Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Human designнови [re: rigel3]  
Автор galy ()
Публикувано28.02.10 17:53



Това е много интересно! 88° е най-дисхармоничния аспект (-1.107; за сравнение 90° е -1.082) Интересно на каква база са им разсъжденията, ако не използват астрологията.

След доста четене и опит за синтезиране, стигнах до следните изводи:

1. 88° отговарят приблизително на 88 дни или 3 месеца преди раждането. Това е 6-я месец от бременността. Всички знаем, че след приключване на 6ти месец, може да има раждане, като при това става въпрос за съвсем нормални индивиди. Според различните учения в този момент - 88 дни преди раждането - бебето става напълно развит човешки индивид и това е момента, в който душата влиза в тялото.

2. Защо 88°, а не 90°?
Тази втора карта, която се изчислява, носи наследствени (родови) характеристики, които се изявяват напълно несъзнателно и са видими отстрани. Интересно че я наричат "несъзнателен проект, замисъл, намерения - design; карта на генетичния код на човека.
Към планетите включват и позицията на Земята, която винаги е в точна опозиция на слънцето. И така се оформя един кръст. Слагам картинка, на която се вижда.



Този кръст се нарича още инарнационен кръст. Има 768 инкарнационни кръста (64 хексаграми х 12 профила):

448 - свързани с лична съдба.
256 - надличностна съдба
64 - фиксирана съдба.

Та да се върна на 88°. Ако ъгъла между слънцата в двете карти е точно 90°, то преминавайки по линиите на хексаграмите, които са 6 (линиите са 6), те винаги ще стъпват на една и съща линия при преминаването от един инкарнационен кръст към следващия..
Например ако рожденото слънце стои в 48 хексаграма на 5та линия, а несъзнателното на 3та линия в 39та хексаграма, винаги ще се запазва този профил 3/5 (има допълнително обяснение за тези профили; те са 12 на брой, включват различни вариации между 6те линии и дават информация за основната посока и цел на живота).

А нали човек при последователните инкарнации трябва да се движи. И това движение е закодирано в тези 88°. При 88° винаги има изместване на едното слънце на следващата линия от съответната хексаграма.

По дефолт основния кръст в зодиака свързва средните точки на фиксирания кръст - това са 15° скорпион (там е поставена 1ва хексаграма), 15° телец, 15° лъв и 15° водолей. Наричат го "кръста на сфинкса" Заедно с кардиналните 0° - който кръст наричат "каналът на любовта", зодиака се разделя на 8 части.

3. Има 9 основни центъра (чакрите), които могат да бъдат
- "дефинирани", т.е. стабилни и непроменливи през целия живот, това са даденостите на човека
- "недефинирани" - променливи, там човек изпитва и приема влиянието на другите, по тях се учи

4. Между самите центрове има канали, които ги свързват. Каналите може да са дефинирани, т.е. запълнени с енергия, запълнени наполовина (отворена врата само от единия център) или незапълнени.
Тук има доста подробности и е много за писане, защото даден център може да е дефиниран, но човекът да няма достъп до него. Или достъпа да е само несъзнателен.
Тогава трябва да срещне хора, които да му дадат този достъп, да го допълнят енергийно. Или да се получи чрез транзитни/дирекционни планети. Но втория вариант е по-слаб.

В общи линии се прави същото, каквото и в астрологията. С тази разлика, че в западна астрология няма яснота защо даден потенциал в хороскопа не може да се реализира и се повтаря мантрата за "нива на осъзнатост".
В тази система Human design, се набляга основно върху допълването. Срещнах една много хубава асоциация - някой или нещо да се впише в личната геометрия на човека, да го запълни:

- това, което е стабилно и вариантите то да се изяви; всичко, което може да се изяви се свързва с чакрата, която е в гърлото; и ако от даден център няма достъп чрез каналите до тази чакра, той остава латентен, докато някой или нещо (събитие) не провокира човека да даде отговор.

- онова, което му липсва на човека. Защото то е мястото, където ще има най-много промени и това са нещата, които ще търси у другите, там е насочено вниманието му, желанието да се учи.

ПП. Уточнявам, че някъде може да съм се изразила неправилно. Все пак не съм изучавала тази система. Просто исках да разбера базата и като как функционира.

Написах този пост за улеснение на всички, които биха се заинтересували. Давам синтезирано базовите неща. За мен лично беше интересна философията и най-вече като как може да се ползва чисто астрологически тази карта на "несъзнаваното". Ако някой иска да строи тази карта, трябва да отчете точно 88° от рожденото слънце. Или ако слънцето е на 11°25'30'' в овен, трябва да намери датата и часа (мястото е рожденото), в които слънцето ще е точно на 13°25'30'' в козирог или 88° срещу хода на знаците.

А философията на HUman Design е: да разберем несъзнателните мотиви, които ни движат и да се научим да живеем с тях, не да ги променяме. Генетичния си код никой не може да промени, колкото и да му се иска.
Нещо, което и аз твърдя за астрологията.



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано28.02.10 18:47



Все пак не съм изучавала тази система. Просто исках да разбера базата и като как функционира.

Като не си я изучавала тази система,то си запази разсъжденията за тебе.
Защото са невярни.



Mнoго си нахална ,аз пуснах източника а ти на готово плямпаш да не си и "Ти" NLP-MASTER?
Тука се прилагат не аспектите както ги знаеме от астрологията ,а порти,
канали и числата са номирирането на сьответните порти gate.
В свободните сьчениния си много добра ,но за НЛП-мастер не ставаш.
Срамота

Редактирано от varadave на 28.02.10 19:51.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.02.10 19:23



Добре де, нека да обясни. Искам да знам що съм толкоз възвишен все пак.






Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано28.02.10 20:05



Защото си от Брахманската каста,та за това

.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано28.02.10 20:06



Знаех си, че има логично обяснение.






Тема Re: Human designнови [re: huanji]  
Автор varadave ()
Публикувано28.02.10 20:09



Ят пинде тат брахманде ...



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано28.02.10 21:21



Има 768 инкарнационни кръста (64 хексаграми х 12 профила):

В 64 хексаграми не съм срещал да се слагат 12 з. знака или обратното. Сигурно защото те са на съвсем различен принцип. Мешат китайската и индийската философия, но все пак трябва да се изследва.



Тема Re: Human designнови [re: varadave]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано28.02.10 23:05



Mнoго си нахална ,аз пуснах източника а ти на готово плямпаш

Тука е демокрация, ти в немско да не си в някой концлагер?


- Аз ти разрешавам да пишеш по темата колкото искаш, но не е нужно да обиждаш!

Редактирано от lvony33 на 28.02.10 23:22.



Тема Re: Human designнови [re: galy]  
Автор snowflakes never cry (they just fly ;)
Публикувано01.03.10 00:30



Това беше полезно наистина. Мерси от името на тези, които ни домързя да прегледаме, но това ме вдъхнови по някакъв начин.


Накара ме да погледна кои канали са ми запълнени и се оказа, че никой не води до гърлото, щото съм не-енергичен тип. И като стратегия в живота трябва да чакам покана - което бтв си и правя, само че си мислех, че не трябва да е уж така, но се оказва, че съм си била на вярната посока




No one cares when u`re out on the street, picking up the pieces to make ends meet

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.03.10 01:06



И аз излезнах генератор


Гледам някакви профили, оторитис, някакви дефиниции, стратегии ...
Като почета повече ще пиша дали се "познах"

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 01.03.10 02:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.