Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За любовта и за секса  
Автор navigators (новак)
Публикувано02.09.08 11:25



Когато някой произнесе тази дума днес, той сякаш казва мантра в някакъв нов вид свещена практика. Тъй отсечено и убедително звучи тя, почти като изстрелването на снаряд. Секс. А в такъв момент на всички нас, околните, за пореден път ни се струва, че сексът е нещо тъй значимо, та става нищожен шансът да го сравним с каквото и да е, камо ли с претендиращата някога за първенство любов. Не че двете понятия и същности са били неделими някога. Но най-сигурно е, че в настоящите модерни времена те са повече от делими, нали непрекъснато се стремим да разделяме всичко в себе си и около себе си на съставните му части. Сигурно защото така се надяваме да ги разберем тези части, да ги разнищим докрай. Или пък - защото така ни е по-лесно, чувстваме се по-оссвободени и безгрижни. Вероятно, поради някоя от тези причини, сме се и приучили да разделяме страстта от въодушевлението… и сексът от любовта, да ги търсим и намираме на различни места. Казваме си: не е задължително те да са заедно! И прилагаме казаното с чувството, че строшаваме вековни окови и движим прогреса.

Но какво означава всичко това? Нека се обърнем към някои астрологични принципи и съответствия, за да се опитаме да разберем...





Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор voyageur (непознат)
Публикувано02.09.08 11:40



нема такава тема баце

не се ли изчерпа писаното по тази тема,не е ли ясно че импулса е необеснимзнае се че любовта съществува не повече от 2 максимум 3 години и после остава другото...секса пък от своя страна е нужда като яденето и спането,за какви разделения говориш любов-секс....

never talk about fight club

Тема А каква искаш да бъденови [re: voyageur]  
Автор Valda (saro)
Публикувано02.09.08 12:17



темата при мунданен съвпад на Меркурий с Венера и Марс във Везни?


Активиран и от Луна?!



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано02.09.08 12:25



Не можах да разбера - необходима ли е астрологична прогноза за да има секс?



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор voyageur (непознат)
Публикувано02.09.08 12:29



голем въпрос безкомпромисна



never talk about fight club

Тема Re: За любовта и за сексанови [re: voyageur]  
Автор 3aek (~now~)
Публикувано02.09.08 13:30



Не любовта, а точно импулсът и първоначалната 'химия' изчезват в рамките на няколко години. Като яденето и спането не е сексът /правенето на любов/, а 5-10 минутните изживявания /били те самостоятелни или с партньор/, практикувани предимно с цел освобождаване на сексуалната енергия. Има разлика



Get busy living or get busy dying

Тема Re: За любовта и за сексанови [re: Бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор navigators (новак)
Публикувано03.09.08 09:58



Задължителна е прогнозата за секса. Иначе върху ти ще падне кармичната забрана.



Редактирано от navigators на 03.09.08 13:06.



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: voyageur]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано03.09.08 12:37



... имам и друг: Астролозите трябва ли да присъстват и да напътстват, за да не се излиза извън астрологичната прогноза?





Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор Бeзkoмпpoмиcнa ()
Публикувано03.09.08 12:46



Еххх, ако трябва да чакам астрологичната прогноза за секса - ще ми е минало желанието!





Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано03.09.08 15:23



Хаха, лично аз първо хлътвам и после търся из хороскопите защо е станало така. Човек не може да предвиди кого ще хареса





Тема Re: А каква искаш да бъденови [re: Valda]  
Автор bridgework ()
Публикувано03.09.08 21:19



И Сатурн съвпад със Слънце - сериозно.



Тема Re: А каква искаш да бъденови [re: bridgework]  
Автор Valda (saro)
Публикувано04.09.08 10:34



Не разбрах в какво се изразява сериозността в конкритния случай!





Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.09.08 23:02



Няма ли да е добре преди дискусията да уточним понятието на думите любов и секс?
Аз ще ти кажа понятието за любов, а ти ще ми кажеш понятието за секс и само така ще знаем за какво точно говорим.

Любовта е дълготърпелива пълна с благост, любовта не завижда, любовта се непревъзнася, не се гордее, не безчинства, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, на неправда се не радва, а се радва на истината, всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: ПЪTниk]  
Автор solalter (непознат )
Публикувано05.09.08 10:24



Това веднага означава, че любовта е състояние на духа и че тя няма физически измерения.

Което от своя страна би могло да значи, че не изисква непременно телесен контакт.





