Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема козирог-скорпион  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано07.11.09 11:56



оцелява ли се от подобна комбинация между мъж и жена? навсякъде пише, че има хармония межу тези ва знака, но аз такова нещо не наблюдавам. Още...ако на единия тотално му липсва вода в картата, а на другия огън означава ли, че по-скоро биха се допълвали или по-скоро би била трудна комуникацията?

Редактирано от ox,aмaн на 07.11.09 11:59.



Тема Re: козирог-скорпионнови [re: ox,aмaн]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано07.11.09 14:11



Виж, така поставен въпроса е богата почва за обширни философски разсъждения. А съм сигурен, че теб те интересуват конкретните взаимоотношения между теб и приятеля ти. Затова ще е по-добре направо да дадеш данните на двама ви (ако това не те притеснява).

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -


Тема Re: козирог-скорпионнови [re: Canopus]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано07.11.09 14:20



и двете ме интересуват и личното и абстрактното. Все пак тук е клуб, ако въпросът е зададен малко по-общо, може да заинтересува повече хора. Относно данните, бих могла да ги пратя само на лични, тъй като се притеснявам.



Тема Така общонови [re: ox,aмaн]  
Автор 3aek ()
Публикувано07.11.09 17:17



зададен въпроса наистина може да предизвика сума ти общи приказки. Така например аз като скорпион почти не мога да понасям мъже козирог. Нищо по-различно и предизвикателно не намирам в тях, нищо закачливо или интересно. Вярно, има доста умни, дори с наченки да бъдат забавни, но все лъха хлад от тях, пък и подходът им е твърде директен някак.

НО, както и горе ти казаха, това не значи абсолютно нищо за теб. Всичко е много индивидуано, има десетки фактори, тъй че...





Тема Re: козирог-скорпионнови [re: ox,aмaн]  
Автор RazorBladic (Суан-Кор)
Публикувано21.11.09 17:13



За да разбере6 дали два знака 6те си подхождат трябва да видиш какви отношения имат поможду им:

За скорпиона,козирога се пада 3-ти знак (ако приемем,че знака на питащия е ац),което говори за братсво и комуникация. Марс и Сатурн са двете планети на смъртта,също така. И двте планети са малефици. Скорпион е воден,а Козирога е земен знак - прекрасно съдружие,но само професионално и приятелски. Те не стават за интимни отношения заради емоционалния си темперамент. Според калсическата астрология,водолей също е управляван от Сатурн,затова е много възможен брак с сатурнови типове хора (за скорпионите става дума). В картата гледайте луните и слънцата къде са и на колко дома стоят един от друг,това ще ви даде характеристика за отношенията:

1/12 = загуба във връзката,тайна връзка,болен партньор или човек от чужда страна (потекло) = неблагоприятна

2/8 = метерилаен комфорт и ресурси,изкарване на пари = благоприятна е з аконкретният случай.

1/7 = партньорски отношения - бизнес и лични

6/8 = проблематична история,неблагоприятна за двамата,единичт е подчинен на другият или е зависим от него...

4/10 = обеществено положение,кариера,работа,преспективи з аразвитие, бъдещи планове... все стратегии

3/9 = интелектуален обмен,творчески прояви,комуникации,писане,четене,... пътуване,връзки с чужденци

За козирозите,Скорпион управлява технич 11-ти дом - дома на приходите и приятелите... Но за Водолея е управител на 10-ти дом... та вие помислете какви са отношенията... :)

The Razorbladic Swan


Тема Re: козирог-скорпионнови [re: RazorBladic]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 17:20



по твоета логика или написаното,как се чуства скорпион с асцендент козирог?

"като усьрден служител на тьмните сили...."

Редактирано от varadave на 21.11.09 17:49.



Тема Re: козирог-скорпионнови [re: ox,aмaн]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 17:49



Не си уточнила кой е Козирога и кой е Скорпито.
Не си уточнила на кого му липсва вода и на кого огън,
защото това е важно - ако на Козирога му липсва вода
и това е мъжа, а ти си Скорпито - по-добре бягай...





Тема Re: козирог-скорпионнови [re: Moonstone]  
Автор varadave ()
Публикувано21.11.09 17:54



Няма ЧОВЕК ...ХОМОСАПИЕНС на който да му липсват ВОДА и ОГЬН.
Това са глупости.

Редактирано от varadave на 21.11.09 17:55.



Тема Re: козирог-скорпионнови [re: varadave]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано21.11.09 17:59



" Няма ЧОВЕК ...ХОМОСАПИЕНС на който да му липсват ВОДА и ОГЬН.
Това са глупости. "
-----------------------------------------------------

Би ли уточнила какво имаш предвид ?





