Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Синастрия при врагове  
Автор abradabra ()
Публикувано04.03.09 02:08



Ахм...аз не съм конфликтна личност, никак даже. В съзнателния ми живот има точно двама души, които са се опитвали целенасочено да ми вредят и са успявали. с клюки, сплетни, но и директно също са заявявали, че не ме понасят. Победата е тяхна- аз се отдалечих от общите ни приятели и им ги оставих и толкова, но тия дни се засякохме и реших, от любопитство да видя какви аспекти толкова имам с тия хора, че така не ме траят.

Особено зловреден и злобен към мен е бил мъжът/момчето/, момичето е по-умерено, ама и тя е интриганствала за мен.

С момчето имаме много чудесни аспекти- тригон на склънца, тригон на слънце с венера, тригон слънце - марс, съвпад на луни !!! тригон марс-венера, тригон луна -марс.
имаме и опозиция слънце-марс.

и два наистина неприятни аспекта- квадратура сатурн+юпитер(аз) към марс(той) и квадратура сатурн венера / аз венера, той сатурн/.

Момичето пък нищо особено като карта, но пак квадрат сатурн /тя/ венера-аз

и двамата/особено мъжът/ старателно са пречели на поне две мои връзки, подстрекавайки и настройвайки любимите ми срещу мен и говорейки чиста проба лъжи и измишльотини- най-вече мъжът.

Може ли сатурн-венера да бъде отговорна за такова нещо- да се пречкат целенасочено във връзките и любовта ми, при положение, че с този мъж от гледна точка на синастрия би трябвало да сме направо сродни души- аз толкова тригони и съвпади с гаджетата си не съм имала!
Те вече няма с какво да ми навредят/пупупу/ , но наистина ми е любопитно. на въпроса ми към тях "Защо си позволяваш така да действаш" , мъжът отговори"никога не си ми била симпатична".



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 11:14



Много, много хубава тема

Чудесен въпрос. Признавам си, че откакто се занимавам с астрология, не помня някой да да е повдигал точно този въпрос - синастрия на хора, между които има някаква непоносимост.

А честно казано, според мен такава синастрия е много по-ценна, отколкото синастрията с приятели. Защото е лесно да общуваш с хора, които обичаш и харесваш, твърде лесно. И е истинско предизивикателство да съумееш да общуваш с онези, които не харесваш, дори не понасяш. Обаче вторите - които не харесваш - са много по-ценни като присъствие. Защото те са хората, които увеличават като с лупа собствените ти недостатъци. Ония, които винаги ти се усмихват, винаги те ласкаят, може да ти направят "мечешка услуга". С тях си като в блато - няма движение, няма развитие.

Враждебността, борбата са дефинирани от 6 дом по принцип. Това е дом, който дефинира хората, които инстинктивно не ни харесват. Това са нещата, които се нуждаят от някакво подобрение. И затова идват под формата на препятствия, нещо, с което човек трябва да се пребори, за да го направи по-добро.

Твърдият аспект сатурн-венера в синастрия е доста труден - създава сериозни препятствия между хората при израза на каква да е емоция. А също така извежда на преден план слабите места в ценностната система на този, чиято е венера. Заражда се някаква ревност и завист, които са причина за чувство за обида. И наистина е много често срещан при хора, между които има нюанс на непоносимост.
Но не е задължително. Има приятелства, които са изключително трайни и стабилни, хората са предани и верни един към друг, именно благодарение точно на такъв аспект.

В интерес на истината обаче, този аспект може да бъде много положителен. Когато общуват с някого, първата инстинктивна реакция на хората е да се харесат на другия, търсейки място, допирна точка на хармония. По венера. При наличието обаче на подобен аспект, номерът с харесването не минава И тогава хората се виждат някак без розовите очила. При определени ситуации, това е нещо страхотно (по мое мнение). Но твърде много хора се чувстват дискомфортно в подобна ситуация, защото усещат как нещо от "обратната" им страна е излязло на светло.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор abradabra ()
Публикувано04.03.09 12:02



:) а квадратура между марс/негов/ и сатурн/юпитер/мои/ какво би могло да значи? на мен ми е интересно, че с мъжа имаме такива размени - той мойта венера, аз неговия марс.
много си права донякъде- те ме виждат по един начин, по който не се бях виждала и не знаех, че изобщо е възможно някой да ме възприема така. но при мен наистина няма завист към тези хора...по-скоро едновременно чувство за превъзходство и недоумение защо и как си позволяват да не ме харесатпри това без да ми дадат шанс и да ме опознаят


иначе си права, че играя доста роли при запознанства, и винаги супер позитивно, стараейки да се харесам и харесвайки. Особено когато бях по-малка/млада.
Ще погледна и 6ти дом доМ информациа.
всичко това, разбира се, е минало. отдавна не съм на 18-20, но ми стана много любопитно.

p.s. sega vidqh, che pri men venera e v 6ti dom .

