Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:37 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ал Пачино / ъглов Сатурн  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано03.01.10 01:02



В един форум преди време един астролог доста добър при това, беше написал, че неговата практика показва, че хора със Сатурн в ъглов дом почти никога не биха се заели с изкуство, поради причина, че е много несигурна професия, а те имат силна нужда от сигурност, яснота, осигуреност и т.н. Гледайки картата на Ал Пачино, се сетих за това.... той има ъглов Сатурн, при това на трон в 10-ти дом в съвпад със Слънцето. Да, има много други аспекти, които..... но все пак, темата ми е за Сатурн. Вие имали ли сте такива наблюдения и какво мислите? В случая талантът и призванието са преодолели други потребности или всъщност самият Сатурн подпомага с прецизност, постоянство и търпение успеха му? Всъщност темата ми е за Сатурн и изкуството

но си ме вълнува на първо място ъгловия, пък и в конюнкция със Слънчо... , пък после и всичко останало.


Ето данните му: 25 April 1940 at 11:02 AM, Manhattan, New York
и картата:





let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 03.01.10 01:35.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.01.10 15:09



Ще ми бъде интересно да прочета всичко, което напишете за него :)



Какво ще кажете иначе за екзалтиран ретрограден Сатурн на асцендента в секстил с Нептун и съвпад с Плутон?

Редактирано от Roxy на 03.01.10 16:39.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано03.01.10 16:17



Веднага още карти ти пускам на хора на изкуството с ъглов сатурн едната, и сатурн-слънце:



Обаче имам подозрения,че на Селин Дион асц. й е края на рак,а не лъв както е даден тук.
Ще ме извиниш,но малко не ми се занимава да качвам снимки на хороскопи от астро.цом-а надявам се линк-овете да всършат същата работа.То на който му се чете,ще направи и едно "цък" На който не му се чете и карта да пусна,няма да я погледне.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: kotence777]  
Автор varadave ()
Публикувано03.01.10 17:06



Сатурн има пряка връзка с изкуството ,нарича се дори "Гениалната болест"

.Малко меланхолично и робусто,тоест не е сладникаво.
Рокси спеца по историческите и религиозните истории.
Давам един тип...староримскaта Богиня Акербаус/Akerbaus/Ceres или т.н "Меланхолична звезда".
Е там има цяла легенда и предистория...ама туй от мене....

Редактирано от varadave на 03.01.10 19:25.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано03.01.10 18:59



Има и такива филмови рецензии...
"Меланхоличен Adventure"

....
или...."its films has also so a beautiful melancholy tendency and is terribly fantasyful"...

Сатурн Арт= "The big outsiders"

Редактирано от varadave на 03.01.10 19:33.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: varadave]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано04.01.10 18:04



Дам, и на мен ми е фенсифъл меланхолията




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.01.10 23:37



Сатурн Арт= "The big outsiders"

Не думай



Do what works or do what's right?

Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано05.01.10 01:46



Тъй като по Сатурн са трудностите при един човек, нещата по които работи с усилие, неговите страхове, пречки това е и причината човек със силен Сатурн(ъглов, аспектиращ планети) да не е "подходящ" за творческите дейности. В творчеството(поне така, както аз го приемам) се изисква експерименти с творбите, със себе си и изскачане от познатите модели. Макар, че то си зависи за кое точно творчество.
Като цяло астрологът, който се е изказал по темата, че Сатурновите хора не се заемат (лесно!) с изкуство не е далеч от истината и обяснението му е правдоподобно.

Ако все пак това се случи, причината е в някоя друга планета, напираща със силата, изявеността си, ъгловата позиция, знаците на огъня и куп други.

В картата на Пачино Асц и Мц са в огнени знаци, а пък Юпитер е на Мц и то в Овен. Като това е най-близката ъглова планета. И не е малък фактор за нуждата му от значимост, широта, обществено доказване и т.н.

Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!

Редактирано от Taдж-aлл на 05.01.10 01:47.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Taдж-aлл]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 08:52



Е да, ама някои от най-гениалните творци в историята са с подобна позиция на Сатурн - Леонардо да Винчи, Бетовен, Моцарт, Шекспир, Пикасо, Джон Ленън и т.н.


