Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано12.07.08 22:16



Попитах способността за натрупване на мълчание вижда ли се в хороскопа, останалото ми е ясно.

И аз на мойта дъщеря нищо не викам, въпреки че виждам да има големи заложби в това отношение, а нарочно избягва досег с "окултното", както обобщено наричам тоя вид познание.

Сигурно трябва да живее нормален живот в нормален ежедневен свят, сигурно вътрешният и учител по-добре от мен знае кога и дали да се включи...

Вътрешното мълчание или вътрешната сила или както искаш го наречи - това е причината. Кризата е поводът.
Поводът се вижда в хороскопа, но кречка кибрит без барут не прави Челопечене.

Барутът вижда ли се в хороскопа?

Уплътни духа си


Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: huanji]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано12.07.08 22:17



Междудругото изрових ви една тема от 2005 година от друг форум, точно по въпроса за свободната воля. Можете от любопитство да прочетете и тях:





Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано13.07.08 10:44



В отговор на:

Барутът вижда ли се в хороскопа?




Вижда се.

Проблема е, че изобилието от барут, обикновено върви с тенденция за преразход на барут. Така че пак тия по средата излизат напред...

Пустите му среднисти!

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.

Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано13.07.08 11:03



Я си доразвий мисълта, моля.



Като демек к`во намекваш?

Уплътни духа си

Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано13.07.08 11:13



В отговор на:

Я си доразвий мисълта, моля.

Като демек к`во намекваш?




Ами намеквам... казвам си го в прав текст. Количеството енергия, което даден индивид може да фокусира, впрегне, употреби... обикновено е правопропорционално на склонността му да преразходва енергия.

Такива хора са склонни на младини да се мятат от излишък, към недостиг, в следствие преразход. С възрастта (ако не променят навиците си) зациклят трайно във фазата "недостиг", с кратки пикове в обратния полюс. И почти перманентно лошо настроение...

А доминантни фактори, свързани с Козирог, Рак, Сатурн и прочее... които не са твърде облагодетелствани с интензивна енергия на младини, с годините (и овладяването на ресурса) стават хиперактивни и енергични.

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.

Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Taнykи]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано13.07.08 11:27



В отговор на:

А доминантни фактори, свързани с Козирог, Рак, Сатурн и прочее... които не са твърде облагодетелствани с интензивна енергия на младини, с годините (и овладяването на ресурса) стават хиперактивни и енергични.



Аз пък си мисля, че енергията си е заложена по натал и не се развива с течение на времето. Който си има енергия като млад, си има и енергия като стар. Ако като млад си по-енергичен спрямо връстниците си и на старини ще бъдеш такъв спрямо тях.
Ти как си представяш да се развива енергия? Ума може да си развиваш, можеш да тренираш и тялото си, но енергията е Божа работа.

Редактирано от *Eвa* на 13.07.08 11:29.



Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: *Eвa*]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано13.07.08 11:59



Процесингът и Кастанеда твърдят, че енергията е константа, обаче е важно каква част от нея се губи залудо.
Примерно процесингът твърди, че всички прилепнали постулати, натрупани отрицателни емоционални заряди и т.н. задържат енергията, човек не може да разполага вече с тази енергия, защото я използва да задържа боклуците си.
Кастанеда говори за същото - човек си хаби енергията, за да задържа света такъв, какъвто е.

Целта и на двата метода е освобождаване на цялата налична енергия, за да може човек "да блести в пълната си мощ". Процесингът нарича такъв човек клир, Кастанеда го нарича воин.

Аз смятам, че хороскопите показват най-вече прилепналите части до човека, механизмите, механизациите, онова, което не е негово и на което той отдава безмислено голяма част от енергията си, считайки го за самия себе си.

Примерно някой казва: "Аз съм ревнив".
Да, ама ревността е набор от прилепнали постулати и отрицателни заряди, нещо се е насъбрало около истинската същност на човека и му гълта енергията като паразит.

