Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано30.07.09 02:22



В индийска астрология 4 дом има като ключово значение сукха (на санскрит означава щастие, добро място).
_______________________________________________________________
Те местата "ЗА ЩАСТИЕ" са много в индийската астрология .
Това са 1,4,9 домове а и триконата!
Ако родения е със Саката Йога ,то тогава какво?
Луната е Душевното ЩАСТИЕ.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано30.07.09 02:26



В индийска астрология 4 дом има като ключово значение сукха (на санскрит означава щастие, добро място).
_______________________________________________________________
По-точно ..."The Lord of the fourth house is the controller of happiness ".



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано30.07.09 02:37




Най-богатите и най-големите проминенти я имат ,а между тях и много
ЩАСТЛИВИ.

Редактирано от varadave на 30.07.09 02:44.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: S|ayeR]  
Автор galy ()
Публикувано04.08.09 18:22



И все пак ако можеше да му се каже, че хаби енергия и усилия не там, където би трябвало... може ли да се каже конкретно от какво се нуждае някой, астрологията да му помогне да го намери?

Ами то за целта се прави анализ на целия хороскоп област по област - за да разбереш къде от какво се нуждае човек. Защото онова, от което се нуждае не е едно единствено нещо. Щастието е куп от дребни неща. И мога да се закълна в съда, че едно 99% от хората никога, ама никога няма да са съгласни, че биха били по-щастливи ако например не са на водещи позиции в работата си, а са на втора или трета позиция. Винаги ще искат да са начело, докато не стигнат някой ден за кратко на водеща позиция и се сгромолясат и емоционално и физически. И ще им се иска никога да не са си пожелавали подобен товар.

Или добре, ще задам един въпрос, на който може да се отговори с "да" или "не" само - в повечето хороскопи, които си разглеждала това, което е призванието, в което е добър - то ли прави човек щастлив, оптималната възможна съдба има ли изобщо нещо общо с щастието?

Точно така - призванието на човека обикновено е онова, което умее да прави най-добре. Затова притежава съответните качества, защото трябва да прави точно определени неща. Дори и да стои в кухнята и да готви вкусна манджа, да бърше сополите на децата си и да пере чорапите на мъжа си.

Но човека винаги си поставя някакви цели, пълен е с амбиции и затова рядко би казал, че не става за дадена работа. Аз досега не съм чула някой да каже "Не", когато му предлагат работа на водеща позиция

А тази позиция може и да носи някои придобивки, но определено всичко си има цена. И трябва да я платиш. А за "плащането" всички се ослушват

Изобщо тази тема за щастието е твърде обширна и не може да се вкара в някакъв калъп или формула. Макар че на мен мноооого ми харесва следната мисъл на Кришнамурти: Голямо щастие е да не искаш нищо, да не бъдеш нещо, да не отиваш никъде.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: galy]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано07.08.09 23:57



Дамммм, наистина е обширна явно темата, но ми беше приятен този разговор






I try to stay awake and remember my name

Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: S|ayeR]  
Автор domian (непознат )
Публикувано25.08.09 23:19



Кратко описание на ключа на щастието в хороскопа - ЮПИТЕР В ДОМОВЕТЕ.

Юпитер в 1-ви дом - Откриване на смисъл в налагането, успешна дейност
Аз съм щастлив, когато правя това, което искам, когато получавам това, което искам, когато ям, каквото искам и когато моите страсти са задоволени, вярвай ми!

Юпитер във 2-ри дом - Откриване на смисъл в притежанията и финансовото осигуряване, материален и финансов растеж
Аз съм щастлив, когато съм достатъчно осигурен с дипломи и майсторски титли, когато моите финанси и притежания се увеличават, когато мога да се наслаждавам богато на живота, и когато общите планове си струват, вярвай ми!

Юпитер в 3-ти дом - Откриване на смисъл в разговорите и ученето, успех чрез говорене и писане
Аз съм щастлив, когато ме слушат и ми вярват, когато нуждите ми за знания са задоволени, когато получавам похвали и когато общия мироглед в партньорството може да се развива и подобрява, вярвай ми!

Юпитер в 4-ти дом - Откриване на смисъл в семейството, успешен семеен живот, подобряване на жилището
Аз съм щастлив, когато моите нужди и тези на семейството ми са задоволени, когато моята чиния у дома ми е пълна, когато имам достатъчно място в жилището си и когато съвместните цели се развиват и подобряват, вярвай ми!