Редактирано от abradabra на 04.03.09 12:08.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано04.03.09 12:49



" Твърдият аспект сатурн-венера в синастрия е доста труден - създава сериозни препятствия между хората при израза на каква да е емоция. А също така извежда на преден план слабите места в ценностната система на този, чиято е венера. Заражда се някаква ревност и завист, които са причина за чувство за обида. И наистина е много често срещан при хора, между които има нюанс на непоносимост.
Но не е задължително. Има приятелства, които са изключително трайни и стабилни, хората са предани и верни един към друг, именно благодарение точно на такъв аспект. "
---------------------------------------------------------------------

Имам личен опит с такъв аспект Сатурн/Венера -
толкова сте си ясни, че романтична връзка е под въпрос,
а ако има приятелство - то непременно
е свързано с някакъв пресметнат интерес



( по-често срещания вариант е поносимост само при
необходимост )



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор abradabra ()
Публикувано04.03.09 14:21



С мама имаме този аспект- пак неин сатурн, моя венера. а мои сатурн и юпитер квадратират нейна луна. С нея ако не бяхме роднини досега да сме скъсали

, но от друга страна няма човек, с когото да съм по-близка и родна и наистина и тя и аз много сме се възпитавали една друга
С любимия мъж пак мой сатурн квадрат с негова луна, ама наистина много пъти сме се разделяли и голямо двупосочно възпитание падна



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.09 15:17



Извенявам се към авторката на темата,но имам въпрос към
Гали?
Въпроса е следния....
________________
Според индийските класически астролози планетите Слънце,Сатурн и Марс
заедно в един дом(нямало ЗНАЧЕНИЕ кой)....тази комбинация е давала резултат
все едно планетите са в 1/дом.
И още едно правило ...
Планетата в 8/дом или владетела на този дом,в транзит в 2.дом....
давало СЬБУЖДАНЕТО на СЬДБАТА.
А и нещо друго Слънце в 7/дом давал ефект на малефик в 7/я месец след раждането....
Какво мислиш Гали?



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 18:01



а квадратура между марс/негов/ и сатурн/юпитер/мои/ какво би могло да значи?

Ами като се има предвид, че сатурн най-общо е един вид "спирачка и урок", а юпитер от своя страна подтиква към действие, то се получава нещо като газ-спирачка постоянно. Това може да бъде изключително изтощаващо за марс.

Хората не са склонни лесно да преглътнат факта, че някой си "позволява" да не ги харесва, без да си е направил труда да ги опознае

Но искам да ти кажа от личен опит, че в момента, когато това - дали те харесват или не - спре да те вълнува, сигурно ще се почувстваш адски облекчена. Поне при мен това беше ефекта.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 18:11



Имам личен опит с такъв аспект Сатурн/Венера -
толкова сте си ясни, че романтична връзка е под въпрос,
а ако има приятелство - то непременно
е свързано с някакъв пресметнат интерес

( по-често срещания вариант е поносимост само при
необходимост )


"Интереса клати феса"


Така е, права си. Но като се замисля, не се сещам да съществува приятелство без взаимен интерес. Дори интересът да означава - да имам на чие рамо да поплача, когато ми се плаче. Затова мисля, че при подобен синастричен аспект хората може много често да се карат и да не се понасят, но в момент на нужда просто дълбоко са убедени, че точно този човек ще им застане зад гърба.
Макар че в някои случаи наистина поносимостта е в разумни граници и се приема, доколкото става въпрос за колеги, работа или някаква друга изгода.

Ето Абрадабра е писала, че го има този аспект с майка си. Аз го имам със сестра ми. С баща си имах синастричен аспект - сатурн съвпад луна. Коментарът е излишен при подобни родствени връзки. Не съм и мислила някога, че мога да ги прекъсна. Както се случва в някои семейства.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 18:19



Според индийските класически астролози планетите Слънце,Сатурн и Марс
заедно в един дом(нямало ЗНАЧЕНИЕ кой)....тази комбинация е давала резултат
все едно планетите са в 1/дом.


Не съм чувала такова нещо. Комбинацията на тези три планети със сигурност не е една от най-добрите, но не схващам причината, поради, която трябва да се отнася до лагна.