Тема Re: козирог-скорпионнови [re: Moonstone]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.11.09 19:07



Говори се за повишение или недостиг, но не и за липса. Предполагам...






Тема Re: козирог-скорпионнови [re: Moonstone]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано23.11.09 01:43



аз съм козирогът, който няма вода в картата

и съм жена. имам въздух (асцендент близнаци) и огън (венера в стрелец).



Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 01:45



Нямаш нито планета във воден знак, нито ъгъл?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано23.11.09 08:26



не знам какво значи ъгъл ??

имам уран в скорпи и марс в 8ми дом и до там ...но искам да уверя, че не съм безчувствена, неемоционална или груба. Но и никога не съм обичала мъж на 100% всеотдайно. Но това може би е от възпитанието.



Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 08:40



Ам'чи добре е първо да се научиш да обичаш себе си, че след това и други хора.






Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано23.11.09 09:17



ето това е фраза, която не знам какво значи

винаги ми се е виждала ужасно клише "да се научиш да обичаш себе си". Човек си се ражда, обичащ себе си. Айде да се научиш да се грижиш за себе си, да не си вредиш, да се приемаш като остойнства и недостатъци ...по бих го разбрала като съвет, защото не всеки го прави, но за обичането на себе си, всеки се обича себе си...



Тема Re: козирог-скорпионнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано23.11.09 13:17



правилно предполагаш

.



Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 14:25



Водните знаци са Рак, Скорпион и Риби.
Ъглите са Асц, Десц, ИЦ, МЦ.
Не можеш да кажеш, че "нямаш вода в картата", защото всяка карта има и четирите елемента.
В някои карти някои елементи преобладават, други не толкова.
В моята например като цяло има баланс между елементите, никой не преобладава и никой не е в недостиг.
Ако например имаш само една планета в даден елемент, това за мен е дори плюс.
Ако те е страх от прекалено обвързване, може би това те спира да бъдеш 100% всеотдайна.
Наслушала съм се на приказки и от мъже, и от жени: "Страх ме е да се влюбя силно, защото ще изгубя контрол върху положението и ще стана лесна жертва".
Това, че не си обичала досега 100% всеотдайно може да се дължи и на факта, че просто не си се влюбвала истински.
Което не значи, че няма да срещнеш подходящия след време ;)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 14:34



Ако знаеше какво значи, нямаше да има разговор по темата. А ако трябва да ти го обяснявам направо, то по- добре би било да говоря като глупак.



Бих казал, че всеки се ражда егоист, но почти не се срещат хора, които обичат себе си. Та по тази причина не могат да обичат и другите. Понеже са родени егоисти и любовта им е вид егоизъм.




Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано23.11.09 15:39



Редактирано от ox,aмaн на 23.11.09 15:46.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано23.11.09 15:42



нямам нито асцендент (близнаци), нито десцендент (стрелец), нито мц (водолей), нито иц (лъв) във вода

. Това имах предвид под това, че на мен ми липсва тази стихия. На момчето пък по същия начин му липсва огън.



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано23.11.09 16:16



и как тогава се пренастройваш да обичаш себе си, а после и другите? Какво трябва да се направи?



Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.11.09 17:30



Ама Розе, ти досега все си бягала от моето говорене, че е малко неудобно за приложение.






Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 18:38



Добре, а понеже спомена Уран в Скорпион и Марс в 8ми дом, Марс във воден знак ли е там?
Исках да кажа, че всеки има в картата си всички елементи, така че е некоректно да кажеш, че нямаш някой от тях.
Имаш ги, просто не са толкова подчертани с ъгъл или планети :)
А Уран в Скорпион ... това го имат много хора, така че не знам до колко може да се счита като персонално влияние.
Струва ми се логично да чувстваш, че ти липсва интуитивно разбиране за събития и обстоятелства, че не си толкова емоционална.
В никакъв случай, не значи, че нямаш чувства, всеки човек има, просто не са толкова ясно изявени и тук ми се струва нормално да те е страх от сериозно обвързване на емоционално ниво, дори да се чувстваш заплашена, ако другите имат прекалено високи изисквания към теб и те обвиняват, че не си достатъчно отдадена на връзка или прочие.
Ще ти дам такъв пример с човек от най-близкото ми обръжение, който има само Плутон във воден знак - ми този човек просто не знае как да си показва чувствата (или по-скоро е много пестелив в показването им)
Определено има такива, но за другите изглежда коравосърдечен и безчувствен.
Избягва сериозни обвързвания с извинението "жените ме натоварват с тази постоянна жажда за демонстрация на чувства и привързаност".
Иначе си има приятели, среда, просто на полето на любовната сфера тази емоционалност го плаши и там е по-внимателен.

