Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ретроградна Венеранови  
Автор Lalara (брюнетка)
Публикувано05.03.09 11:30



Какво да очаквам сега при ретроградната Венера от 6.03 до 17.04, след като имам ретроградна Венера в Овен в 5-ти дом при рождението ми?



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: Lalara]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано05.03.09 11:43



моята венера е в овен в първи

означава ли това, че до 17 април спирам мъжете?



/щото аз не съм ги почвала още /



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: Lalara]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано05.03.09 11:49



Има много статии за Ретроградна Венера в Овен
( само трябва да се пита чичко Гугъл )









Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: Moonstone]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано05.03.09 12:21



и моята сега ли става ретроградна или тя си става ретроградна за всички




/или както се казва на човешки език - няма мое, няма твое - всичко е Берое /



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: Rozovotakova3]  
Автор 3aek (пухкав)
Публикувано05.03.09 12:32



Ретроградна, метроградна, има ли някакво значение, не вярвам точно Венера да прави мизерии



Квото е "писано" да се случи, ще се случи, на каквото си си постлал, на това ще легнеш и тн.



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: 3aek]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано05.03.09 13:04



да де, ма не можеш да си постелеш

да дойде умен, хубав, свестен, широко скроен, с морални ценности, етиен, верен, лоялен, борбен, силен, с чувство за хумор.... и да остане с теб до края на дните



поне аз не знам как става това "постилане"



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: Lalara]  
Автор galy ()
Публикувано05.03.09 17:47



Видях, че Лунното камъче е пуснала линк към една статия, в която се споменава Руперти. Наскоро по стечение на обстоятелства купих тази негова книга "Cycles of becoming".
Наблюдението върху циклите на планетите е започнал Дейн Ръдиар. Пише специално за тях в една своя книга "Личностно-ориентирана астрология", която книга е послужила като отправна точка за Руперти. Само искам да спомена, че Ръдиар напълно споделя източните философии и по-специално философията на индийска астрология. В тази негова книга думите "карма" и "дхарма" присъстват неизменно, както и утвърждението че:

"Всяко човешко същество представлява определен аспект от цялата вселена. В по-ограничен и по-реалистичен смисъл, всяко човешко същество е конкретен аспект на "човешкия род". То се ражда в отговор на дадена потребност на човечеството в определено време и място. Доколкото тази потребност е ограничена, тъй като е свързана с времето, индивидът, жизнената задача на който е да запълни тази "потребност" (някои астролози използват думата карма), трябва да притежава определен темперамент и характер.
Човек е такъв, какъвто е, защото именно това е необходимо в дадения момент. Рожденият хороскоп представлява решението на тази потребност.

В този ред на мисли изречението "Мъдрецът управлява звездите" няма никакъв смисъл. Природно мъдрия човек - това е превъзходна хармония на всички енергии, които действат и са облечени в конкретна форма чрез неговото съществуване в кой да е определен момент от време. Той напълно осъществява своята дхарма."

Из "Личностно-ориентирана астрология"


Написах този абзац, тъй като ако някой чете статиите като тази, която пусна Лунното камъче, в повечето случаи няма да отчете един малък нюанс. Да, всичко звучи прекрасно - да управляваме звездите, да хванем бика за рогата и т.н. Но дори и Руперти в книгата си е написал следното във връзка с ретроградна венера:
"Човек трябва да иска да види своите ценности, такива каквито са. Също така той трябва да е в състояние да разбере дали някои от неговите преценки са основани в съответствие с неговото индивидуално съществуване. Трябва съзнателно да се запита - Това ли е правилно за МЕН?"

Последното изречение е точно така написано - с натъртено и с главни букви МЕН. Няколко думи, в чийто смисъл е толкова трудно да се вникне. Защото "правилното" е закодирано в хороскопа. Например за един човек е правилно да има 6 брака, а за друг - нито един. Защото само така всеки от тях се вписва в хармонията на вселената.

Изводът (според мен) - човек трябва да живее в хармония с вселената чрез онова, за което е необходим на тази вселена.

А по-специално венера става ретроградна на всеки 19 месеца, т.е. през период от 1 година и 5 месеца. И ако това бъде отделено от наталния хороскоп, просто няма смисъл. Това е мое мнение разбира се.
Но е факт, че в тези периоди твърде често човек се връща към стари интимни връзки (дори само спомняйки си за тях) и си прави някаква ретроспекция на онова, което е направил или не е направил. Нерядко съжалява за нещо или пък се чувства доволен от начина, по който е протекла тази стара връзка.

Но пък във връзка с активни интимни връзки, в които са се зародили проблеми, а хората дълбоко искат да си запазят връзката, ретроградния период на венера е истинска благословия, защото предлага силна подкрепа в тази посока - на запазването.



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: galy]  
Автор Rozovotakova3 (доказан феникс)
Публикувано05.03.09 18:00



единствената книга дето съм чела до сега освен Гудман беше за семейната астрология и че е трябвало да се роди дете овен, за да продължи рода

после се сетих колко отегчена беше днес една приятелка от брака си и ме стисна за гушата

точно това си мислех днес - ами ако аз трябва за народя 18 деца, ама да не се женя, щото не е за мен

винаги съм искала, да обичам, да бъра вярна, лоялна, всеотдайна, жертвоготовна само на един мъж до края на дните си

ма виждате, че няма такъв в наличност, та се чудех - ми може би така трябва - може би точно такава трябва да бъда

абеееее, размислих се нещо, ще ходя да пийна нещо с приятелки да се вразумя :))



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: galy]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано05.03.09 18:48



пуснах случайно попаднали статии, защото
тука няма кой да оцени труда, който си си направила
за толкова обстойни обяснения, а и да ги разбере най-вече



( най-трудно е , да осъзнаеш за какво си дошъл и
какво трябва да правиш )



Тема Re: Ретроградна Венеранови [re: galy]  
Автор Lalara (брюнетка)
Публикувано05.03.09 18:49



Даааа ....имам една връзка от 2001г., която е застинала ...дано се разтопят ледовете....но се чудя...дали аз да проявявам активност или да се сниша още повече...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.