Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Буда и астрологът  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 00:24



Тая притча доста време я търсих, но едва тая вечер ми бе дадено да я намеря.
Имам няколко въпроса към Гали:

Дали има истина в притчата?
Дали астрологът не е бил добър астролог, но Гали може да предскаже онова, което астрологът не е могъл?
Дали която и да е астрология може да предскаже непредсказуемостта и начините и на проявление?
Дали навсякъде и винаги има изключения от правилото, само в астрологията няма или изключения от правилото няма само в главата на Гали?

Аз лично смятам, че астрологията, както и всяка една предсказателна наука може да борави единствено с механизмите, механистичните реакции. Нищо, което е наистина живо, не може да бъде предсказано. Астрологията борави успешно с човешките съдби, само защото, както казва Иисус: Оставете мъртъвците да погребват своите мъртъвци".
Т.е. защото човекът е набор от заучени реакции и механизми и във всеки човек мъждука много малка част живот, всичко останало са автоматизми. И понеже още по-рядко човек успява да се отърве от автоматизмите си, то астрологията има успех. Но рядко, много рядко, когато някой се отърве от тях, не само астрологията, всички науки стават безполезни.



Аз съм непредсказуем

Веднъж Буда пътувал от едно село за друго. Било горещо, той вървял по брега на реката, пясъкът бил мокър и по него оставали следи.
Случило се така, че велик астролог завършил обучението си в Каши, цитаделата на индийското знание, и се връщал в къщи. Той завършил обучението си и станал съвършен в предсказанията.
Неочаквано видял следи в пясъка и не могъл да повярва на очите си. Това били следите на велик цар, който управлявал света.
„Или цялата ми наука е фалшива, или това са следи на велик цар. Но ако е така, какво прави цар и владетел на света в такова малко село бос по пясъка” –помислил си той.
И великият астролог тръгнал по следите на пясъка.
Буда седял под едно дърво. Приближавайки го, астрологът се озадачил още повече. Пред него седял цар, но изглеждал като последен просяк.
Смутеният астролог се обърнал към Буда:
- Моля те, разсей съмненията ми, 15 години се обучавах в Каша, 15 години от живота си посветих на науката на предсказването. Ти нищ ли си или владетел на целия свят? Ако кажеш, че си нищ, ще изхвърля всичките си скъпоценни книги в реката, защото те са безполезни. Ще ги изхвърля и ще си отида в къщи, защото напразно съм загубил 15 години от живота си.
Буда отворил очи и казал:
-Смущението ти е естествено. Ти случайно срещна изключителен човек.
- Каква е тайната ти? – попитал астрологът.
-Аз съм непредсказуем! Не се тревожи и не изхвърляй книгите си. Почти е невъзможно да срещнеш подобен човек. Твоите книги говорят истината. Но в живота винаги има изключение от правилата.
Астрологът попитал:
- Как си станал непредсказуем?
- Буда отвърнал:
- Бидейки внимателен, аз не правя една и съща грешка два пъти. Намирайки се в състояние на постоянно осъзнаване аз станах жив. Ти не можеш да ме предскажеш, никой не може да предскаже следващия момент от моя живот. Той е неизвестен даже на мен самия. Той израства!
- Астрологът паднал в краката на Буда и помолил за посвещение.



Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 02:36



Ето ти и ОЩе притЧи....


един вьпрос Кайли, коя религия е била преди будиЗма...?????
В Тибет имам предвид??????????????

Редактирано от varadave на 06.07.08 02:38.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 02:48



и най-хубавата/ притЧа и поуЧителна, е За Taganapa.



Taganapa = преведено "ТоЗи който винаги льже"....

Редактирано от varadave на 06.07.08 02:54.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.07.08 09:04



МЪДРОСТТА СЛУЖИ ЗА ДА СКРИЕ ИСТИНАТА



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: ПЪTниk]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 12:22



ЕДНО СТАРО ИНДИЙСКО ПРЕДСКАЗАНИЕ.
______________________________________________________________________

" Когато Рави и Сома, и Тишиа/Tishya и Брихаспати са расположени в един и сьЩи дом.
Ще ЗапоЧне една нова ера нареЧина satya или Kryta."
__________________________________________________________________________

Tishya=Pushya
свьрЗано е сьЩо с едно от имената на Буда/Siddhartha Gautama.
Което в тибетската и китайска астрология сьЩо е свьрЗано с Tishya едно име, на сьЗв.
което не носи много хубави омени.

Редактирано от varadave на 06.07.08 16:35.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 14:00



Докато чета постингите ви, в мен се породиха токова много въпроси, че не знам от къде да започна...

Може би от тук:

В отговор на:

Уплътни духа си




Какво точно значи това?

И - ако не е прекалено нахално - как се прави?

Благодаря предварително.

Редактирано от Taнykи на 06.07.08 15:32.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 14:53



Значи да започнеш да създаваш вселената, вместо тя теб да те създава.
Да станеш по-плътен от нея, з да можеш да я управляваш.

А как точно се прави, не мога да ти отговоря. Всеки сам намира пътя си в това правене (или не намира).

Аз само подмятам възможност, за която повечето не се сещат.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 14:57



Кайли, ограничи оффтопиците си само до спамърската тема, а?
Не е трудно, нали?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 15:08



OFF THE TOPIC....





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 15:25



Изключенията само потвърждават правила.

и

Ограниченията са върху астролозите, а не върху астрологията.

Ако твърдиш, че всички хора по земята могат да бъдат изключението от правилата, започвам сериозно да се замислям докъде те е довел този процесинг





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 15:26



Темата е толкова пределно изразено астрологична.

Въпросът е отново за това може ли човек да надскочи астрологично даденото му.

Разбирам, че има някои като теб, на които трябва да се пише бавно, защото четат бавно, но лично аз предпочитам да останете недоразбрали, отколкото да ви сдъвквам всеки смисъл.

Ако това за теб е офф-топик, занимавай се с теми от рода на има ли брак между мен и младежа, в който съм влюбена.

То за всеки астролог си има астрология, някои могат и да се реят в изначалния смисъл, други ви е съдено да се ровите в дребнотемието.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 15:28



Милчика, още в първата тема по въпроса образно писах, че не всеки може да надскочи хороскопа си.
Още тогава ясно ставаше въпрос, че се случва да се намират и такива, които да надскочат хороскопа си.

Ти тогава отрече каквито и да било изключения от правилото, че никой не може да надскочи хороскопа си.

От тук написаното разбирам, че има и изключения от това правило.

А това говори за огромен прогрес във визията ти за астрологията и света в частност, за което те поздравявам.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 15:31



Защо да е оф-топик? Все пак има някаква далечна връзка с астрологията, нали?

За разлика от повечето теми тук...





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 15:33



Свободата е най-голямата илюзия и борбата за свобода е най-голямата игра.

Никой никога не може да бъде напълно свободен, дори бог. Защото бог се е ограничил със свободната воля, която ни е дал.

Аз не се боря отдавна за свобода, предпочитам да съм роб на мъдрец, отколкото свободен сред простаци.


Забрави да прочетеш второто ми изречение по-горе





Тема Re:нови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 15:34



Защото темата не се занимава с връзката между жена близнак и мъж рак.
А засяга устоите на астрологията. Пък устоите са невидими за очите. За нея е възможно и корените да не са част от дървото, защото не са зелени и не окапват наесен.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 15:35



Благодаря :)
Хареса ми видеото, а Guild Wars е една от любимите ми игри



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 15:36



Има ли изключения в астрологията или само в астрологията няма никакви изключения?

Май се хвана в капан и опитваш да хапеш? Да надявам ли предпазните ръкавици?




Може пък да си открила изключителното изключение в цялата вселена, в което никога няма никакви изключения.

Уплътни духа си

Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 15:39



Пак ли ще скачаме?
Това не е клуб Гимнастически салон


Твоето присъствие в този клуб е 99,99% оффтопик :)
Толкова ли ти е скучно в окултните клубове, че ги пренасяш тук?


И, разбира се, еднственото, което можеш, е да раздаваш квалификации :)
Много мъдро и несъмнено знак за просветление
Всички други са тъпи и бавноразвиващи се, само ти си най-най-най, уникална, най-просветлена, най-знаеща, най-можеща, най-разбираща, най-перфектна ... пропуснах ли нещо?
Аре.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 15:41



Аз имам няколко въпроса още, надявам се простеноно ми е като на новак...

В отговор на:

Случило се така, че велик астролог завършил обучението си в Каши, цитаделата на индийското знание, и се връщал в къщи. Той завършил обучението си и станал съвършен в предсказанията.




Все пак велик астролог или завършил обучението си...? Някак трудно ми се струва да е и двете...

Като цяло, без да цитирам пасажи, изглежда че астрологът - велик или току-що завършил - все едно, е познал кой стои пред него. Така излиза... Или греша?



Тема Re:нови [re: Taнykи]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 15:41



Ти пък се изказа.
Повечето теми в клуба СА свързани с астрологията, с изключение на темата-спам, специално отворена за Кайли и окултните й изказвания.
Това, че някой споменава тук и там думата "астрология", не прави поста му свързан с астрологията.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 15:43



Аз като гледам, аз говоря за астрология поне, ти ходиш по мен и говориш за мен.
Та специално за тоя клуб твоето присъствие е повече оффтопик от моето.

Но мога да ти дам съвет-искай да отворят клуб Кайли.
И тогава ще говориш на воля и по същество.



Това аре знак на любезност ли беше и мил поздрав, че не разбрах? Половината от постинга ти ме квалифицираш мен, втората половина ме обвиняваш, че аз квалифицирам.
Аре.

Уплътни духа си

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 15:49



Да, познал е.

Притчата е повод да запитам има ли изключения от правилото, че астрологията не може да се надскочи.
Или и Буда му е писано по хороскоп да стане Буда.

Детайлите съм ги превела точно и дословно, за да запази притчата целостта си.
Предпочитам да не разнищвам детайлите, а да попитам пак има ли изключение от правилото или само в астрологията няма.

Гали потвърди, че има, после отрече, после онемя.

За мен това е извънредно важен въпрос и отговорът му е също извънредно важен за мен.
Затова продължавам да настоявам за отговор.

Вместо това обявяват темата за несвързана с астрологията, което ми напомни на действията на Емел Етем оня ден при бомбардировките над София.

А Гали ме пита що бием негрите.

Жалко. Жалко за големите претенции на астроразбирачки, щом едната ме пита що съм без шапка, а другата направо нагло обявява темата за неастрологична.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 15:52



Имах неЩо друго предвид"Kryta "....





Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 15:57



Пак те питам - много ли ти е скучно в другите окултни клубове?


А в Процесинга?
Като гледам почти всички теми на първа страница са пуснати от теб ... не ти ли стига?

Значи ти можеш да ме квалифицираш, но на мен това не е позволено?
Ееее, не си много обективна :)
Помедитирай малко - дали другите са бавни или ти прескачаш нещо?

