Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Любов и омразанови  
Автор galy ()
Публикувано29.05.09 17:55



Четейки оттук оттам диалога, който се води между някои от съфорумците, изведнъж се замислих върху въпроса за любовта и омраза.
Казват че това е едно и също чувство, само полюсите са различни. Понякога границата между двете е много тънка и ги дели само една стъпка.

Обаче когато двама души изпитват силна любов помежду си, тя трудно издържа дълго във времето. Някак се изхабява и дори често се превръща в непоносимост. Като омразата и непоносимостта някак имат далеч по-дълъг живот от самата любов.

Забелязала съм, че има случаи, когато омразата може да трае направо цял живот, при това без да се изхабява и да намалява като интензивност на чувството. Имам усещането, че голяма част от хората се чувстват далеч по-добре и по-силни, когато трябва да се съпротивляват на някого, отколкото да го обичат.

Та какво обяснение бихте дали? Защо се оказва така, че омразата е много по-трайна и стабилна, отколкото любовта? Не е ли това някакъв парадокс? На мен ли само ми се струва така?

Когато хората изпитват силна влюбеност помежду си, искат постоянно да са заедно. И мисля, че точно това изхабява любовта им. А когато се мразят, не искат да се виждат, държат се далеч един от друг. И вероятно точно в това е ключето. Гриниуч написа в темата си една много изтъркана фраза: звездите са звезди, защото са високо и далеч. Но е толкова вярна тази фраза, стига само да схванеш смисъла.
Винаги съм си мислила, че именно далечността е в полза на дълбочината на едно чувство. Затова може би омразата вирее толкова дълбоко и толкова дълго. Защото не й се дава възможност да се изразходи.

Всички говорят все за любов. И постоянно мразят някого в същото време. А какво би станало ако се обърне отправната точка? Какво мислите за омразата? За любовта е ясно

- колкото повече я търсим, толкова повече ни се изплъзва. А омразата е почти неизменно с нас - винаги има някой около нас, когото да мразим дълбоко



Тема Re: Любов и омразанови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.05.09 18:01



Вярна си принципно.



Затова е казано, че любовта е двама да гледат в една посока, а не един в друг.

От друга страна ми се вижда мазохизъм да обичаш страстно, както и да мразиш дълбоко. Човек ще се самоувреди почти сигурно.




Тема Re: Любов и омразанови [re: galy]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано29.05.09 18:01



аз никого не мразя



иначе споделям мислите ти и ще ми е интересно да прочета другите какво мислят

но аз съм определено на мнение, че човек трябва да си седне на задника и да работи върху любовта си, да я полива, топли

и да не я остави да си тръгне пренебрегната

мисля, че енергията за това трябва да се използва - да пазиш любовта ако веднъж поне Господ реши да ти я прати



Тема Re: Любов и омразанови [re: Rozovotakova3]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.05.09 18:02



Любовта е част от теб, не е в другите.






Тема Re: Любов и омразанови [re: huanji]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано29.05.09 18:04



е да, ама с любимия си обменяте любов

ти на него, той на тебе

любовта е взаимна, ако имаш късмет де





Тема Re: Любов и омразанови [re: Rozovotakova3]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.05.09 18:05



Правилно го каза - обменяте. Но не ти я дава някой отвън.

Аз съм си късметлия.






Тема Re: Любов и омразанови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано29.05.09 18:05



От друга страна ми се вижда мазохизъм да обичаш страстно, както и да мразиш дълбоко.

Ама то другояче няма как да стане. Страстта е водещия елемент - дали в любов или в омраза - няма никаква разлика. Сещам се за една култова двойка - Лиз Тейлър и Ричард Бъртън.

Опитвам се да си дефинирам при какви астрологически фактори двама души биха се мразили. И все стигам до същите, при които двама души биха се обичали. Честно - сериозно се затрудних.





Тема Re: Любов и омразанови [re: huanji]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано29.05.09 18:06



е как да не ти я дава

една изпитваш в себе си към някого
другата ти я дава той ако е взаимно





Тема Re: Любов и омразанови [re: galy]  
Автор kotence777 (заек)
Публикувано29.05.09 18:07



Гали,искаш да говорим за омразата от астрологична гледна точка или от чисто човешка????

Астрологично мога да ти кажа какви са ми предположенията,иначе не мога.Не съм мразила никога никого през живота си. Ако някой ме дразни,спирам да общувам с него. Определено има хора,с които не бих искала да общувам....но чак пък омраза....според мен това е много силна дума.



Тема Re: Любов и омразанови [re: galy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано29.05.09 18:07



От думите ти излиза, че ние гоним любовта, а омразата гони нас.

Не съм сигурна, дали омразата не успява да се изразходи. А и самото усещане за омраза е толкова субективно ... обикновено мразим някого или нещо, което накърнява това, което обичаме. Не мисля, че съществува омраза сама по себе си - без да е свързана с нещо, което обичаме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.