Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 18:26



" Някой да си почешат някой места - там дето ги сърби.
______________________________________________________

"местата там дето ме сърбят...ги маркирам...и ги мия. "

-------------------------------------------------------------------------------


Кой за какво си мисли





Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 18:28



"Кой за какво си мисли "....
____________________________________


ти ми подаде темата за "мислите"...


"Ако живота ти подаде лимон,направи си лимонада".

Редактирано от varadave на 21.11.09 18:35.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 20:35



"Планетите НЕ ВЛИЯЯТ върху ничия съдба, коса, пръсти на краката, алкохолен делириум или мозъчна недостатъчност. Повтарям НЕ ВЛИЯЯТ." и"
Чрез движението на планетите и специфичните разположение само се ЧЕТЕ какво притежава като даденост определен човек и какво ще изживее."

1.За това дали според Астрологията планетите влияят на хората.
Влязох в един сайт за Астрология и там нещо много силно ми напомни за galy
от този форум.Дори се хващам на бас,че ти си Галя и сайта е твой.Та в този сайт http://www.galyastro.com/the_astrology.html се твърди,че планетите ВЛИЯЯТ,а не обратно. Мислиш ли ,че ти подхожда да наричаш хората "тъпаци".Който не може да се защитава започва да обижда.А това,че разбирам от астрономия ми помага да разбера,че астрологията е "сакрална глупост".
Защо всички като теб си мислят,че датата на раждане е най-важна и когато човек се роди,положението на планетите и не знам още какво, казват какъв е този човек.А ти не знаеш ли,че раждането е само стъпка по пътя на изграждане на една личност. И тази стъпка дори не е първата.Първата стъпка е зачеването на плода в утробата на майката.От този момент започва формирането на личността.От този момент малкото оформящо се човече,дори защитено от майчината плацента е подложено на всички външни влияния.Това човече е личност още преди да се е родило.То може да се смее,да е сърдито,да рита,да му е горещо,неудобно,може да различава гласове и т.н.

За финал ше напиша,че това което е написано"ГОРЕ" е написано на език който ти и тези като теб едва ли някога ще имат щастието да разберат и разчетат



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ...нови [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 21:03



" За финал ше напиша,че това което е написано"ГОРЕ" е написано на език който ти и тези като теб едва ли някога ще имат щастието да разберат и разчетат "
--------------------------------------------------------------------------

Ами че то и за учените е била еретична мисълта, че може да се
разчете кода на човешкия геном, ама на - взеха, че го розчетоха,
във всеки човек е заложена определената комбинация предварително !!!

И да искаш маймун да станеш - не можеш





Тема Re:нови [re: skydriver]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.11.09 21:04



Отваряш много интересна тема на разговор - кога точно купчината клетки в матката се превръща в човек?
Сигурно е излишно да ти казвам, че има над 1001 отговора на този въпрос.
Как може да говориш за формиране на личност, ако нямаш висша мозъчна дейност?
Да не говорим, че не е доказано по никакъв начин, че движенията на плода са съзнателни, а не рефлексни действия, дори учените спорят по тези въпроси, но ти със сигурност си открил истината, мдам.
Моментът на раждане не е избран случайно като отправна точка.
Най-малкото много трудно ще се разбере точния момент на зачеване.
Ти ако имаш метод да го определиш, сподели го с нас простосмъртните и ни осветли



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ... [re: Moonstone]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано21.11.09 22:09



Това и аз искам да кажа.че разчитането става само с научен подход.



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ... [re: skydriver]  
Автор galy ()
Публикувано21.11.09 22:29



Точно така.
Планетите не влияят върху ничия съдба, не я определят. Повтарям го и потретвам. Ако си направиш труда да прочетеш внимателно какво съм написала там в сайта, ще схванеш, че не твърдя обратното.