Виж, признавам си, че в началото бях на твоя страна и подкрепях позициите ти.
Но дори аз греша понякога.
И се радвам, че получих просветление и осъзнах грешката си :)
Обвиняваш другите в собствените си "пороци" и слабости :)
Какво по-трагикомично от това.
Ти скачай, аз ще се занимавам с по-смислени неща.

Аре!

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 15:57



Аз само извадих цитат от притчата бе Кайли. Сори, че не го маркирах с друг цвят, та да си личи.

След него написах още едно изречение, ама не си го прочела май.

И не се опитвам да хапя...все пак ти сама потвърди моята теза, не твоята.





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 15:59



Не знам какво друго си имала предвид, за мен Kryta си е част от тази игра, тоест това са ми асоциациите



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 16:01



В отговор на:

Значи да започнеш да създаваш вселената, вместо тя теб да те създава.
Да станеш по-плътен от нея, з да можеш да я управляваш.

А как точно се прави, не мога да ти отговоря. Всеки сам намира пътя си в това правене (или не намира).

Аз само подмятам възможност, за която повечето не се сещат.




Значи, това, с уплътняването на духа е един вид техника за създаване на вселената... С цел да стана по-плътен и да мога да я управявам...

Странно, винаги съм си мислил, че целта е да я осъзная, а не да я създавам.

И все пак... трудно ще ми е да уплътня духа, ако пребивавам в неведение - признавам си това ми е проблема - какво точно представлява. Нещо като газ? Погледнах за "Уплътнявам" в речника: запълвам, изпълвам, заемам, използвам максимално, сгъстявам... Не ми стана по-ясно. Трябва да се разширя, да се свия или да запълня някаква дупка?



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:05



Не, създаването на вселена се явява страничен ефект.
Да уплътниш духа значи да станеш такъв, че не външните обстоятелства да те командват теб, а ти да контролираш тях.
Да потъваш в реалността като горещ нож в масло, а не да се въртиш и да виеш покрай събитията, които другите ги правят.

Твоята цел може да е да я осъзнаеш, знаеш ли кои я правят?


________________
Останалото не е за тоя клуб, ако искаш отговори-в Процесинг.
Тук и без това нищо не разбират и ще почнат да вият.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:07



Това вече си го призна веднъж, но ако мислиш, че два пъти признат грях не е грях, може и да потретиш - за бъдещи грехове.



И не ме интересува на чия страна си, май и аз вече ти го казах и почнахме да циклим с теб.
Ако няма какво друго да кажеш, освен, че според теб тази тема не е за астрология, а за клизми по първи петли, вече го каза.

Уплътни духа си

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:08



Значи в астрологията няма изключения и притчата е невярна, а астрологията единственото нещо в тая вселена, което няма изключения.
Ок, поне се разбрахме.

Гали стои твърдо на принципа, че всичко си има изключения, с изключение на астрологията.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 16:10



Какво Ще кажеш За тоя моя любимеz.....





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 16:16



В отговор на:

Притчата е повод да запитам има ли изключения от правилото, че астрологията не може да се надскочи.
Или и Буда му е писано по хороскоп да стане Буда.




Ами... аз разбира се, се извинявам, че влизам в нечий спор, но ми се струва нелогично да търсим Буда при човеците. В смисъл - до един момент е бил човек, после станал Буда, нали? Докато е бил човек си е следвал кармата, хороскопа... после престава да бъде човек и престава да ги следва...

Пък доколкото всеки човек може да стане Буда - така твърди самият Първи - всеки може да си изскочи от кармата, хороскопа и прочее батаци...

Та аз май не разбирам нещо... В смисъл - за какво е спора? До един момент си кара по хороскопа, блъска се горкият и опитва да се надскочи. След един момент - хоп и вече е вън! И не го лови ни карма, ни хороскоп, ни дявол... Интересно дали след просветлението могат да получат слънчево изгаряне?...



Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 16:21



Не бе, имаш навика да не ме четеш, а да пишеш наизуст.
Но това явно си го прочела.
Да не четеш избирателно?


А, не - няма да се измъкнеш толкова лесно, тъкмо ми стана интересно
Как няма да циклим като аз те питам нещо, а ти се правиш, че не си го прочела.
Два пъти.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:26



Днес е рожденият ден на Далай Лама впрочем.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:28



Ти в първото изречение ме питаш нещо, във второто обявяваш, че си имаш по-смислени неща от това да ме четеш и в третото обикновено ми даваш някакъв съвет.

Ако искаш диалог, не излъчвай противоречиви сигнали.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 16:28



Kryta или Satya-Yuga ( Krita-Yuga)


Редактирано от varadave на 06.07.08 16:30.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:31



Ми ето то това е всъщност и целият спор от месеци.

Аз твърдя, че човек може да си надскочи хороскопа, Галка твърди, че това е абсурд. И че не може. Даже просветленият не може, даже порсветлението му е заложено в хороскопа.

На мен тая идея ми се види идиотска и затова продължавам да я коментирам.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 16:43



В отговор на:

Ми ето то това е всъщност и целият спор от месеци.

Аз твърдя, че човек може да си надскочи хороскопа, Галка твърди, че това е абсурд. И че не може. Даже просветленият не може, даже порсветлението му е заложено в хороскопа.

На мен тая идея ми се види идиотска и затова продължавам да я коментирам.




Че как ще си го надскочи, докато е човек?

Докато е човек чинно си следва кармата... Пък като вземе, та се просветли - тогава друго... знам ли какво... Ама не ще да е от мира сего. Така ми се струва на мен.

Пък злите езици твърдят, че всеки може да се просветли. Обаче до тогава да си кюта в хороскопа и да си плаща данъците, тока, водата и парното!...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 16:44



Хвана ме , хвана....






Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 16:57



Да де, ама идеята е, че може да изскочи.

Аз казвам, че може да изскочи.
Галка твърди, че никой не може да изскочи.

Ми той нали трябва първом да е човек, после да се просветли и да стане свръхчовек. Ако не може да се надскочи, докато е човек, как изобщо ще стане просветлен?



Уплътни духа си

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 17:06



В отговор на:

Значи в астрологията няма изключения и притчата е невярна...




Ми дай да я прочетем първо и да видим :

Случило се така, че велик астролог завършил обучението си в Каши, цитаделата на индийското знание, и се връщал в къщи. Той завършил обучението си и станал съвършен в предсказанията.
Неочаквано видял следи в пясъка и не могъл да повярва на очите си. Това били следите на велик цар, който управлявал света.
„Или цялата ми наука е фалшива, или това са следи на велик цар. Но ако е така, какво прави цар и владетел на света в такова малко село бос по пясъка” –помислил си той.


Извини ме Кайли, не съм "велик астролог, съвършен в предсказанията", но или тази притча говори за друг тип изкуство (не за астрология), или аз съм идиот.
Ти си се сблъсквала с астролози и то не малко на брой. Ади обясни ми моля те, като на идиот, как аджеба астролог би си направил анализите и предсказанията по следите от стъпала в пясъка Виж да беше "гледач на стъпала" - да. Ама астролог?!?

Притчите са хубаво нещо, и аз обичам да ги чета, но обикновено ги чета внимателно - щото и в тълковния речник пише, че това са разказчета, в които "поуката трябва да се открие в преносния смисъл". Добре че си го превела за "астролози", ама нещо не пасва така.

Не твърдя, че в нищо няма изключения - има и още как. Обаче и пингвините се водят птици, ама не летят, нали? Ама би ли твърдяла, че птиците не летят...

Никой никога не би твърдял, че в астрологията може да се предсказва на 100%. Защото астролозите са ограничени (още веднъж ти го пиша). И въпреки всичко няма такова нещо като надскачане на хороскопа/невалидност на хороскопа.
Още предния път, когато подхвана тази тема, ти казах: Дай ми пример бе - човек, хороскоп, какво е заложено и какво е станало. Само дрън-дрън от теб и нищо по същество.
Ако ще се чувстваш по-добре да мислиш, че си направила невалиден хороскопа си и не следваш съдба и карма - ок. Мисли си ако искаш, че си Христос даже, или Буда Изобщо не ме вълнува.

Но може да се замислиш защо ли така се въртиш като шугава и сън не спиш да докажеш на някого, че си излязла извън рамките на хороскопа си, респ. съдбата си. Прилича ми на нещо от типа: аз знам, че съм глупак, ама ако докажа на другите, че не съм, поне ще се чувствам по-важен глупак......



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 17:13



Де да знам, в Индия правят верни предсказания и по пъп, ама който си го може, всякак го може.

Не забивай в детайли-не питам за астролозите, питам за астрологията.

Ти, Галка, твърдиш, че науката може и да сгреши, астрологията никога.

Е тая теза ми се чини достатъчно идиотска.

А примера, естествено, очите ще ти извади, ама то нормално за теб.

Темата е не само за остролозите, ми и за Буда. Какъв пример искаш още?
Който има очи, види, който няма, пита де е Караджата.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 17:14



В отговор на:

Да де, ама идеята е, че може да изскочи.




Тъй де... Значи всеки може да изскочи. Щом всеки може да стане Буда...

Значи на всеки в хороскопа трябва да го има...

По тази логика - избрани няма. Харесва ми.

Въпросът - до колкото разбирам е дали може да изскочи докато е човек или не. Свръх-човек ми идва в повече, като термин.... но тъй или иначе идеята е, че вече не е съвсем човек... И значи - нормално е да не го лови хороскоп.

А това с надскачането... не знам. Колкото и да скача, все ще си е вътре. А когато се надскочи вече няма да е вътре...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 17:21



Всъщност Кайли, ти дали разбра поуката от тази притча (ако си я прочела де

)?

Смятам, че отговорих на всичките ти въпроси.
С изключение само на втория: Дали астрологът не е бил добър астролог, но Гали може да предскаже онова, което астрологът не е могъл?. Но ако ме запознаеш с този "гелдач по следи от стъпала", може и да ти кажа колко е добър астролог е бил .

В отговор на:

Но рядко, много рядко, когато някой се отърве от тях, не само астрологията, всички науки стават безполезни.




Прекрасно! Само дето си пропуснала (май не само това всъщност), че астрологията не е наука Ти кои науки имаше предвид?



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 17:23



Ми идеята, че може да изскочи и вече да не го лови хороскоп, нищо че от майка е роден и час и място на раждане има, е равна на идеята, че може да изскочи.

Буда роден, час, място, дата, хороскоп. Просветлен - пак си е роден с дата, час, място на раждане. Ама хороскопът вече не го лови.

Само че Галка твърди, че си го лови.

Остави човек нечовек, че съвсем я оплескахме. Въпросът е лови ли го хороскопът, съставен по раждането му, Буда?

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 17:25



След като съм я превела, логично е и да съм я прочела. Или в хороскопа ми не пише да съм я прочела?

Гали, уморих се от теб.
Въпросът ми е ясен и изисква еднозначен отговор.
Може ли човек да си надскочи хороскопа, т.е. да се измъкне от него.

Ти казваш-не може. Астрологията няма изключения и затова е изключение от вселенското правило.

Не виждам какво повече да мелим.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 17:33



В отговор на:

Не забивай в детайли-не питам за астролозите, питам за астрологията.