Освен Сатурн в хороскопа има още достатъчно на брой планети и куп други взаимовръзки, които могат да подкрепят една творческа насоченост. Както казваш има си други причини.
Предполагам че изказването на този астролог е извадено извън контекста му.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 09:19



В хороскопа на Пачино предпоставките за творческа професионална насоченост са доста ясни – веднага се набива на очи тауквадратурата Луна - Венера/Марс - Нептун, както и стелиума в телец 10-ти дом. Като се има впредвид и кои домове са включени в нея, а именно 3-ти /общуване, изразни средства/, 5-ти /творчество, таланти/ и 11-ти /стремежи, способност за удовлетворяване на нуждите, свободно време/ излиза, че неслучайно Пачино се е насочил към актьорството.

Управителя на МС Марс е в съвпад с Венера, покровителка на изкуствата. Венера диспозитира и стелиума в телец - Слънце, Сатурн, Уран. Марс управлява и творческия пети дом и е във взаимна рецепция с Меркурий, управител на трети дом – комуникативност, енергичност в изразяването, експресивност.
Асцендент в лъв и огнена Луна в пети дом показва необходимостта от съзидателство, от показност, театралност, драматизъм. Нептун в 3-ти дом като връх на тауквадратурата – едно от изразните средства на Нептун е киното, филмите. Неслучайно Пачино е и добър преподавател – Юпитер на МС, Луна в стрелец.

Редактирано от Porto на 05.01.10 09:32.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано05.01.10 11:49



Ами ясно е, че има много неща в картата, някои от които дори недвусмилени аларми с какво се занимава. Но темата ми е Сатурн, просто това ме вълнува.




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано05.01.10 11:53



Защо да е извадено от контекста? Темата ми е за един определен аспект, изказването е за този аспект, написала съм, че е казал "почти", написала съм обяснението му, което не е липса на качества, а липса на смелост по-скоро (тук вече това е моя интерпретация на думите му), написала съм и че е доста добър астролог, и че става въпрос за практиката му, т.е. на такива случаи е попадал. Кое му е нередното?




И въпросът ми в темата е дали наистина Сатурн в хороскопа на Ал Пачино се явява пречка, но другите по-силни фактори надделяват над него, или се явява в помощ. Понеже според мен е второто, а и в такива случаи при такова призвание, според мен Всички пътища водят към Рим. Дори Сатурн. Но тук има по-разбиращи астрологията от мен и затова питам.




let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 05.01.10 11:55.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 12:48



Донякъде е прав, но не напълно. Има безброй примери с изявени в изкуството личности, опровергаващи това твърдение. То, когато някой е действително талантлив и има вътрешна необходимост да се изразява чрез даден вид изкуство, трудно би го ограничил дори Сатурн.
А той също така влияе и в още една посока - това, което и ти казваш – дава необходимата доза трудолюбие, дисциплина, амбиция и сериозен подход, нужни за успеха във всяка една област. Мисля, че така се проявява и при Пачино.
Според мен далеч по-трудно би било да се занимава с изкуство човек с близък аспект Луна/Сатурн, отколкото от някой с ъглов Сатурн или аспект Слънце/Сатурн.

Редактирано от Porto на 05.01.10 12:49.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано05.01.10 13:02



Според мен далеч по-трудно би било да се занимава с изкуство човек с близък аспект Луна/Сатурн Защо мислиш така?Защо слънце сатурн да се изявява по-лесно в изкуството от луна-сатурн?

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Редактирано от kotence777 на 05.01.10 13:03.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 13:05



Според мен далеч по-трудно би било да се занимава с изкуство човек с близък аспект Луна/Сатурн, отколкото от някой с ъглов Сатурн или аспект Слънце/Сатурн.