Планетата в 8/дом или владетела на този дом,в транзит в 2.дом....
давало СЬБУЖДАНЕТО на СЬДБАТА.
А и нещо друго Слънце в 7/дом давал ефект на малефик в 7/я месец след раждането....


Събуждане на съдбата ми звучи малко несериозно. Защото това би трябвало да означава, че има и несъбуждане на съдбата, което погледнато от гледна точка на философията на астрологията звучи малко тъпо



А за слънцето не знам. Може и да е вярно. Не съм го срещала.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор Caramba (Hola)
Публикувано04.03.09 18:35



Kой аспект е ''твърд''? Говорите за твърд аспект сатурн - венера. Но не знам какво е твърд.



Не крещи! Силните говорят тихо.

Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.09 18:45



Лал Китаб,Гали и Нади Астрология...



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.09 19:00



А за 12дома в хороскопа и 12 месеца на Vikram Samvat година...
и звездите или съзвездията от погледнато 13.04(baisakhi)
Или просто съотвествието на домове и месеци...
Пак ли ще го отричеш...?
Домове и месеци...
1/дом-Baisakh
2/Jeth
3/Asadh
4/Savan
5/Bhado
6/Asoj
7/kartik
8/Maghar
9/Poh
10/Magh
11/Fagan
12/Chet

Редактирано от varadave на 04.03.09 19:06.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 19:07



Няма такова нещо за слънце-марс-сатурн в Лал Китаб. Имам и двете книги, които са издадени - на Госвами/Вашиста и на Махаджан.

За Нади не знам. Там се работи на друг принцип. Имам трите тома на Дева Кералам, но това са над 10хил сутри. Абсурд е да се изучи за един живот

Освен ако не се занимаваш само с това.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 19:10



E какво отричам?
Само питам. Обясни ми моля те какво означава "събуждане на съдбата". И има ли в такъв случай "несъбуждане"? Защото би трябвало, не мислиш ли? Щом има ден, автоматично означава, че има и нощ. Значи ли това, че има хора, при които съдбата е несъбудена? Че това си е чисто отричане на философските корени на астрологията изобщо...ако някой го твърди. И не го отричам аз.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Caramba]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 19:11



Съвпад, квадрат, опозиция. Аз бих поставила и половин квадрат, както и квадрат и половина.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.09 19:20



Пропуснах нещо...
слънце,сатурн,меркури и марс...ЗАЕДНО...
Сори...
Varshphal -Pt.Umesh Sharma,Pt.Laximi kant Vashisth.
стр.11...
това са Специалисти другите не сьм ги чувала...
Лал Китаба си е класика и няма какво да няма...
ЗАПОЗНАТА ЛИ си с книгите на патрона на Лал Китаб...
Pt.(Late) Sh.Roopchand Joshi и Dist.Pharwala/Punjab.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано04.03.09 19:35



Пропуснах нещо...
слънце,сатурн,меркури и марс...ЗАЕДНО...
Сори...


Това е нещо съвсем различно.

"скъсано и поврдено хвърчило; много проблеми"

Това дава увреждане на нещата по дома, в който са разположени тези планети.

Лал Китаб Ке Фарман на Руп Чанд Джоши не съм го чела по причина, че не владея урду. Има издадени две книги с превод на английски - на Госвами/Вашиста и Махаджан (както вече писах) и мога да чета само тях. Тия "другите" са превели оригинала на Лал Китаб на английски.

Ти щом си чела оригинала на урду - евала!



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано04.03.09 19:43



Нямах намерение да почвам диспути пак,
събуждането го търси при Дживатма и Параатма....
А примера е много хубав...
Кой вид Атма събира плодовете на съдбата и кой е контролира?
(или наблюдава?)

Има си и дори метод ЗА ТОВА....
"AWAKENING FAR MEMORY"...

Редактирано от varadave на 04.03.09 20:00.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: abradabra]  
Автор Kris88 (братът на AGLER)
Публикувано05.03.09 18:38



Вижда ми се, че нямаш никакви врагове. Майка ти е малко груба с теб и й е тежка ръката защото иска най-доброто за теб.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 13:34



Защо под "враг" разбирате някой, който не ви харесва, или към който изпитвате непоносимост? Най-вероятно е така, но според мен не е това основното.
Аз свързвам "враг" с някакво действие т.е. някой прави нещо, което ти вреди, а не просто с емоционалното отношение на не-харесване. Ако не харесвам някой, това не значи, че той ми е враг, или аз на него.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано06.03.09 13:43



" Аз свързвам "враг" с някакво действие т.е. някой прави нещо, което ти вреди, а не просто с емоционалното отношение на не-харесване. Ако не харесвам някой, това не значи, че той ми е враг, или аз на него. "
-----------------------------------------------------------------------------------

да, така е, но " нехаресването" не възниква ли по повод
определено действие/ бездействие на дадена личност, с която
по някакви обстоятелства сме се срещнали



нали не ги " сортираме" по улицата - този не харесвам или онзи
не харесвам, защото е без значение , имаме отношение само
към тези , които познаваме или засягат ценностната ни система индиректно.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.09 13:54



Лунното камъче добре е обяснила. Аз само ще допълня, че има хора, които може да ти вредят с някакво свое действие, но въпреки това ти да ги харесваш и да им прощаваш.