Ти, Галка, твърдиш, че науката може и да сгреши, астрологията никога.

Е тая теза ми се чини достатъчно идиотска.




След като никой от астролозите не може да усвои на 100% капацитета на астрологията, може би, все пак трябва да се доверим на астролозите... С колкото могат.

Това с науката и астрологията е интересно. Съжалявам, пропуснал съм момента, в който твърдението по-горе (Ти, Галка, твърдиш, че науката може и да сгреши, астрологията никога...) е било формулирано като заявка... Но ми се струва, че да потвърди или отрече какво може астрологията, би могъл да направи астролог. На базата на скромните си възможности, разбира се...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 17:33



Ми аз доста отдавна ти казах да спреш да мелиш, щото сама си противоречиш и всъщност днес сама доказа моята астрологична теза - че

Свободата е най-голямата илюзия и борбата за свобода е най-голямата игра.

Никой никога не може да бъде напълно свободен, дори бог. Защото бог се е ограничил със свободната воля, която ни е дал.


Напомням ти го в случай, че го забравиш и след 20 дни напишеш, че чрез просветление човек става свободен





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 17:43



В отговор на:

Буда роден, час, място, дата, хороскоп. Просветлен - пак си е роден с дата, час, място на раждане. Ама хороскопът вече не го лови.




И точно толкова сигурно го е ловил, преди да се просветли...

В отговор на:

Остави човек нечовек, че съвсем я оплескахме. Въпросът е лови ли го хороскопът, съставен по раждането му, Буда?




Що да сме я оплескали? Говорим си... Нека го кажем така: хороскопа е ловил (не знам за къде, но го е ловил...) принц Сидхарта. И малко нещо е изпуснал Буда.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 17:44



В отговор на:

Съжалявам, пропуснал съм момента, в който твърдението по-горе (Ти, Галка, твърдиш, че науката може и да сгреши, астрологията никога...) е било формулирано като заявка...




Нептун...така че личните перифрази са често явление



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 17:54



В отговор на:

Нептун... така че личните перифрази са често явление...




Во истина Нептун!...

Което значи, че трябва да сме по-внимателни как (и пред кого...) формулираме тезите си. За да бъдем разбрани както искаме. А не както дойде.



Тема Re: Философски въпроснови [re: Kaily]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано06.07.08 18:00



Извинявайте Кали и Гали, че се намесвам в личния
ви спор, но ми се струва, че в основата на същността
стои дълбок философски въпрос, който опростявате
до лични пререкания, които ми омръзна да чета



Нека първо да дефинираме основните компоненти от
въпроса, за да стане ясно колко некоректно е зададен

" Може ли човек да надскочи хороскопа си ? " около това
се върти безкрайна полемика без резултат.

1. Трябва да се дефинира какво е това Хороскоп и
2. Да се уточни какво е това Надскачане ???
( ако има други по-подходящи термини да се замени
по възможност с :
" да се избегне заложеното в хороскопа" ,
" да се спре действието на хороскопа на материално ниво"
" да се премине на друго ниво " и т.н.
Така, че моля Гали да изясни т.1 , а Кали да изясни т.2.

Това, че другите науки допускат грешки се дължи на
факта, че всичко е " отражение на материалната реалност"
в човешкия разум, а не че нещо е " сбъркано в тази " реалност ".

Астрологията се простира извън материалната реалност , за която
човешките същества нямат сетива да опознаят непосредствено.
( един подобен пр. са ренгеновите лъчи, които са позволили на човек
да " види" вътрешната структура на човешкото тяло , след откриването им,
което отново поставя въпроса за познаваемостта на реалността)

Та ако ние " придобием " някаква възможност да " погледнем" и
опознаем вътрешната човешка структура, която се променя с
годините и времето - ще намерим и редицата костни изменения
резултат от промените на материята ( костите се деформират и т.н.)

Така е и с Хороскопа, той не е нещо " стационарно" , той се променя,
развива, за което си има съответните прогностични техники ....
така, че човек не си остава бебе до края на живота си, а минава
през годините заедно с всички промени, показани в хороскопа от
съответните транзити, дирекции и т.н. прогностични методи.
Тъй като Хороскопа също е " отражение" направено от съответния
астролог - то също е допустимо " грешно отражение " т.е. тълкуване,
което не променя факта на съществуващата материална и "нематериална"
реалност.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 18:13



В отговор на:

Като цяло, без да цитирам пасажи, изглежда че астрологът - велик или току-що завършил - все едно, е познал кой стои пред него. Така излиза... Или греша?




Ха-ха, много точна забележка.
Е, това беше деликатно подминато ...че току виж всички хора, които се занимават с някакво изкуство за предсказване (на пъп например, както Кайли ни осветли), постигнат и 100% успеваемост.

Тази притча има като основен лайтмотив, че не е необходимо да си властимащ, известен и в царски палат, за да си Голям и да си по-велик човек дори от един цар.

Но не мога да не отрека, че поводът, по който я използва Кайли, е неподходящ. Първо, защото астролозите обикновено използват хороскопи, а не следи от стъпала. И второ - защото се оказва, че предсказвателят наистина е бил съвършен в предсказанията си...щом е разбрал, че това са следи на велик човек
От което автоматично следва, че ако Буда не е подвластен на никакви прогнози и предскзания, то "астрологът" няма как да разбере само по стъпките му, че това е велик човек.



Тема Re: Философски въпроснови [re: Moonstone]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 18:24



Лунно камъче, и по двете точки сме говорили. Това е тема, която Кайли дъвче доста отдавна.
Последният път безуспешно се опитах поне 7 пъти да получа отговор на въпроса "Що е то надскачане?" Първо беше невалидност на хороскопа, после стана просветление...така и не разбрахме.

Така че за мен проблемът не е, че Кайли не е получила достатъчно отговори от астролози тук. Проблемът е, че (както каза много точно, ясно и кратко Топлийчето наскоро) Кайли задава някакви въпроси на място, на което предварително и трайно е решила, че няма да намери удовлетворителни отговори на тези въпроси....

а дали изобщо ги търси (отговорите) или проблемът е в персоната Гали и желанието на Кайли да я уязви...или може би просто има нужда от поредната доза адреналин, която явно си доставя, когато влиза в пререкания... Е те това би бил доста по-уместен въпрос.



Редактирано от galy на 06.07.08 18:27.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:31



О, така е.
Само дето аз все пак знам, че навсякъде има изключения. Това е основен принцип, не си ли чувал, че изключенията потвърждават правилото?

Галка твърди, че в астрологията няма изключения.
Това нормално ли ти се вижда? Ти знаеш ли друга сфера, област, наука, теория-каквото се сетиш, където да няма изключения?

Покажи ми къде другаде няма изключения, да не излезе астрологията единственото чудо невиждано без изключения в тая и оная вселена...

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:34



Е хубаво, Ти, Галка твърдиш, че астрологията не може да сгреши. Не си твърдяла, че науката може да сгреши. Ама аз нямам нужда от твоето твърдение, защото знам, че науката е грешала и то нееднократно.

Все тая-ти твърдиш, че астрологията няма изключения. Аз твърдя, че навсякъде има изключения, дори в астрологията.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:37



Т.е. Буда има ли хороскоп, който му е останал като артефакт и вече не го лови, или изобщо няма?

И за един астролог отстрани, примерно Гали ако срещне Буда-не Сидхарта, какво ще му изкаже по часа на раждане на тялото Сидхарта?

Уплътни духа си


Тема Re: Философски въпроснови [re: Moonstone]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:41



Да, основен философски принципен въпрос е.

Надскачане значи да се спре действието на хороскопа не само на материално, но и на всички нива. Да се заличи хороскопът. Да го гледаш, все едно е хороскоп на съвършено друг човек.

В хороскопа да пише, че е владетел, а той да е просяк.

И не казвам, че е възможно да съществува грешно тълкуване - това е напълно естествено.
Твърдя, че самият хороскоп може в един момент да спре да отразява онова, което се е родило под тази натална карта.

Уплътни духа си


Тема Re: Философски въпроснови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:42



Само дето, не знам дали забеляза, но аз току що отговорих на въпросите, без да те засягам лично.

А ти, гледам, си отговорила единствено в плоскостта нападайки мен.

Качествен отговор, няма що...

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:47



Астрологът е бил велик астролог, но астрологията не си е била на мястото.

Нали пак на това циклим.
Галка, ти май не разбираш какво доказвам? Говори с мен, моля те, не говори с бръмбарите в главата си.

Астрологът е познал, че пред него стои велик човек и е познал, че астрологията в момента се е "счупила".

Отбележи, че е бил готов да си захвърли книжките и учението и да се върне в родното си село.
Сигурно защото е бил достатъчно смирен и адекватен.

И Буда му отговаря, че е изключение от правилото.

Ето за това изключение говоря, а ти се увиваш като глист на лист и продължаваш да сучеш, че изключения няма.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 18:49



Уф, Галке.
Просветленият става свободен от хороскопа си.
Толкова ли е трудно да разбереш разликата между:

Просветленият става свободен от хороскопа си.

и

Просветленият става свободен.

Абсолютна свобода няма, но свобода от хороскопа е напълно възможна.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано06.07.08 18:51



В отговор на:

И за един астролог отстрани, примерно Гали ако срещне Буда-не Сидхарта, какво ще му изкаже по часа на раждане на тялото Сидхарта?




Ми там най-отгоре, лично ти си постнала една притча, в която пише, че всеки предсказвател - астролог, хиромант, по стъпала и т.н. - явно може да разбере съвършено точно, че става дума за "велик цар, който управлявал света."

Така че въпросът е излишен.



Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 19:07



Смени декодиращото устройство, че прекъсва!



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 19:07



Не всеки предсказател, а само великият предсказател. Къде пише, че всеки?
Или оня там Нептун нещо май а?

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 19:09



Отбелязвам, че от часове с теб само циклим, така че смятам в близко бъдеще да не ти чета постингите.
Ако измислиш нещо различно и непредсказуемо, метни ми една бележка да почна пак да чета.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 19:09



Но ако се види хороскопа на Буда, Ще се види Че е много интересен.....
Имам го...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 19:24



Не се и съмнявам, че е интересен.
Виж тогава вижда ли се, че ще стане просветлен и ще изскочи от него.

Уплътни духа си


Тема Защо се бориш?нови [re: Kaily]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано06.07.08 19:46



Сигурна ли си, че битката, която водиш, си струва? Наистина ли смяташ, че някой, който е в затвор и се опитва да се нагоди да му е най-удобно вътре - дотолкова, че познава всички пазачи и може да се съобразява с претенциите и характера им - т.е. има някаква власт над положението си, е готов да приеме идеята, че не е необходимо да стои вътре или че изобщо има хора, които са извън затвора? Ами ако някой не иска да го знае нещо защо му го предлагаш?



Тема Re: Защо се бориш?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 20:06



...не раздавам аз картите...само ги играя...

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 22:03



В отговор на:

Но ако се види хороскопа на Буда, Ще се види Че е много интересен.....
Имам го...