Здравей Порто, моя хороскоп е с Луна/Сатурн в 12-ти дом и т.н., бих допълнила това, което си написала по-малко по-различен начин. Занимавам се от години с литературата от творческата й страна т.е. по-вярното е, че много по-трудно се реализира в изкуството някой с такъв аспект, отколкото да се каже, че "по-трудно би било да се занимава с изкуство" изобщо

, не съм срещала спънки да се занимавам с това, което обичам каквито са имали други хора, проблемът идва когато искам да покажа произведението си на белия свят

Редактирано от evrika на 05.01.10 13:39.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: kotence777]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 14:05



Луната показва емоционалните нужди, чувството за сигурност и пълнота, душевността на човек. Когато е в аспект със Сатурн в голяма степен функциите й се ограничават, изразяването на емоциите е затруднено, блокирано, а правенето на изкуство също е вид емоционално изразяване и вътрешна потребност.
Всъщност това ограничение не винаги е недостатък, има много професии, в които това е от полза и е препоръчително. Но арт-професиите не са от тях, тъй като там е трудно без особена чувствителност, емоционалност, вдъхновение да създаваш специфичен продукт.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: evrika]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 14:07



Трудно, но не невъзможно - мисля че при теб имаше куп други подкрепящи фактори, също както и при Пачино.





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: evrika]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано05.01.10 14:13



Е, 12-ти дом, Луна-Сатурн според мен дава болка, тъга, мъдрост, и литературата е един чудесен начин това да влезе в употреба и да бъде изразено не пряко на хората до теб, а опосредствано и символно. + дава едно постоянство и търпение в емоциите, в смисъл те се натрупват и изразяват на хартия, вместо да се взривяват като фойерверк и утихват.
А последното, което пишеш е неувереност, с която ти си знаеш как се преборваш.


let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 05.01.10 14:14.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 15:00



Само никога няма да се доближа до умението за себеутвърждаване на Ал Пачино, когото между другото много обичам





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 15:05



Когато е в аспект със Сатурн в голяма степен функциите й се ограничават, изразяването на емоциите е затруднено, блокирано, а правенето на изкуство също е вид емоционално изразяване и вътрешна потребност.

Така е, Порто, и не е така! Ако се затрудняваш да ги изразяваш в реалния живот, поне в младите си години, свикваш, научаваш се да го правиш опосредствено, чрез някакъв вид изкуство. Особено това е факт ако чувствителността, емоциите са били подтискани съзнателно чрез възпитанието през детските години, тогава започваш да прибягваш до "услугите" на изкуството за да им дадеш свобода и гласност, то си е направо потребност като от наркотик





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 15:11



А последното, което пишеш е неувереност, с която ти си знаеш как се преборваш.

Последното е въпрос на личен опит, човек трябва да е реалист и да гледа живота в очите т.е. да си дава сметка кога затрудненията са от липса на талант например или го спъват външни фактори. В единия случай е добре да спре да се напъва, безмислено да си губи времето, в другия си дава кураж безкрайно дълго, да, Сатурн е особен учител, не прилича на другите


Иначе си много прав за Луна-Сатурн в 12-ти дом



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: evrika]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 15:11



Изкуството може да бъде много добър отдушник в подобни случаи, стига да има и поне малко венерина подкрепа.





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 15:13



Мойта доживотно неаспектирана Венера





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: evrika]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано05.01.10 15:14



затова се изявява в най-чист вид - в 5дом и знак везни.



Редактирано от Porto на 05.01.10 15:35.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 15:22



Да не си на мое място в някои аспекти от живота





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: evrika]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано05.01.10 15:43



Права



Ами за хората на изкуството най-важното като че ли е душевността, а страданието най-добре я изгражда във всички цветове на дъгата, дотолкова, че човек да може да се зарадва на един ден без болка и на една снежинка, колкото и уж тривиално да звучи, когато не е почувствано.


let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.01.10 17:01



Има и разлика дали изкуството е насочено към себе си или към другите



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 17:10



Абсолютно си права





Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.01.10 17:22



Знам


Моето например е за мене си

Do what works or do what's right?

Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 17:26







Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 17:29



Ама Сатурн и Луната нямат общо с това "за себе си", нали?





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано05.01.10 19:24



Да, когато в хороскопа има достатъчно предпоставките за "творческа професионална насоченост", защо не един Сатурн на МС да „позачисти и канализира картинката" и така помогне на реализирането "предпоставките" в нещо конкретно, примерно в конкретните роли, както е при Пачино?
- Нещо като едно време при старите телевизори, когато се появи двоен образ с размазана картина с много цветове, Сатурна премахва излишния и канализира образа...




Пък на МС на Пачино не е само Сатурн ами както казваш и Юпитер ....


