Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови  
Автор suonamy (непознат)
Публикувано26.10.09 10:26



Здравейте!
До каква степен хороскопа за съвместимост на двойка би бил точен, ако не се знае часът на раждане на единия човек?!
И реално може ли изобщо да се изготви хороскоп, при липсата на единия час.
Най-вероятно въпросът ми е риторичен...
Налудничаво ли е да се правят изобщо някакви заключения само по дата и месторождение?

Предварително благодаря!



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: suonamy]  
Автор Valda (saro)
Публикувано26.10.09 10:49



Добър ден!


Без час на раждане се получава космограма, която може да бъде тълкувана, но няма да даде толкова пълна информация колкото един хороскоп



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: Valda]  
Автор suonamy (непознат)
Публикувано26.10.09 10:56



Благодаря за бързия отговор!
А костограмата каква информация дава...освен , че не е толкова пълна?!
Примерно може ли по нея да се види дълбочината на отношенията или иначе казано ще има ли почва тази връзка за в бъдеще?



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: suonamy]  
Автор galy ()
Публикувано26.10.09 11:20



Зависи каква информация искаш да извлечеш от хороскопа. Което сега пак ме навежда на мисълта колко е сбъркан подхода в западна астрология, след като се тръгва и залага основно на слънцето.

В астрологията има едно просто правило. Тъй като търсим индивидуалното, то с най-голям приоритет трябва да са факторите, които имат най-бърза променливост. А това са МС, АС и луна.

Залагайки на слънце, то всъщност в какво ще бъде разликата при двама души ордени в един и същ ден, при условие, че слънцето изминава средно 1° за едно денонощие?!

Така че това още повече накланя везните към индийската концепция и подход в астрологията. А той е, че между слънцето и луната, с по-голяма тежест при дефиниране на всичко касаещо конкретния човек, е луната. Защото за едно денонощие луната изминава средно 12°.

От горното следва, че подредбата по важност на астрологическите фактори, би трябвало да е следната:
- МС и АС
- луна
- слънце, венера, меркурий
- марс
- юпитер
- лунни възли
- сатурн
- уран, нептун, плутон

Следователно без час на раждане пропускаме много съществена част от хороскопа. Но ако се разгледат планетарните картини, които образува слънцето, това понякога е напълно достатъчно за получаване на обща информация. Така че, както вече писах в началото, зависи каква информация търсим в хороскопа.

По повод въпроса за съвместимост. Един от най-загадъчните и неразбирани факти в това отношение, е следния: хората се сбират и сближават, за да се учат един от друг. И в този смисъл, във времето могат да се реализират трудните синастрии. Лесните и хармонични такива, не са необходими на никого в даденото партньорство.

Затова много хора изпадат в шок и изумление как така една синастрия с голям хармоничен потенциал, просто минава и заминава. Дори не могат да се почувстват привлечени от човек, който уж би трябвало да е идеалната им половинка. Приказката за хубавите ябълки и прасетата, никак не е случайна и има много по-дълбоко значение, стига да си зададем въпроса "А защо е така наистина?"

При партньорство говорим за цялостност, за завършеност, за половинката. А на бялото коя е половинката в този наш дуален свят?!


А дали едни отношения имат някакво бъдеще? Това зависи от момента, в който се срещат хората - дали "влизат" с по-сериозни намерения (разбирай да ни дадат най-трудните уроци) или просто за забавление. Като втория начин обикновено преминава много бързо.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: galy]  
Автор suonamy (непознат)
Публикувано26.10.09 11:36



За пореден път се убеждавам, че в астрологията има доста психология...
Съгласна съм с написаното от теб, поне с частта, която се отнася за съвместимостта между хората, отношенията...защото е абсолютно логична.
Частта, в която говориш за луни, градуси и планети ми е далечна и неразбираема, затова не я коментирам.
И въпреки всичко това, аз вярвам, че ако планетите /образно казано/ на мен и любимия ми не са подредени по определен начин...между нас няма да се получи нищо трайно.
Може би се бъркам, не знам...



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: suonamy]  
Автор galy ()
Публикувано26.10.09 11:42



И въпреки всичко това, аз вярвам, че ако планетите /образно казано/ на мен и любимия ми не са подредени по определен начин...между нас няма да се получи нищо трайно.

Точно това се опитвам да вметна. Подредени по определен начин както в основните хороскопи, така и в динамика.
И под "определен начин" въобще нямам предвид така нашироко обсъжданите и пробутвани от маса астролози хармонични аспекти. А по-скоро трудните - и в двата хороскопа.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано26.10.09 12:10



Много добър на пръв поглед превод....но информацията е малко
объркана.





Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на раждане [re: suonamy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.10.09 12:35



Здравей,
забелязала съм, че едно от най-важните неща в хороскопа, в това число и в синастриите, са точните аспекти.
Нерядко точните аспекти определят качеството на цялата бъдеща връзка. Като в точния аспект трябва да присъства поне една лична планета.
Така че без луната не е хубаво, но нерядко става и без нея.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: galy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.10.09 15:50



Зависи каква информация искаш да извлечеш от хороскопа. Което сега пак ме навежда на мисълта колко е сбъркан подхода в западна астрология, след като се тръгва и залага основно на слънцето.

Подходът в западната астрология е изключително точен, за разлика от индийската. За тези, които не знаят, в нея се разглеждат освен Слънцето и Луната, Асцендента и МЦ и възлите. Тези 5 точки са с почти равностойно значение (в зависимост от предназначението). А за любителите на Луната има нещо, наречено Лунна астрология, раздел от западната астрология.

От горното следва, че подредбата по важност на астрологическите фактори, би трябвало да е следната:

Това е така от 1 гледна точка, ама от друга не е съвсем така.


Редактирано от rigel3 на 26.10.09 15:53.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: suonamy]  
Автор rigel3 ()
Публикувано26.10.09 16:17



До каква степен хороскопа за съвместимост на двойка би бил точен, ако не се знае часът на раждане на единия човек?!

Този, който си знае часа, ще знае какво е отражението на другия върху него, за разлика от този, който не си знае часа.



И реално може ли изобщо да се изготви хороскоп, при липсата на единия час.
Ако става дума за комбиниран хороскоп, няма да може. За този, който не си знае часа, се прави космограма, както Валда писа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.