Вярно е интересен. Всъщност и трите, с които разполагам, са много интересни!...

Във връзка с хороскопа на Буда, искам да питам хората тук знаят ли кога и от кого е конструиран първият часовник? И как се е измервало времето преди това?...

Защото хороскоп може да се построи само по часа и мястото на раждане. Без час имаме карта на небето, която се използва в мунданната и при липса на алтернатива... Но не е хороскоп.

Останалото е идеализиране на древността. Която е достатъчно дълбока в прозренията си, за да има нужда от идеализиране.



Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано06.07.08 22:29



Това е то, неудобните въпроси се прескачат, защото не ти изнасят


Наскача ли се?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 23:05



Във връзка с хороскопа на Буда, искам да питам хората тук знаят ли кога и от кого е конструиран първият часовник? И как се е измервало времето преди това?...
да Знаят ???????????
А други вьпроси имаш ли????????????????????????????
Да не сме тука в Quiz Шоу...
То няма хиляда хороскопа на Буда , един е...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.07.08 23:14



Човеко може да пита имало ли е точен до минута часовник тогава, че да му имаш 3 хороскопа и трите при това верни.
То повечето астролози по един хороскоп не могат се оправи, ти цели три вадиш от ръкава си.

Що се правиш и ти на неразбрала, това стана масова практика тук.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 23:25



АЗ имам 1 хороскоп ,Кайли не 3....
Верен е ...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 23:29



АЗ ТУЙ ПИСАХ КАЙЛИ,
"Но ако се види хороскопа на Буда, Ще се види Че е много интересен.....
Имам го..."
Никаде не сам писала 3 хороскопа....
Ако сметна по инд.астрология Варгите и другите хороскопи , вьЗоснова на ,
на наталния РАЗИ ЩЕ СТАНАТ МНОГО ПО....ВЕЧЕ ОТ 3...Хороскопа.
Айде ЧаО ВЕЗУВЕЙЧО....................





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 23:38



В отговор на:

Във връзка с хороскопа на Буда, искам да питам хората тук знаят ли кога и от кого е конструиран първият часовник? И как се е измервало времето преди това?...
да Знаят ???????????
А други вьпроси имаш ли????????????????????????????
Да не сме тука в Quiz Шоу...




Много въпросителни, много нещо! А въпросите ми са даже още повече. Малко по малко - за никъде не бързаме.

За шоу-то е сигурно, за Quiz... като гледам има дефицит на чувство за хумор и викторината е малко като за домакини... Но ще гледам да направя нещо по въпроса.

В отговор на:

То няма хиляда хороскопа на Буда , един е...



И със сигурност е този, с който ти разполагаш. Нали?

Между другото въпросът ми за часовникът остана без отговор...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано06.07.08 23:49



В кьЩи имам един СльнЧев Часовник , вьрши ли ти работа....????
Че остави много е верен....................

Редактирано от varadave на 06.07.08 23:50.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 23:50



В отговор на:

АЗ имам 1 хороскоп ,Кайли не 3....
Верен е ...




Права е Варадаве, трижди права. Аз съм този с богатата колекция от хороскопи на Буда.

Но верният е този, който има тя.

Няма да я питаме кой е, за да я ядосаме достатъчно и сама да го пусне. После и аз ще пусна моите... И почваме бодра ректификация! И здраво мерене на хороскопи!...

Ганеша да ни е на помощ!

Пък от теб, Кайли очаквам хороскопа на онзи астролог от причата. Щото - тъй де... без данни, на едни голи приказки... Не става.

Пък за десерт съм ви приготвил картите на Ян Бибиян и Котаракът Гарфийлд



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано06.07.08 23:59



В отговор на:

В кьЩи имам един СльнЧев Часовник , вьрши ли ти работа....????
Че остави много е верен....................




Върши, върши! Хилядолетия преди Хюйгенс и Хук е вършил, та на мен ли няма да ми свърши...

Аз съм скромно момче.

Само дето се питам примарните дирекции, дето до секунда се ректифицира (иначе ядец!), и дето са толкова древна техника... Как са ги правили по слънчев часовник! Ума не ми го побира...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 00:15



Момент момко....





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 00:17







Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 00:22



А на тебе

, Хануман Че бьрЗо да те спаси....
не каЗвам Че моя/хороскоп е най.........
но се вьрЗват неЩата...

Редактирано от varadave на 07.07.08 00:25.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 00:24



Пък за десерт съм ви приготвил картите на Ян Бибиян и Котаракът Гарфийлд
_______________________________________________________________ъььь...
АЗ имам един на нашия Исус.........
сакаш ли го.........





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано07.07.08 00:43



Не бе момент, ми дор до два...



Хубави машинки. Само дето са младички - има-няма 400 години...

Тия, добре вързващите се карти, винаги са ми най-чурук. Забелязъл съм, че реалността никога не е толкова прекрасна, или ужасна, колкото представата за нея.

Най-интересните хора които познавам имат скромни карти, кротки и тихи, с не повече от два-три трупа в мазето.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.08 01:07



Не мисля, че е редно всички инакомислещи да се бутат в ъгъла.



Темата си е о'к и е на място.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.08 01:12



Темата не е за спам, а за много други неща, като например самото общуване, което е най- важното. Т.е. бих добавил и за флуд.



Но факта, че в нея се пишат в пъти повече мнения от всички останали, е показателен за нейната значимост.

Няма нищо общо с Кайли. Това си е моя разработка от "Йога", която се оказва актуална. Е, тук е в друг вариант.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.08 01:16



в Индия правят верни предсказания и по пъп

Да ти кажа, аз и на бедра се пробвам.





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: huanji]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 01:28



в Индия правят верни предсказания и по пъп
_______________________________________________________
Е туй сьм пропуснала , Ще го наваксам................





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.08 09:00







Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор topliicheto (минаващ)
Публикувано07.07.08 12:44



В споровете по принцип няма нищо лошо - и аз много често се натиквам в такива, но има ситуации, в които със спорове по принцип само се маже с кал и визьора се зацапва още повече. Демек - няма никакъв смисъл. Ако е за да си поддържа човек формата или да си поразмърда мозъка - пак няма лошо. Но ако наистина иска да убеди, докаже, покаже нещо, ако иска нещо повече от словесна еквилибристика - требе нещо друго.

И то е - малко повече от общи познания в областта на спора. Сиреч - да е седнал и да е попрочел не само хороскопите, които са му писали този и онзи, да е попрочел не само каквото му отговарят тук таме по форумите, ами знанието да е минало през него самия - ровене, проверки, различни гледни точки, пак проверки, проверки в картите на близки роднини (защото много често в родовата астрология има повторяемост), да пита, пак да проверява....

Имам много близък приятел - астролог. От него съм научила следното - когато дойде непознат човек - едно от първите неща, които се правят, е да се провери проявата на различните предиктивни техники конкретно при него, защото при различните хора - има различни прояви.

Не знам дали знаеш, но в т.нар. "традиционна" астрология един и същ дом се свързва едновременно с брака и с мисията, призванието - Ръдиар го нарича дом на "същинската индивидуалицзация" - за едни това е брака, за други мисията.... В индийска астрология пък един и същ дом се свързва с брака и със смъртта...

И пак ще го кажа - астрологията притежава нужния инструментариум, за да разпознае светеца от грешника, но астролозите много често - не.

Какъвто и проблем да имаш с астрологията - единсвеният начин да го решиш е като извадиш скорпионския си скалпел - направиш дълбок разрез, за да излезе гнойта или чуждото тяло - че да може да се успокоят нещата - и тогава вече няма да има значение кой е прав и кой крив. Но това е процедура, която няма кой друг да я свърши вмсто теб.

Веднъж Гали, вече не помня по какъв повод, ми беше казала - ако ти никога през живота си не си имала главоболие, аз колкото и да ти разправям какво е това главоболие - пак няма да ме разбереш, докато ти самата не получиш главоболие един ден...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: topliicheto]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано07.07.08 13:04



Ето го и културно заостреният глас на разума!



Права си, островърха... Права си.

Редактирано от Taнykи на 07.07.08 13:21.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: topliicheto]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 13:22



Не ти вярвам.
Нямаш необходимите човекочасове в четене, практикуване, тълкуване, съпоставяне с реалността, за да твърдиш, че астрологията никога не греши, астрологът може.

Самочувствието ти е много по-високо от способностите и познанията. Галиното също.

Като знаеш малко повече от мен това не те прави всезнаеща, е тук ви се губи на двечките поантата.

Да знаете повече от обкръжението значи само, че знаете повече от текущото си обкръжение. Нищо повече.

Кой кога ви е научил да екстраполирате оттук, че знаете достатъчно, за да знаете дали астрологията може или не може да греши, не знам.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано07.07.08 13:30



В отговор на:

Не ти вярвам.
Нямаш необходимите човекочасове в четене, практикуване, тълкуване, съпоставяне с реалността, за да твърдиш, че астрологията никога не греши, астрологът може.

Самочувствието ти е много по-високо от способностите и познанията. Галиното също.




Права си да не и вярваш. Градивния скепсис на битието!

След като не могат да докажат астрологията, да докажат себе си в астрологията.

Само че ако вземат пък се докажат, къде ще отиде цялото очарование от надприказването? Дискретният чар на преливането от пусто в празно...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор topliicheto (минаващ)
Публикувано07.07.08 13:45



Е сега, хубава работа - детински истории...

Колко пъти да ти го напиша - астрологията, както и по-голямата част от емпириката - трябва да се осъзнае и усети лично. Аз не те карам да повярваш на мен или на който и да е - опазил ме господ от такива самонадеяности. Ако гледаш изгрева на Юпитер от Марс - ще е едно, а а ко го гледаш от вълнолома във Варна - ще е друго.

Както вече бях написала някъде тук - астрологията е един от начините да се опознае света и в никакъв случай не е единствения. Може би просто астрологията не е твоят начин, но за да й дадеш категорична оценка - първо трябва да я опознаеш, пък после я категоризирай както ти се харесва. Ако нямаш желание да я опознаваш като възможна (но не единствена) гледна точка - тогава просто не я определяй еднозначно





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 14:17



Смяташ, че нарочно не се себедоказват, че да си оставят свободно пространство за приказки ли?

Защото ако се себедокажат, няма да могат да бърборят, а подсъзнателно усещат, че комуникацията и общуването са важни, споделянето е по-важно от себедоказването, щастието е по-важно от чувството за собствена правота.


Или пак Нептун ми се е препречил...

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: topliicheto]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 14:22



Топличе, и на теб пиша за последен път.

Нямам нищо против астрологията, но няма нищо на света, което да си няма изключения.

Обаче ти пък за да го разбереш, трябва да излезеш от хралупата и да видиш гората.
Гората също трябва да се осъзнае и усети лично.

Просто не разбираш за какво ти говоря. Не си губи времето да ми репликираш, който можа, ми разбра поантата. Който не е разбрал, няма и да може.

Изобщо не става въпрос за това, което повтаряш.