Кой елемент преобладава в картата ти тогава?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано23.11.09 18:56



не, марс е в козирог, просто съм чувала, че нещо да е в 8ми дом е подобно на това да е в скорпион ...това ми е и единственият "воден дом", в който имам планета. преобладават възух(асцендент блиизнаци, слънце и меркурий в 7ми дом) и земя(слънце в козирог, луна в дева, меркурий в козирог 7ми дом), имам и огън(луна в 5ти дом и др планети в 5ти дом, венера в стрелец).

Да, чувствата ме плашат, но пък определено съм чувствителна и емоционална (поне така се определям), но не съм депресирана и сдухана като много от "чувствителните" хора. Никога не съм била прекалено демонстративна в чувствата си, с редки моменти на размекване и не обичам и на мен да ми се "лигавят" прекалено много, но пък съм обичала като всеки човек, просто си има зрънце инат в мен и не се давам на човека изцяло.
Определено не се мисля за меркантилна(земна), имала съм предложения от високопоставени мъже и никога не съм се подвеждала или изкушавала. Но пък и с бедни хора не бих се свързала.

А при теб как се изразява баланса на стихиите? Чувстваш ли се "завършен човек "





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано23.11.09 21:06



не те разбирам, зададох ти въпроса сериозно и ще почакам ако имаш желание да ми отговориш



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано23.11.09 21:09



аз нямам нито една земна планета





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано23.11.09 21:32



аз нямам нито една ,,земна,, планета





Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 21:52



Слънце в 7-ми е хубаво (лично на мен ми харесва като позиция)


При мен е весело.
Имам воден Асц и огнено Слънце, а Луната и Слънцето правят квадрат.
Това само по себе си ми стига
Откъм елементи имам 3 въздушни планети + IC, 2 огнени + МC, 2 земни + Десц, 3 водни + Асц.
Но ми се струва, че елементите на личните планети имат по-голяма "тежест" от елементите на другите.
В такъв случай имам 1 огнена лична, 2 земни лични и 2 водни лични.
Двете земни са ми много добре сложени в картата, така че тяхното влияние е подчертано (макар че едната е в падение, тя е на ъгъл).
Не знам дали съм "завършен човек", но определено се стремя към баланс във всичко и не обичам крайностите (колкото и да се изкушавам да залитам към тях на моменти).

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 21:59



Амииии ... в такъв случай вероятно имаш трудности в разрешаването на съвсем практични неща.
Като че ли витаеш някъде и не си стъпила здраво на краката си, все в движение, все промяна, все търсене ...
Евентуално може би имаш проблеми да се организираш и да планираш нещата.
От друга страна едва ли си толкова фокусирана върху натрупването на материални блага, ама може и да е знак, че хич те няма в боравенето с пари.
Чудя се как компенсираш тази "липса"



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано23.11.09 23:07



Евентуално може би имаш проблеми да се организираш и да планираш нещата. ---------------------------------------------------------------------------------
само малко закъснявам, но вече съм почти по войнишки точна в тези неща, дори се нервя на другите, когато се бавят, абе като се замисля дори - никакви проблеми нямам с организирането, дори това ми е силна черта, хм, странно...


,,От друга страна едва ли си толкова фокусирана върху натрупването на материални блага, ама може и да е знак, че хич те няма в боравенето с пари.,,
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
тук си права, ако имам достатъчно - не ми пука, мога и с малко да се задоволя, ако имам повече - няма да е зле, но не ми трябва много...

материалното май го компенсирам с надеждата, че винаги има тото, което обаче не играя, защото знанието, че го има ми е достатъчно



иначе опора и заземител си търся



Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 23:38



Не е странно :)
Като знаеш, че ти куца и се мъчиш да компенсираш като се стараеш 10 пъти повече



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано23.11.09 23:46



Като знаеш, че ти куца и се мъчиш да компенсираш като се стараеш 10 пъти повече
-----------------------------------------------------------------------------------------------

ех, да можех и сама да компенсирам заземителя





Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 00:35



Няма такива филми - ще си търсиш някой да те допълва.
Ти ще го възпламеняваш, той ще те приземява, такива работи



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 01:05



този, с който ,,разполагам,, има всичко на всичко 2 ,,земни,, планети

не знам за кого по напред ще стигнат







Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано24.11.09 13:37



На мен пък слънце в 7ми не ми харесва много ...не знам защо, мисля си , че ме вади от фокус и прекалено много наистина се асоциирам с другия.