Тема Re: За любовта и за сексанови [re: solalter]  
Автор Valda (saro)
Публикувано05.09.08 10:38



Така е!


В някои езици има много думички за любов. При нас са само *любов* и *обич*. Това поражда много обърквания при комуникацията между хората - *език мой,враг мой*
Не знам на кого е последният цитат



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: solalter]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано05.09.08 17:58



Всяко духовно нещо има физическо измерение.
Физическото измерение на любовта е ПРАВДАТА.
Ти не ми даде понятие за секс, но следва втори въпрос:
Според теб правдата изисква ли непременно секс /телесен контакт/?
В началото на темата си поставил задача да откриеш нещо в астрологията.
Ако не даваме точни мнения и отговори на въпросите ни един към друг, няма как да стигнем до велики открития с теб?


А ако си открил нещо нова направо ни го кажи, защо ни измъчваш?



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: ПЪTниk]  
Автор navigators (новак)
Публикувано07.09.08 12:10



В отговор на:

Аз ще ти кажа понятието за любов, а ти ще ми кажеш понятието за секс и само така ще знаем за какво точно говорим.




Темата не е за да си изясняваме понятия, но щом искаш, ще кажа още един път: любовта, според дискутираната тук астрология е съдържимото на дом 5. Същият дом, който мунданно се управлява от Слънце. И тъй както Слънце стои в центъра на Слънчевата система подобно на Ос, тъй както то обединява и движи всички планети в нея, такова нещо е и любовта в системата Човек... И не само в системата Човек.

Пак според астрологията, сексът основно се управлява от дом 8 и Скорпион. Но дом 8 е така също и обиталището на всяка разрушителна сила. Или иначе казано: сексът, оставен сам на себе си, без облагородяващата и обединяваща сила на любовта (дом 5), по един или друг начин води до нещастия. До поредица от конфликти, раздели, противопоставяния, болести - външни и вътрешни - до някакъв вид разруха. Но обикновено хората разбират всичко това с голямо закъснение.

Редактирано от navigators на 07.09.08 14:13.



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано07.09.08 23:01



Да, разбрах кое в кой дом стои и на кое място се намира, само не разбрах какво е то.
Ти казваш че е любовта и секса, но аз не разбирам точно какво си мислиш, че ми казваш?
Защото моите разбирания за тези думи са други, а на други разбиранията не са като моите и твоите.
Това разбираш ли го?
Поне ми кажи любовта и секса дали са онези неща когато острастени от силни чувства две преплетени тела изпадат във върховен екстаз?
Или пък ми кажи разликата от страстта и любовта?
Наистина не зная за кое точно ми говориш че се намира някъде в астрологията.
Поне ми кажи мнението на астрологията за въпросите ми, ако нямаш собствено, моля?



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: ПЪTниk]  
Автор navigators (новак)
Публикувано08.09.08 10:43



В отговор на:

Да, разбрах кое в кой дом стои и на кое място се намира, само не разбрах какво е то. Ти казваш че е любовта и секса, но аз не разбирам точно какво си мислиш, че ми казваш? Защото моите разбирания за тези думи са други, а на други разбиранията не са като моите и твоите.




Езикът на астрологията е силно променлив, но и неподатлив на промяна в неизменното. Затова го използвам, пък и тук му е мястото. Символът, главното от онова, което той олицетворява, не зависи от личните настроения, предпочитания и мнения, от влюбваниьята и разлюбванията. Но добре е да споделиш, ако искаш, и личното си разбиране. Като не забравяме, че един символ може да има безброй разбирания, но той не може да излезе извън себе си... Би ли ми споделил, какви са твоите разбирания за дом 5? И за дом 8? Би било добре и други да споделят своите си разбирания.



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.09.08 11:37



Пети дом е дом освен другото и на любовта, която е възможно да премине в чистата и свята любов на майка Тереза.
Осми дом е дом и на секса, който е възможно да премине в трансформационна енергия.

От пети дом може да се излюпи божествената любов, от осми дом може да се излюпи трансформацията. Това са им потенциалите.



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: navigators]  
Автор ushco (Texturator)
Публикувано08.09.08 15:24



Извинявайте, ама некви бесни глупости...

