Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Синастрия при враговенови  
Автор abradabra ()
Публикувано04.03.09 02:08



Ахм...аз не съм конфликтна личност, никак даже. В съзнателния ми живот има точно двама души, които са се опитвали целенасочено да ми вредят и са успявали. с клюки, сплетни, но и директно също са заявявали, че не ме понасят. Победата е тяхна- аз се отдалечих от общите ни приятели и им ги оставих и толкова, но тия дни се засякохме и реших, от любопитство да видя какви аспекти толкова имам с тия хора, че така не ме траят.

Особено зловреден и злобен към мен е бил мъжът/момчето/, момичето е по-умерено, ама и тя е интриганствала за мен.

С момчето имаме много чудесни аспекти- тригон на склънца, тригон на слънце с венера, тригон слънце - марс, съвпад на луни !!! тригон марс-венера, тригон луна -марс.
имаме и опозиция слънце-марс.

и два наистина неприятни аспекта- квадратура сатурн+юпитер(аз) към марс(той) и квадратура сатурн венера / аз венера, той сатурн/.

Момичето пък нищо особено като карта, но пак квадрат сатурн /тя/ венера-аз

и двамата/особено мъжът/ старателно са пречели на поне две мои връзки, подстрекавайки и настройвайки любимите ми срещу мен и говорейки чиста проба лъжи и измишльотини- най-вече мъжът.

Може ли сатурн-венера да бъде отговорна за такова нещо- да се пречкат целенасочено във връзките и любовта ми, при положение, че с този мъж от гледна точка на синастрия би трябвало да сме направо сродни души- аз толкова тригони и съвпади с гаджетата си не съм имала!
Те вече няма с какво да ми навредят/пупупу/ , но наистина ми е любопитно. на въпроса ми към тях "Защо си позволяваш така да действаш" , мъжът отговори"никога не си ми била симпатична".



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 11:14



Много, много хубава тема

Чудесен въпрос. Признавам си, че откакто се занимавам с астрология, не помня някой да да е повдигал точно този въпрос - синастрия на хора, между които има някаква непоносимост.

А честно казано, според мен такава синастрия е много по-ценна, отколкото синастрията с приятели. Защото е лесно да общуваш с хора, които обичаш и харесваш, твърде лесно. И е истинско предизивикателство да съумееш да общуваш с онези, които не харесваш, дори не понасяш. Обаче вторите - които не харесваш - са много по-ценни като присъствие. Защото те са хората, които увеличават като с лупа собствените ти недостатъци. Ония, които винаги ти се усмихват, винаги те ласкаят, може да ти направят "мечешка услуга". С тях си като в блато - няма движение, няма развитие.

Враждебността, борбата са дефинирани от 6 дом по принцип. Това е дом, който дефинира хората, които инстинктивно не ни харесват. Това са нещата, които се нуждаят от някакво подобрение. И затова идват под формата на препятствия, нещо, с което човек трябва да се пребори, за да го направи по-добро.

Твърдият аспект сатурн-венера в синастрия е доста труден - създава сериозни препятствия между хората при израза на каква да е емоция. А също така извежда на преден план слабите места в ценностната система на този, чиято е венера. Заражда се някаква ревност и завист, които са причина за чувство за обида. И наистина е много често срещан при хора, между които има нюанс на непоносимост.
Но не е задължително. Има приятелства, които са изключително трайни и стабилни, хората са предани и верни един към друг, именно благодарение точно на такъв аспект.

В интерес на истината обаче, този аспект може да бъде много положителен. Когато общуват с някого, първата инстинктивна реакция на хората е да се харесат на другия, търсейки място, допирна точка на хармония. По венера. При наличието обаче на подобен аспект, номерът с харесването не минава И тогава хората се виждат някак без розовите очила. При определени ситуации, това е нещо страхотно (по мое мнение). Но твърде много хора се чувстват дискомфортно в подобна ситуация, защото усещат как нещо от "обратната" им страна е излязло на светло.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор abradabra ()
Публикувано04.03.09 12:02



:) а квадратура между марс/негов/ и сатурн/юпитер/мои/ какво би могло да значи? на мен ми е интересно, че с мъжа имаме такива размени - той мойта венера, аз неговия марс.
много си права донякъде- те ме виждат по един начин, по който не се бях виждала и не знаех, че изобщо е възможно някой да ме възприема така. но при мен наистина няма завист към тези хора...по-скоро едновременно чувство за превъзходство и недоумение защо и как си позволяват да не ме харесатпри това без да ми дадат шанс и да ме опознаят


иначе си права, че играя доста роли при запознанства, и винаги супер позитивно, стараейки да се харесам и харесвайки. Особено когато бях по-малка/млада.
Ще погледна и 6ти дом доМ информациа.
всичко това, разбира се, е минало. отдавна не съм на 18-20, но ми стана много любопитно.

p.s. sega vidqh, che pri men venera e v 6ti dom .

