Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Human design  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано29.10.09 21:36



Някой ходил ли е на семинар или обучение по това - Human design?
Включва хороскоп, но не само и чакри и други разни неща. Аз реално днес чух за това нещо и тук в България явно е слабо познато.

Интересно ще ми бъде мнение на човек, който е поне малко запознат с това.



Тема Re: Human designнови [re: mountainlake]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано29.10.09 22:04



А къде го чу това нещо? Ще ми бъде интересно да го посетя.



Тема Re: Human designнови [re: Khosrow]  
Автор mountainlake (свободна)
Публикувано29.10.09 22:29



Ами на мен ми казаха за това. Разбрах и че има курсове вече и в България, обаче в нета намерих малко за него. Иначе на мен ми изчислиха картата на този сайт - http://www.jovianarchive.com/Newcomers/Pages/CreateChart.aspx

а после може да чуеш какво означава твоя психотип. Имало 4 основни психотипа. В общи линии се запознах с това за 15 минути, така че не знам нищо повече.
Ето и статия за тази система на български - http://www.novaepoha.com/bg/events/47/



Тема Re: Human designнови [re: mountainlake]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано29.10.09 23:41



Уха, звучи супер екзотично.



Тема Re: Human designнови [re: mountainlake]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.02.10 14:27



По тази система се оказа, че и двамата с жената сме манифестори-генератори, неразделени и запълнени канали от гърлото до долу. Това било о'к.






Тема Re: Хехе поредното социално инжинерствонови [re: huanji]  
Автор zxld (познат)
Публикувано25.02.10 16:03



нищо повече, нищо по не ново.
А забелязвате ли че в дни на криза рязко скача предлагането на методики идеологии как да се оправите по бързо как да се измъкнете от кризите.
Само че на мен ми намирисва пак на номера как да ми бъркнат в джоба и да си дам последния грош за сладката усмивка на един измамник.
Ако се замислите всяка религия преповядва социално инжинерство или тва как да се доизкусурим.





Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано25.02.10 20:17



Hello...колега и аз съм от генераторите..
Manifesting Generator.


от сейта може всеки да се види какво и що е...




Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.02.10 21:02



А, да, предположих, че ги знаете по- добре от мен тези неща.






Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано25.02.10 21:42



Your Type : The Projector
Your Profile : The 6 / 2
The Vehicle - looking out the window


Има ли нещо вярно според вас - в смисъл разпознавате ли се? И имат ли астрологичен аналог тези типове или просто някаква нова хрумка?

Напомнят ми за кардинални, фиксирани и мутабелни знаци?


ПП. За някаква мутация ми говори


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Редактирано от snowflakes never cry на 25.02.10 21:48.



Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано26.02.10 11:45



Хуанджи, признавам че трябва да ти кажа благодаря, че вдигна тази тема


Като са я пуснали въобще не й обърнах внимание или просто не съм я видяла, не знам. Сега реших да прочета на каква база е дефинирана.

Следващото, което ще напиша е насочено по-скоро към астрологващите, защото те ще успеят да ме разберат (ама кой знае ).

Система, основана пак на хороскопа. Това, което ме впечатли обаче, че се изчислява втора карта, реална, която взема деня отстоящ на 88 дни, т.е. се взема квадратурата на слънце и се строи реална карта. От която втора карта се вадят несъзнателните настройки на човека. Нещо като индийската навамша (гледам че се използват чакрите).

Поразгледах тази втора карта и се поусмихнах Че и в синастрия я сложих. Може да излезе някой заек оттук. Но поне за мен бих си прилагала чисто астрологически принципи, отколкото да ровя тепърва в тази нова система. То е едно и също.

Ако някой се загледа в тази втора карта, нека сподели впечатления.

Интересен е моментът с отчитането на 90° аспект. Някакви идеи защо точно 90°?
Някъде се сещам че бях чела, че преминаването в различните измерения ставало под ъгъл 90°. Аз и затова си залагам повече на т.нар. дисхармонични аспекти, кратни на 2, отколкото на хармоничните.

