В случая талантът и призванието са преодолели други потребности или всъщност самият Сатурн подпомага с прецизност, постоянство и търпение успеха му? Всъщност темата ми е за Сатурн и изкуството

но си ме вълнува на първо място ъгловия, пък и в конюнкция със Слънчо... , пък после и всичко останало.


Ето данните му: 25 April 1940 at 11:02 AM, Manhattan, New York
и картата:





let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 03.01.10 01:35.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.01.10 15:09



Ще ми бъде интересно да прочета всичко, което напишете за него :)



Какво ще кажете иначе за екзалтиран ретрограден Сатурн на асцендента в секстил с Нептун и съвпад с Плутон?

Редактирано от Roxy на 03.01.10 16:39.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано03.01.10 16:17



Веднага още карти ти пускам на хора на изкуството с ъглов сатурн едната, и сатурн-слънце:



Обаче имам подозрения,че на Селин Дион асц. й е края на рак,а не лъв както е даден тук.
Ще ме извиниш,но малко не ми се занимава да качвам снимки на хороскопи от астро.цом-а надявам се линк-овете да всършат същата работа.То на който му се чете,ще направи и едно "цък" На който не му се чете и карта да пусна,няма да я погледне.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано03.01.10 17:06



Сатурн има пряка връзка с изкуството ,нарича се дори "Гениалната болест"

.Малко меланхолично и робусто,тоест не е сладникаво.
Рокси спеца по историческите и религиозните истории.
Давам един тип...староримскaта Богиня Акербаус/Akerbaus/Ceres или т.н "Меланхолична звезда".
Е там има цяла легенда и предистория...ама туй от мене....

Редактирано от varadave на 03.01.10 19:25.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано03.01.10 18:59



Има и такива филмови рецензии...
"Меланхоличен Adventure"

....
или...."its films has also so a beautiful melancholy tendency and is terribly fantasyful"...

Сатурн Арт= "The big outsiders"

Редактирано от varadave на 03.01.10 19:33.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: varadave]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано04.01.10 18:04



Дам, и на мен ми е фенсифъл меланхолията




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.01.10 23:37



Сатурн Арт= "The big outsiders"

Не думай



Do what works or do what's right?

Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано05.01.10 01:46



Тъй като по Сатурн са трудностите при един човек, нещата по които работи с усилие, неговите страхове, пречки това е и причината човек със силен Сатурн(ъглов, аспектиращ планети) да не е "подходящ" за творческите дейности. В творчеството(поне така, както аз го приемам) се изисква експерименти с творбите, със себе си и изскачане от познатите модели. Макар, че то си зависи за кое точно творчество.
Като цяло астрологът, който се е изказал по темата, че Сатурновите хора не се заемат (лесно!) с изкуство не е далеч от истината и обяснението му е правдоподобно.

Ако все пак това се случи, причината е в някоя друга планета, напираща със силата, изявеността си, ъгловата позиция, знаците на огъня и куп други.

В картата на Пачино Асц и Мц са в огнени знаци, а пък Юпитер е на Мц и то в Овен. Като това е най-близката ъглова планета. И не е малък фактор за нуждата му от значимост, широта, обществено доказване и т.н.

Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!

Редактирано от Taдж-aлл на 05.01.10 01:47.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Taдж-aлл]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 08:52



Е да, ама някои от най-гениалните творци в историята са с подобна позиция на Сатурн - Леонардо да Винчи, Бетовен, Моцарт, Шекспир, Пикасо, Джон Ленън и т.н.


Освен Сатурн в хороскопа има още достатъчно на брой планети и куп други взаимовръзки, които могат да подкрепят една творческа насоченост. Както казваш има си други причини.
Предполагам че изказването на този астролог е извадено извън контекста му.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 09:19



В хороскопа на Пачино предпоставките за творческа професионална насоченост са доста ясни – веднага се набива на очи тауквадратурата Луна - Венера/Марс - Нептун, както и стелиума в телец 10-ти дом. Като се има впредвид и кои домове са включени в нея, а именно 3-ти /общуване, изразни средства/, 5-ти /творчество, таланти/ и 11-ти /стремежи, способност за удовлетворяване на нуждите, свободно време/ излиза, че неслучайно Пачино се е насочил към актьорството.

Управителя на МС Марс е в съвпад с Венера, покровителка на изкуствата. Венера диспозитира и стелиума в телец - Слънце, Сатурн, Уран. Марс управлява и творческия пети дом и е във взаимна рецепция с Меркурий, управител на трети дом – комуникативност, енергичност в изразяването, експресивност.
Асцендент в лъв и огнена Луна в пети дом показва необходимостта от съзидателство, от показност, театралност, драматизъм. Нептун в 3-ти дом като връх на тауквадратурата – едно от изразните средства на Нептун е киното, филмите. Неслучайно Пачино е и добър преподавател – Юпитер на МС, Луна в стрелец.

Редактирано от Porto на 05.01.10 09:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.