Иначе, в общия случай за Сатурна само ако става дума, съм склонен с мнението на този Астролог.



Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано05.01.10 19:26



Има, как да няма?





Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.01.10 21:00



Според мен имат общо ;)

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave ()
Публикувано05.01.10 21:11



Сатурн Арт= "The big outsiders"

Не думай ....думам,думам два антагонични пола огън и лед тоест слълнце и сатурн
па кажи,че не е аутсайд.



Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор evrika ()
Публикувано05.01.10 21:18



чак толкова няма

, Сатурн не си пада чак толкова по скритите, тайните неща, самия факт, че е Лорда на Кармата както го наричат някои западни автори /аз за огромно мое съжаление индийската система не я ползвам/ вече подсказва, че изтласква към бял свят най-скритите факти, за които те кара да си платиш в даден живот, а не ги подтиска в тъмнината... та идеята е, че има още една друга планета, която трябва да си е на мястото в даден хороскоп, за да твориш скришом, "само за себе си" . Разбира се, имам предвид да твориш сериозно, като Джузепе Ди Лампедуза или Михаил Булгаков например, който тайно си писал "Майсторът и Маргарита" и поръчал на жена си да опита да публикува точно тази книга само ако ерата на болшевиките свърши. Публикувана е повече от двайсет години след смъртта му... а аз винаги се усмихвам като се сетя как без компютър, без чертежи, без молив и хартия князът на тъмата Воланд изчисляваше наум най-сложните аспекти, транзити, прогресии... и твърдеше, че то било проста работа, не било трудно колкото биномът на Нютон Та мисълта ми е, че Булгаков насериозно писал тази книга с години и твърдял, че го прави за себе си само, ей това аз наричам скрито, потайно, истинско творчество!
Сега остава да поканя Въливар да си признае повечко за нейния хороскоп, за да стане ясно дали наистина Сатурн или друг главен заподозрян командва парада на тайните



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано05.01.10 21:25



великото и гениалното е комбинацията на три важни планети ....
слълнце,юпитер и сатурн.


Сатурн е грубата материя Практити или основния ресурс на творбата ,която Ще
се шлифова.

Редактирано от varadave на 05.01.10 21:36.



Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано06.01.10 00:19



Не за скрити и тайни става дума, термините „насочен към себе си” и „твориш” в астрологията се използват в друг, по-широк контекст и значат също и други неща.
Често се някой използва термина „Работя върху себе си”

- може да няма материален продукт или такъв предназначен „ за аудиторията навън”
Жените защо се гримират? Поради две неща: 1-во за собствена консумация - да си вдигнат самочувствието и 2-ро за външна консумация - да се харесат на мъжете.
Обаче за хората на изкуството е от изключителна важност да могат да се изразяват, да реализират таланта си в нещо насочено „навън към публиката”, за може да ги оценят. Какъв актьор би бил човек, който четейки сценарий вниква до най малката подробност в образ на даден герой, но не може да изиграе образа така, че да предаде това свое вникване „на вън” на публиката? Друг актьор четейки сценария може въобще да не вниква толкова дълбоко в образа, но пък да може да се изразява с лекота, да го изиграе и предаде перфектно.
Та по-скоро си мисля, че има значение дали са дневни или нощни планетите.

А си права, че Сатурн изтласква към бял свят скритите факти, очистително действа, да, по точно казано ги разпердушинва ... , нали затова се свързва с кармата. - Но пък след него остава най-читавото и стойностно... (ако разбира се остане нащо.. )

А иначе, това което казваш за Булгаков е много интересно и показва, че няма нищо по-хубаво от това да твориш доставяйки истинско удоволствие на себе си и на всичкото отгоре, и публиката да те оцени и да ти платят добре за това.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Taдж-aлл ()
Публикувано06.01.10 01:00



В отговор на:


великото и гениалното е комбинацията на три важни планети ....
слълнце,юпитер и сатурн.




Защо?
Я ми го развий малко тоя въпрос: защо Слънце, Сатурн и Юпитер да дава гениалното?
И ако ще дава, може ли врътката между тях да е от сорта:
1) Юпитер дава аспект на Слънце и Сатурн(в един знак), но те не му дават аспект.
2)Сатурн е заедно със Слънцето в един знак и хвърля аспект към Юпитер, но не и той към тях.
3) Слънце и Юпитер са заедно и Сатурн хвърля аспект към тях.