Юпитер в 5-ти дом - Откриване на смисъл в мероприятията, успешни творчески начинания, щастие в игрите и развлеченията
Аз съм щастлив, когато имам игри и развлечения, когато мога да предприема това, което ми харесва, когато съм в центъра на вниманието, когато ме похвалят за моята креативност и когато съвместно прекараното свободно време се увеличава, вярвай ми!

Юпитер в 6-ти дом - Откриване на смисъл в работата и реда, успех в работата
Аз съм щастлив, когато свърша работата си, когато получа похвала за моите услуги, когато в ежедневието ми всичко е в ред и когато общите мечти се осъществяват, вярвай ми!

Юпитер в 7-ми дом - Откриване на смисъл в партньорството и контактите, щастливи срещи
Аз съм щастлив, когато моят партньор е щастлив и вярва в мен, когато другите ме хвалят и обожават, когато имам достатъчно ползотворни контакти и когато съвместните действия в живота ми се развиват и подобряват, вярвай ми!

Юпитер в 8-ми дом - Откриване на смисъл в отношенията, успешни или изгодни връзки, успешни планове
Аз съм щастлив, когато моето мнение се зачита във връзката ми, когато моята доброволна жертва в отношенията се цени, когато другите инвестират в моите планове и когато заедно с другите се наслаждавам на живота, както и когато понякога чрез отношенията ни печелим общи доходи, вярвай ми!

Юпитер в 9-ти дом - Откриване на смисъл в образованието и пътуванията, щастие на път
Аз съм щастлив, когато мога да се храня обилно, когато разширявам хоризонта си чрез знания и пътувания, когато другите ме слушат и ми вярват, защото знам как може да се подобри света, вярвай ми!

Юпитер в 10-ти дом - Откриване на смисъл в професията и кариерата, успех в професията
Аз съм щастлив, когато получавам признание в моята професия и съвместното съжителство, когато се подобрява квалификацията и професионалната ми позиция и когато се развива и подобрява съвместното ми съжителство, вярвай ми!

Юпитер в 11-ти дом - Откриване на смисъл в приятелството, щастливи случки, радостни изненади
Аз съм щастлив, когато имам достатъчно свободно време, когато мога да се усъвършенствам в свободното време, да усвоявам нови знания, и когато мога по всяко време да предприема съвместни игри и развлечения, вярвай ми!

Юпитер в 12-ти дом - Откриване на смисъл във визиите и отмората, радост в надеждата
Аз съм щастлив, когато имам спокойствие и мога безкрайно да си отпочивам в моя омагьосан свят, когато моите очаквания се възприемат от околните и когато съвместната работа и съвместното ежедневие се подобряват, вярвай ми!

Иснам да допълня че успеха и щастието на едхо партньорство се гледа в 3 дом.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: domian]  
Автор 3aek ()
Публикувано26.08.09 10:12



Откриване на смисъл в отношенията е много вярно за Юпитер в 8-ми.

чудеса...


Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: domian]  
Автор Valda (saro)
Публикувано26.08.09 10:59



А наличието на някоя от тежките планети в съответните домове?





Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: 3aek]  
Автор varadave ()
Публикувано26.08.09 11:00



Откриване на смисъл в отношенията е много вярно за Юпитер в 8-ми.
_________________________________________________________
Да,вярно е но е много меко казано

.
8 .дом...или Бава се нарича Аштама/Рандра/Мритю.
Аштама=Аюш (Живот).
Рандра=Вулва.
Мритю=Смърт.
8.дом е свързан с една от 14/то Локи (СВЕТОВЕ) на горните и нижните сфери.
4,8,12 домове са сферите или локите на Сарпа и Вазуки(Демон,Дявол)


8.дом е 12 от 9.дом...тъй ,че пак се виждат много неща скрити и тайни...
на думи всички сте големи АНГЕЛИ...но не и по хороскоп


.

Редактирано от varadave на 26.08.09 13:35.



Тема Re: Ключа на щастието в хороскопа [re: Valda]  
Автор varadave ()
Публикувано26.08.09 11:03



Колко са тежки..."тежките планети"?






Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.