ПП. Излязох "манифестор" по тая система Трябвало да уведомявам предварително надлежно ония, които възнамерявам да повлияя с някое свое действие, щото никой не можел да ме спре, ама поне да уведомя Като си видях "втория хороскоп" схванах за кво иде реч - слънце съвпад марс в овен Верно има нещо верно.

Редактирано от galy на 26.02.10 11:54.



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор zxld (познат)
Публикувано26.02.10 14:51



Гали добавен е още един вектор който има няколко кордината

, близко си за идеята за друго пространствено измерение (нещо като математически модел). За тва е това изместване и второ най вероятно за да те погледнат от страни как изглежадаш.




Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.02.10 15:00



Кажи нещо и за запълването на каналите и неразделените. То от къде идва.




Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано26.02.10 15:45



Система, основана пак на хороскопа. Това, което ме впечатли обаче, че се изчислява втора карта, реална, която взема деня отстоящ на 88 дни, т.е. се взема квадратурата на слънце и се строи реална карта. От която втора карта се вадят несъзнателните настройки на човека. Нещо като индийската навамша (гледам че се използват чакрите).

Ай де сега веднага го схвана но грешно .
С колко ЧАКРИ СЕ РАБОТИ ТАМ????????????????????????????????????
И примера ЗА НАВАМШАТА е не добьр....
Скьпа Галя много чести сьм писала и писала за ДЕХА и ДЖИВА аспекти
и ЗНАЦИ.Тука се прилага ТОЧНО това....



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано26.02.10 15:58



Гали, за 88 дни след рождената дата ли става дума? В каква посока е квадратурата?

Назад, предполагам, предвид примера, който си дала.

Редактирано от ckитoмa на 26.02.10 16:06.



Тема Re: Human designнови [re: ckитoмa]  
Автор galy ()
Публикувано26.02.10 16:01



88 дни назад.
Отчиташ 88° от слънцето назад. Например за слънце в 10° овен, търсиш датата (същата година), на която слънцето ще е на 12° козирог.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано26.02.10 16:03



В Хуман Десинг се работи с Калахара даша
Калахара колелото на времето (Кала)....
В това колело се развива живота,съществуването на индивида.
Набляга се върху естествените сили и излъчвания между планетите и другите
компоненти в хороскопа.
Деха властва в/ху физичното "АЗ",тялото.Материалната ти обвивка.
Джива е финния етер,есенция,спирита.
Нарушения в деха водят до болести,болки и смърт.
Но душата джива не умира ,тя и не се ражда а се предобива получава ...
тя не идва от мама и татка...
При нарушния на дживата се стга до ментални дисхармонии...
Ако бешее наясно с това много бьрзо щеше да откриеш ЗАЩО РОУЗ...
е дисхармонирана и недоволна.





Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано26.02.10 16:08



Двадашамша ....с две думи а не квадрат....
ДВАДА....





Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано26.02.10 16:09



Разбрах как се определя запълването на каналите.
Вземат се планетните позиции от двете карти - рождената и тази, която се строи вторично и според позициите планетите се "разхвърлят" по чакрите. Целия зодиак е разделен на 64 части, които отговарят на 64-те хексаграми. А в чакрите са поставени номерата на хексаграмите.

Т.е. ако имаш слънце в 10° козирог, това е 38 хексаграма или се отнася до 38 канал, който е поставен в Root Center или базисната чакра.

Така се определя кои канали по какъв път - съзнателен или не - са запълнени и дали напълно или частично.