Ако се работи с този човек, в един монет ревността му ако не изчезне напълно, то поне ще спадне до съвсем безопасно ниво.
И тогава енергията, използвана да се поддържа или да се бори с ревността, ще се върне в първичния си замисъл.

Но енергията не е божа работа. Виж, силата донякъде е. Вселената не е луда да дава повече сила в ръцете на оня, който не е дорасъл и може да я унищожи.

Уплътни духа си


Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Taнykи]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано13.07.08 12:04



"Всеки си има свой път на еволюция, и той е продиктуван от нашата
енергоинформационна същност. Но в човешкото общество много често се извършва подмяна и човек започва да се стреми към чужди за него ценности, натрапени му от социума.
Ако вие вече сте осъзнали, че постоянно ви се налага да извършвате
постъпки, които водят единствено до саморазрушение, ако сте разбрали, колко силно ви въздейства чуждата енергетика – енергетиката на човешкото съобщество, на физическия свят, заинтересован
единствено да преследва материални блага, да възпроизвежда
нова и нова материя, значи със сигурност ще ви стигнат силите, за да се освободите от енергийните връзки с обществото и да получите свои собствени цели, свой собствен път на еволюция и свой смисъл на живота.
ОСВОБОЖДЕНИЕ
Една от нашите известни художнички, чиито работи се ценят
много зад граница, като младо момиче искала страстно да стане актриса. Очевидно, тази професия я е привличала, и не защото
не е можела да живее без сцената. Както се случва често в юношеството, нея я привличало друго – външният блясък, възможността
да бъде пред очите на всички, известността, мечтата
за висшето общество, бохемския живот... В преследване на тази „приказна мечта“ тя четири години поред кандидатствала
в театралния институт. Енергийното въздействие на социума, който натрапва на човека лъжливи ценности, донася
само изопачена информация, и въздейства особено силно върху младите, още неукрепнали същества.
Вместо нашата героиня в института все приемали някое друго момиче, което, както Ӝ се струвало, било много по-малко талантливо от нея. Тя се обиждала от явната несправедливост и продължавала усърдно да се блъска в затворените врати. А то съвсем не било несправедливост. Просто тя, завладяна от внушенията на патологичните енергийни връзки в обществото, не е притежавала необходимите способности за да я приемат в института.
Девойката безусловно била надарен човек, при това всестранно
надарен. В частност тя се занимавала доста успешно с живопис. Но на този свой талант тя не обръщала никакво внимание
– това й се удавало с лекота, и тя го правела предимно за удоволствие и почивка, като не й идвало на ум да свърже това увлечение с професията. Междувременно все я канели на работа,
заради нейните художествени способности: ту да рисува афиши, ту да изписва чаши или матрьошки. Но тя отказвала тези предложения и работела като пазач, за да може да посвещава
цялото си свободно време на занятия по сценично изкуство
и вокал. Девойката била упорита. Тя не искала да слуша себе си, истинската. Държала се като зомби, защото разумът Ӝ бил завладян от енергетиката на обществото. Тя слушала единствено разума си и решила да постигне своето, каквото и да става. И ето че на четвъртия опит постъпила в института. Ако тогава е можела да разбира себе си, своето съзнание, тя би отхвърлила външните влияния и би чула примерно следното:
„Толкова ли много искаш да постигнеш целта си, макар че си предупреждавана
многократно, че това не е за теб? Ами щом искаш – получаваш го. Само че имай предвид: сама ще си плащаш и ще носиш отговорност за избора си.“
Тя завършила института и отишла да работи в театъра. Но какво станало – къде са успехът, цветята, поклонниците, кинофестивалите? Давали Ӝ само епизодични роли, цели месеци прекарвала без работа. В киното не я канели. Животът Ӝ явно не вървял. Когато младата актриса вече била не толкова млада, станало ясно, че шансове за успешна театрална и кинокариера
няма. Вместо блясък и бохемски живот получила полумизерно съществуване, никой не я искал и нямала никакви перспективи. Угаснал блясъкът в очите Ӝ, завладяла я депресия, от която тя се опитвала да се отърве с алкохол. Това продължило дълго. Тя все повече вървяла към алкохолизъм и болнично легло в психиатрията.
И тогава, за щастие, си спомнила забравеното си увлечение
по живописта. Отначало платното и боите Ӝ помогнали да се справи с депресията. После се оказало, че това Ӝ носи и пари: намерили се познати, които започнали успешно да продават
нейните творби. Сега тя е повече от преуспяващ художник. Оказало се, че именно този път – пътят на художника е най-благоприятен
за нейната самореализация, еволюция, развитие на най-добрите душевни качества, за да бъде съдбата й благополучна.