А непоносимостта на първо място е чисто емоционална. След това вече всичко което направи този човек, почти винаги го слагаме в графа "вредно за нас".

Ето какво е написала Абра - на въпроса ми към тях "Защо си позволяваш така да действаш" , мъжът отговори"никога не си ми била симпатична".
Т.е първо идва "никога не си ми била симпатична" и след това всички останали действия.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 14:12



Въпроса ти е на място...





Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 14:16



Ако не ми харесват или одобрявам НЯКОИ ЗАКОНИ примерно казано,
Това прави ли ме "ВРАГ" на Държавата...?

Редактирано от varadave на 06.03.09 14:34.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 14:19



Има и ВРАГОВЕ, които дори не ни ПОЗНАВАТ,така ЧЕ ЕМОЦИИТЕ можем
да ги ОТХВЬРЛИМ...



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 14:26



Лунното камъче добре е обяснила. Аз само ще допълня, че има хора, които може да ти вредят с някакво свое действие, но въпреки това ти да ги харесваш и да им прощаваш.

А според мен, ако наистина ти навредят, няма изобщо да се чудиш как да реагираш. И няма да има значение дали ги харесваш, нито дали им прощаваш.

Да зачислиш някого за враг, защото не го харесваш, е като да искаш да го промениш. С което искам да кажа, че според мен да имаш враг, е да има някой, който целенасочено да действа срещу теб. Така ми се струва. Другите не са врагове според мен, а хора, с които не сте на "една честота" и има разногласия.

"Защо си позволяваш така да действаш"
Въпросът по скоро е, защо Аз участвам в начина, по който действаш, т.е. защо Аз ти го позволявам.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 14:30



Исках да кажа, че харесване-нехаресване не е определящо в случая



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.09 14:56



А според мен, ако наистина ти навредят, няма изобщо да се чудиш как да реагираш.

Точно така.
Вадиш емоционалния си спомен за съответния човек. Ако го харесваш намираш хиляди причини да го оправдаеш и да не го обвиняваш. Ако не го харесваш - отиваш на вариант "разпни го".

Да зачислиш някого за враг, защото не го харесваш, е като да искаш да го промениш.

Ами да, така е. По-горе съм написала следното: Обаче вторите - които не харесваш - са много по-ценни като присъствие. Защото те са хората, които увеличават като с лупа собствените ти недостатъци.

Враждебността, борбата са дефинирани от 6 дом по принцип. Това е дом, който дефинира хората, които инстинктивно не ни харесват. Това са нещата, които се нуждаят от някакво подобрение. И затова идват под формата на препятствия, нещо, с което човек трябва да се пребори, за да го направи по-добро.

Просто повечето хора насочват желанието за промяна в неправилна посока





Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 15:14



Точно така.
Вадиш емоционалния си спомен за съответния човек. Ако го харесваш намираш хиляди причини да го оправдаеш и да не го обвиняваш. Ако не го харесваш - отиваш на вариант "разпни го".


Ако правилно съм те разбрала, значи тук точно не съм съгласна с теб. Сещам се за един, макар и неприятен пример - турското робство. Идва поробителят, взима ти сина и т.н. (всички сме гледали "Време разделно")
Не вярвам, дори и да харесваш другата култура или да разбираш и нейната гледна точка, да оправдаеш как някой "беснее над бащино ти огнище". (не се сещам за друг пример в момента). И не мисля, че всичко това зависи от харесване-нехаресване.

За останалото, което казваш - че хората, които не харесваме са много по-ценни за нас, съм съгласна. Просто аз не бих ги нарекла врагове.
А враждебността не е само непоносимост, може да е и защита. (но това е в страни от темата)



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 15:29



Без намеци ....нативни които имат луна в 6/дом....
по РАЗИ/Кундали....Хороскоп как виждат нещата?
А за Сатурн който е наш регент на 66.год....
нали е наш приятел и враг?
С Караки ЗА НЕПРИЯТЕЛ, ВРАГ има много показатели...
Кету/неприятности с врагове.
Марс е враг на Сатурн и Венус...


