Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ерата на Водолея настъпила ли е вече  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано01.09.09 14:02



или все още излизаме от Рибите? Има ли някаква точна дата за навлизане в Ерата на Водолея? Има ли тя връзка с прословутата дата 21.12.2012 г.?



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: AHAKИH]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано04.09.09 22:13



Вече сме във Водолея



Ако съдите хората,няма да имате време да ги обичате.

Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: samoznaika]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано05.09.09 11:26



Май не сме още в ерата на Водолея, а в преходния период. Според някои, има хора, които "изпреварват" другите и влизат по-рано в ерата на Водолея.



Don't tell me what I can't do

Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: amazonian]  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано05.09.09 15:39



Май няма единно мнение по въпроса кога точно навлизаме в Ерата на Водолея. Мислех, че това може да се определи и астрономически.



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: AHAKИH]  
Автор galy ()
Публикувано06.09.09 20:08



Мислех, че това може да се определи и астрономически.

Естествено че може. И няма такива глупости като едни хора били влезли в епохата на водолея, пък други не



Епохите са си чисти астрономически явления и се базират на база прецесията на земята или както го наричат още прецесия на пролетното равноденствие. Изчислявано е, че точката на пролетното равноденствие ще стъпи в съзвездие водолей между 2060 и 2100 г. Тъй като има толеранс в самото равноденствие ±1-2 дни, а и зодиакалните съзвездия не са с рязка граница - има преходна зона. Вероятно влизането на уран във водолей през 2080 г. ще отбележи началото.



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: galy]  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано06.09.09 20:59



Ето, точно това имах предвид.

Благодаря!



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: AHAKИH]  
Автор Zodiac (Звездоброец)
Публикувано11.09.09 09:21



Ерата на Водолея няма да настъпи в близките 70 - 80 години. За жалост, дори астрономите имат разногласия относно определянето на точния момент на това събитие.



Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: galy]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано12.09.09 13:02



Изчислявано е, че точката на пролетното равноденствие ще стъпи в съзвездие водолей между 2060 и 2100 г.

Ясно ли е, какво значи "точката на пролетното равноденствие"? Въпросната точка, естествено, не е точка във времето, а в пространството. Това е едната от двете точки на пресичане на еклиптиката с равнината на земния екватор, в която по време на равноденствието се намира слънцето. Някога тя е била в съзвездие Овен, около година 1 от Новата ера се е преместила в съзвездие Риби, предстои да се премести, макар и не много скоро - във Водолей. След като въпросната точка е в определено съзвездие, гледана от Земята, значи и Слънцето би трябвало да е в това съзвездие.



Е, добре, пролетното равноденствие е около 20 март всяка година. Това означава ли, че 20 март ще бъде в съзвездие Водолей, или че точката ще се премести като дата към Февруари?

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: amazonian]  
Автор galy ()
Публикувано12.09.09 15:41



На мен ми е ясно какво е "точка на пролетно равноденствие". По света е възприет термина "Vernal Point". Ако имаш предложение да наричаме това явление по друг начин (или да го превеждаме по друг начин), дай да чуем.
Наскоро имахме една дискусия тук точно в тази връзка - може да потърсиш темата. В наименованието имаше нещо за тинейджъри.

След като въпросната точка е в определено съзвездие, гледана от Земята, значи и Слънцето би трябвало да е в това съзвездие.

Точно така.

И понеже знам какъв ще е следващия ти въпрос, предварително казвам добре да се подготвиш по материята преди да го зададеш. Ентусиазма е хубаво нещо, както и намерението да се научи нещо. Ама само с това не става.
Защото - да отбележа само за протокола, в случай че все още има неразбрали - в индийска астрология се работи със сидерален зодиак. Повтарям сидерален зодиак. В западна - се работи само с тропически зодиак. А в космобиологията и ураническа система, пък изобщо не се ползва зодиак. Отчитат се само позициите на планетите.

Е, добре, пролетното равноденствие е около 20 март всяка година. Това означава ли, че 20 март ще бъде в съзвездие Водолей, или че точката ще се премести като дата към Февруари?

По-горе написах "добре да се подготвиш". Този въпрос не е плод на добра подготовка. Но ще отговоря.
20 март не може да бъде в никое съзвездие, защото това е една дата, по която се ориентираме за различни неща. Позицията на слънцето на тази дата, спрямо съзвездията, е различна.

Нито пък пролетното равноденствие ще се случи на друга дата - през февруари да кажем

Просто денят на пролетното равноденствие се случва, когато слънце преминава през съзвездие риби - към настоящата година. И така ще бъде още около 80 години. После това астрономическо явление - равноденствието - ще се случва, когато слънце преминава през съзвездие водолей.



Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: galy]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано12.09.09 18:44



В индийска астрология се работи със сидерален зодиак. В западна - се работи само с тропически зодиак. После това астрономическо явление - равноденствието - ще се случва, когато слънце преминава през съзвездие водолей.

ОК, договорихме се - ще се подготвя по материята, а ти - по български език (наблегни на граматиката), става ли



Don't tell me what I can't do

Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: amazonian]  
Автор galy ()
Публикувано12.09.09 19:06



ОК, договорихме се - ще се подготвя по материята, а ти - по български език (наблегни на граматиката), става ли

Не

Доколкото виждам, тук ти търсиш отговори. А аз нямам зор да им отговарям, та да ми поставяш условия.

Договаряй се с някой друг, след като моя "български" не ти харесва. "Граматици" ще намериш бол, под път и над път. Ама такива, които да ти отговорят ясно и разбрано на тези въпроси, няма много

Са, друг е случая ако си тръгнала по форумите да поправяш "граматическите грешки с червено". Но знаеш ли колко ме бОли "чакрата" ?!



Тема Re: Знаещите не се перчатнови [re: galy]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано12.09.09 19:27



Аз също нямам зор да получа отговорите, просто ми е интересно.



Don't tell me what I can't do

Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: amazonian]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.09.09 22:19



ти - по български език (наблегни на граматиката

Баси, а аз какво, да си направя хара-кири ли?



Като изказ е безупречна. За другото не знам.




Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: huanji]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано12.09.09 22:24



харакири с тире ли се пише





Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: Rose*]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.09.09 22:40



Отворих първото в Гугъла и видях, че е хара-кири. Друг е въпроса, че се оказа мое мнение в друг форум.






Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: huanji]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано12.09.09 22:44



ха ха ха ха ха

всичко е направено от човек и преоткрито от него

поздрави





Тема Re: Въпрос за знаещинови [re: Rose*]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано12.09.09 22:45








Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: AHAKИH]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано13.09.09 00:12



Излизаме от рибите и влизаме във водолея. Мнозина го забелязват, другите още спят, трети ще си останат заспали.
Епохите са като река, не можеш да отсечеш -е дотука водата е чиста и тук изведнъж става много мръсна, едната се оттича и другата приижда.
Само човешкият ум е измислил нова година и ние на 31 декември в 12.00 изведнъж скачаме от една година в друга.
В природата всички смени са непрекъснат и постепенен процес.

Всеки транзит в астрологията бива точен еди си кога, обаче влияе и действа градуси преди и след като е бил точен. И няма астролог, който да изчисли кога ще удари тоя транзит, може само да каже на тая и тая дата в толкова часа ще е точен. Ама има транзити, които удрят месеци и даже години преди или след точния си аспект.
А какво остава за епохите, които царуват хиляди години.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: Kaily]  
Автор varadave ()
Публикувано13.09.09 08:38



Всеки транзит в астрологията бива точен еди си кога.
_________________________________________________
Може да не е по темата,но ако търсиме кога точно...ще се случи евента X или Y,
ползвам техниките и методите на Прашна Хорарна Астрология.
Първия метод е на базата на накшатрите. От Ашвини до Ревати
са 27 накшатри.Необходима е накшатрата на Слълнцето и Лагна/Асцендента
по време на въпроса или (за уточняването на евента).Броиме броя на накшатрите след тази на Слълнцето до Асцендента.Това ни дава времето на
плода на търсенето (кога?).

1.Накшатра=7 дни.
2.Накшатра=6 месеца.
3..Накшатра=20 дни.
4.=4 месеца.
5.=13 дни.
6.=16 дни.
7.=3 месеца.
8.=6 месеца.
9.=5 месеца.
10.=8 месеца.
11.=26 дни.
12.=5 месеца.
13.=4 месеца.
15.=12 дни.
16.=20 дни.
17.=22 дни.
18.=17 дни.
19.=16 дни.
20.=3 месеца.
21.=5 месеца.
22.=30 дни.
23.=30 дни.
24.=30 месеца.
25.=15 дни.
26.=10 дни.
27.=27 дни.

След това изваждаме дължината на Слълнцето от
тази на Луната.Резултата в гр. е кординатата на въпросната накшатра,прибавяме към нея (+1).Резултата ни дава времето на заплождането
на евента (в дни).

1-27 ; 2-2; 3-7; 4-20; 5-12; 6-32 ; 7-16 ; 8-90 ; 9-180 ;10-300 ; 11-240 ;
12-16 ; 13-120; 14-300 ; 15-120; 16-12 ; 17-20 ; 18-32 ; 19-11 ; 20-16 ;
21-90 ; 22-120 ; 23-60 ; 24-30 ; 25-90 ; 26-24 ;27-40.