Но нали към този път животът я насочвал още от самото начало! Ако беше послушала своя „вътрешен глас“ съдбата Ӝ не би била толкова тежка, а в душата Ӝ не биха се натрупали толкова
болка и горест.
Натрапените отвън, несъответстващи на нашата истинска същност лъжливи цели и желания не водят наникъде – единствено
към болести и смърт.
Ето още един много типичен случай, от семейството на мой познат:
неженен мъж имал романс с омъжена жена. Това била наистина
любов, истинска и взаимна, но тя не можела да напусне семейството
си, защото имала деца, на които им трябвал баща. А тези „незаконни“
отношения са по своему прекрасни – в тях има и сърдечна близост, и душевно родство, и взаимно разбиране, и празничност, която често изчезва в брака. Въпреки това мъжът решил, че трябва
ОСВОБОЖДЕНИЕ
да живее като всички, т.е. да се ожени и да има деца. Той оставил своята любима, запознал се с млада, красива девойка, оженили се, родило им се дете. Семейството трябвало да се издържа, жената искала пари, и младежът се хвърлил в бизнес, от който не разбирал нищо. С жена си не успял да постигне душевна близост, от нея той получавал само упреци и натяквания, в нелюбимата работа също търпял само неуспехи. От живота си отишла радостта, отишъл си празникът – отишъл си смисълът.
От гледна точка на всички познати и роднини всичко при него е било „нормално“: най-после се „вразумил“, създал семейство. Обществото
се радвало: успяло да хване още един човек в своите енергийни мрежи и да го подчини на себе си. Но след известно
време у нашия герой открили рак на стомаха, започнали и разсейки. Той починал млад, на 35 години. Медиците ще кажат: „постоянният стрес е довел болестта“. Но може да се обясни и по друг начин: той е предал себе си, своята душа, като я е заменил с приетите в обществото стереотипи. Той се е отрекъл от своята душа, от своята енергоинформационна същност, която е носител на душата и съзнанието. А без нея тялото не може да живее. Цялата му енергия е отишла в борба за лъжливи цели.
Още един пример: възрастна жена си поставила за цел на всяка цена да натрупа десет милиона рубли. Тя се лишавала от всичко, почти гладувала, не си позволявала да си купи дори най-необходимото,
живеела без хладилник и телевизор, седяла на тъмно, икономисвайки
електричество. Когато в спестовната Ӝ книжка се събрали точно десет милиона рубли, жената се разболяла и умряла.
Целта, която сама си поставила, се оказала постигната. Като че нямало повече за какво да живее. Пак лъжливата цел, натрапена от обществото, че големите пари носят на човека щастие – е довела до задънена улица. А същият този енергиен потенциал, насочен към самия себе си, би дал на тази жена възможност
да живее много по-дълго.
Всички ние виждаме на улицата и в транспорта множество болни
и немощни старци. И много по-рядко срещаме хора на такава възраст, но бодри, с блясък в очите, и още активни в професионалния
си живот. В какво се състои разликата между тях? В това, че
първите са си казали: „Аз съм болен, аз съм нещастен, ето докъде ме докараха перестройката, демократите, реформата, правителството“.
Т. е. те са се подчинили на енергетиката на социума, напълно са подчинили себе си, своята енергоинформационна същност на законите на материалната среда.
Само се замислете – законите на обществото, външните програми,
те са приели като закони на своето съзнание, на своята душа, на своята висша енергоинформационна същност. А тази същност има съвсем други закони, които нямат нищо общо със законите на обществото и въобще с материалния свят. Като караме душата си и съзнанието си да живеят по законите на социума, ние вкарваме нашата
енергоинформационна същност в клетка, в затвора на материалния
свят. Нашето ефирно тяло, енергийните структури на съзнанието отслабват, когато човек е напълно потънал в соцуима. На неговата същност не Ӝ достига енергия – обществото изсмуква всичко. Такива хора наистина започват да боледуват, топят се пред очите ни, бързо умират. А другите хора – техни връстници – не са пожелали да зависят
от политиците, от правителството, дори от възрастта. Те са си казали: „Аз съм силен, аз съм млад, няма старост, възрастта няма значение, главното е младата душа! Аз обичам да живея и ще живея дълго и щастливо“. По такъв начин, те са отключили своята енергия от социума, освободили са от неговите закони своето съзнание, своята енергоинформационна същност, своята душа. Душата, освободена от законите на социума е осигурила телесното им здраве.
Следователно, ако искате да излезете от житейските задънени
улици, трябва да живеете по законите на енергоинформационната
същност, а не по законите на грубата материя. А за това трябва да се научите да управлявате тази енергия, да я изключвате от материалния свят и да я включвате към енергоинформационния свят."