Според мен относно стихиите много зависи коя лична планета също така е в дадена стихия. Защото водна луна е едно, а воден меркурий или марс съвсем друго. Много е хубаво човек да е балансиран

Аз съм по екстремизма или поне динамичния баланс. Значи може би е хубаво да съм с човек с повечко вода за баланс ? или по добре да не мъча себе си и водните братя



Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 14:44



Имаш право за елементите и планетите, при мен са точно водни Марс и Меркурий, а Луната е земна


Всъщност не си търси половинката по картата му, ти ще го усетиш
Аз например се осмелих да погледна картата на мъжа ми чак след повече от година заедно :)
Тогава вече знаех, че той ме допълва идеално за нещата, които ми липсват.
А картата му просто го потвърди
Макар че ако ни се гледат слънчевите знаци, изобщо не си пасваме.
Така че винаги е относително и индивидуално и глупави изказвания като например: "Ааа, ама той е Козирог, а аз Лъв, значи не сме един за друг" могат да дойдат само от човек, който гледа суперповърхностно на астрологическия аспект на една връзка.
Астрологията не е само Слънцето, а в случая и не само елементите ;)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 14:45



Освен и двамата да ви вее вятър на бял кон ... не знам



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 16:01



вее ни от 6 години, хем с гръмотевични бури, хем от време на време вятъра на любовта погухва, огнените страсти си ги имаме безплатно



УЖАСССтттттттттт!!!!!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave ()
Публикувано24.11.09 16:13



вее вятър на бял кон ... на сляп бял кон.





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 16:15



то е ясно, сляп е, нали това е идеята на поговорката



Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор varadave ()
Публикувано24.11.09 16:15



от 6 години само сексуална връзка,а това не е партньорство.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 16:17



мен половин година ме нямаше в БГ, и това мина, сега съм пак в друга страна - и пак ме търси, ако искаше само интимност - как ще стане през компа ?!





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 17:07



А, това вече е опасно



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 17:09



И за тези шест години до къде стигнаха нещата?
Развитие нещо?


Или си тъпчете на едно място.
Не ти трябва такова на теб, по-скоро някой ... как да кажа ... укротител на опърничави

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 17:13



тъпчем си на едно място, дори сега аз ще живея в друга държава, дори караниците ни са по един и същ начин и така

докато дойде опърничавия





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 17:14



споко, бе, не е опасно, конят вече е в друга държава, явно не е толкова куц





Тема Re:нови [re: Rose*]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 17:19



Според мен сте на различни коне, ама ...


Не ти трябва опърничав, Боже опази.
Укротител ти трябва

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано24.11.09 17:23



ами боли сърцето, ама да ми умре коня в крайна сметка ли, мама му стара


въпросът е на оцеляване !!!

дано и укротителят се появи на време, и конят на любимия го откара в правилната посока ...





Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано24.11.09 19:54



Е, не ти ли стигат толкова Скорпиони





Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано24.11.09 22:09



еми ...аз да не ги подбирам по зодия мъжете? такива хора ми се случват напоследък.
Нали заради това се чудя и аз. При това става дума за хора, които аз привличам много силно и които и мен ме привличат, до степен да не мога да спя и ям след запознанството ни.

Шефът ми е скорпион и той, трите ми последни гаджета са скорпиони ...Шефът ми поне имаме съвпад на луна(дева), венера(стрелец) и същият марс(козирог) и меркурий като мен, та там ми е по- леко и много ме протектира.

Не каза защо да се бяга от козирог, който няма нито една лична планета във вода?



Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано24.11.09 23:02



" Не каза защо да се бяга от козирог, който няма
нито една лична планета във вода? "
---------------------------------------------------------------

Едва ли ще ти хареса, защото ти си в тази роля





Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.11.09 23:35



Ако има примерно воден Асц, пак е по-добре :)
Но земен без вода да "смекчава" нещата .... не ми звучи добре и на мен.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано25.11.09 00:14



е нищо де...аз от себе си не мога да избягам

най много да се обидя. но нали нямам вода, не съм особено обидчива



Тема Re:нови [re: ox,aмaн]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано25.11.09 08:20



Няма нищо за обиждане



Просто човека е насочен към кариерата си,
печелене на пари ( и Луна в Дева ....)
и не би направил компромис с тези неща,
за сметка на личния си живот и партньора си.



Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор ox,aмaн (непознат )
Публикувано25.11.09 13:09



Според мен има доста по-"опасни" комбинации от моята, например - майка ми везна с луна в козирог , марс в лъв, венера скорпи асц везна. ето това е човек, който никога не би направил компромис заради мъж (нейното мото е "ако ще по черва да се влача, на "), но наистина беше ужасно посветена майка. В сравнение с нея, аз съм доста по-мека мария с партньорите и винаги се старая да не наранявам, не мога да бъда истински жестока с мъжете по принцип






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.