Например хороскоп построен на 13.09.2009 в 06:38:27(Д).

Слълнце= P.Phalguna(11)
Асценден=P.Phalguna(11)
(Броиме броя на накшатрите след тази на Слълнцето)=1
-1.Накшатра=7 дни.

Слълнце 26°32`18`- Луна 23°45`28=Близнаци 15°38`29
(Aсцендента на бъдещия евент е в Телец 09°41`49``(Tелец).

Близнаци 15°38`29=Това е накшатра (6) Ардра (3) Пада= (13°20``-16°40`Бл.).
Към накшатра (6) Ардра (3) Пада прибавяме + 1=7.
От втората таблица (максимума на евента)=7-16
7-16...16 дни
И т.н има и продължение.
Или корекции.

Редактирано от varadave на 13.09.09 10:15.



Тема Re: Знаещите не се перчатнови [re: huanji]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано13.09.09 08:45



А не, не си прави - нито с тире, нито без тире


Просто се заяждам за липсата на определителен член ( когато слънцеТО преминава през съзвездие водолей). Не съм права да отговарям на заяждането със заяждане, защото става един цикъл.... не ти е работа.


Преди време бях на един курс и още в началото преподавателят каза: „задавайте всякакви въпроси – единственият глупав въпрос е този, който не е зададен”. Но той беше от братята американци, които ги считаме за глупави. Затова пък ние сме много умни – та при нас важи „ако не знаеш нещо, си трай, да ни съ изложиш”. Кат овцъ, не вдигай глава много-много, трай си и тва е.

А ти знаеш ли разликата между тропически и сидерален зодиак? Ако случайно все още не я знаеш, направи справка с "перфектната", дали имаш права да пишеш и да задаваш въпроси в този форум. Нищо че си модератор

Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 13.09.09 10:59.



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: Kaily]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано13.09.09 09:10



Мнозина го забелязват, другите още спят, трети ще си останат заспали. Всеки транзит в астрологията бива точен еди си кога, обаче влияе и действа градуси преди и след като е бил точен.

В този смисъл - именно на влияние - някои казват, че за различните хора ще настъпи по различно време. Всъщност Алистър Кроули го е казал - нямам мнение конкретно за него, не го познавам като автор.

Но че влиянието се чувства вече, е съвсем ясно. И че за мнозина няма въобще да се усети - също.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано13.09.09 10:01



И т.н има и продължение.
Или корекции.
_________________________
Модерен метод(приложим и в зап.астрология).
Анализирайте според дъл. и градуси на Асцендента и Сигнификатора на търсения евент кой е по-силен.Определете според положението им по домове
времето на евента.Разликата на градусите между двете планети ни дава плода/време на евента .

Пл. в домове / Знак Подвижен /Фикс /Дуален
_______________________________________________
1,4,7,10 дни седмици месеци
2,5,8,11 седмици месеци години
3,6,9,12 месеци години неопределен
_______________________________________________


Тайминга на 2 планети / Тайминга на Асцендента и позицията му по
знак
под. дуални фиксови
________________________________________________________________

Д+Д неопреден дни седмици

Д+С дни седмици месеци

Д+М седмици месеци години

Д +Г месеци години протакване/
задържане.
_________________________________________________________________
Д-дни , С -седмици, М -месеци, Г-години.

Редактирано от varadave на 13.09.09 11:52.



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано13.09.09 10:32



Тайминга на 2 планети / Тайминга на Асцендента и позицията му по
знак
под. дуални фиксови
________________________________________________________________

С+С дни седмици месеци

С+М седмици месеци години

С+Г месеци години неопределен

М +М седмици месеци години

М +Г месеци години неопределен

Г +Г месеци години Status quo

_________________________________________________________________
Д-дни , С -седмици, М -месеци, Г-години.



Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано13.09.09 11:07



Друга корекция,ако някой ползва дължината в градуси на Асцендента/Лагна
,но сега ни трябват дължината в градуси на Навамшата на Асцендента/Лагна.
_________________________________________________________________
Всяка планета е показател на определен период.
Или както бях писала(плод на евента).
Слълнце= 6 месеца
Луна= 48 минути
Марс= 24 часа
Меркури = 2 месеца
юпитер = 30 дена
Венус= 15 дни
Сатурн= 12 месеца
Раху= 8 месеца
Кету= 3 месеца

По примера който го сметнах за 13.09.2009...
________________________________________
Асцендент в Лъв 23°45 28 ,Навамшата на Асцендента е в Везни.
__________________________________________________________
Асцендент в Лъв 23°45 28= 23 градуса x 30/30=23 дена.
Асцендент в Лъв 23°45 28 ,Навамшата на Асцендента е в Везни т.е 7 Навамша
30 x 7 /9 = 23,33



Всичко излиза и както и да ги въртя и трита метода са коректни.