освен любимеца ми Пътник, както винаги
1) Секс - консумация! Гладна съм и ям.., ако нося на отговорност си правя сметка с кого ще вечерям и дали за него няма да значи повече и да го боли.., ако ли не секса си носи удоволствие, колкото за сносна вечеря и това е!
2) Любов - в смисъла, който е вложил Пътник! Мда, от късметлийте, които са изпитвали това съм! ...всепоглъщаща, всепрощаваща... Физическия контакт е взрив на супер нова, но природата е такава, че тя не може да съществува - състоянието й нестабилно... според мен!
3) Влюбване - обличане на номер 1 в лицеприятен израз
4) Обич - номер 2 без необходимост от физически контакт - най-устойчивото състояние в природата!
...от астрологична гледна точка си нямам никаква идея

Calm like a bomb

Тема Re: За любовта и за сексанови [re: ushco]  
Автор navigators (новак)
Публикувано08.09.08 17:51



Ти разбра ли какво си казала? Казала си, че краставицата съдържа 99% вода. Може би защото такъв ти е личният опит с краставицата. А тук става дума за други неща, отвъд краставицата. Дори и отвъд личния опит.



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: Kaily]  
Автор navigators (новак)
Публикувано08.09.08 18:06



Добре казано.

А основното, универсално значение на домовете се разбира най-лесно при съпоставянето им по опозиционни двойки. Например, ако дом 2 е поглъщането на енергия, включително храна и пари, дом 8 е пещта, където изгаря енергията. Основно. Включително и секса. И когато изгарянето е прекомерно интензивно и няма зареждане, изгаря и човека с неговия живот.

Редактирано от navigators на 08.09.08 18:07.



Тема Re: За любовта и за сексанови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано08.09.08 22:34



Хубаво е, че е имало майка Тереза... иначе не знам как щяхма да се обясним.
Теб те разбрах.



Тема Понеженови [re: navigators]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано09.09.08 01:22



никой досега не се нае да даде определение за секса, то аз ще цитирам.
Един приятел преди време ми написа това в отговор на моя въпрос за секса:

"Секса е равен по- сила на духа. Секса "притиска" духа в човешкото тяло и го измества, измества контрола му върху човек, замъглява съзнаниетоо му. Поради това освобождаването от секса, чрез секс, е много важно за човека.
Секса въздейства на човека, чрез страстта и ние хората често объркваме това понятие и го наричаме любов, влюбеност. Съвремените млади хора правят някакви опити да се освобождават от тази страст, като гледат на нея почти по начина по който аз го описвам. Но лишавайки душите си от чувства те ги ощетяват и това прави живота им празен и нещастен. Освободени от страст, но празни-жалка цена за свобода.
Основното в човека, което го затъмнява не е секса, а страстта и невежеството. Страстта може да не е само сексуална, тя може да е и за пари, лъскави дрънкулки, коли, власт и слава.
Невежеството, не е липса на образование, ум или интелект. Невежеството е непознаването на Твореца, сътвореното и мястото на събитията. "

Това е. Ще отсъствам от нета 2 - 3 дена, така че не отговарям





Тема Re: Понеженови [re: Mинyтa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано09.09.08 22:45



Този твой приятел ми се струва познат


Къде ще ходиш два-три дена?
И умната със секса.



Тема Страстта и Въодушевлениетонови [re: Mинyтa]  
Автор navigators (новак)
Публикувано10.09.08 08:57



Съгласен съм с повечето от онова, което е написал за тебе твоя приятел, макар да имам усещането, че го е преписал от едно място. Не съм съгласен, обаче, със следното от казаното:

В отговор на:

Основното в човека, което го затъмнява не е секса, а страстта... Страстта може да не е само сексуална, тя може да е и за пари, лъскави дрънкулки, коли, власт и слава.




Какъв ще да е този секс без страст? Не е проблемът страстта. Страстта е енергия, сила, без нея нищо ценно не може да бъде създадено. Проблемът е в отделянето на страстта от Въодушевлението. Оставена сама на себе си страстта става опасна, неконтролируема, тогава тя е като природно бедствие. Но когато с нея върви и Въодушевлението, опасност вече няма. Какво значи да правим нещо със страст и въодушевление? Това значи да го обичаме това нещо, да го правим с любов. И толкоз. Другото се нарежда само.

Редактирано от navigators на 10.09.08 09:08.



