Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: досиетата Хнови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.12.09 10:45



Има ли хора, при които предсказателната астрология не работи ? Защо? ...Има ли хора, които са нерешими случаи ?

Според мен няма такива хора. Бърка астролога, не астрологията. При мен астрологията работи. Има случаи, когато даден астролог не успява да предскаже правилно на даден човек. Причините са няколко:

1. Разглежда се хороскоп без ректификация или с грешно направена ректификация. Дори и ако човека каже, че часът е точен, взет от лекаря, мама, тати и т.н. пак трябва да се прави. В този случай се прави прогноза на "друг човек" и естествено тя не работи. Събитийната ректификация е най-точна. Проблемът тук е, че хората много рядко си водят "дневник на живота" и информацията може да е неточна.

2. Разглежда се хороскоп на духовно по-развит човек от астролога. Тогава астрологът може в най-добрия случай само да "познае" нещо за питащия. Затова в астрологията се препоръчва да не се прави хороскоп на такъв човек от този астролог или да се предупреди човека. Както и при духовното лечение - да не лекуваш човек на по-високо духовно равнище от твоето (освен в много редки случаи).

3. Когато се прави хороскоп на себе си или на близък роднина или приятел. Личната ангажираност може да повлияе и да попречи да се видят правилно нещата. Зависи много от астролога и неговия Нептун. По принцип не се препоръчва астролог да прави хороскоп на близки с цел избягване на тази грешка или да се предупреждава човека предварително за нея. От друга страна астрологът може да наблюдава отблизо всички промени и след време би трябвало да може да избегне тази грешка.

4. Дори и горните 3 точки да са изпълнени, пак може да се сгреши.

4.1. Може астрологът да "няма ден" - това самият той може да си го види и да прави хороскопа по друго време. Или да е претоварен и да не отделя необходимото време за даден клиент или просто да го "домързи" или да използва неподходящи прогностични методи (обикновено е защото софтуерът, който използва, не може да смята даден метод, а ръчното смятане е изключително трудоемко и скъпо или няма минали събития). В последния случай е важна обратната връзка - клиента да каже: "това не се случи, това се случи, тук имаше такова и такова събитие, което не е разгледано". С течение на времето би трябвало да може да се избере най-подходящия комплект предсказателни методи за даден човек.

4.2. Може самият клиент да не е за този астролог.

Затова винаги е добре клиента да има и други мнения. За съжаление някои астролози се обиждат от това, но това си е техен проблем. Както като ходиш на лекар е добре да имаш и други мнения за дадено заболяване, така и тук.

4.3. Може астрологът да прави прогноза в област, в която не е специалист. Например прогноза за здравето, а не е лекар. Или в областта на финансите, а не е финансист (тук имам предвид висше образование в съответните области и достатъчен опит). Тогава най-добре да бягаш далеч от такива астролози. Грешката може да се избегне, ако астрологът работи със специалист от дадената област. Клиентът трябва ПРЕДВАРИТЕЛНО да бъде уведомен за това.

4.4. Може астрологът просто да не разбира от астрология, макар и да работи много години. Това вече е трудно да се разбере, но някои неща може да се видят. Например използва тропическа астрология и гледа сидерален зодиак или 13-та зодия и др. Но за целта трябва да си наясно с астрологията, вероятно в повечето области повече от астролога.

5. Възможно е да има и други причини, за които не съм се сетил в момента.



Тема хей, благодарянови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано09.12.09 11:13



за мнението ти - това чудо кога го изписа

?!

и аз долу-горе мисля така, но още не мога да си обясня явлението на една астроложка тук, за която са ми казвали, че уж успява да предскаже случването на събтия в бъдещето, но на мен за една година нищо не уцели... Та тя се оправдаваше, че съм твърде подвижна и непредсказуема, за това не успявала....

и се чудя - чак такова непредсказуемо чудо не съм - дали пък ако съм няма и други като мен или просто нейния комп не работи



Тема Re: хей, благодарянови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.12.09 11:34



Преди малко го написах.

