Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: Rose*]  
Автор 3aek ()
Публикувано26.08.09 14:32



Е, ама аз моята не си я считам за зле, харесвам си живота и съм доволна



Поздрави и на теб!

чудеса...

Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: 3aek]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано26.08.09 14:36



на мен юпитер ми е в 4-ти та го чакам някой ден да се обади, щото до сега никакъв го няма





Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: S|ayeR]  
Автор varadave ()
Публикувано26.08.09 14:40



А за Раху съвпад Юпитер в 8-ми какво мислиш?
__________________________________________
Зависи коя ти е Лагната/Асцендента...
Тази йога се нарича..."An Elephant Vanishing a Poor Man Hut."

.
Или астма.юпитер е" Въздух",а раху"Дим"...
Тъй, че внимавай с пушенето или с ароматите...много си капризна или някаква алергия имаш специално в тази област.
Намирисваш нещата от далече.
Тука във форума си много скромна в дебатите...в действителност май не може
с тебе да се дискутира и ти да нямаш "тежката дума".
В обещанията си коректна,но си твърда и не обичаш да те командват.
Има специално предсказание за тебе.Кармично си вързана с пра...родителите
ти по Бащена линия.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: varadave]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано26.08.09 14:48



Лагната е Лъв по индийска.




Тук съм скромна, защото успявам да се контролирам в писмен вид. В устен е по-трудно, защото докато се усетиш и работата свършена




kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: S|ayeR]  
Автор varadave ()
Публикувано26.08.09 14:53



Тук съм скромна, защото успявам да се контролирам в писмен вид. В устен е по-трудно, защото докато се усетиш и работата свършена.
________________________________________________________________
Тъй..тъй

юпитер+раху=мерка



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: domian]  
Автор galy ()
Публикувано26.08.09 15:15



Подобна класификация е полезна. По принцип в космобиологията, когато се търси информация за "щастие, успех", се разглежда оста на юпитер. Там е работата, че твърде често дори астролозите не могат да дефинират какво означава успех и щастие от астрологична гледна точка. А просто по един юпитер в даден дом, не може да се правят подобни генерални обобщения.

Първо е добре да се разбере природата на юпитер. Да, вярно е, че това е планетата, набедена за всичко "добро, щастливо, голямо, ценно" в живота. С едно голямо НО!

Както и по-горе писах, че онова, което си мислим, че ще ни донесе щастие, рядко е това, което наистина ни прави удовлетворени и да кажем щастливи. (не бих използвала точно думата щастие, защото това е твърде мимолетно усещане - за пълнота; и обикновено трае само няколко минути).

Това, което искам да кажа за юпитер. Юпитер е естествен сигнификатор на 9 дом - дома на дхарма, който според индийците е най-важния в хороскопа. Дхарма означава това, за което си призван (извикан ) на тази земя.
Юпитер се чувства най-комфортно в знак риби - сатва по природа. Това е дома на юпитер. Дом, а не къща. Мястото, в което се чувстваш у дома.

Юпитер има задължението да подкрепя дхарма. Дали му харесва или не, той трябва да го прави. Затова стрелец, 9 знак, е мулатрикона на юпитер. Превода на мулатрикона е „root trine” . Юпитер е като крал в стрелец - понякога трябва да взема сериозни решения, за да поддържа дхарма ( като например да осъди някого или нещо на смърт в името на дхарма ).

В риби, юпитер е миролюбивия брахман, който се моли в дома си. Риби или 12 дом е още дом на мокша ( освобождаване ). И ако приемем, че човек е на земята, защото има задължения, то неговото най-голямо желание е да се освободи от тези свои задължения.

Та юпитер нерядко влияе по-скоро неблагоприятно (от гледна точка на хората). Защото юпитер има склонността да освобождава преди да донесе новото. А освобождаването от каквото и да е, хората рядко приемат добре.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: 3aek]  
Автор galy ()
Публикувано26.08.09 15:18



Откриване на смисъл в отношенията е много вярно за Юпитер в 8-ми.

Зайо, то това е вярно за 99% от жените специално

Аз поне не познавам жена, която да изпусне този съществен елемент, когато се говори за щастие.

А в тази връзка бих казала нещо друго, от собствен опит - най-безсмислените неща, които съм правила досега, са се оказали едни от най-важните в живота ми



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: 3aek]  
Автор varadave ()
Публикувано26.08.09 15:26



А ако Юпитер-Сатурн е в компанията на Венера и Плутон? тоест един голям съвпад Юпитер-Сатурн-Венера-Плутон.
__________________________________________________________________
Ами за нативни с проблемно дество ...йогата е добра,но не и за такива които
са родени в добри условия.Имаш условията да градиш бъдеще.
Раху е бъдещето,а кету е миналото.Всичко е свързано с твоя принц на мечтите
и предстоящ брак.Не го мъчи Везната молам те

.
Щот тези плутонови скорпита в 8.дом ги знам.
Ако се набоцкаш с snake's tattoo или black lotus tattoo...
Ще тръгнат работите.

А и един вьпрос/Че ...как Ще постьпеш при една ИЗНЕВЯРА?
А?
Ще го смажеш ли?

Редактирано от varadave на 26.08.09 15:49.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано26.08.09 16:02



Юпитер е естествен сигнификатор на 9 дом - дома на дхарма, който според индийците е най-важния в хороскопа. Дхарма означава това, за което си призван (извикан ) на тази земя.
_____________________________________________________________
Да,но дармата не е ЩАСТИЕ...Юпитер в 9.дом може да е и Адарма.
Юпитер е ЩАСТИЕ и НЕЩАСТИЕ.
Което се проявява едва след 35год.Тогава се отворя портата на спирита.
9.дом е дома на житийския опит и мъдрост,знанието и внуците.
А при някои Юпитер в 9.дом е 3 партньор.
3 партньор=2.bhava/дом+8.bhava/дом(трансформация)=9.bhava/дом

Редактирано от varadave на 26.08.09 16:07.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: varadave]  
Автор 3aek ()
Публикувано26.08.09 16:10



Варадаве, на мен не ми изневеряват, честно, може би от страх



Ако се случи, кротко и цивилизовано си казваме чао и това е.

чудеса...


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.