Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: huanji]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано26.01.09 23:31



Понеже живея в България и съм луд, навярно е от синята ми кръв...

...все си мисля че съм прероденият Адолф Хитлер, един представител на една интелигентна нация.......имах видение за това ....и една супер астроложка ми предсказа същото, лична приятелка, казва се Деница, запозна ме с Люмиер, неговият хороскоп същото показваше...



Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано27.01.09 01:43



В Класическата Йога, формулирана от Патанджали, Йога значи - самоовладяване.

Предполагам става въпрос за предмета. Защото имах предвид чистия превод на думата "йога". Означава "връзка, съединение". Буквалния превод е "хомот, дисциплина" доколкото знам.

То това са и основни характеристики на самата същност на йога...май?!

Предположих, че става въпрос за единение, тъй като в крайна сметка, точно това - постижението на мокша и прекъсване на веригата прераждане - стои в основата на цялата индийска философия и религия (ако мога да използвам това понятие). Това е силно засегнато и в индийска астрология.



Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: Sahrzad]  
Автор Lillie ()
Публикувано27.01.09 10:36



На ретро Меркурий всички чуват само себе си... или бръмбарите в главата си



ПП. Не се отнася за теб, говоря принципно.



Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: Sahrzad]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.01.09 11:48



Добре, да не обобщаваме. Хора всякакви, мотиви всякакви (както и всякакви разновидности на страха).

А твоят мотив в правенето на хороскопи какъв е?





Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: galy]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.01.09 12:04



Смъртта е част от живота, но не е противоположност на живота!

Животът като вечна и безгранична реалност не познава никаква смърт. Той няма начало, няма край, никога не се ражда и никога не умира. Единствено проявленията на живота познават начало (раждане) и край (смърт); затова и противоположността на смъртта не е живота, а раждането. А проявленията на живота са също живот и не са разделени от неговата вечна и безгранична същност. Смъртта е просто проявление на живота, но не и нещо "вън" от него. Така че аз съм живот и нищо друго. А смъртта може да е само едно от безбройните ми проявления.

Относно разбирането на страховете - едва ли взирането в планетите, звездите, галактиките и т.н., въобще взирането във външни обекти, е за предпочитане от взирането в... самия себе си, в психологическите корени на пораждането на страховете. Това себеизследване, извършвано правилно, е наистина ефективно, за разлика от всички "способи" на търсене на "външни заместители".

Относно йога засега се въздържам от коментари, защото темата ще стане прекалено обширна. Ако наистина се интересуваш, един постинг съвсем няма да е достатъчен.



Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: Sahrzad]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.01.09 12:21



Зависимостите си сами ги създаваме, но тънкостта е да се разбере, че свободата от тях идва не с "воля", а с осъзнаване.



Внушенията от най-различен тип могат да имат временно въздействие и не могат да доведат до истинска свобода от зависимостите. Играят ролята на временни успокоителни в най-добрия случай.



Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: бeзпътeн]  
Автор Sahrzad (ГотЕна)
Публикувано27.01.09 12:24



А твоят мотив в правенето на хороскопи какъв е?

дис ис май бизнес.
Всеки има право да се съобрази или не, с разположението на планетитите, когато е на прага на някакво по-значимо събитие в живота си. Ферщен?
Аз съм от тези, които се съобразяват.
Нарича се - намираш се в ''благоприятен'' или ''неблагоприятен'' период.
Кво да ти обеснявам... колкото и да си дращим тука, няма как да се разберем.



"Всеки човек, който се тревожи за бъдещето, е нещастен." - Сенека

Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: бeзпътeн]  
Автор Sahrzad (ГотЕна)
Публикувано27.01.09 12:32



Естествено е, че зависимостите сами си ги създаваме. Който каквото си направи и цяло село не може да му го направи. Когато посегнеш към нещо изкусително, първо трябва да мислиш за последствията.
Говориш за осъзнаване, ами то е много бавен процес при много хора. Включително и аз, в труден момент, предпочитам именно този бавен процес на самоосъзнаване, отколкото прибягване до някакви други методи и терапии. Макар че една "терапия" би могла да има много по-бърз ефект на психична основа, но след това последствията са трагични. Получава се зависимост.
Най-добре е САМ да се справиш с всяка трудност.
Мисля си, че повече воля ни трябва. Защото всеки може да залитне по това онова, друг въпрос дали може да се избави невредим след това.
Говориш много общо, а тука изхождаме по темата чисто астрологично. Как свързваш астрологията с ''временните успокоителни''. Мислиш, че хороскопите са внушения и временно успокоителни ли?! Ами на грешен път си.
Но даже да си на прав път, ако стоиш на едно място, ще те сгазят.
Погледни една педя напред пред носа ти.

"Всеки човек, който се тревожи за бъдещето, е нещастен." - Сенека


Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: Sahrzad]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.01.09 12:41



Е, в такъв случай успех в бизнеса.



Иначе, разбира се, не е невъзможно да се разберем. Но може би не точно сега и в тази тема е най-добрият начин това да стане.

В крайна сметка дращенето по форуми не е най-добрият начин за комуникиране, опознаване и... най-важното - разбиране.

Редактирано от бeзпътeн на 27.01.09 12:45.



Тема Re: Астрологията - продукт на страха от бъдещетонови [re: Sahrzad]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.01.09 12:44



Е, ако си готена, мога и да погледна малко пред носа си, иначе за кво да го правя.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.