Въпросният Ошо имаше хубава притча как учениците се карали чий учител е по-велик.
Е тук е същото, астрологията е най-велика и ние сме нейните пророци.

И после някой тук ще ми говори за егоцентризъм...

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано07.07.08 14:42



В отговор на:

Въпросният Ошо имаше хубава притча как учениците се карали чий учител е по-велик.
Е тук е същото, астрологията е най-велика и ние сме нейните пророци.




Все пак сме в клуб Астрология.
И щом сме дошли тук (ние...ти очевидно не си на мястото си), то това простичко означава, че за нас астрологията може да се нарече най-велика. Ти като не споделяш това мнение, иди в куб, в който онова, което се обявява за най-велико, ти е на сърце. Къв ти е проблема? Колко пъти трябва да ти се казва, че щом не се интересуваш от астрология и щом вървиш в друга посока, да си вървиш по пътя.

А да, всеки ще види гората, когато реши или когато му дойде времето. Щото това го има не само в астрологията "когато му дойде времето", но и в Библията е написано. Ти що държиш на всяка цена Топлийчето или някой друг, да види гората когато ти решиш или когато на теб ти се е прищяло...пък и що си решила, че щом ти си видяла гората, Топлийчето например не е видяла цялата планина барабар с твоите горички

И пак искам да питам - какво общо има просветлението с материалните условия, при които живее един просветлен човек. какво толкова ти боде очите тази астрология? Защо си решила да доказваш, че човек можел да си измени съдбата физически и хороскопът да стане невалиден като постигнел просветление? Явно нещо сериозно ще да ти пречи в твоя живот (и съответно хороскоп) та затова си решила, че на всяка цена трябва да го промениш...ам'чи давай, променяй го



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор topliicheto (минаващ)
Публикувано07.07.08 14:44



Ми защо тогава си хукнала с такова настървение да превъзпитаваш някои от астрологуващите тук, в частност мене? Ми остави ме там, където съм - явно ми е добре и уютно - не съм тръгнала да търся друг изглед към гората, нито пък обикалям с мисионерски плам и убеждавам че мястото за наблюдения ич не е подходящо... Всеки си има своя начин за опознаване на света/гората, Кайли. Бъди така добра, уважавай хорския избор





Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано07.07.08 14:46



В отговор на:

Смяташ, че нарочно не се себедоказват, че да си оставят свободно пространство за приказки ли?




И аз това се питам... Но пък - щом им е необходимо пространство - тяхна си работа. Пък така запълват и твоите делници, и празници!... Пък както се оказва - и моите оскъдни мигове на заслужен отдих!

В отговор на:

Защото ако се себедокажат, няма да могат да бърборят, а подсъзнателно усещат, че комуникацията и общуването са важни, споделянето е по-важно от себедоказването, щастието е по-важно от чувството за собствена правота.




То нали за това и всичко се случва тук? В клуб за обсъждане на астрологията. А не в клуб за астрология... Или пак нещо не съм разбрал?

В смисъл... ако се доказват няма да е тук. Тук са, за да си чешат езиците... Чудесно място за тази цел! :)

В отговор на:

Или пак Нептун ми се е препречил...




Изпречва се той, ама в кошара не вкарва...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 16:16



ти очевидно не си на мястото си

ти очевидно не си на мястото си

ти очевидно не си на мястото си

ти очевидно не си на мястото си


...е за това говоря....

накарай ме да те уважавам, ама очевидно не можеш, затова трябва да ме изгониш, за да не мътя главите на последователите ти, които те гледат със зяпнали уста.....


ОЧЕВИДНО ТУК МИ Е МЯСТОТО И ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА МЕ ЗАЩИТАВА ДА ВИСЯ ТУК



Уплътни духа си

Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 16:23



Преди няколко месеца Гали настояваше, че това тук е клуб на висша материя и висш пилотаж в астрологията.
Ако не го можеш, почне да те кълве по нещастната тиква, докато не млъкнеш.
Беше си строила персонала в две редици и само строй се преброй се.

Тогава се появих аз и почнах да и мътя водата. Не за друго, тоя клуб ми е познат от годините, когато Гали е ходила права под масата и не искам да дойде някой нов варварин та да изгони старите хъшове.
Тоя клуб е място за любители на астрологията, а ако иска висша астрология, сигурно има бол такива клубове, в които ние, простосмъртните, и идея нямаме да влизаме.

Но да ни отнемат последните местостоянки, в които да можем да споделим илитератните си разбирания, но и интереса си, към астрологията, защото сме нямали право да говорим за астрология, докато не станем вещи астролози-е това нема да стане.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: topliicheto]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 16:36



Твоята свобода опира о върха на носа на другия.
Аз уважавам твоя избор, докато той не започне да ограничава мен.

И ако вие сте избрали да изгоните от клуба всички, които ви пречат на себеизживяването на величие, това ограничава моя избор да посещавам същия клуб.

Така че няма да стане.

Избирайте, но не ме ограничавайте, защото няма да ви го позволя.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: topliicheto]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 19:20



В индийска астрология пък един и същ дом се свързва с брака и със смъртта...
____________________________________________________________________
Че 2 и 7. дом в инд. астрология са марака домове, не трябва вьпреки това винаги
така да се смесват...
ЗаЩото има и други сигнификатори За смьрт..
3 и 8.дом са сьЩо такива...
А си има и 22 декрана която е по...яка и от мараките...
8.дом/наЧин на смьрт
6.дом/Врагове,неприятели и дори смьрт,болести
сатурн си е карака За Яма/Бога на смьрта.
после За всяка определена Накшатра и Асz. си има и подготвена веЧе карма,
или предскаЗание как Ще се свьрши...Сьответно се гледат и йогите...
В Jataka Bharnam са описани, например при мене Знам Че преЗ транЗити на сатурн около 3.дом ,Ще гьтвам но с определена Накшатра и комбинаzия от
планети , плюс определена фаЗа на луната и тити, и деня ако не се льжа
вторник веЧерта, при кришна пакша, и определен месеz...
сеЗоните годишните в индия са 6 не 4.
но най-важното е да се Знае 22 декрана не нади.

А и се гледат и категориите и йогите на дьлголетност...
-BALARISHTA
-YOGARISHTA
-ALPAYU
-MADHYAYU
-POORNAYU са 100 годишните.


Редактирано от varadave на 07.07.08 19:38.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Taнykи]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 19:47



Тануки, какво прави хороскопа на Буда...????
Едно бе ти кажа , такьв хороскоп няма много повторения с други...
Напрьв поглед обикновен, но йогите са много спеzифик....
Не всеки има такива йоги като Буда, но гуруто от другата тема ги има повеЧето.
А от тука в форума нейси, втора буда не виждам.
АЗ имам само една от Йогите на Буда...
Но туй хиЧ не ме прави буда...
Или само неЩата и сьбитията около мойта 29 год.
И от там ходене по мьки , но пьк За мене много мистики....
Ако желаеш Ще ти ги напиша теЗи спеzифики....



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 20:14



Нямам нищо против астрологията, но няма нищо на света, което да си няма изключения.

____________________________________________________________________
Да, тука сьм сьгласна....
За туй може За някои да сьм Задрьстена , но си правя и други неЩа...
А между другото тука астрологията не вьрви толкова с модата тука,
хората им харесват нови неЩа.... Например ЯМУРА...
Искам да кажа ако при вас , страшно е на мода....
Тука не толкова, има толкова други неЩа, които клиентите им харесват...



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 20:33



Ми то друг освен Галечка и сподвижниците и няма на тая грешна земя, дето да мисли, че в астрологията няма изключения.

Впрочем аз също нямам нищо против астрологията, напротив, много е полезна.
Същото като с огъня-може да ти сготви храната, а може и да те изпепели. Зависи кой борави с него...

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 20:44



Като писах За астрология имах предвид тая европейската...
инд. и другите ИЗтоЧни са тоЧни.... Но тоЗи вид астрологии са и окултни.
много....



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 20:57



Окултизмът постановява, че човек може да стане и просветлен, т.е. непредсказуем.
Как може хем да са много окултни, хем да са точни?

А окултната астрология може да се упражнява само от окултно мислещ човек. Техничар от окултизъм разбира колкото магаре от военна музика.

Уплътни духа си


Тема Re: Буда и астрологътнови [re: Kaily]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 22:26



Окултизмът постановява, че човек може да стане и просветлен, т.е. непредсказуем.
Как може хем да са много окултни, хем да са точни?

А окултната астрология може да се упражнява само от окултно мислещ човек. Техничар от окултизъм разбира колкото магаре от военна музика.

Окултизмът ......
За да стане неЩо си трябва да е тоЧно инаЧе няма да стане....
МагиЧеска Evokation,Евокаzия се прави при тоЧни правила и ЗвеЗдни констелаzии.
Провеждането на магиЧески ритуал ти трябва и Мухутра тоЧна кога и как...
При провеждане на пуджа ти трябват пак правила тоЧни,
и тоЧни Часове....
и тьй и За Мантрите и тантрите...
Ако е това един проблем За техниЧарите , За мене не е проблем...
в елемента сьм....
Имам и вьЗможноста За пространнство, и как да го правя...
а и средствата не намеквам само За пари....
но ти трябват и много окултни неЩа.... инструменти

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от varadave на 07.07.08 22:33.</EM></FONT></P>

Редактирано от varadave на 08.07.08 00:03.



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.07.08 23:09



Би ли обяснил кое й е ок и си е на място от гледна точка на Астрологията? :)
Благодаря.

Аз освен окултните й въжделения, друго не чета от нея напоследък.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.07.08 23:11



Нали не се учудваш, че един скандалджия може да натрупа бая мнения в която и да е тема?


Кое точно е значимото в скандала?
За мен си е чист спам

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 23:11



Аз от теб и толкоз не чета...



Уплътни духа си

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 23:14



И какво следва да последва от факта, че за теб темата е чист спам?

Или ти просто се бориш за внимание...

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.07.08 23:15



Самочувствието ти е много по-високо от способностите и познанията.

Хелоу, дали не се изказахме неподготвени, а Кайли?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.07.08 23:20



ОЧЕВИДНО ТУК МИ Е МЯСТОТО И ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА МЕ ЗАЩИТАВА ДА ВИСЯ ТУК



Доказателство, моля, или това беше поредното необмислено изказване?



Чакай да опростим нещата, за да ги смелиш по-добре - гали се занимава с астрология и говори на астрологична тематика в клуб Астрология.
Кайли не знам до колко се занимава с астрология, отрича я и я отхвърля, говори за всичко друго освен за астрология в клуб Астрология.


Кой си е на мястото и кой не - познай от един път

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 23:22



ОК, самочувствието ти е дребничко и смирено, а знанията ти са огромни и велики.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.07.08 23:24



Не беше много искрено, пробвай пак с правилните думички



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 23:24



Ми ето ти доказателства, всевиждаща.
Замина си Аморе, по която всички вкупом плюха, но на нейно място дойдоха не един, не двама, а цели трима лаици.
Които няма да баньосват никой незнаещ.

