Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Буда и астрологътнови  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 00:24



Тая притча доста време я търсих, но едва тая вечер ми бе дадено да я намеря.
Имам няколко въпроса към Гали:

Дали има истина в притчата?
Дали астрологът не е бил добър астролог, но Гали може да предскаже онова, което астрологът не е могъл?
Дали която и да е астрология може да предскаже непредсказуемостта и начините и на проявление?
Дали навсякъде и винаги има изключения от правилото, само в астрологията няма или изключения от правилото няма само в главата на Гали?

Аз лично смятам, че астрологията, както и всяка една предсказателна наука може да борави единствено с механизмите, механистичните реакции. Нищо, което е наистина живо, не може да бъде предсказано. Астрологията борави успешно с човешките съдби, само защото, както казва Иисус: Оставете мъртъвците да погребват своите мъртъвци".
Т.е. защото човекът е набор от заучени реакции и механизми и във всеки човек мъждука много малка част живот, всичко останало са автоматизми. И понеже още по-рядко човек успява да се отърве от автоматизмите си, то астрологията има успех. Но рядко, много рядко, когато някой се отърве от тях, не само астрологията, всички науки стават безполезни.



Аз съм непредсказуем

Веднъж Буда пътувал от едно село за друго. Било горещо, той вървял по брега на реката, пясъкът бил мокър и по него оставали следи.
Случило се така, че велик астролог завършил обучението си в Каши, цитаделата на индийското знание, и се връщал в къщи. Той завършил обучението си и станал съвършен в предсказанията.
Неочаквано видял следи в пясъка и не могъл да повярва на очите си. Това били следите на велик цар, който управлявал света.
„Или цялата ми наука е фалшива, или това са следи на велик цар. Но ако е така, какво прави цар и владетел на света в такова малко село бос по пясъка” –помислил си той.
И великият астролог тръгнал по следите на пясъка.
Буда седял под едно дърво. Приближавайки го, астрологът се озадачил още повече. Пред него седял цар, но изглеждал като последен просяк.
Смутеният астролог се обърнал към Буда:
- Моля те, разсей съмненията ми, 15 години се обучавах в Каша, 15 години от живота си посветих на науката на предсказването. Ти нищ ли си или владетел на целия свят? Ако кажеш, че си нищ, ще изхвърля всичките си скъпоценни книги в реката, защото те са безполезни. Ще ги изхвърля и ще си отида в къщи, защото напразно съм загубил 15 години от живота си.
Буда отворил очи и казал:
-Смущението ти е естествено. Ти случайно срещна изключителен човек.
- Каква е тайната ти? – попитал астрологът.
-Аз съм непредсказуем! Не се тревожи и не изхвърляй книгите си. Почти е невъзможно да срещнеш подобен човек. Твоите книги говорят истината. Но в живота винаги има изключение от правилата.
Астрологът попитал:
- Как си станал непредсказуем?
- Буда отвърнал:
- Бидейки внимателен, аз не правя една и съща грешка два пъти. Намирайки се в състояние на постоянно осъзнаване аз станах жив. Ти не можеш да ме предскажеш, никой не може да предскаже следващия момент от моя живот. Той е неизвестен даже на мен самия. Той израства!
- Астрологът паднал в краката на Буда и помолил за посвещение.



Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 02:36



Ето ти и ОЩе притЧи....


един вьпрос Кайли, коя религия е била преди будиЗма...?????
В Тибет имам предвид??????????????

Редактирано от varadave на 06.07.08 02:38.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 02:48



и най-хубавата/ притЧа и поуЧителна, е За Taganapa.



Taganapa = преведено "ТоЗи който винаги льже"....

Редактирано от varadave на 06.07.08 02:54.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.07.08 09:04



МЪДРОСТТА СЛУЖИ ЗА ДА СКРИЕ ИСТИНАТА



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: ПЪTниk]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 12:22



ЕДНО СТАРО ИНДИЙСКО ПРЕДСКАЗАНИЕ.
______________________________________________________________________

" Когато Рави и Сома, и Тишиа/Tishya и Брихаспати са расположени в един и сьЩи дом.
Ще ЗапоЧне една нова ера нареЧина satya или Kryta."
__________________________________________________________________________

Tishya=Pushya
свьрЗано е сьЩо с едно от имената на Буда/Siddhartha Gautama.
Което в тибетската и китайска астрология сьЩо е свьрЗано с Tishya едно име, на сьЗв.
което не носи много хубави омени.

Редактирано от varadave на 06.07.08 16:35.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 14:00



Докато чета постингите ви, в мен се породиха токова много въпроси, че не знам от къде да започна...

Може би от тук:

В отговор на:

Уплътни духа си




Какво точно значи това?

И - ако не е прекалено нахално - как се прави?

Благодаря предварително.

Редактирано от Taнykи на 06.07.08 15:32.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 14:53



Значи да започнеш да създаваш вселената, вместо тя теб да те създава.
Да станеш по-плътен от нея, з да можеш да я управляваш.

А как точно се прави, не мога да ти отговоря. Всеки сам намира пътя си в това правене (или не намира).

Аз само подмятам възможност, за която повечето не се сещат.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 14:57



Кайли, ограничи оффтопиците си само до спамърската тема, а?
Не е трудно, нали?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 15:08



OFF THE TOPIC....





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 15:25



Изключенията само потвърждават правила.

и

Ограниченията са върху астролозите, а не върху астрологията.

Ако твърдиш, че всички хора по земята могат да бъдат изключението от правилата, започвам сериозно да се замислям докъде те е довел този процесинг






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.