Далечен в близостта си,
близък дори в далечината!

Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 09:42



че няма нищо по-хубаво от това да твориш доставяйки истинско удоволствие на себе си и на всичкото отгоре, и публиката да те оцени и да ти платят добре за това

Писах ти, за Булгаков това изобщо не е валидно, книгата му е публикувана много години след смъртта му

Живеел си е в света на своите герои, имал е нужда от тяхната компания и явно оттам идва тази "самодостатъчност" да пише само за себе си...



Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 09:59



Иначе аз имах предвид, че само един "гол" Сатурн не стига т.е. планетата на тайните, мистериите, подсъзнателното... Нептун е също от значение и твоето: Често се някой използва термина „Работя върху себе си” - може да няма материален продукт или такъв предназначен „ за аудиторията навън само подчертава, че съм била права за богът на дълбините

. Но също мисля, че и Луната трябва да бъде държана "под око", за да се получи ефектът на "творчество+само за себе си"...
Между другото, Нептун е много добре пласиран в хороскопа на Булгаков



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор rigel3 ()
Публикувано06.01.10 10:27



Точно защото Луната показва емоциите е необходимо последните да може да се контролират от натива. Това става с аспект от Сатурн. Затова е много по-добре да има някакъв аспект Луна-Сатурн, отколкото да го няма. В противен случен емоциите и душевността често излизат от контрол. Естествено добре е аспекта или Сатурн да е хармоничен, за да няма прекалено ограничаване на емоциите.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: rigel3]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано06.01.10 10:48



Да, ама в случая говорим за изкуство, а не за инжинерство, математика, статистика и счетоводство. Когато има емоция, страст, темперамент и лесното им изразяване може да е само от полза за творческите дейности, а твърдите аспекти Луна/Сатурн определено не помагат за това.
Венера и Нептун трябва да подкрепят наличието на някакъв талант и да са доста добре изявени, силни по статус, в аспекти към светилата за да се превъзмогне в известна степен това.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано06.01.10 11:51



Венера и Нептун трябва да подкрепят наличието на някакъв талант и да са доста добре изявени, силни по статус, в аспекти към светилата за да се превъзмогне в известна степен това.
За аспекти към светилата не знам,защото венерата единствения мажорен аспект,който прави към слънцето може да е съвпад.....Не знам изгорена венера как се отразява на изкуството......но определено един съвпад венера-нептун на МЦ или ИЦ много би помогнал за изкуство.

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: kotence777]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано06.01.10 12:49



Изгоряла планета има нужда от доказване и оценяване в сферите, които управлява - а Венера управлява изкуствата. Така че изгоряла Венера не би следвало да е пречка.

*Леона Луис – изгоряла Венера в овен
*Ела Фитдзжералд – изгоряла Венера в телец
*Орхан Памук, който взе и Нобелова награда за литература –изгорели Венера и Меркурий в близнаци и 12 дом
*Пабло Неруда – още един нобелов лауреат за литература – изгоряла Венера в рак .....
и т.н.



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано06.01.10 13:09



А включва ли доказване на дома,който управлява планетата?Искам да кажа например при слънце съвпад с венера и асцендент дева,ако венерата управлява 2ри и 9ти дом? Ще окаже ли влияние изгарянето на тези домове,като желание за "доказване" в сферата на 2ри и 9ти дом? Не е ли по-скоро трудно това???

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!


Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.01.10 13:35



Обаче за хората на изкуството е от изключителна важност да могат да се изразяват, да реализират таланта си в нещо насочено „навън към публиката”, за може да ги оценят.