Тема Re: Страстта и Въодушевлениетонови [re: navigators]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано10.09.08 22:59



Не, не го е преписал, аз го познавам.
А ти като знаеш онова място откъдето го е преписал го кажи...или само се съмняваш.
Приятелят на Минута, който аз познавам ми каза да ти кажа по повод усещането ти и мнението ти, че дори и да е преписано това няма никакво значение за самата информация като ценност.
А относно несъгласието ти с мнението , древните са знаели , че страстта, невежеството и доброто са трите неща с които материята обвързва като в капан всички човешки същества.
А що се отнася до секса без страст, а само с любов /ИСТИНСКАТА/ , за това само човек може да си мечтае, защото това е почти невъзможно за човеците.
НО, миксираното от двете любов и страст в различни съотношения ни вкарва в различни емоционални състояния /ако за това говориш/ и колкото количеството любов е повече от страстта толкова емоциите са по- силни и приятни и за двамата партньори.
Това сега няма как да го знаеш, няма с какво да го сравниш и заради това е естественото ти мнение за страстта и секса.
Нормално е да не си съгласен.
"Въодушевлението" е неразбираема за мен дума, истинското и име е невежество.
Така каза да ти кажа приятеля на нашата обща прлиятелка и да ти предам неговите поздрави.



Тема Re: Страстта и Въодушевлениетонови [re: ПЪTниk]  
Автор navigators (новак)
Публикувано11.09.08 16:16



„Ако наистина се напъваш да кажеш нещо голямо, спри се за малко и виж, че напъването ти е по-голямо от казаното? Затова поеми си въздух дълбоко, успокой се и скоро пак ще бъдеш във форма.“ - това каза да ти предам твоят познат, който се оказа, че е и мой познат. Аз, обаче, не съм много съгласен с него, но ще се опитам да го разбера все пак. Той ми каза още да ти предам, че древните не са били един и същи човек и затова не са казали едно и също нещо относно „капаните“ на материята, миксирането на любовта и страстта и относно въодушевлението, оказало се чисто невежество. Той рече също така: кажи му, че не е едно и също дали си преписал и повторил една голяма истина, или си вървял към тази истина със собствените си крака и си добавил към нея и собствените си малки истини, открити по пътя. Щото – рече той - първото би те довело до голата информация на папагала, второто – до знанието, моженето и осъществяването. А те двете, ако и да се едно след друго, не са едно и също. Това рече да ти предам твоят познат и познат на твоята позната, оказал се и мой познат. Не знам каква недовършена приказка си имате вие двамата, че се наложи да съм ви посредник?! А - щях да забравя, той каза още, че ние двамата с тебе нямаме какво да делим. И накрая поиска и да му простим за неговата директност. Аз вече му простих. А ти?



Тема Re: Страстта и Въодушевлениетонови [re: navigators]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано11.09.08 21:45



Няма какво да прощавам на моя познат, който уж и ти познаваш, никога не съм го осъждал, защото го разбирам по- добре от колкото разбирам себе си


Ние двамата освен че няма какво да делим, което за мен не е най- важния факт, та ние двамата с теб сме интелигетни хора и водим диалога с уважение един към друг, нали?
Аз пък съм сигурен, че и от човката на папагала може да излезе ценна информация, на мен и камъните ми говорят мълчаливо.
А за истината и отриването и аз мисля, че няма нищо ново под слънцето и всичко ново е забравено старо. И личните ни открития и личните ни заблуди са пътища, някой откриват себе си заради истината, други откриват себе си поради истината. И това е причината някои да взимат мъдрите думи за папагалски бръщолевения.
Така е замислено.



Тема Върнах сенови [re: ПЪTниk]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано11.09.08 22:05



изчетох ви внимателно и пак нищо не разбрах. Както и предния път.
Даже ми стана по-объркано.



Явно теорията не ми е достатъчна. Ще наблегна на практиката, макар и невежа. Горката аз.



Тема Re: Върнах сенови [re: Mинyтa]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано11.09.08 22:50



Едитият от нас се съмнява на думите ти написани преди малко тук.
Познай кой?


Аз през това време прочетох в другия клуб за спонтанно организирания от теб купон.
Радвам се, че се срешна с нови приятели и изкарахте приятни минути заедно.
Ако искаш може заедно да практикуваме, и аз съм зле с практиката?
Ехххх, да можех толкова колкото зная, горкия аз.



Тема Re: Върнах сенови [re: ПЪTниk]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано11.09.08 23:09



Съмнява ли се?! Може и да има основание - аз никога не лъжа, само понякога спестявам цялата истина.
Че кой би могъл да я понесе цялата ?!
Можем, то и без това няма как да стане по- зле, отколкото е сега ?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.