Остана да разбера как се определя коя е основната "горивна" чакра.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано26.02.10 16:14



Ако бешее наясно с това много бьрзо щеше да откриеш ЗАЩО РОУЗ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Варадаве, ти за толкова години нищо не направи,

така че не ме размахвай като манифестна декларация, ако обичаш и не ме меси там, където сама не се меся

много ще съм ти благодарна

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved


Тема Re: Human designнови [re: Rose*]  
Автор varadave ()
Публикувано26.02.10 16:41



ти за толкова години нищо не направи,
колко са годините те питам 10x10=210





Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано26.02.10 16:44



твоите винаги ще са повече от моите



аз поне ще свърша нещо полезно

ти до сега нищо не свършИ

айде със здраве, че днес ще ходя да ти мия срама по клубовете

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано26.02.10 16:47



Аха, мерси.





Тема Re: Human designнови [re: Rose*]  
Автор varadave ()
Публикувано26.02.10 16:56



моето полезно е за тебе винаги неполезно...
а за миенето ето ти цитата..."Eй Rose* земи са изкъпи и юнаците - готови ма... "



A за хленЧене и оплаквания и благословии моля обьрнете се
лиЧно кьм urbi@orbi.

Редактирано от varadave на 26.02.10 17:00.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.02.10 17:07



Ай стига вече, наежила си се днес.






Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано26.02.10 17:09



Въобще не ме интересува за какво си писала или не. Така че не си прави труда да ми обясняваш - на мен - каквото и да е.

Ако някой друг иска, насочи си вниманието към него.

Твоето мнение от доста време насам въобще не ме интересува. Видях, чух и разбрах, каквото ми трябваше.



Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор zxld (познат)
Публикувано26.02.10 17:09



Ха така Ханджи скарай им се





Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано26.02.10 21:35



нещо искаш да ми кажеш май, а




кожата на младите не мирише като твоята

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано26.02.10 21:40







Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.02.10 21:41



Е какво, то минава.






Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.02.10 19:29



"88 дни назад.
Отчиташ 88° от слънцето назад."


Това е много интересно! 88° е най-дисхармоничния аспект (-1.107; за сравнение 90° е -1.082) Интересно на каква база са им разсъжденията, ако не използват астрологията.



Тема Re: Human designнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано28.02.10 17:53



Това е много интересно! 88° е най-дисхармоничния аспект (-1.107; за сравнение 90° е -1.082) Интересно на каква база са им разсъжденията, ако не използват астрологията.

След доста четене и опит за синтезиране, стигнах до следните изводи:

1. 88° отговарят приблизително на 88 дни или 3 месеца преди раждането. Това е 6-я месец от бременността. Всички знаем, че след приключване на 6ти месец, може да има раждане, като при това става въпрос за съвсем нормални индивиди. Според различните учения в този момент - 88 дни преди раждането - бебето става напълно развит човешки индивид и това е момента, в който душата влиза в тялото.

2. Защо 88°, а не 90°?
Тази втора карта, която се изчислява, носи наследствени (родови) характеристики, които се изявяват напълно несъзнателно и са видими отстрани. Интересно че я наричат "несъзнателен проект, замисъл, намерения - design; карта на генетичния код на човека.
Към планетите включват и позицията на Земята, която винаги е в точна опозиция на слънцето. И така се оформя един кръст. Слагам картинка, на която се вижда.



Този кръст се нарича още инарнационен кръст. Има 768 инкарнационни кръста (64 хексаграми х 12 профила):

448 - свързани с лична съдба.
256 - надличностна съдба
64 - фиксирана съдба.

Та да се върна на 88°. Ако ъгъла между слънцата в двете карти е точно 90°, то преминавайки по линиите на хексаграмите, които са 6 (линиите са 6), те винаги ще стъпват на една и съща линия при преминаването от един инкарнационен кръст към следващия..
Например ако рожденото слънце стои в 48 хексаграма на 5та линия, а несъзнателното на 3та линия в 39та хексаграма, винаги ще се запазва този профил 3/5 (има допълнително обяснение за тези профили; те са 12 на брой, включват различни вариации между 6те линии и дават информация за основната посока и цел на живота).