Редактирано от abradabra на 04.03.09 12:08.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано04.03.09 12:49



" Твърдият аспект сатурн-венера в синастрия е доста труден - създава сериозни препятствия между хората при израза на каква да е емоция. А също така извежда на преден план слабите места в ценностната система на този, чиято е венера. Заражда се някаква ревност и завист, които са причина за чувство за обида. И наистина е много често срещан при хора, между които има нюанс на непоносимост.
Но не е задължително. Има приятелства, които са изключително трайни и стабилни, хората са предани и верни един към друг, именно благодарение точно на такъв аспект. "
---------------------------------------------------------------------

Имам личен опит с такъв аспект Сатурн/Венера -
толкова сте си ясни, че романтична връзка е под въпрос,
а ако има приятелство - то непременно
е свързано с някакъв пресметнат интерес



( по-често срещания вариант е поносимост само при
необходимост )



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор abradabra ()
Публикувано04.03.09 14:21



С мама имаме този аспект- пак неин сатурн, моя венера. а мои сатурн и юпитер квадратират нейна луна. С нея ако не бяхме роднини досега да сме скъсали

, но от друга страна няма човек, с когото да съм по-близка и родна и наистина и тя и аз много сме се възпитавали една друга
С любимия мъж пак мой сатурн квадрат с негова луна, ама наистина много пъти сме се разделяли и голямо двупосочно възпитание падна



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.09 15:17



Извенявам се към авторката на темата,но имам въпрос към
Гали?
Въпроса е следния....
________________
Според индийските класически астролози планетите Слънце,Сатурн и Марс
заедно в един дом(нямало ЗНАЧЕНИЕ кой)....тази комбинация е давала резултат
все едно планетите са в 1/дом.
И още едно правило ...
Планетата в 8/дом или владетела на този дом,в транзит в 2.дом....
давало СЬБУЖДАНЕТО на СЬДБАТА.
А и нещо друго Слънце в 7/дом давал ефект на малефик в 7/я месец след раждането....
Какво мислиш Гали?



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 18:01



а квадратура между марс/негов/ и сатурн/юпитер/мои/ какво би могло да значи?

Ами като се има предвид, че сатурн най-общо е един вид "спирачка и урок", а юпитер от своя страна подтиква към действие, то се получава нещо като газ-спирачка постоянно. Това може да бъде изключително изтощаващо за марс.

Хората не са склонни лесно да преглътнат факта, че някой си "позволява" да не ги харесва, без да си е направил труда да ги опознае

Но искам да ти кажа от личен опит, че в момента, когато това - дали те харесват или не - спре да те вълнува, сигурно ще се почувстваш адски облекчена. Поне при мен това беше ефекта.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 18:11



Имам личен опит с такъв аспект Сатурн/Венера -
толкова сте си ясни, че романтична връзка е под въпрос,
а ако има приятелство - то непременно
е свързано с някакъв пресметнат интерес

( по-често срещания вариант е поносимост само при
необходимост )


"Интереса клати феса"


Така е, права си. Но като се замисля, не се сещам да съществува приятелство без взаимен интерес. Дори интересът да означава - да имам на чие рамо да поплача, когато ми се плаче. Затова мисля, че при подобен синастричен аспект хората може много често да се карат и да не се понасят, но в момент на нужда просто дълбоко са убедени, че точно този човек ще им застане зад гърба.
Макар че в някои случаи наистина поносимостта е в разумни граници и се приема, доколкото става въпрос за колеги, работа или някаква друга изгода.

Ето Абрадабра е писала, че го има този аспект с майка си. Аз го имам със сестра ми. С баща си имах синастричен аспект - сатурн съвпад луна. Коментарът е излишен при подобни родствени връзки. Не съм и мислила някога, че мога да ги прекъсна. Както се случва в някои семейства.



Тема Re: Синастрия при врагове [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 18:19



Според индийските класически астролози планетите Слънце,Сатурн и Марс
заедно в един дом(нямало ЗНАЧЕНИЕ кой)....тази комбинация е давала резултат
все едно планетите са в 1/дом.


Не съм чувала такова нещо. Комбинацията на тези три планети със сигурност не е една от най-добрите, но не схващам причината, поради, която трябва да се отнася до лагна.

Планетата в 8/дом или владетела на този дом,в транзит в 2.дом....
давало СЬБУЖДАНЕТО на СЬДБАТА.
А и нещо друго Слънце в 7/дом давал ефект на малефик в 7/я месец след раждането....


Събуждане на съдбата ми звучи малко несериозно. Защото това би трябвало да означава, че има и несъбуждане на съдбата, което погледнато от гледна точка на философията на астрологията звучи малко тъпо



А за слънцето не знам. Може и да е вярно. Не съм го срещала.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор Caramba (Hola)
Публикувано04.03.09 18:35



Kой аспект е ''твърд''? Говорите за твърд аспект сатурн - венера. Но не знам какво е твърд.



Не крещи! Силните говорят тихо.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.