(При мене +/- (1).)

Като включа е Сударшан Чакра.
_______________________________
Лагна/Асцендент / Слълнце/Луна
__________________________________


1. M М М Добро Име,Успех,Призвание.
2. M M F Съмнителен успех на кверента.
3. M M D Загуба на здраве,богаство,и свобода. .
4. M F M Парично и финансово преимущество/печалби. И намиране на загубени предмети.
5. M F F Загуба при съдебни дела и процеси,конфликти,двубои, и избори.
6. M F D Парично и финансово преимущество/печалби.И раждане на нещо ново. Деца.
7. M D M Загуба на репутация,съдебен процес,работа,бизнес,или важни
връзки.
8. M D F Тревога и смут,загуба в професията и бизнеса.
9. M D D Неочакван успех,извличане на полза.
10.F F M Успех и преимущество от властите ,образование или професия.
11.F F F Материални & духовни постижения.
12. F F D Религиозни ,благоприятни праздници.
13. F M M Несъгласие с колеги, умственна напреженност..
14. F M F Раздяла от партньор или болест/смьрт на близки или приятели.
15. F M D Загуби на животни и имущество.

Има още за писане комбинациите са 27?

Знам кога и каво ще става.

п.п проверих дори е точно без тези +/- 1 .


Редактирано от varadave на 13.09.09 15:12.



Тема Re: Знаещите не се перчатнови [re: amazonian]  
Автор galy ()
Публикувано13.09.09 14:02



Преди време бях на един курс и още в началото преподавателят каза: „задавайте всякакви въпроси – единственият глупав въпрос е този, който не е зададен”. Но той беше от братята американци, които ги считаме за глупави. Затова пък ние сме много умни – та при нас важи „ако не знаеш нещо, си трай, да ни съ изложиш”. Кат овцъ, не вдигай глава много-много, трай си и тва е.

Оказва се, че май не аз имам проблем с българския

Тук някъде някога някой да е написал, че провеждаме курсове?

Ти правиш ли разлика между форум, в който всеки участва на добра воля и пише, когато му е кеф, по каквото му е кеф, и с когото му е кеф. И курс, където на преподавателите се плаща да отговарят на всевъзможни въпроси?

Така че иди на един курс по астрология, задавай си въпросите на воля и си поставяй изискванията къде се слага членЪТ и къде не. Щото мен, както вече казах, въобще не ми дреме. Като чета някого не му броя запетайките, а онова, което е написал. Капиш?

Аз никъде не написах, че съм перфектна. Имам знание в астрологията, пък и тук виждам, че пише клуб астрология, а не "членове и запетайки".

Та ако не си разбрала, че тук на никого не се плаща, за да ти отговаря (защото не е курс по астрология) и затова поне си направи труда да уважиш хората, като не влизаш тук като овцъ и да не знаеш какво е сидерален и тропически задиак, но пък да пишеш за прецесия и смяна на епохи Най-малкото има Гугъл и ако попиташ там, ще ти излязат поне 3015 сайта за 3.1678976 секунди



Тема Re: Знаещите не се перчатнови [re: galy]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано13.09.09 21:10



И правиш ли разлика между форум, в който всеки участва на добра воля и пише, когато му е кеф, по каквото му е кеф, и с когото му е кеф. И курс, където на преподавателите се плаща да отговарят на всевъзможни въпроси?

Ей, хващаш се за думите. Да, правя разлика. Но правилото за въпроса си остава. Именно защото всеки пише каквото му е кеф и с когото му е кеф. Ти, обаче, отново твърдиш, че човек по-добре да си мълчи. Теб като не ти е кеф, защо ми отговаряш, при това с толкова страст? Някой да те кара насила?

Естествено, че ще задавам въпроси за смяна на епохи. Защото така ми е кеф. На автора на тази тема защо не му кажеш да потърси в Гугъл? Може и той да не знае разликата между двата зодиака. Много е вероятно и други да не я знаят. Ти какво, определяш ценз за това кой какво може да пише ли?

А по въпроса за правописа виждам, че съм изиграла положителна роля, защото сега го спазваш

На мен ми е напълно ясно, защо се заяждаш именно с мен, а не се разхождаш по останалите теми да казваш на всеки да търси в Гугъла.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: amazonian]  
Автор varadave ()
Публикувано15.09.09 17:10







Тема Re: Ерата на Водолея настъпила ли е веченови [re: varadave]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано15.09.09 19:14



Интересно е - аз съм запозната само с варианта на седемте лъча, описан в книгите на Бейли. Написаното в този сайт, доколкото разбирам, се базира на Блаватска, която засега нямам сили да изчета



Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 15.09.09 19:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.