Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор varadave ()
Публикувано06.01.10 15:11



Иначе аз имах предвид, че само един "гол" Сатурн не стига т.е.

Стига ...сатурн е олицетворението на Ренесанса в изкуството.

.
И там може да има голо...



Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор galy ()
Публикувано06.01.10 15:26



Всъщност много важна е мотивацията и желанието, защото човек избира кои свои качества да неглижира и кои да положи усилия да развива.

Всичко в един хороскоп започва точно оттук. Изказването за ъгловия сатурн е и правилно и неправилно.

Няма да се пускам в психология, това не ми е любимо занимание. По причина че една психологическа "оратория" може спокойно да се вмести в няколко изречения на принципа - с каква енергия съм дарен и и какви нужди ще задоволявам с нея.

Прочетох темата, с много от написаните неща съм съгласна и няма да ги повтарям. А ще направя вметка по повод горния цитат.

Двете светила са корена във всеки хороскоп. На всичко отгоре те са и основата на астрологията и всичко тръгва от тях. Връзката и отношението между слънцето и луната е жизненоважна не само за човека, но и за земята изобщо. Слънцето дефинира онази божествена частица / тип енергия, с която разполагаме, а луната - от какво се нуждаем. Съществуваме благодарение на енергията на слънцето (във всеки един смисъл), но живеем чрез луната си и за нейното задоволяване. Слънцето ни дава "горивото", а луната "колата", която се движи с това гориво.

Така че най-елементарно погледнато в хороскопа на Ал Пачино имаме слънце в знак телец (да поддържаш, да градиш ) оцветено от сатурн (да организираш, да постигаш, амбиция). И това "гориво" се подава на луната в стрелец - идеализъм, оптимизъм, мъдрост, вдъхновеност, стремеж към живот с приключения и всякакви интересни неща. Нептун в квадрат носи силна оцветка на сензитивност и чувствителност, опозицията на марс и венера оцветяват луната с мнооооого страст и енергичен израз на чувствата и емоционалността.

Дали избора на актьорската професия е чак пък толкова невъзможен според горното?!





Тема Re:нови [re: Taдж-aлл]  
Автор varadave ()
Публикувано06.01.10 15:28



великото и гениалното е комбинацията на три важни планети ....
слълнце,юпитер и сатурн.
_______________________________________________________________


Защо? За слълнце,юпитер мисля не е нужно да ти обеснявам как действат в Сатурновия кармов дом. Сигнификатор на делата ,които създаваш е сатурн.
Всичко велико в сферата на изкуството и мунданно е било в периода на
юпитер и сатурн.Вярвай ми творци със сатурн арт имат продължителност в кариерата и са идоли.Сладникави венерни отенаци са кратки и лесно се
забравят защото нямат тяжест и са временно свързани с моментаното
съзнание.

Редактирано от varadave на 06.01.10 15:30.



Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 15:54



Аз така го възприемам и като потребител, не само като творец, точно като начин на общуване

. Понякога дори ми се струва, че този който е нарисувал дадена картина или написал моя любима музика дори да е живял преди 2-3 века е имал мойто светоусещане и чувствителност, сякаш ми е приятел успяващ да общува с мен през времето...
Много хубаво си го написала



Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 15:55



В случая с Ал Пачино си е и професия, и хоби според собственото му признание





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 16:05



Значи аз като един typical Sautrn ще сътворя такъв Ренесанс в литературата, че шапките им ще падат на професори и студенти в университите от зор като ме тълкуват

, хи-хи... шегувам се, разбира се, а Ренесансът в изкуството за последните 5000 години има няколко проявления и хич не е свързан само със Сатурн, дори последния Италиански Ренесанс на Микеланжело, Леонардо и сие.
/то и на Софокъл и Еврипид са гледали като на "нови", "ренесансови" автори в елинската епоха, а за азиатския Ренесанс изобщо няма да споменавам, през цялото време човечеството има периоди на спадове и съответно и на Ренесанс, но не само Сатурн е характерен за възхода. Казвам това с уговорката, че принципно аз обичам своя Сатурн, защото съм наясно с даденото ми от него и си го следя в хороскопа, идеята е, че само Сатурн не стига/.



Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.01.10 16:24



Джеймс Джойс е казал почти същото, когато е написал най-голямата си книга, "Одисей" (един ден от живота на един град - Дъблин - в ок.1000 стр., не че съм я чела) като теб в първото изречение... Каква ли му е наталната карта?





Тема Re:нови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано06.01.10 16:25



Ами изглежда не просто възможен, а дори направо жизнено необходим. Имаше една приказка, че с това се захващат и успяват хората, които не могат да живеят по друг начин, не биха могли да намерят мястото си в друга професия и то точно не защото не биха се справили чисто практически, ами защото ще се чувстват дълбоко неудовлетворени.


let it snow, let it snow, let it snow


Тема Re: Ал Пачино / ъглов Сатурннови [re: Porto]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано06.01.10 16:27



аз имам изгоряла венера в овен

и сатурн в 6-ти

да започвам ли да творя или да се насоча към туризъм или хлебарство





Тема От името на Порто до Котенценови [re: kotence777]  
Автор evrika ()
Публикувано06.01.10 17:16



Порто има някакъв супер-странен бан до 2020!!! и прати на бележка до мен своя отговор до Котенце:

Такава планета е планета на крайностите. Функциите й са подчинени в услуга на Слънцето и затова самата тя е отслабена, но само като като външна изява. Примерно с изгорен Меркурий може да е затруднено получаването на образование, но пък на вътрешно ниво да са налице силно развити в посока на духовността интереси и мислене. С изгорена Венера може да са отслабени темите по отношение на партньорствата, брака, любовта, но затова пък да са силно застъпени усещанията за естетика, красота, творчество.
Така че на въпроса ти - темите на дома, които управлява изгорената планета ще бъдат затруднени като външно проявление.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.