Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кое ни прави жестокинови [re: varadave]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано10.06.09 12:41



точно тези трите и на мен ми изплуваха като обмислях познатите си. За мен Лъв води класацията, в кръвта му е точно качеството жестокост.
Овенът е жесток именно защото му липсва качеството емпатия, защото е егоистичен, НЕтрезвомислеш, воден от мании и фобии и изобщо до голяма степен ЛУД.
Скорпито - защото си е отровна и злобна гадинка. Скорпито наранява умишлено, осъзнато и открито. Кефи го да причинява болна, на който е преценило че си го е заслужил. И не е вярно, че скорпионите са гадни само когато наистина си им направил голяма гадост. За тях причина за жестокост може да е дори това, че нямаш неговите проблеми в даден момент.
Като се замисля и останалите зодии проявяват вид специфична жестокост. Като че ли Дева, Везна и Стрелец са най добрички. Не мислите ли ?




Тема Re: Кое ни прави жестокинови [re: Kaлoмaин]  
Автор galy ()
Публикувано10.06.09 12:46



В случая става дума за разбиране, не за оказване на помощ.

Добре де. Ама какъв е смисъла да разбираш някого, пък да не му даваш помощ? Нещо ми се губи изобщо целта на това "разбиране".
Или както е популярния израз: разбирам те, ама не мога да ти помогна. Ако аз търся разбиране от някого, това е зов за помощ. Иначе за какво да ме разбират? Сополите мога и сама да си избърша, нали?!



Тема Re: Кое ни прави жестокинови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано10.06.09 12:47



Във всеки от нас се крие такъв потенциал...
Дали на практика или в мислите си.


Това е чист инстинкт за самосъхранение.



Тема Re: Кое ни прави жестокинови [re: NikiFin]  
Автор varadave ()
Публикувано10.06.09 13:02



Скорпито - защото си е отровна и злобна гадинка. Скорпито наранява умишлено, осъзнато и открито. Кефи го да причинява болна, на който е преценило че си го е заслужил.
______________________________________________________________
yes...yes...yes

..........



Тема Re: Кое ни прави жестокинови [re: galy]  
Автор lullaby ()
Публикувано10.06.09 13:22



Лично според мен смисълът на емпатията е, че знаеш конкретно този човек с какво можеш да го нараниш и не го правиш. Защото хората много често се нараняват без да искат, просто защото не могат да съобразят за какво става въпрос и какво значение всъщност имат за другия техните думи или действия. Или дори хайде, не можеш всеки да го познаваш и усещаш, но "не прави на другите това, което не искаш да направят на теб" според мен описва точно значението на съпреживяването - естествено, че ще е откачено някой да е зле и ти да се побъркаш с него, но за да му помогнеш трябва да имаш съзнание, че той е зле и има нужда от помощ, т.е. да се поставиш на негово място. Например когато някой се държи грубо едната реакция е да го обвиниш за това, другата е да се сетиш, че това си има някаква причина и нещо му има, защото по принцип не е такъв човек.






Тема Re: Кое ни прави жестоки [re: lullaby]  
Автор varadave ()
Публикувано10.06.09 13:30



Ясовидците........емпатични ли са?
Май.........много... Да............
Емпатията е наричат тука.......hellfuehligkeit............
Кристално,чисто чуство.
Дори по-високата степен на емпатията е hellfuehligkeit...............



Тема Re: Кое ни прави жестоки [re: NikiFin]  
Автор lullaby ()
Публикувано10.06.09 13:32



"Когато сме щастливи, винаги сме добри, но когато сме добри, не винаги сме щастливи", Оскар Уайлд.


И вече второто предполагам зависи от механизмите за справяне с трудностите на конкретния човек. В хороскопа предполагам могат да се търсят качества като песимизъм-оптимизъм, тип темперамент - примерно сангвиничният ще е по-малко склонен към жестокост от холеричния, но само при комбинация от др. качества, не по принцип, локализация на контрола (дали човек търси отговорност/вина в обстоятелствата и другите или в себе си, също дали вярва, че управлява живота си и от него зависи, или че е пионка и жертва) и тн. Просто се събират много фактори, което кара някого да изглежда жесток в очите на другите. Обикновено той не се възприема така и си има свои оправдания, понякога много основателни. Ако се възприема жесток и това го радва, може би вече говорим за патология, в по-лека степен просто за невротизъм.

Аз лично не знам каква съм, че да дам пример. Всички можем да бъдем всякакви в определен момент, вероятно в голяма степен е въпрос на избор.

Много е кофти, бтв, когато някой е откровен, а го обвинят, че е жесток. Понякога хората предпочитат просто да ги лъжеш, да не им казваш какво мислиш, да не знаят как стоят нещата. Жестоко ли е да се опиташ да проведеш нормален разговор, дори ако е безполезно?




Редактирано от lullaby на 10.06.09 13:47.



Тема Re: Кое ни прави жестоки [re: lullaby]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано10.06.09 13:55



Аз за себе си знам, че мога да бъда УЖАСНО, УЖАСНО жестока. И мисля, че обяснението е много просто. Като Риба съм много чувствителна и ранима, а асцендентът ми Лъв ме кара да реагирам лъвски на силната болка, която ми е причинена.
Осъзнавам го, не мога да кажа, че не го правя нарочно и не мога да кажа, че не се кефя, когато гадът си получава заслуженото според мен. Но не мисля, че това е болестно състояние. По скоро е нормална реакция на силно наранено его. Правя го, защото съм 120% убедена, че точи човек го заслужава и за да си осъзнае грешката, това е най работещия начин. А не защото по принцип ми е приятно да измъчвам хората. Напротив, мразя го, обичам да радвам хората, да ги изненадвам приятно, да ги правя щастливи. Но пък наглецът трябва да си получи заслуженото. Понякога се случва дори да прекаля, защото се унасям и карам по инерция. Съответно след време може да съжалявам. Но всички тези неща ги осъзнавам, има конкретна причина да се случат и я знам. А не просто така да си ги правя щото съм псичхично болна.
Не гарантирам, че не съм, ама поне не мисля, че от гледна точка на жестокост съм.




Тема Re: Кое ни прави жестоки [re: Kaлoмaин]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано10.06.09 14:00



Когато е неосъзната да. Но когато е осъзната е свързана именно с много доброто разбиране как точно да нарани жертвата. Питайте Скорпитата






Тема Re: Кое ни прави жестоки [re: galy]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано10.06.09 14:16



понякога наистина имаме нужда само от разбиране и нищо повече, защото наистина за някои неща никой не може да ти помогне. Разбирането е по скоро за да те натоварва още повече с неадекватни съвети и реакции, а просто да те успокои и да ти предложи рамо на което да поплачеш и усещане за подкрепа и че не си сам.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.