Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано27.10.09 14:33



Ригел търси понятията ....
Nirayana Chart и Sayana Chart Chart или Nirayana и Sayana.



Редактирано от varadave на 27.10.09 14:49.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано27.10.09 14:45



И Ригел,
Защо ти се вижда абсурдно написаното от тебе,въпроса и отговора го дадох...
от гледна точка на слънце и луна....на слънцето е необходимо една година
за да завърши един цикъл на зодиака...той е в знак само за месец.
И в ИНДИЙСКАТА АСТРОЛОГИЯ СЕ ОТЧИТА СЬЩО И СЛЬНЦЕТО СПРЯМО НАКШАТРИТЕ...тъй ,че не я слушайте Галя...





Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.10.09 15:15



За съжаление не знам немски, а на друг език не видях да има преведено. С автоматичния преводач чета:
"Индийските астрономи разделен на небето, която обгражда Земята в дванадесет части), така наречените Rashis (Zodiac съзвездия.
Основната база от знания, е смес от традиционните индийски и гръцки уроци, въз основа на единна система за астрологията."

Другаде в страницата не видях да пише по въпроса. Мен ме интересува индийския зодиак на коя координана система съответства: екваториална, еклиптични, галактическа или друга.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.10.09 15:19



"Сидералния ЗОдиак сме го ДЬВКАЛИ много..."
Явно съм го пропуснал и сега не го намирам.





Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: rigel3]  
Автор Valda (saro)
Публикувано27.10.09 15:28



Аз пък чух,че се завъртал за около 25 хиляди години





Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано27.10.09 15:31



В индийската
астрология преди гръцкото влияние,се е ползвало маркирането на накшатрите
както от сълнцето така и от луната,но по-късно с въвеждането на гръцкия зодиак от 12 знаци,се е ползвало старата индийска система на накшатрите и маркирането
само на луната.Дори и схемата на хороскопа и накшатрите се е свързвало с луната.Това се прилага и днеска.Но анализата на всеки хороскоп се правят две
,които съм описала Нираяна и Саяна.

Редактирано от varadave на 27.10.09 15:33.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано27.10.09 15:32



Ригел писах...после пак подробно...



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: varadave]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.10.09 15:38



http://www.jyotish.ws/wisdom/sayana_ayanamsha.html

"Отговорът се крие в отправна точка, използвана за това всички важни за изчисление. Западните Астрология разчита на това, което е известно като тропическа Zodiac (Sayana cakra), която използва пролетното равноденствие, като отправна точка. Индийските система - Jyotish - използва Звезден Zodiac (Nirayana cakra), която приема определен звезда като отправна точка."

Коя е тази звезда, която се приема за отправна точка?
И остава пак въпроса каква им е координатната система? Съдейки по текста излиза, че е някаква смесица между галактическа и еклиптична, ама каква точно?
И още въпроси възникват:
Защо знаците са с еднаква големина? Нали разстоянието между звездите е различно?
Защо са 12 на брой? (Няма да питам защо в 1 знак има 30 градуса, че ще взема да издребнявам).



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: Valda]  
Автор rigel3 ()
Публикувано27.10.09 15:47



Цялата дандания е да разбера каква астрономическа координатна система използват, която да съответства на индийския зодиак, ама нещо не се справям със задачката.



Аз пък чух,че се завъртал за около 25 хиляди години
Ако е така, е галактическа. Китайската астрология е базирана на нея. Ама индийската... Явно не е чиста еклиптична. И после става весело, като интерпретацията на планета и в двете системи е едно и също.



Тема Re: Получава ли се хороскоп, ако липсва час на ражданенови [re: rigel3]  
Автор varadave ()
Публикувано27.10.09 15:49



А бе човек ще пиша ,


вий работа нямате ли ...пустата пред коледа се задава...
има да пиша...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.