Ако вселената беше постановила друго, Киро щеше да пусне тема за избор на модератор, щяхте да цаните Галка Малка и на мен да ми е забранен достъпът тук до Второто пришествие.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.07.08 23:28



Не виждам ролята на Вселената, а ролята на Киро, който е сложил трима служебни модератора ...
Познай кога той слага три служебни модератора в един клуб


Когато има много за ... триене!
А тук определено има доста за триене, ама нещо ... всичко си седи за архива по някаква неясна причина
И по една случайност единия от модераторите ти е много близък, нали така?
Че и мод на окултни клубове ...
Ще прощаваш, но аз имам леки колебания в неговата обективност конкретно за този клуб тук
И конкретно спрямо теб.




Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано07.07.08 23:34



Ма не ме интересува ти какво мислиш, ти какво виждаш, ти какво подозираш, не го ли разбра вече?!?

За мен всичко има явен и скрит смисъл, за теб има само явен, защото нямаш дълбочината да видиш скрития. Пък после се чудиш, че ти било подозрително.

Сетих се, че се бях зарекла да не говоря с теб. Това при всеки твой постинг се заричам, толкова нелогични и безсъдържателни са.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.08 23:49



Е, аз скандалджия ли съм като мога да натрупам не по- малко спамърско-флудърски мнения?





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.08 23:52



Би ли приела изпърво, че не съм длъжен да ставам ръжен на нечия частна гледна астрологическа точка. Имам си мое мнение и го казвам.



Както казах, има и други модератори и те могат да са на друго мнение и да затрият темата. Не се меся тогаз и въобще.



Тема Re: Буда и астрологътнови [re: varadave]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано07.07.08 23:56



А и неЩо по темата смьрт в бедеЩето или солара-VARSHAPHALA.
Но ни трябва и горепосоЧината техника.
8.дом
юпитер е годишния владетел на ануалния хороскоп и се намира в 2, или 8 .дом.
Аспектиран от малефиzи.
Шaмс За Mrityu/пункт За см. в Знака на Muntha в 6, 8,3,2,7.дом с аспекти кьм,
или от Малефиzи.
Марака Даша свьрЗан с Мунта и Вареш.
Сльнzе,марс и меркури в 8.дом.
Годешния владетел асоzииран с марс и раЗположен в 8.дом
Mrityu в 8.дом от или отЧетен от Mrityu.
Mrityu в ануалния хороскоп,свьрЗан с 8.дом от наталния хороскоп и с
Знака на 8.дом.
СьЩото важи и За Punya Saham.
Владетел на лагна , и владетеля на мунта и годишния владетел в 8.дом.
Или в Ithasala с владетеля на 8.дом =Maraka dasha.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 00:07



Трима са защото аз го предложих и Киро ми уйдиса. Мисля, че е свежо.

Тук съм случайно и няма общо с Кайли.

Не е нормално да нападаш някого, само защото е приятел с друг.

Следващите некоректни изказвания, дел. И приключвам въпроса.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 00:41



Все едно, че слушам Оро...

Естествено, че трябва да се отхвърля астрологията. Всяко нещо става жизнено, когато съдържа в себе си своето отречение. Това важи и за Йога, и за всичко останало...включително и ние, дето сме толкоз важни и неповторими.





Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 00:45



Все пак, тука са кротки и интелигентни...поне за сега. Ние какво сме изкарали навремето в другите клубове, майка плаче.



А ако знаят, ти колко са ма драла и яла.



Тема А дали ще влизат Астролози ?нови [re: huanji]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано08.07.08 02:31



huanji :
" Все пак, тука са кротки и интелигентни...поне за сега. Ние какво сме изкарали навремето в другите клубове, майка плаче. "
--------------------------------------------------------------------------------

Даммм...........за да станеш астролог трябва да имаш
поне едно висше образование и да ползваш 1-2 чужди езика....


huanji :
" Естествено, че трябва да се отхвърля астрологията.
Всяко нещо става жизнено, когато съдържа в себе си своето отречение "
-----------------------------------------------------------------

Както я карате със спама май астролозите ще станат " дефицитни " в клуба
( както квалифицираните кадри изчезнаха от тази държава )

така де, квалифицираните вън, за да не правят " изключение "
та май ще си остане само отрицанието
( а после може и виетнамци да си внесете )

Редактирано от Moonstone на 08.07.08 02:43.



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Moonstone]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 03:14



Даммм...........за да станеш астролог трябва да имаш
поне едно висше образование и да ползваш 1-2 чужди езика....

____________________________________________________________________
Момент кой го каЗва това???????????????
Тук в Германия има една, не Знам колко еЗика владее но е само с 8.клас
Тьй поне пише в автобиографията си.
И е най-тьрсената междудругото....
Не говоря глупости .
Тука нямат поло ... или висше.....
Имат СТУДИУМ...
Колко ПсихолоЗи поЗнавам дето са брьм....брьм....и Allgemeine Inteligenz = NULL... ЗнаЧи ОбЩо обраЗователна интелигенzия= на НУЛА...
ОЗНАЧАВА ЛИ БЕЗ висше няма и астрология???????????????
Те клиентите или питаЩите идват За консултаzия на астрологиЧна основа,
а не да ти гледат дипломите...
То и Астролога е и светеz нали??????????????
Не пуши и не пие, не блудства?????????????
То Нострадамус как е правил прогноЗите си в пьлно надрусено сьстояние,
нали.....
Че гледах някьде писано Че не било хубаво и да е инвалид, или с фиЗиЧески
недостаzи....
Какьв е тоЗи расиЗьм....
То при други кафяви идеологии беше май сьЩото.
Само сините влиЗат в градините....

Редактирано от varadave на 08.07.08 03:16.



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: varadave]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 03:27



Само сините влиЗат в градините...
Виж направих грешка в превода на нем. поговорка...
Правилно е:
Само силните влиЗат в градините.....


Виж, господин Копитков и той няма Висше, келнер е бил....
И пак направи кариера и си има дипломка За астрораЗбираЩ....
Има много тука такива които са много добри....
И никой не го пита а ти бе какво си Завьршил, а ниЩо ми тогава ЧАО......
То дипломи астролгия не правят....



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: varadave]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано08.07.08 03:43



Хайде, хайде и ти не си учила астрологията на
български език, а ползваш немски и английски нали





Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 05:00



По-добре тия модератори, отколкото Фръцла.
Между другото, ако поне малко отбираше от астрология, щеше да погледнеш хороскопа ми, дето съм го качила в сайта си и да ти станат ясни някои неща...като например, че не съм ходила права под масата, когато ти си открила съществуването на този клуб



Казах ти, че няма нищо по-добро от това да те вземат за "селския идиот" или наивната глупачка...и имах себе си предвид.



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 05:04



Ми добре - отрекохте астрологията, нали?

Аз поне приемам, че темата по отричането е приключена и смятам да се занимая с нещо друго.

Хайде сега да сменим полетата за игра, както е във футбола.

Та ще се наеме ли някой окултист да каже с прости думи за какво му е тоя окултизъм и това усъвършенстване? Каква е целта на заниманието?
(и надявам се няма да ме пращате в клуб окултизъм, щото ако е така, то и вие трябва да си 'одите там, щом отричате астрологията)



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Moonstone]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 05:08



Туй да ...
Но, таЗи с 8-я клас дьржи фронта Здраво...


не искам да подвдигам на германzите гардовете им За интелигетност...
нали видя ПИЗА , ха,ха Зад Румания са....
Астрологията на бьлгарски е науЧих от вас....



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 10:08



Поне малко отбирам от астрология, обаче никога не съм си правила труда да ходя на сайта ти, не си ми представлявала интерес.

Уплътни духа си


Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Moonstone]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 10:13



Навремето тук имаше много по-добри астролози, после те се изнесоха, после дойдоха не толкова добри астролози.
И това ли е вина на Хуанджи?

Добрите астролози станаха кът тук преди много години, затова и Гали успя да си развява коня, защото дойде на опразнено място.

Та не си въобразявай, че си открила топлата вода. И не си въобразявай, че агитката на Гали, която отбира много от източна астрология, но няма и понятие от окултизъм, е цветът на астролозите в България. Тоя клуб е виждал много по-добри времена.


Да отбираш от техниките на източните и да нямаш грам понятие за духа на източните е все едно някой да специализира "Уши, нос, гърло", без изобщо да е учил медицина.

Каква представа ще има този някой за цялостния организъм и влиянието му върху ушите?

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 10:16



Аз ти казах и отговорих вече, продължаваш да циклиш или не разбра отговора?

Първо се изгаври, после се оказа, че си била питала, после ти отговорих, ти пак не разбираш.

А ти как можеш да претендираш, че практикуваш ведическа астрология, като хабер си нямаш от източната философска система? Не е ли астрологията интегрирана част от нещо по-голямо, или толкова високо не ти е съдено да видиш?

Уплътни духа си


Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Kaily]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано08.07.08 11:56



"Навремето тук имаше много по-добри астролози, после те се изнесоха,
после дойдоха не толкова добри астролози. .......................

Добрите астролози станаха кът тук преди много години "
--------------------------------------------------------------------------

Жалко за следващите, защото няма от кого да се учат,
защото поведението на "отрицание" взима превес в общата
народопсихология ( не визирам само астрологията )
радвам се за индивидуалния успех на тези, които са се
" изнесли " и жалко за общия неуспех на тези, които остават ....


P.S.
Това, което пишеш само потвърждава факта, че тук някой
правят своя старт в астрологията, други израстват , трупат
знания и обменят опит , защото обучението по астрология
е дълъг процес...
но, може и да останат само тези, които питат дали ще се получи
между "жена Скорпион и мъж Динозавър"

Редактирано от Moonstone на 08.07.08 12:20.



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Moonstone]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 12:35



Отрицанието започна от Гали, която започна да отрича всичко и всеки, ненамиращ се минимум на нейното ниво на разбиране. И да забранява с думи, поведение и манипулации да се говори даже за нещо различно от нейното схващане за високо ниво астрология.

Всичко останало е следствие. Каквото повикало, такова се обадило.

Уплътни духа си


Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Moonstone]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 13:30



Ако Кайли ви е проблема, то вие сте къметлии.



Никога не е късно човек да съзрее и да прогледне, че всъщност се опитва да унищожи инакомислещите. По моя скромност това виждам от ваша страна, макар да съм убеден, че не е умишлено, а касае чиста несъзнателност.

Но изкарай това, което те мъчи и се навикай. Щом е дошло,то си има причина да бъде така. Разбира се, тази причина е вътре в теб и не е виновен никой друг. Все пак имаш една ръка от мен и сърдечно поздрави с пожелание да бъдеш над дребните неща.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 13:40



Не бих казал, че имам чак толкова общо с окултизма, макар дарбата да е вродена. Просто не е за мен, поне в широкият смисъл. Затова не ми приляга да държа речи баш за това.



Това, което ми прави впечатление е, че държиш всички да приемат твоята гледна точка. Нима видя някъде да ти държа сметка за пътят който си избрала, или за начина по който гледаш на живота? Не, това, че си ти и си това, което си, може само да ме радва. Лудост е аз да ставам като теб или ти като мен. Надявам се да ми схванеш мисълта.

