Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано06.03.09 13:43



" Аз свързвам "враг" с някакво действие т.е. някой прави нещо, което ти вреди, а не просто с емоционалното отношение на не-харесване. Ако не харесвам някой, това не значи, че той ми е враг, или аз на него. "
-----------------------------------------------------------------------------------

да, така е, но " нехаресването" не възниква ли по повод
определено действие/ бездействие на дадена личност, с която
по някакви обстоятелства сме се срещнали



нали не ги " сортираме" по улицата - този не харесвам или онзи
не харесвам, защото е без значение , имаме отношение само
към тези , които познаваме или засягат ценностната ни система индиректно.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.09 13:54



Лунното камъче добре е обяснила. Аз само ще допълня, че има хора, които може да ти вредят с някакво свое действие, но въпреки това ти да ги харесваш и да им прощаваш.

А непоносимостта на първо място е чисто емоционална. След това вече всичко което направи този човек, почти винаги го слагаме в графа "вредно за нас".

Ето какво е написала Абра - на въпроса ми към тях "Защо си позволяваш така да действаш" , мъжът отговори"никога не си ми била симпатична".
Т.е първо идва "никога не си ми била симпатична" и след това всички останали действия.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 14:12



Въпроса ти е на място...





Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 14:16



Ако не ми харесват или одобрявам НЯКОИ ЗАКОНИ примерно казано,
Това прави ли ме "ВРАГ" на Държавата...?

Редактирано от varadave на 06.03.09 14:34.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 14:19



Има и ВРАГОВЕ, които дори не ни ПОЗНАВАТ,така ЧЕ ЕМОЦИИТЕ можем
да ги ОТХВЬРЛИМ...



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 14:26



Лунното камъче добре е обяснила. Аз само ще допълня, че има хора, които може да ти вредят с някакво свое действие, но въпреки това ти да ги харесваш и да им прощаваш.

А според мен, ако наистина ти навредят, няма изобщо да се чудиш как да реагираш. И няма да има значение дали ги харесваш, нито дали им прощаваш.

Да зачислиш някого за враг, защото не го харесваш, е като да искаш да го промениш. С което искам да кажа, че според мен да имаш враг, е да има някой, който целенасочено да действа срещу теб. Така ми се струва. Другите не са врагове според мен, а хора, с които не сте на "една честота" и има разногласия.

"Защо си позволяваш така да действаш"
Въпросът по скоро е, защо Аз участвам в начина, по който действаш, т.е. защо Аз ти го позволявам.



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Moonstone]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 14:30



Исках да кажа, че харесване-нехаресване не е определящо в случая



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: Oxлиaндъp]  
Автор galy ()
Публикувано06.03.09 14:56



А според мен, ако наистина ти навредят, няма изобщо да се чудиш как да реагираш.

Точно така.
Вадиш емоционалния си спомен за съответния човек. Ако го харесваш намираш хиляди причини да го оправдаеш и да не го обвиняваш. Ако не го харесваш - отиваш на вариант "разпни го".

Да зачислиш някого за враг, защото не го харесваш, е като да искаш да го промениш.

Ами да, така е. По-горе съм написала следното: Обаче вторите - които не харесваш - са много по-ценни като присъствие. Защото те са хората, които увеличават като с лупа собствените ти недостатъци.

Враждебността, борбата са дефинирани от 6 дом по принцип. Това е дом, който дефинира хората, които инстинктивно не ни харесват. Това са нещата, които се нуждаят от някакво подобрение. И затова идват под формата на препятствия, нещо, с което човек трябва да се пребори, за да го направи по-добро.

Просто повечето хора насочват желанието за промяна в неправилна посока





Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор Oxлиaндъp (seashell)
Публикувано06.03.09 15:14



Точно така.
Вадиш емоционалния си спомен за съответния човек. Ако го харесваш намираш хиляди причини да го оправдаеш и да не го обвиняваш. Ако не го харесваш - отиваш на вариант "разпни го".


Ако правилно съм те разбрала, значи тук точно не съм съгласна с теб. Сещам се за един, макар и неприятен пример - турското робство. Идва поробителят, взима ти сина и т.н. (всички сме гледали "Време разделно")
Не вярвам, дори и да харесваш другата култура или да разбираш и нейната гледна точка, да оправдаеш как някой "беснее над бащино ти огнище". (не се сещам за друг пример в момента). И не мисля, че всичко това зависи от харесване-нехаресване.

За останалото, което казваш - че хората, които не харесваме са много по-ценни за нас, съм съгласна. Просто аз не бих ги нарекла врагове.
А враждебността не е само непоносимост, може да е и защита. (но това е в страни от темата)



Тема Re: Синастрия при враговенови [re: galy]  
Автор varadave ()
Публикувано06.03.09 15:29



Без намеци ....нативни които имат луна в 6/дом....
по РАЗИ/Кундали....Хороскоп как виждат нещата?
А за Сатурн който е наш регент на 66.год....
нали е наш приятел и враг?
С Караки ЗА НЕПРИЯТЕЛ, ВРАГ има много показатели...
Кету/неприятности с врагове.
Марс е враг на Сатурн и Венус...


Сатурн е враг на Сльнцето,Луната и Марс.
6/.дом
Меркури е враг на Марс,Сатурн,юпитер.
Венус е враг на Сльнцето и Луната.
9.дом Са враговете на Братята ни...ако ги имаме...
6.дом са Враговете на Враговете ни.
В 5.дом се виждат Враговете на приятелите ни.
В 4.дом са Враговете на по...големите ни Братя...
В 3.дом са Враговете на религиозните личности и учители.
В 10/.дом са Враговете ни в един процес.
В 2.дом са Враговете които не можеш да усетиш или видиш.
7.дом си е бил винаги един дом на ВРАГОВЕТЕ...
10/дом показва също и приятелите на враговете ни.
12/дом Скрити неприятели..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.