А нали човек при последователните инкарнации трябва да се движи. И това движение е закодирано в тези 88°. При 88° винаги има изместване на едното слънце на следващата линия от съответната хексаграма.

По дефолт основния кръст в зодиака свързва средните точки на фиксирания кръст - това са 15° скорпион (там е поставена 1ва хексаграма), 15° телец, 15° лъв и 15° водолей. Наричат го "кръста на сфинкса" Заедно с кардиналните 0° - който кръст наричат "каналът на любовта", зодиака се разделя на 8 части.

3. Има 9 основни центъра (чакрите), които могат да бъдат
- "дефинирани", т.е. стабилни и непроменливи през целия живот, това са даденостите на човека
- "недефинирани" - променливи, там човек изпитва и приема влиянието на другите, по тях се учи

4. Между самите центрове има канали, които ги свързват. Каналите може да са дефинирани, т.е. запълнени с енергия, запълнени наполовина (отворена врата само от единия център) или незапълнени.
Тук има доста подробности и е много за писане, защото даден център може да е дефиниран, но човекът да няма достъп до него. Или достъпа да е само несъзнателен.
Тогава трябва да срещне хора, които да му дадат този достъп, да го допълнят енергийно. Или да се получи чрез транзитни/дирекционни планети. Но втория вариант е по-слаб.

В общи линии се прави същото, каквото и в астрологията. С тази разлика, че в западна астрология няма яснота защо даден потенциал в хороскопа не може да се реализира и се повтаря мантрата за "нива на осъзнатост".
В тази система Human design, се набляга основно върху допълването. Срещнах една много хубава асоциация - някой или нещо да се впише в личната геометрия на човека, да го запълни:

- това, което е стабилно и вариантите то да се изяви; всичко, което може да се изяви се свързва с чакрата, която е в гърлото; и ако от даден център няма достъп чрез каналите до тази чакра, той остава латентен, докато някой или нещо (събитие) не провокира човека да даде отговор.

- онова, което му липсва на човека. Защото то е мястото, където ще има най-много промени и това са нещата, които ще търси у другите, там е насочено вниманието му, желанието да се учи.

ПП. Уточнявам, че някъде може да съм се изразила неправилно. Все пак не съм изучавала тази система. Просто исках да разбера базата и като как функционира.

Написах този пост за улеснение на всички, които биха се заинтересували. Давам синтезирано базовите неща. За мен лично беше интересна философията и най-вече като как може да се ползва чисто астрологически тази карта на "несъзнаваното". Ако някой иска да строи тази карта, трябва да отчете точно 88° от рожденото слънце. Или ако слънцето е на 11°25'30'' в овен, трябва да намери датата и часа (мястото е рожденото), в които слънцето ще е точно на 13°25'30'' в козирог или 88° срещу хода на знаците.

А философията на HUman Design е: да разберем несъзнателните мотиви, които ни движат и да се научим да живеем с тях, не да ги променяме. Генетичния си код никой не може да промени, колкото и да му се иска.
Нещо, което и аз твърдя за астрологията.



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано28.02.10 18:47



Все пак не съм изучавала тази система. Просто исках да разбера базата и като как функционира.

Като не си я изучавала тази система,то си запази разсъжденията за тебе.
Защото са невярни.



Mнoго си нахална ,аз пуснах източника а ти на готово плямпаш да не си и "Ти" NLP-MASTER?
Тука се прилагат не аспектите както ги знаеме от астрологията ,а порти,
канали и числата са номирирането на сьответните порти gate.
В свободните сьчениния си много добра ,но за НЛП-мастер не ставаш.
Срамота

Редактирано от varadave на 28.02.10 19:51.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.02.10 19:23



Добре де, нека да обясни. Искам да знам що съм толкоз възвишен все пак.






Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано28.02.10 20:05



Защото си от Брахманската каста,та за това

.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.02.10 20:06



Знаех си, че има логично обяснение.






Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано28.02.10 20:09



Ят пинде тат брахманде ...



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано28.02.10 21:21



Има 768 инкарнационни кръста (64 хексаграми х 12 профила):

В 64 хексаграми не съм срещал да се слагат 12 з. знака или обратното. Сигурно защото те са на съвсем различен принцип. Мешат китайската и индийската философия, но все пак трябва да се изследва.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано28.02.10 23:05



Mнoго си нахална ,аз пуснах източника а ти на готово плямпаш

Тука е демокрация, ти в немско да не си в някой концлагер?


- Аз ти разрешавам да пишеш по темата колкото искаш, но не е нужно да обиждаш!

Редактирано от lvony33 на 28.02.10 23:22.



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано01.03.10 00:30



Това беше полезно наистина. Мерси от името на тези, които ни домързя да прегледаме, но това ме вдъхнови по някакъв начин.


Накара ме да погледна кои канали са ми запълнени и се оказа, че никой не води до гърлото, щото съм не-енергичен тип. И като стратегия в живота трябва да чакам покана - което бтв си и правя, само че си мислех, че не трябва да е уж така, но се оказва, че съм си била на вярната посока




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.03.10 01:06



И аз излезнах генератор


Гледам някакви профили, оторитис, някакви дефиниции, стратегии ...
Като почета повече ще пиша дали се "познах"

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 01.03.10 02:06.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано01.03.10 01:16



Бтв в гугъл като се напише излизат доста по-подробни описания от приложените аудио записи.


No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Редактирано от snowflakes never cry на 01.03.10 01:16.



Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.03.10 01:23



Тоя от аудио записите направо ме приспа


Все едно ми разказа приказка за лека нощ

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано01.03.10 01:28



Ахам, така си е. Напомни ми за диктовките по английски от едни касетки




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Редактирано от snowflakes never cry на 01.03.10 01:28.



Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.03.10 01:43



Доста има за четене, докато си разшифровам моят bodygraph.
Ще си имам занимавка за свободното време


Обаче ми хареса аудиото за looking out the window и лимузината, седенето на задната седалка и установяването, че возилото е точното и шофьорът знае точно къде да те закара

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано01.03.10 01:44



Хахахах да, то и на мен ми допадна, че единственото, което трябва да правя, е да чакам да ме поканят и дори не трябва да приемам всички покани, а само тези, които чувствам, че са за мен на 100%




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re: Human designнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано01.03.10 13:08



В 64 хексаграми не съм срещал да се слагат 12 з. знака или обратното. Сигурно защото те са на съвсем различен принцип. Мешат китайската и индийската философия, но все пак трябва да се изследва.

Не 12 зод.знака, а 12 профила получени при смесване на линиите от хексаграмите. Когато се следва този ъгъл от 88°, се получават следните 12 типа:

1-3; 1-4; 2-4; 2-5; 3-5; 3-6; 4-6; 4-1; 5-1; 5-2; 6-2 и 6-3

Ти си по-добре запознат с хексаграмите, така че знаеш, че на всяка линия дават отделно значение. Мисля, че за човек, който е добре запознат с и-дзин, няма да представлява никаква трудност да схване същността. Аз не съм и затова ми е трудно от раз да хвана някои неща.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор galy ()
Публикувано01.03.10 13:11



Като почета повече ще пиша дали се "познах"

Те там е работата, че онова, което носиш и търсиш несъзнателно, няма как да го "разпознаеш" съзнателно.



Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано01.03.10 13:12



Искам да знам що съм толкоз възвишен все пак.