Не съм му привърженичка, но пише някои интересни неща за енергийния обмен.



Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: Kaily]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано13.07.08 12:27



Действително, че Вселената не дава в ръцете на човек повече отколкото му е необходими, но не му и дава повече отколкото може да понесе.
Именно в това да "понесе" се включва хороскопа. Той очертава рамките. Естествено само добрите познавачи могат да открият всичко в един хороскоп, защото той е многостранен.
Кайли, ти мислила ли си, че всички тези енергийни учения като процесинг, На Кастанеда, на Верещагин и хиляди други, всички те се вписват в Астрологията. Аз не отричам тези учения напълно, от всяко от тях може да се вземе някаква поука. Но си мисля, че Астрологията ги обединява в частта, в които тези учения се припокриват с всеобщите природни закони, защото във всяко от тези учения има доза илюзия, която се хвърляме упорито да преследваме, без да осъзнаваме, че и за тази илюзия хабим порции енергия, които са ни необходими за нещо по-значимо. Затова не искам да следвам сляпо нито едно такова учение. Те са красиво написани, но често ние с тях губим границата между реалното и действителното. Не казвам,че са тотално погрешни, напротив, вероятно има поне 50 процента истина в тях. Но много ми харесва една мисъл: "Най-добрата лъжа се съдържа там, където има поне 50 процента истина."
Какво мислиш за това? Аз ти го казвам без капка злоба, напротив, даже би ми било интересно дали си се замисляла върху това и какво ти е мнението.



Тема Re: Клубна тема - 5нови [re: *Eвa*]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.07.08 12:44



Като учих археология не бях възхитен от факта, че археологията е помощна историческа дисциплина, ние сме бъхтачите за всичко, а историците важно, важно правят заключения. Но ей го на, така си е.

Що пък да не кажем, че разните такива дисциплини за които говориш, не са помощни астрологически дисциплини. Няма лошо, какво ли не съм приел в този живот(даже Волка, който трия с радост), ще го приемем и това.



Ако забиеш в и-дзин и философита му, ще видиш че положението на хексаграмите отразява моментното съотношение на силите в природата. Бидейки практични, китайците не се изхвърлят какво ще стане, а какви са тенденциите. В този смисъл, какво е кажеш за планетите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.