Сатурн е враг на Сльнцето,Луната и Марс.
6/.дом
Меркури е враг на Марс,Сатурн,юпитер.
Венус е враг на Сльнцето и Луната.
9.дом Са враговете на Братята ни...ако ги имаме...
6.дом са Враговете на Враговете ни.
В 5.дом се виждат Враговете на приятелите ни.
В 4.дом са Враговете на по...големите ни Братя...
В 3.дом са Враговете на религиозните личности и учители.
В 10/.дом са Враговете ни в един процес.
В 2.дом са Враговете които не можеш да усетиш или видиш.
7.дом си е бил винаги един дом на ВРАГОВЕТЕ...
10/дом показва също и приятелите на враговете ни.
12/дом Скрити неприятели..



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: varadave]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 15:44



2.дом тайни вражески груперовки.
8.дом пари на държавни врагове.
4.дом гешефти и бизнеси на враговете ни.
11.дом децата на враговете ни.Същото важи и за 4/ти дом.(но на скритите врагове).
8.дом е силата на държавните врагове.
5.дом са болестите на нашите лични врагове.
1.дом Богаството на личните ни ВРАГОВЕ.
8.дом са пътуванията на личните ни ВРАГОВЕ.
А и също религията на Държавните врагове...
7.дом са дейностите на Враговете...
и т.н



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.09 23:04



Ако правилно съм те разбрала, значи тук точно не съм съгласна с теб. Сещам се за един, макар и неприятен пример - турското робство. Идва поробителят, взима ти сина и т.н. (всички сме гледали "Време разделно")
Не вярвам, дори и да харесваш другата култура или да разбираш и нейната гледна точка, да оправдаеш как някой "беснее над бащино ти огнище". (не се сещам за друг пример в момента). И не мисля, че всичко това зависи от харесване-нехаресване.


Чакай сега. Ти задълба вече в малко имперсонални сфери. Сега поставяш цяла нация под един знаменател и отричаш индивидуалните характеристики.
Да харесваш нечия култура, кухня, религия и пр. не означава автоматично, че трябва да харесваш и всеки отделен човек, който е поданик на съответната държава. Има точно толкова "грозни" българи, французи, германци, италианци, американци, англичани, японци, китайци, руснаци колкото и турци.

Специално по примера ти, нали не би смятала за свой враг приятния си и добър съсед, който винаги би ти се притекъл на помощ, само защото е мюсюлманин и защото всички българи имат грозен спомен от турското робство? Или би?



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано07.03.09 10:22



Не съм задълбала, това беше просто пример, с който исках да "илюстрирам", това което от няколко постинга се опитвам да кажа. Но всеки път се хващаш за думите ми и не ме разбираш.
Както и да е.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор galy ()
Публикувано07.03.09 11:27



Не знам дали аз не те разбирам или ти самата не разбираш за какво говориш. Когато човек знае за какво говори би трябвало да може да го обясни и на 7-годишно дете. И всички примери, които би дал, ще са от ясни по-ясни.

Примерът с турското робство можеш ли да го използваш като конкретна причина (към днешната дата) да приемаш за враг (или да се защитаваш) по отношение на даден човек, който на практика няма нищо общо с него? Не можеш. Затова ти казах, че задълбаваш вече в имперсонални сфери и изобщо отиваме в "тиквите"... от което няма никакъв смисъл.

Редактирано от galy на 07.03.09 11:36.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано07.03.09 21:05



Не мисля, че толкова сложно обяснявам, но ето какво имах предвид:

враг=действие, насочено срещу теб (а не както коментирахте по-горе, някой, когото не харесваш или към когото изпитваш непоносимост). Споменах действие още в първия си постинг като основан разлика с вашето мнение.

Дадох за пример турското робство, защото беше първото еднозначно нещо, което ми хрумна като пример. Еднозначно, защото става дума за поробител, който най-най-общо казано, ти отнема нещо (и в случая няма никакво значение турчин ли е, или французин, или принц, ако щеш). Исках да подчертая, че има действие, насочено срещу "нас". Затова и казах по-горе, че когато някой наистина ти навреди, не се колебаеш да го приемеш за враг.
Ако отново съм неясна, се извинявам.
Мислила съм върху тези неща преди време, затова се включих.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор abradabra ()
Публикувано08.03.09 22:28



Da, аз също свързвам враг с конкретно действие негативно с умисъл и целенасочено явно вредене. Това са за мен и тези двама души. Но и другото/чистата антипатия/ е интересно, а е и по- общо, следователно повече хора могат за се включат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.