Виждам че си получил професионален отговор. Аз какво да добавя

Запазвам минута мълчание



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.03.10 14:03



Тогава ще го разпозная подсъзнателно.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: snowflakes never cry]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.03.10 14:05



Какво да ти кажа - ние вече сме на покрива



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.03.10 00:02



Така, попрочетох по темата ... и разбрах, че много от нещата, които съм знаела и усещала "просто така", подъзнателно, без разумно обяснение досега ... са били съвсем точни


Прави ми впечатление детайлите, в които се навлиза на моменти ... и които отново са изненадващо ... точни.
Много е забавно ... когато видиш собствените си мисли, написани от друг човек
Ще продължа да дълбая, да видим до къде ще стигна

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано04.03.10 00:37



не успях да разбера какво сакрално генераторско трябва да видя през прозореца



And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.10 18:52



Искам да знам що съм толкоз възвишен все пак.

Виждам че си получил професионален отговор. Аз какво да добавя Запазвам минута мълчание.

Гледай да не онемееш...защо Брахмана е Брахман

.
Защото най-важните му духовни планети имат най-високите rasmi.
А какво е специалистке,расми?
И какво са Планетни лъчи graha rashmies средство за анализиране на планетните эфекти.





Тема Re: Human designнови [re: zxld]  
Автор kotence777 ()
Публикувано04.03.10 19:05



тъй-тъй

Толкова жени на едно място....Трябва си мъж да въдвори ред



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано05.03.10 09:57



Остана да разбера как се определя коя е основната "горивна" чакра.
Голяма срамота астроложка с индийска астрология и да не знае коя е оновната
чакра,жалка картина...





Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.03.10 10:45



Ти пък, остави тези песни, дай да видим инфо. Може да изкарам курс някой ден.






Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано05.03.10 12:49



ти си прав...пея като камбанария

...не ставам за певица.За курсовете си ти на челно мясо,аз съм много нервна току виж съм натупала някой ученик или курсист.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.03.10 16:01



А, ти учителя да не натупаш...



Аз като ученик съм послушен.




Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.10 11:19



дай да видим инфо

Аз елегантно ще ти намекна нещо

Написаните ноти нямат никакъв смисъл ако не можеш да "чуеш" как се смесват и как звучат.

И подозирам че питането ти за инфо не е към конкретния човек, та затова се вмъквам точно тук Ако съм в грешка, бързо ще я поправя.

Първо и основно нещо като инфо
(най-после нещо разумно, което мисля ще спре след някое време всичките бълвочи за осъзнаване и нива , щото ми омръзна да го срещам навсякъде):

Няма стари или млади души. Всички са започнали пътуването си по едно и също време. И в различните инкарнации изразяват различни аспекти на Абсолюта. Всеки човек е дадена клетка (в даден момент) от общия организъм и е важна точно заради мястото на което е. Няма по-осъзнати и по-неосъзнати. Просто този организъм има нужда и от "уста" и от "изходен отвор". Единия не е по-важен от другия, нито пък е по-възвишен И една от големите грешки (в това число и на астролози) е да съветват, че "изходния отвор" може да се постави на мястото на "устата". Като как ше стане тая работа...


Та по-горе запита защо си толкова възвишен? Защото просто си ...като всеки друг.

Ето и нещо, което предполагам ще ти е интересно.
Сърдечен/Его-център. Отговаря за егото, силата на волята у човека, взаимоотношенията със и към материалния свят, самооценката, самоувереността, способността да даваш обещания и да ги спазваш и прочие. Това не е просто едно его, защото влече след себе си неща, които всеки би приветствал и охотно би се осланял на тях. Не знам вие там йогините какво разбирате под его, но ако липсва его, липсва и онова нещо наречено способност да си държиш на думата.

Според статистиката е дефиниран, т.е. стабилен, само при около 30% от населението. Изненадка. Като се има предвид цялата тази "воюваща сган" срещу егото и целяща "пречупването" му.