Не пращам никого, никъде. Надявам се да се държим културно един към друг и това е всичко. Това не е клуб за професионалисти, а за всички, които се интересуват от материята, приемащи или отричащи. Ако смяташ, че съм в грешка, постави въпроса на админа и ако той каже, че съм на грешен път ще се променя.

Като разбирам, че всеки е най- велик и най по принцип, но все пак има и други хора, всеки със своето мнение. Ти си казвай, каквото имаш, а всеки ще си вземе това, което може.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 13:42



няма нищо по-добро от това да те вземат за "селския идиот" или наивната глупачка

Тук ни се събират вижданията. Редно е да се полее.





Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 13:54



Айде пак квалификации.
Спри се малко, бре


На какво основание изобщо се изказваш какво знае, вижда, може някой, който не познаваш?
Смешно е, независимо дали те интересува или не.

Аман от пишман-окултисти вече, които са толкова безгрешни и всезнаещи, че в наглостта и самозаблужденията си стигат до там, че автоматично отхвърлят дори минималната вероятност някой друг да знае повече от тях (ако не поне колкото тях).

Нито си първата, нито последната :)
Не знам само защо се мислиш за единствената компетенция тук

И понеже си с големите претенции за самопознание, би трябвало с лекота да умееш техниката "самопреценка на собственото поведение" и да я прилагаш с голяма доза обективност.

Хайде самопрецени собственото си поведение обективно и виж какви глупости пишеш и в кой точно клуб ги пишеш

Доста хора се събраха с мнението, че не ти е тук мястото
Като премине критичната точка, сама ще си тръгнеш, ако преди това някой модератор не си свърши работата, разбира се :)

И ако обичаш, ако нямаш какво да ми кажеш, не ми прави квалификации и не тропкай по масата със самочувствие за нещо, което не притежаваш (познание за мен) :)
Проява е на точно обратното, към което се стремиш.
А ако толкова те интересува какво знам и какво мога, може и да ти демонстрирам някой ден :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 13:55



Ако караш в нейния стил - да



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 13:58



Никой не те кара да заемаш позиция в конкретен астрологически спор, при условие, че нямаш никакви познания по темата.
За друго явление говоря и знаеш кое е то, а е и прекалено очевидно напоследък



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 14:01



А не, конфликта ми с Кайли не е заради близкото ви приятелство, не се заблуждавай :)
Ако четеш, ще знаеш за какво е :)
а по въпросите за близкото приятелство и толерантността ...
Нямам ли право на собствено мнение?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 14:04



Стига с тоя Оро вече, в един друг клуб пак ме помислиха за него, само защото съм в Норвегия.
Не съм Оро, точка



Агресивното отхвърляне на каквото и да било ... не се приема добре никъде
Ако аз дойда в Йога и охуля всичко, в което ти вярваш и отрека всичко, в което ти си убеден по един нелицеприятен начин ... ти сигурно ще кажеш "Така е, права си" и ще подкрепиш позицията ми?

Знам ли, може и така да реагираш, йогите са малко странни хора

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 14:08



Както я карате със спама май астролозите ще станат " дефицитни " в клуба
( както квалифицираните кадри изчезнаха от тази държава )

така де, квалифицираните вън, за да не правят " изключение "
та май ще си остане само отрицанието
( а после може и виетнамци да си внесете )


Абе не само астролози, а всеки, който се интересува от астрологията ...
То някак дразни 80% от новите мнения да са спам



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 14:20



Никога не е късно човек да съзрее и да прогледне, че всъщност се опитва да унищожи инакомислещите.

Ахъ, кажи го и на К.



И все пак да не забравяме този клуб за какво е - да се говори за Астрология, хороскопи и други неща в тази област :)
За окултните науки има други клубове, нали така?
Който иска да говори за окултни неща, да ходи при онези, които искат да четат такива откровения.
Който иска да говори за астрология, влиза в клуб Астрология да чете откровения на тема астрология.
Нали затова има толкова клубове, разделени по тематичност според интересите? :)

То по тази логика що да не си спретнем 30-тина темички в тоя клуб за готварство, политика, здравеопазване, образование, икономика, религия, цветарство, престъпност, исторически личности, колонизация на Африка, чужди езици и кой каквото му е на сърцето

Ще има ли модераторска толерантност към такъв буламач?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 14:21



В отговор на:

Това, което ми прави впечатление е, че държиш всички да приемат твоята гледна точка. Нима видя някъде да ти държа сметка за пътят който си избрала, или за начина по който гледаш на живота?




Защо така реши Хуанджи? Че държа всички да приемат моята гледна точка...Много интересно. Понеже казах, че за мен (лично и само) темата с отрицанието на астрологията е приключена и това, че има хора, които отричат? Достатъчно време се дъвка, смила и проточва.
Искам да сменим "полетата" и да видим аджеба защо един окултист се занимава с окултизъм. Въпросът ми първоначално беше към Кайли, но тя от тия две изречения ми е ясна, че идея си няма за какво й е тоя окултизъм. Та белким се намери някой дето знае...

Къде видя тук, че не приемам чуждо мнение?...или може би задавам нелек въпрос, м?

В отговор на:

Това не е клуб за професионалисти, а за всички, които се интересуват от материята, приемащи или отричащи.
Ти си казвай, каквото имаш, а всеки ще си вземе това, което може.




Виж сега, да ти обясня нещичко. Аз ще си кажа каквото имам да казвам. Само да ти изясня нещо. Да вземем един хороскоп - на Йогананда.

Започваме ние да си казваме, каквото имамем да казваме. Например що човекът не се е женил. Юпитер бла-бла, 8ми дом бла-бла и так далее. Пишем си специализирани термини, говорим си разни работи...
И идва някаква си и започва - вие какви сте задръстеняци тука, какво сте седнали да обсъждате хороскопи, той човека си е сдъвкал и изял хороскопа и подобни простотии.
Като я питаш - чакай бе, ти разгледа ли хороскопа, имаш ли достатъчно практика в астрологията, изучила ли си я в достатъчна степен, за да говориш така, защо мислиш, че това не е отразено в хороскопа, как разбра, че го няма в хороскопа, се продължава с тирадата колко сме задръстени и си стоим по некви средни тортени блатове.

Все едно аз да отида в клуб право или счетоводство и да започна да им флудя темите , щото може и да знам какво е гфо и ддс, ама съм дотам. Те хората седнали да си обсъждат нещо и аз да се бутна да им меля на главите. Може и да искам да ми направят год.отчет или поне да ми свършат повечето работа , за да не се налага да плащам на счетоводител (и затова да се бутам, та белким на някой му се занимава с мен), ама на това вече му се казва селения.

Та кое те подразни? Това че искам някой да ми каже за какво го чете тоя окултизъм? И за какво му е?



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: huanji]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано08.07.08 14:24



какво да се прави, в клуба са доста чувствителни всеки път, когато някой ги предизвика относно основателността или приложимостта на астрологичното им познание в дадени области, като банковото дело например.

или пък се опита да им предложи различна гледна точка (така и нищо не видях да се говори за мезоамериканската астрология). което най-малкото не е признак на добро самочувствие...
колкото до Хуанджи, който е начело и на доста по-оживен и изпълнен не само с много писания по темата му, но често и с провокатори и скандалджии (не само външни, но и измежду членовете му) клуб като "Йога", го считам за един от най-толерантните модератори във форумите на Дир-а.

Редактирано от Roxy на 08.07.08 15:14.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 14:30



Виж сега, да ти обясня нещичко. Аз ще си кажа каквото имам да казвам. Само да ти изясня нещо. Да вземем един хороскоп - на Йогананда.

Започваме ние да си казваме, каквото имамем да казваме. Например що човекът не се е женил. Юпитер бла-бла, 8ми дом бла-бла и так далее. Пишем си специализирани термини, говорим си разни работи...
И идва някаква си и започва - вие какви сте задръстеняци тука, какво сте седнали да обсъждате хороскопи, той човека си е сдъвкал и изял хороскопа и подобни простотии.
Като я питаш - чакай бе, ти разгледа ли хороскопа, имаш ли достатъчно практика в астрологията, изучила ли си я в достатъчна степен, за да говориш така, защо мислиш, че това не е отразено в хороскопа, как разбра, че го няма в хороскопа, се продължава с тирадата колко сме задръстени и си стоим по некви средни тортени блатове.

Все едно аз да отида в клуб право или счетоводство и да започна да им флудя темите , щото може и да знам какво е гфо и ддс, ама съм дотам. Те хората седнали да си обсъждат нещо и аз да се бутна да им меля на главите. Може и да искам да ми направят год.отчет или поне да ми свършат повечето работа , за да не се налага да плащам на счетоводител (и затова да се бутам, та белким на някой му се занимава с мен), ама на това вече му се казва селения.

Та кое те подразни? Това че искам някой да ми каже за какво го чете тоя окултизъм? И за какво му е?


Много добре казано.
Дано бъде и разбрано от когото трябва



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 14:34



Ти вече си ми ясна

Виж си само отговора:

Окултизмът, е за да се науча да владеясебе си.

Аз не прехвърлям вината на звездите, поемам я лично и се опитвам да я преработя в нещо по-добро и ползотворно.

Целият ми живот не е подчинен на изучаване на астрологията, а на лично усъвършенстване.


1. Кога съм твърдяла, че в астрологията вината се прехвърля на звездите Гузен негонен бяга.
2. Целият ти живот явно е подчинен - владея...нещо
3. Лично усъвършенстване - кое си усъвършенстваш? И защо го усъвършенстваш?
Всъщност въпроса ми беше точно за това изтъркано "усъвършенстване" Какво ще го правиш ?

И да, пределно ясно ми стана, че 3 дена се чуди как да отговориш на един прост въпрос. Щото и ти не знаеш за какво ти е тоя окултизъм. Иначе нямаше в два последователни постинга да ми обясняваш, че "не си схванала" че ти задавам въпрос

Хуанджи - и той би отбой (деликатно, ама крайният резултат е ясен) по въпроса за какво ви е тоя окултизъм

Няма ли да се намери един да ме осветли по въпроса?



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Roxy]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 14:40



Мисля, че по въпроса за банковото дело и приложимостта на астрологията в него, аз лично, ти дадох един отговор, който друг астролог не би си позволил, така ли беше?

Така че хайде не правете такива обобщения. Щом се интересуваш от мезоамериканска астрология - ами купи си книги и чети. Както аз съм си накупила един тон книги за индийска астрология, лекции и т.н. и не чакам някой да ми го снесе наготово и безплатно.

Между другото, ще ми обясниш ли каква е разликата между мезоамериканска и класическа астрология?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано08.07.08 14:43



Май наистина не виждате какво правите.
Във всички клубове има теми, които не са точно по заглавието на клуба, но обикновено хората ги използват за неформална приятелска комуникация. На вас ви пречат - добре - изяснете какво теми могат да се пускат тук и които не са по същество да се трият.
Но наистина ли смяташ, че един мъж, като гледа нещо приличащо на женски кеч (или по-скоро на скандал между продавачки на пазара), при който са може би 4-5 жени срещу една, ще вземе да влезе в играта в по-големия отбор?