Не всички :)
Има много творци и "изпълнители", които не се вълнуват от публиката и оценката им - те творят и "изпълняват" (perform) за себе си


Иначе тези, които го правят за другите, да почешат суетата си и да получат аплодисменти - мдам, но не всички страдат от тази суета :)
При вторите е по-скоро задоволяване на различна потребност :)
И ми се струва, че Сатурн играе по-важна роля именно при онези хора на изкуството, които не правят изкуство за другите и не чакат външна оценка.
Те самите са и публиката, и оценителят, и критикът, и всичко :)
Понеже даваш примера с гримирането, да го обобщя на "разхубавяване" - според теб има ли жени, които се разхубавяват само за собствена консумация, а не защото са на лов за мъжки сърца и погледи?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано06.01.10 13:48



Обаче го има и другия момент - какъвто и вид да е изкуството, освен, че чрез него се изразяват, обикновено искат да кажат нещо. Т.е. предаването "навън към публиката" е предаване на някаква идея, или емоция, или въпрос, на нещо, в което артистът намира някакъв смисъл. Или дори само да накара хората да се почувстват по-добре, да избягат от реалността в един друг свят. Имам предвид предаването навън не е желание за оценка и аплодисменти, а за общуване и обмен. В този смисъл може би тези, които имат нужда да видят някаква обратна връзка, таят в себе си някаква надежда или страст да променят поне малко света и светът да им отговори кои са.


let it snow, let it snow, let it snow


Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.01.10 14:28



Щото иначе - творецът сам за себе си - става прекалено "алтернативно". Нещо като музика, която я слушат само авторът й заедно с 2-3 приятели...


Или може би трябва да направим разграничението между професия и творческо хоби, защото второто не е задължително да носи стремеж към признание, а е чисто удоволствие... Също така и между способности и талант - както примера с актьора, който може да изпълни ролята, без много да вниква, и този, който всичко разбира, но не може убедително да "отлепи". Или между композитор и изпълнител, примерно - някои сами пишат песните си, други са само изпълнители, но пък със страхотни данни... Също така - творчество или изкуство са репродукциите на известни картнини с бои? Пък и фалшификатите, ако щете ;) Въпрос на избор, както и на житейски обстоятелства - при един някой талант може да се открие и развие, при друг - не; един може да го превърне в свое призвание, друг - в удоволствие и отмора...

Редактирано от Roxy на 06.01.10 14:30.



Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано06.01.10 14:37



Всъщност много важна е мотивацията и желанието, защото човек избира кои свои качества да неглижира и кои да положи усилия да развива. Как беше - 90% труд, тренировки, падане, ставане, целеустременост и т.н. В този смисъл силен Сатурн не е толкова зле... Може би и един Марс би бил от полза....




let it snow, let it snow, let it snow

Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор varadave ()
Публикувано06.01.10 15:11



Иначе аз имах предвид, че само един "гол" Сатурн не стига т.е.

Стига ...сатурн е олицетворението на Ренесанса в изкуството.

.
И там може да има голо...



Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор galy ()
Публикувано06.01.10 15:26



Всъщност много важна е мотивацията и желанието, защото човек избира кои свои качества да неглижира и кои да положи усилия да развива.

Всичко в един хороскоп започва точно оттук. Изказването за ъгловия сатурн е и правилно и неправилно.

Няма да се пускам в психология, това не ми е любимо занимание. По причина че една психологическа "оратория" може спокойно да се вмести в няколко изречения на принципа - с каква енергия съм дарен и и какви нужди ще задоволявам с нея.

Прочетох темата, с много от написаните неща съм съгласна и няма да ги повтарям. А ще направя вметка по повод горния цитат.

Двете светила са корена във всеки хороскоп. На всичко отгоре те са и основата на астрологията и всичко тръгва от тях. Връзката и отношението между слънцето и луната е жизненоважна не само за човека, но и за земята изобщо. Слънцето дефинира онази божествена частица / тип енергия, с която разполагаме, а луната - от какво се нуждаем. Съществуваме благодарение на енергията на слънцето (във всеки един смисъл), но живеем чрез луната си и за нейното задоволяване. Слънцето ни дава "горивото", а луната "колата", която се движи с това гориво.

Така че най-елементарно погледнато в хороскопа на Ал Пачино имаме слънце в знак телец (да поддържаш, да градиш ) оцветено от сатурн (да организираш, да постигаш, амбиция). И това "гориво" се подава на луната в стрелец - идеализъм, оптимизъм, мъдрост, вдъхновеност, стремеж към живот с приключения и всякакви интересни неща. Нептун в квадрат носи силна оцветка на сензитивност и чувствителност, опозицията на марс и венера оцветяват луната с мнооооого страст и енергичен израз на чувствата и емоционалността.