Влиянието на планетите се ограничава единствено и само до това, че има връзка между движението и взаимните връзки на планетите и типа характер/ психологическа настройка на ума / събитията в човешкия живот. Дали тази връзка се осъществява посредством излъчена енергия или по някакъв друг начин...това все още никой не може да докаже чрез известните ни науки. Планетите не определят нищо. Нито пък нечия съдба е подчинена на планетите.
Просто няма официална наука, която да може да обясни как и защо чрез се осъществява тази корелация - разположение на планети->човек и човешки живот и съдба.

Ако говорим за влияние на планети в смисъл, че чрез тяхното разположение и движение, можем да "видим" почти всичко в човешкия живот - да. В този смисъл планетите оказват влияние върху човешкия живот (моя е грешката, че не го уточних). Но човешкия живот не е подчинен на планетите. Той се движи по строго определени правила, които могат да бъдат разчетени посредством планетите и тяхното движение. Затова има значение кой кога се е родил. Защото притежава уникален "код".

Ако хората се подчиняваха на планетите, то тогава не би имало никакъв смисъл от индивидуален хороскоп. При всички щеше да се случва едно и също. Защото ако на земята има 6-7 млрд. души, то планетите са само няколко и днес например всички те са в точно определени позиции, които не позволяват n- на брой вариации, та за всеки по земята да е различно.

пп. Аз никъде дотук не видях да зададеш един нормален въпрос, за да говорим за защитаване на позиции. Влизаш тук и изплюваш някаква глупост за астрологията, при това на база никаква информация. Само си погледни заглавието на темата. Ако си очаквал друг тип реакция тук, ами сори, ама си сбъркал. След като ти влизаш тук и наричаш астролозите "баламосващи хората", аз пък имам пълното право да нарека такива като теб тъпаци.

Ако не ти харесва, се замисли дали на нас тук ни харесва, когато някой като теб влиза с "ритници" вместо както му е реда - да влезе възпитано. Аз имам такъв навик - да влизам в тона на питащия, каквото повикало, това се обадило



Тема Re:Планетите НЕ ВЛИЯЯТ... [re: skydriver]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 22:44



" Това и аз искам да кажа.че разчитането става само с научен подход."
-----------------------------------------------------------------------------------------


Еййй......голям напредък отбелязваш с това, че " може да се разчете ",
а за "подхода" - няма да си говорим сега



Но ще ти дам един " жокер" за размисъл.....че кода освен " материален"
може да бъде и " енергиен " - това също е доказано от науката,
съществуването на енергия, нещо като " материя", за която нямаме
сетива да " видим " - хайде мисли си за домашно



Тема Re:Галя... [re: galy]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано22.11.09 00:09



Начина по който пишеш издава колко си припряна и лесно раздразнителна.Но не можеш да си позволиш такъв" гаменски" тон в твоя сайт,че виж си изгубила "почитатели".Но не си и мисли ,че аз искам да оплюя труда който си положила до тук.Вярвам,че не е било лесно.
Въпреки всичко това с твое позволение искам да пргледам внимателно твоя сайт.А това може да промени мнението ми.Поне след това няма да ме обиждаш,че нищо не разбирам от Астрология.Не забравяй ,че взаимното уважение на опониращите говори за личностното им ниво.



Тема Re: Астрологията хич я нема [re: skydriver]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано22.11.09 02:21



Не си първия който идва да ни ръси акъл и да съобщава, че са пуснали топлата вода.
А децата щом знаят, не мислиш ли, че не ние не го знаем?
Нямам идея на какво ти приличат зодиакалните съзвездия, на мен не ми приличат на нищо, но щом като на теб ти приличат няма проблем.
Нали знаеш кои според Айнщайн са безграничните неща ...
И е много е възможно Астрономите да са готини хора, не го оспорваме, но по-ценни измежду тях са учените астрономи а не спорещите дървени астрономи.


По добре поздрави хората тук с някоя песен или кажи нещо, но ново, щото тая песен сме я чували вече.
Например, след като си астроном кажи за тъмната енергия /материя/ - антиматерията, протонния разпад и такива неща, не да говориш за неща с които не си наясно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.