Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Астрологията хич я неманови  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 00:59



Господа Астрономите отдавна доказаха,че зодиакалните съзвездия не са това на което приличат.Вече и децата знаят,че звездите оформящи зодиакалните съзвездия НЯМАТ НИЩО ОБЩО ПО МЕЖДУ СИ.ДОРИ РАЗСТОЯНИЯТА МЕЖДУ ТЯХ СА НЕИМОВЕРНО ГОЛЕМИ.Поради простата причина,че ги наблюдаваме от гледна точка на Земята ни се струва,че те образуват нещо смислено.Зодиакалните съзвездия са 13,а не както на някой му е угодно 12,само да баламосва хората....Ама Вие НЕ та НЕ...



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано19.11.09 09:47



Какво като са неимоверно големи разстоянията!!!
К'во от това при положение, че имаш една точка, върху която се проектира енергията, преодоляваща тия разстояния - Земята и хората на нея???



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор rigel3 ()
Публикувано19.11.09 13:45



У западната астрологиЪ такова чудо нема - зодиакални съзвездия. Ние ползваме зодиакални знаци. И преди да ги ползваме се допитахме до господата астрономите и те разрешиха да ги ползваме. И за планетките разрешиха. Малко се сърдят, че Луната я броим за светило, ама го преглътнаха.





Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: rigel3]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 14:22



ха
Накои от звездите които образуват зодиакалните съзвездия може отдавна да са мъртви,но тъй като са неимоверно далеч светлината(знаеш)още не е достигнала Земята за да отбележим този факт.И как по-точно една вече несъществуваща звезда ми влияе,че не разбрах?



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 14:28



rigel3,от всички небесни телца,Слънцето и Луната ни влияят най-много.Но тяхното влияние е свързано със всичко друго ни не и сътбата,характера ти и например да ли ще спечелиш от тотото.А Господа Астрономите са едни добри чичковци.Благодаря ти за готиния коментар.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: rigel3]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано19.11.09 14:47




У западната астрологиЪ такова чудо нема - зодиакални съзвездия. Ние ползваме зодиакални знаци. И преди да ги ползваме се допитахме до господата астрономите и те разрешиха да ги ползваме. И за планетките разрешиха. Малко се сърдят, че Луната я броим за светило, ама го преглътнаха.

ха ха ха ха ха Много са добри тези господа

Колко мило



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано19.11.09 16:04



Ма много сте ми интересни колко ентусиазирано начевате да критикувате, като и на децата е ясно, че хабер си нямате от материята, наречена астрология



Както е известно в бизнес средите, никой не може да управлява успешно дадена компания, ако не умее да прави всичко, което се върши там. Та в тази връзка, докато не изучиш астрологията, няма как да знаеш кое как и защо се използва, а още по-малко пък да влизаш в в критика.

1.Зодиакалните съзвездия са получили някакви имена в древността. Те се ползват, за да маркират участъци. Нали знаеш как е в географията? Всяка държава си има някакви граници. Някога по тия граници може и да е имало пънове и чукани, а пък сега да няма нищо, ама границата си е все там. И в този смисъл съзвездията служат, за да се направи "държавно разделение" на небесната територия.

2. Съзвездията били 13. За астрономите. И какво от това?
В годината защо има 12 месеца и защо едно денонощие е разделено на 24 часа, а? Хайде отговори ми, пък аз ще ти кажа защо 12, и защо 13-то се е вляло в тия 12

3. Ако ми обясниш защо в български език използваме думата "народ", когато искаме да говорим за някаква общност от хора, аз пък ще ти обясня как така планетите и съзвездията имат някакво значение за живота на хората по земята.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 18:33



Не искам да критикувам.Бих искал да проведем един цивилизован и културен спор,почиващ на факти и данни,наука ,ако искаш дори.Днес астрологията е просто бизнес от който се хранят много хора.Астрологията е една от екстрите на ежедневието.Дори аз самият съм бил изненадан и радостен,ако нещо в хороскопа ми се случва.Но днешните хороскопи се правят от сульо и пульо и наблягат на неща за които е много вероятно да се случат,като например да имаш/нямаш успех в службата,да се разболееш,да отидеш на екскурзия и пр.
Ще ти дам конкретен пример.Преди около 10 г.работих в едно казанлъшко радио.Всяка сутрин трябваше да чета хороскопа за деня.Един ден както обикновено в радиото се обадиха поне 25 слушатели да ме поздравят (както винаги) за изключително точния хороскоп.Лошоте беше,че по грешка съм прочел хороскоп за същия ден ,но от миналата година.Сам(а)си направи изводите...(аз бях лош водещ,но тук темата е друга).
Не казвам ,че астрологията се занимава само с хороскопи.Просто ТЯ е базирана на грешна интерпретация на обектите изграждащи заобикалящата ни Вселена.Това е...
Защо използваме 12,24 ч,измерване.Има много теории.От древен Египет и Шумерия до наши дни.От Слънчевата година 365.2422 дни,52 седмици,28-31 дни,7дни в седмица,24 и 12 часа...Всичко това е за удобство направено.Аз, ако искам мога да си изчислявам времето на 730 дни в година 104 седмици и т.н.
И какво от това?

Редактирано от skydriver на 19.11.09 19:15.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано19.11.09 19:13



" Ще ти дам конкретен пример.Преди около 10 г.работих в едно казанлъшко радио.Всяка сутрин трябваше да чета хороскопа за деня.Един ден както обикновено в радиото се обадиха поне 25 слушатели да ме поздравят (както винаги) за изключително точния хороскоп.Лошоте беше,че по грешка съм прочел хороскоп за същия ден ,но от миналата година.Сам(а)си направи изводите...(аз бях лош водещ,но тук темата е друга).
Не казвам ,че астрологията се занимава само с хороскопи.Просто ТЯ е базирана на грешна интерпретация на обектите изграждащи заобикалящата ни Вселена.Това е... "
--------------------------------------------------------------------------------

Много бързо си правиш изводите, ако някой ти е казал,
че медийните хороскопи са " астрология " - още оттам ти
тръгва грешката



За следващите ти разсъждения , както се казва - " без коментар"

В какво ще вярваш и в какво - не си е лично твоя работа...

Редактирано от Moonstone на 19.11.09 19:15.



Тема Re: Астрологията хич я неманови [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано19.11.09 19:23



Moonstone,май не четеш внимателно и ми повтаряш съжденията...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.