Дали избора на актьорската професия е чак пък толкова невъзможен според горното?!





Тема Re:нови [re: Taдж-aлл]  
Автор varadave ()
Публикувано06.01.10 15:28



великото и гениалното е комбинацията на три важни планети ....
слълнце,юпитер и сатурн.
_______________________________________________________________


Защо? За слълнце,юпитер мисля не е нужно да ти обеснявам как действат в Сатурновия кармов дом. Сигнификатор на делата ,които създаваш е сатурн.
Всичко велико в сферата на изкуството и мунданно е било в периода на
юпитер и сатурн.Вярвай ми творци със сатурн арт имат продължителност в кариерата и са идоли.Сладникави венерни отенаци са кратки и лесно се
забравят защото нямат тяжест и са временно свързани с моментаното
съзнание.

Редактирано от varadave на 06.01.10 15:30.



Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 15:54



Аз така го възприемам и като потребител, не само като творец, точно като начин на общуване

. Понякога дори ми се струва, че този който е нарисувал дадена картина или написал моя любима музика дори да е живял преди 2-3 века е имал мойто светоусещане и чувствителност, сякаш ми е приятел успяващ да общува с мен през времето...
Много хубаво си го написала



Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 15:55



В случая с Ал Пачино си е и професия, и хоби според собственото му признание





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 16:05



Значи аз като един typical Sautrn ще сътворя такъв Ренесанс в литературата, че шапките им ще падат на професори и студенти в университите от зор като ме тълкуват

, хи-хи... шегувам се, разбира се, а Ренесансът в изкуството за последните 5000 години има няколко проявления и хич не е свързан само със Сатурн, дори последния Италиански Ренесанс на Микеланжело, Леонардо и сие.
/то и на Софокъл и Еврипид са гледали като на "нови", "ренесансови" автори в елинската епоха, а за азиатския Ренесанс изобщо няма да споменавам, през цялото време човечеството има периоди на спадове и съответно и на Ренесанс, но не само Сатурн е характерен за възхода. Казвам това с уговорката, че принципно аз обичам своя Сатурн, защото съм наясно с даденото ми от него и си го следя в хороскопа, идеята е, че само Сатурн не стига/.



Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.01.10 16:24



Джеймс Джойс е казал почти същото, когато е написал най-голямата си книга, "Одисей" (един ден от живота на един град - Дъблин - в ок.1000 стр., не че съм я чела) като теб в първото изречение... Каква ли му е наталната карта?





Тема Re:нови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано06.01.10 16:25



Ами изглежда не просто възможен, а дори направо жизнено необходим. Имаше една приказка, че с това се захващат и успяват хората, които не могат да живеят по друг начин, не биха могли да намерят мястото си в друга професия и то точно не защото не биха се справили чисто практически, ами защото ще се чувстват дълбоко неудовлетворени.


let it snow, let it snow, let it snow


Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано06.01.10 16:27



аз имам изгоряла венера в овен

и сатурн в 6-ти

да започвам ли да творя или да се насоча към туризъм или хлебарство





Тема От името на Порто до Котенценови [re: kotence777]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 17:16



Порто има някакъв супер-странен бан до 2020!!! и прати на бележка до мен своя отговор до Котенце:

Такава планета е планета на крайностите. Функциите й са подчинени в услуга на Слънцето и затова самата тя е отслабена, но само като като външна изява. Примерно с изгорен Меркурий може да е затруднено получаването на образование, но пък на вътрешно ниво да са налице силно развити в посока на духовността интереси и мислене. С изгорена Венера може да са отслабени темите по отношение на партньорствата, брака, любовта, но затова пък да са силно застъпени усещанията за естетика, красота, творчество.
Така че на въпроса ти - темите на дома, които управлява изгорената планета ще бъдат затруднени като външно проявление.



Тема Re: От името на Порто до Котенценови [re: evrika]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано06.01.10 17:27



това пък е супер тъпо, защо има бан ?!?!

странна работа...



Тема Re: От името на Порто до Котенценови [re: evrika]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано06.01.10 18:51



Еееееееее

Защо бан????

Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re: От името на Порто до Котенценови [re: evrika]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано06.01.10 19:10



Порто,мерси за отговора.Можеш ли да пратиш мейл-а си на Еврика?Опитах се да ти пратя бележка,но явно и това не може



Please God,if you can't make me thin,make my friends fat!

Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор varadave ()
Публикувано06.01.10 19:59



Сатурн е сигнификатор на ренесанса прочети или си свери ЗНАНИЯТА!





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано06.01.10 20:13



Или много просто обеснение Сатурн е сина на Суря/слънцето и е олецетворение
на Брахма ....Създателя.От там и плода или продължението на клана.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 21:08



Пак ще кажа, Сатурн е велика планета, знам го от своя собствен живот, но не е всичко, има и други важни фактори в един хороскоп


Ренесансът е изключително важно явление, не може само един Сатурн да е достатъчен за него, а да те подсетя и за Меркурий, и за Слънцето... Абе толкова много литература има по този въпрос, че не ми се пише, който иска ще си прочете, в случая няма да се напъвам да откривам топлата вода.

Редактирано от evrika на 06.01.10 21:19.



Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано06.01.10 21:15



Луната трябва да бъде държана "под око" -

- Ти ме развесели! - Поясни под кое око да я държим, лявото или дясното? - Все едно се налага да я проследяваме някъде Луната, да не изчезне ...
На мен не ми беше точно в този смисъл мнението, не говорех за някоя/и конкретна планета, дори Булгаков (да ме прощава), но го използвах като средство а не като цел, но нищо...

Как може да сложат бан на Порто? Това е по-необяснимо и от Нептун ????



Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 21:29



Абе с теб кога не ни е било забавно? А и нали не очакваш да пиша скучно като Лещански или Алена

Но те разбрах, де...
/Апропо, мойта Луна все я пиша изчезнала, щото все нещо й пречи да прояви силата си, ама тва е друга болка, че все "ми бяга" и "не успявам да я държа под око".../

Сутринта и на мен ми се появи съобщение за бан до 2020 след опит да публикувам дълго съобщение точно до теб, после ме мързя да го пиша отново, а и нямах време. След час бана го нямаше, а следобед получих съобщение от Порто, че на нея й се е появил и пак пишело, че е до 2020, и ако мога да публикувам писмото и до Котенце... Идея нямам за какво става въпрос, толкова е странно



Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 22:18



Та по-скоро си мисля, че има значение дали са дневни или нощни планетите.

Сподели повечко, плийз, това ми е интересно





Тема Re:нови [re: lvony33]  
Автор varadave ()
Публикувано07.01.10 00:02



Луната трябва да бъде държана "под око" - - Ти ме развесели! - Поясни под кое око да я държим, лявото или дясното?
___________________________________________________________________

Поясни под кое око да я държим, лявото или дясното?
Да ако не може да ти поясни,ще го направя АЗ....
При жените луната е дясното,а при мъжете е лявото ОКО...





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор rigel3 ()
Публикувано07.01.10 09:22



"Да, ама в случая говорим за изкуство, а не за инжинерство, математика, статистика и счетоводство. Когато има емоция, страст, темперамент и лесното им изразяване може да е само от полза за творческите дейности, а твърдите аспекти Луна/Сатурн определено не помагат за това."

Става дума за емоции, независимо къде ще се приложат, което зависи от статуса, положението и аспектите на Луната. Но за да могат тези емоции да са под контрол от натива, трябва да има аспект със Сатурн, който не пречи на изявата им, а спомага за регулирането на емоциите. Вервай ми, мажорните аспекти Луна-Сатурн не пречат за изявяване на емоциите. Ако го няма, натива няма да може да си контролира емоциите и ако не намери одушник в изкуство (рисуване, писане и т.н.), може да го намери в други хора, наркотици, опиати или съответното заведение.





Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано07.01.10 10:45



Ако го няма, натива няма да може да си контролира емоциите и ако не намери одушник в изкуство (рисуване, писане и т.н.), може да го намери в други хора, наркотици, опиати или съответното заведение
-------------------------------------------------------------

ууууппппссссс

не се бях замисляла за това



Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: snowflakes never cry]  
Автор varadave ()
Публикувано26.01.10 00:23



Не е ъглов сатурна но...пригорен.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.