Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: galy звездите внасят най-много енергиянови [re: lvony33]  
Автор rigel3 ()
Публикувано14.01.10 14:24



"а забягва към понятието "координатни системи" , като си мисли, че съществуват няколко такива..."

И какво, значи няма координатни системи или и да има е само една, така ли?



Нататък и аз повтарям същото, ама кой да ме чуе.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано14.01.10 14:28



"В сидералния зодиак нещата са ясни ти писах - там имаме неподвижните звезди. Вдигаш глава и ги виждаш, нали?!"

Дай тогава значението на някой сидерален знак де.



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано14.01.10 14:28



Айде не ми вади думите от контекста ако обичаш.



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано14.01.10 14:31



Дай тогава значението на някой сидерален знак де.

Ти ги знаеш

Внесени са без промяна в тропическия зодиак.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано14.01.10 14:37



А на практика как се получава така, че и двете системи работят и що се отнася до описването на самия човек и характер, и по отношение предсказателна астрология? На практика излиза ли, че домовете и аспектите между планетите са по-важни от знаците?


let it snow, let it snow, let it snow


Тема Re:нови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано14.01.10 14:43



Какъв контекст?? Това ти е първото изречение. А и съм добавил линк към цялото ти мнение, така че няма контекст.

Редактирано от rigel3 на 14.01.10 14:45.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано14.01.10 14:50



Обратното е станало.

И как са получени тогава значенията? Защо значението на Овен е познатото ти, а не е примерно на Телец или друг знак?



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор snowflakes never cry ()
Публикувано14.01.10 14:54



Бтв, ако се замисля по Западна, където Слънцето е по-важно то ми е в Огнен знак, а асцендентът в Земен. По индийска асцендентът, който май е най-важен, ми става Огнен, а Луната земен. И по различен начин се стига до подобна конфигурация, дори само като знаци и фактори. Разбира се, това съвсем лаически го пиша и мисля.




let it snow, let it snow, let it snow

Редактирано от snowflakes never cry на 14.01.10 14:54.



Тема Re:нови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано14.01.10 18:35



Точно го вадиш от контекста и се правиш на неразбрал. Там (в това мнение, което ми цитираш) се говори, че сидералния зодиак не се базира на еклиптиката и съответно еклиптична координатна система. А не че сидералния зодиак не обхваща еклиптиката. Сек'ви мисловни еквилибристики не ми ги прилагай на мен, щото аз съм ги въвела в употреба още като съм взела първата си глътка въздух





Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор galy ()
Публикувано14.01.10 18:52



Просто в индийска астрология не се използват въведените в тропическа правила за интерпретация. Т.е. никога няма да погледна първо слънчевия знак и да кажа, че щом слънцето е в козирог, значи човека има еди какви си характеристики.
Там се използва на първо място асцендент, управител на асцендент, луна. Това са далеч по-индивидуални фактори от слънцето. Това е валидно и в западна астрология разбира се, но не се използва и мисля, че е сериозен пропуск.

Затова винаги наблягам върху това, че не се прави така, както се прави в тропическа астрология - слънцето е в еди кой си знак и караме нататък. Никъде в книгите по индийска астрология не се започва от слънчевия знак. Там се започва от лагна, луна и съответните накшатри. Слънцето има своето значение разбира се, но не се подхожда по начина, по който се подхожда в тропическа астрология.

И честно казано, много се дразня (не визирам в случая теб), когато някой, който не се е запознал с подхода на тълкуване в индийска, започва да спори, че е невъзможно да бъде със слънце в риби да кажем по сидерал, щото се "чувства" овен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.