Въпросът ти е от малкото, на които си струва да се отговаря по-сериозно.

За астроложката - може да се е случила т. 4.1. или 4.2. Най-добре си питай нея.

Да питам нещо: тя взе ли ти пари за прогнозата или само от форума или на лични? Ако си и клиент и си й предоставила минали събития тогава може да искаш да работите съобразно т. 4.1 или да следваш т. 4.2. Защото ако не е взела пари може въобще да не те е вписала в графата "клиент". Тогава, ако въобще е разгледала сериозно хороскопа ти, е било най-вече заради идеята и нямаш право да и искаш сметка (впрочем това важи за отношението ти към всички астролози). Голяма част от астролозите работят и на друго място, а и имат голяма клиентела, така че е нормално да не могат да отделят достатъчно време във форум. Все пак форумите не са за правене на хороскопи, а за обмяна на мнения.

Има и друго решение - започваш да се занимаваш с астрология. Тогава ще можеш сама да си направиш хороскопа.

Редактирано от rigel3 на 09.12.09 11:54.



Тема Re: хей, благодарянови [re: rigel3]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано09.12.09 12:10



Все пак форумите не са за правене на хороскопи, а за обмяна на мнения
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това е така, но когато самата ,,астроложка,, се бута и вре, и постоянно дава мнения по картата ти, и постоянно нещо ти ,,познава,,, и постоянно сама иска да ти направи хороскоп, и сама твърди, че ще ти ,,оправи съдбата,, !!! без да си искал това от нея

в един момент си казваш ,,Ми я да видим дали ще успее да прогнозира нещо,, - мисля, че след като тя сама се бута между шамарите и не успява - проблемът е с нейното его и желание за доказване

лошото е, когато сам се буташ да се доказваш пред публика, но не успяваш - за това и аз съм подразнена от дребните циркаджийски номера на Леля



Тема Re: хей, благодарянови [re: Rose*]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано09.12.09 12:13



Още не можеш да й простиш на варадаве, че позна, че докато гледаш в чуждата паничка винаги ще си стоиш нещастна жена, независимо къде си се дянала по света



Тема Re: хей, благодарянови [re: Khosrow]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано09.12.09 12:36



?!?!?!?!???

ти имаш ли връзка с главния мозък или пак те друса шизофренията ?!?!

я ходи да си намериш жена, че паметта нещо ти играе лоши шегички





Тема Re: хей, благодарянови [re: Rose*]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано09.12.09 12:39



Добре, щом си казала! Ей сега тръгвам и изпълнявам!!!!!!!



Тема Re: хей, благодарянови [re: Khosrow]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано09.12.09 12:46



крайно време е за теб- вече си на 30 !!!

и ако обичаш - включвай се само когато имаш какво да казваш по темата

клуб Астрология - помниш ли ?!



Тема Re: хей, благодарянови [re: Rose*]  
Автор rigel3 ()
Публикувано09.12.09 13:21



Това е така, но когато самата ,,астроложка,, се бута и вре, и постоянно дава мнения по картата ти, и постоянно нещо ти ,,познава,,, и постоянно сама иска да ти направи хороскоп, и сама твърди, че ще ти ,,оправи съдбата,, !!! без да си искал това от нея...
-----

То затова има едно важно правило в астрологията: "Отговаряй само на нещата, за които те пита клиента. Изключение е ако астролога "види" нещо от съществена важност според него и прецени, че е добре да го спомене.



Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано09.12.09 13:41



Само ми се струва или пусна темата като "отмъщение" да заклеймим човек, с който имаш лични неразбирателства?
Защото ако това ти е мотива, то съжалявам, че се включих


В такъв случай не е коректно да задаваш въпроса като обобщаваш, а да питаш точно това, което те интересува - имам ли имунитет към предсказателната астрология или не?
Иначе си става малко подвеждащо, което не е много хубаво :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 09.12.09 13:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.