При дефиниран его-център, там постоянно протича енергия, това е нещо (вътре в теб), на което човек може винаги да разчита, да се опре на него. То е стабилно и завършено. Това е вътрешната мотивация и воля. Ако човек с дефиниран его-център реши да спре цигарите, ще ги спре. Но за човек с недефиниран такъв ще е трудно. Защото при отворен его-център няма постоянен приток на енергия и следователно там постоянно нещо се променя - я в мотивацията, я във волята, я в обещанията към самия себе си.

Хората при които его центъра е недефиниран са подложени на постоянни промени в горепосочените качества. Те изпитват постоянен вътрешен натиск да се доказват и показват, защото самооценката им е нестабилна, недефинирана. И когато срещнат някой у когото его-центъра е дефиниран те просто го "отразяват". А всички знаят как отражението може да те залее. При такава среща може да получиш прилив на воля, да дадеш силни обещания, да се мотивираш, да се вдъхновиш, да решиш че можеш да разбиеш стени с главата си. Може и да решиш че другия е надуто копеле...всякакви вариации има. Но в крайна сметка това си е просто твоето отражение.
И се оказва, че проблеми с егото имат не тези, при които то е стабилно, а тези, при които е нестабилно.

Йогананда например е тип манифестор с дефиниран его-център.

Или ще ми кажеш че онова его, за което говорите в йога, е нещо различно и е в главата някъде?



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.03.10 11:51



Това с възвишеността беше чувство за хумор.



Съгласен съм за нотите. Но този точно каламбур ми допада, понеже включва чакри и и-дзин, които са ми доста по- близки и разбираеми. Освен това, мой близък приятел е вещ по и-дзин и мисля да сверя някои неща. Ако не е сега, то ще е по- нататък, но ще се запозная по- отблизо с тази система.

Няма стари или млади души. Всички са започнали пътуването си по едно и също време. И в различните инкарнации изразяват различни аспекти на Абсолюта. Всеки човек е дадена клетка (в даден момент) от общия организъм и е важна точно заради мястото на което е. Няма по-осъзнати и по-неосъзнати. Просто този организъм има нужда и от "уста" и от "изходен отвор". Единия не е по-важен от другия, нито пък е по-възвишен И една от големите грешки (в това число и на астролози) е да съветват, че "изходния отвор" може да се постави на мястото на "устата". Като как ше стане тая работа...

Чудесно разбиране за същността на Цялото, ще станеш добра адвайтица-ведантица. От позиция на Цялото, е точно така. И когато човек се идентифицира с него, то нещата изглеждаш напълно естествени и на място.

На мен естествено ми липсва подобно разбиране и в цялост, но млади сме още... Говоря за интегрирано, не на думи.

Мерси за инфото. За сега не мисля да обяснявам за егото, понеже ще е дълго.




Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.10 12:41



Честно казано и на мен ми допаднаха доста неща от тази система. Дори мисля, че открих нещо, което винаги ми е липсвало в астрологията. По странен начин, благодарение на теб най-вече, че вдигна темата

(още веднъж благодаря!), буквално за часове и за няколко дни, стигнах почти до дъното на всичко това. И не само стигнах, ами и го разбрах и го "видях". Вярно че и астрологията си каза думата за тази лекота...ама кой знае.

Но ако наистина ти се прииска някой ден да се запознаеш по-отблизо, ще имаш нужда и от някои основни астрологически неща. Казвам просто да го имаш предвид.

Гледам всички изучават и преподават тази система чрез използването на софтуер. Докато не се научиш да изчертаеш тази карта на ръка, без софтуер, значи си изтървал нещо много важно. За мен беше адски лесно. Не знам за другите.



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано06.03.10 12:54



А то и при мен така дойде, случайно ми погледнаха картата.


Но обърнах внимание, защото видях, че соларният център ми е празен и до някъде го съпоставих с емоционалните своеволия на които съм псособен понякога. Поне тук се връзва. :)

Напълно ми е ясно, че без основни астрологични познания няма да разбера нищо, а сега не ми е трудно - просто невъзможно.

Но като пускате инфо, се систематизират нещата. Мерси.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.