Някой може и да го направи, но доколкото съм наблюдавала Хуанджи, това не е в негов стил. И мисля, че мога да преценя, въпреки, че не го познавам.

Влизам тук 2-3 пъти месечно - когато няма нещо ново или интересно по други клубове. И 90% от мненията ви са разясняване на лични отношения. Ако някой дойде с конкретен въпрос не получава отговор - или му обясняват, че не се пита така, или го залъгват с нещо, за което не е питал.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 14:47



То по тази логика що да не си спретнем 30-тина темички в тоя клуб за готварство, политика, здравеопазване, образование, икономика, религия, цветарство, престъпност, исторически личности, колонизация на Африка, чужди езици и кой каквото му е на сърцето

Ще има ли модераторска толерантност към такъв буламач?


Уместен въпрос.


Както и това, че никой не би имал нищо против инакомислещите, ако те - инакомислещите - нямат нищо против инакомислещите



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано08.07.08 14:50



но тя от тия две изречения ми е ясна, че идея си няма за какво й е тоя окултизъм

А не се ли сещаш, че може би не иска да разкрива пред теб картите си. В края на краищата тя ти няма доверие дотолкова, че да сподели с теб неща, които са важни за нея. Може би си дава сметка, че ще се опиташ да я унижиш - както и се опитваш да правиш в момента - но тогава ще имаш върху какво да опреш атаката си. А сега просто стреляш хаотично. Тя няма интерес да ти отговори на въпроса.



Тема Re: ако всички възможни теминови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано08.07.08 14:51



като готварство, исторически личности, чужди езици и т.н. съумеят да ги свържат в определен техен аспект (или пък хората, занимаващи се с тях) с астрологията, то те са по клуба. че част от тях ще е за 'лафче', това ясно, но го има навсякъде... ако някой особено много държи да е 'специалист в тесния смисъл на думата' (и... няма да добавя какво още - в широкия), много лесно би загубил връзка с многообразието на реалността... колкото пък до масовото женско присъствие тук - нека не ви звучи сексистки, но когато прекалено много жени се съберат на едно място, работите просто не вървят, затова малко мъжко присъствие никак не им е излишно, още повече пък - от безпристрастен човек.



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 14:53



В отговор на:

Влизам тук 2-3 пъти месечно - когато няма нещо ново или интересно по други клубове. И 90% от мненията ви са разясняване на лични отношения. Ако някой дойде с конкретен въпрос не получава отговор - или му обясняват, че не се пита така, или го залъгват с нещо, за което не е питал.




Ами точно щото всеки ден тук влизат хора да си питат, понеже по другите клубове нямало нищо ново и интересно. Нали не мислиш, че само ти правиш така?! И затова постоянно се водят разговори встрани от астрологията...щото 80% от пишещите тук не се интересуват от астрология, а от личния си хороскоп.

И защо сте решили, че тук има дежурни астролози, които трябва денонщно да разгледат хороскопи и да отговарят? Значи някой няма какво да прави и влиза тук - абе вие тука що не ми спретнете едно хороскопче...щото то хороскоп ей така се интерпретира, за 5 минути.
Ами каквото повикало, това се обадило.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано08.07.08 14:55



Тогава защо ви пречи Кайли?



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 14:58



О-о, значи Кайли не искала да разкрива "картите си"



Значи на нас тук в продължение на половин година ни се обяснява, че астрологията била безмислена. И сега като питам - а какъв е смисъла на окултизма...ама не може сега така да питаш , това е тайна.

И ти ли си окултист?



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано08.07.08 15:02



Аз не прочетох някъде да казва, че астрологията е безмислена.

Прочетох, че не те харесва.



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано08.07.08 15:06



А от окултизма съм далеко. Не мисля, че има нещо ползтоворно в него.



Но пък зъбелязах, че водите борбата на различни бази - ти се държиш така, сякаш защитаваш астрологията, а тя - напада теб, не астрологията. Така ще продължите до безкрайност. Най-добре пробвайте на лична среща - така поне няма да въвличате и другите в тази комедия. Но викнете и арбитър и стойте далеко от алкохола.



Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: galy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано08.07.08 15:12



ти ми да де различно (и според мен - обективно) мнение за астрологията в банковото дело и финансовата сфера въобще - моите почитания за което, както и за целия аргументиран спор с теб и другите участници.
мезоамериканската, доколкото знам, е изследвана от учените като неизменна част от културата и религията им, а от професионални астролози (поне в България не знам за такива, нито пък за много писания по темата), но е уникален с двойното отичтане на датите (по 260 и 356-дневен календар, 13-годишния си календарен цикъл и съдбоносното значение на 52-год.цикли), специалните 'покровители' на дните и 13-дневките и т.н., което дава по-различни фактори и техни комбинации, отколкото при класическата астрология (а ако говорим и за други клонове на окултното познание, това е свързано и с по-различна нумерология)...



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:14



Тъй, де - офтопици се появяват в много клубове, ама агресия - не във всеки ;)
Точно нападателната нотка не се толерира много в другите клубове с офтопик теми.
И аз пиша и чета в доста клубове и гледам какво става ...
Спам, агресия, нападение - трие се моментално, даже се предупреждават съгрешилите потребители.

А тук какво имаме?
Един невярващ в астрологията дава акъл на другите, които се занимават с нея, че са някакви тортени блатове и не са се наскачали в тоя си живот, а също убеждава неподозиращите потребители по един нахален начин, че нищо не знаят, заблудени са, нищо не могат, нищо не разбират и изобщо са много назад и много зле


Сори, но лично аз не виждам причина да съм толерантна към такова поведение.
Да не говорим, че ако ще се прави агресивна реклама на някакво окултно течение, то си има съответен клуб за това

Ще ти дам такъв пример - аз и клуб Християнство.
Не споделям гледните точки на повечето клубари там, никой не ме е ограничавал в постовете, но и никога не съм прекрачвала границите на добрия тон и на благоприличието, както и винаги съм показвала някакво уважение към убежденията на другите, за да стане ползотворна дискусия :)
В кратките случаи, когато съм прекалявала в момент на афект, съм била предупреждавана :)

А тук - свободия!

Е, не съм съгласна така :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:16



Последното прозвуча направо мъдро!

Или както аз обичам да казвам: Толерантна съм към толерантните и обратното.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 15:22



Най-големият флудещ тук си ти, защото нищо друго не правиш от дни, освен настървено да лаеш срещу мен. Лай си, не ми пречиш.

Всеки, който подскача срещу мен, само ме радва, защото подскачането е признак, че му целя и натискам бутончетата.
Явно с времето ставам все по-добра.

За сведение на посрещачите-човек с бутони не може да бъде добър астролог, защото привнасяш собствените си проблеми в чуждия хороскоп.

Само с ядене не става, требва и акъл.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 15:25



И кога съм твърдяла, че ти си твърдяла?

Бе ти девойко имаш сериозни проблеми с общуването, много много сериозни.

И пет пари не давам какъв си велик астролог на източна астрология без да отбираш грам от източна философия.

Като не умееш да общуваш, пет пари не струваш.
На мен ми писна.

От което не следва, че ще те оставям да си развяваш коня.


3. Лично усъвършенстване - кое си усъвършенстваш? И защо го усъвършенстваш?
Всъщност въпроса ми беше точно за това изтъркано "усъвършенстване" Какво ще го правиш ?


Това е най-голямото ти падение дотук като светоглед.
Само гъска вече може да те следва безрезервно.

Уплътни духа си


Тема Re: А дали ще влизат Астролози ?нови [re: Roxy]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 15:26



Ще ми дадеш ли някакъв линк, където мога да прочета за хороскоп или нещо конкретно, в което се прилага мезоамериканска астрология?



Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:29



Понеже задаваш въпроса в множествено число, ще реша че не е само към гали и ще дам моя отговор:

Това, което ме дразни у нея, ме дразни у всеки с аналогично поведение на:

- всезнаещ (и в същото време твърдящ, че аз нищо не знам)
- всеможещ (докато аз нищо не мога)
- безгрешен (а всички други постоянно са в грешка)
- единствен имащ достъп до Истината (и никой друг!)
- нетърпящ възражение
- пишещ единствено офтопици
- отхвърлящ областта от познанието за света, която е тема на този клуб

Е всичко това наведнъж ми идва малко вповече



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: galy]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 15:32



Мир и дружба на народите..................
Ще драсна неЩо тьй неотрално....
Днес сабахлем, гледах мундан инд. аспекти....
Туй което пиша, не е За някой адресирано, просто тьй....

Та това имам предвид:
__________________________________________________________________
-Сатурн и Владетеля на 2.дом(или аспекти кьм или от 2.дом),Заедно с Марс
покаЗва невралгии, нервност....т.н
По приЧината на Вата доша/Ваю
Повишена функzия на ЗльЧката/ и сега става интересно инд. каЗват Че води,
до лудост....


____________________________________________________________________
Луна с малефик и Раху в 12,5,или 8.дом
Тежко и горко на нервиЧките,води до агресивност или просто каЗано
конфликти...
И неЩо друго има ли някой с транЗит на марс+сатурн в магха в льв в 3.дом...
Искам да го попитам неЩо...??????????????????

А и момиЧета Венус и кету в 2.дом, води до = Early Aging.

Редактирано от varadave на 08.07.08 15:36.



Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 15:33



Ще ми отговориш ли кое си усъвършенстваш и защо го правиш това усъвршенстване?

Че се опитваш да отклониш отговора си, е ясно.



Не ме вълнува колко "пари" даваш за мен, нито кой би ме следвал. Щото аз не си търся последователи (за разлика от теб очевидно).

Кажи ми накратко - какво си усъвършенстваш и защо?

ПП. От това, че ти задавам въпрос, дали би трябвало да следва автоматично, че не зная отговора, м?



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор galy ()
Публикувано08.07.08 15:39



Ами какво да ти кажа

Да ти преброя ли хората, които разбраха какво написа...



Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:39



Айде пак се почна ...
Преброй мненията - моите и твоите - и после квалифицирай.
Какви бутони натискаш - не стана много ясно, някакви окултни работи ще да са.
Понеже тук започнаха и да ти се подиграват ... дали пък твоите бутони не се натиснаха, а?


Значи да обобщим - фен си на натискането на копчета, на скачането, на тортите, пропуснах ли нещо?
А сега, натискай копчетата на детската игра, която играеш, и продължавай все така активно да не ми отговаряш
Само да ти кажа (понеже май сама не се сещаш), че наистина те взимат за мезе
А, и още нещо, преди съвсем да си спряла да ми отговаряш - избрала си много грешен подход да си пробутваш убежденията на хора, които не ги искат

А ако се чудиш защо съм приела ролята на казващата неудобните неща - за да те накарам да прогледнеш, че светът не е само копчета, скачане и торти

Хайде, хуанджи пак да обясни за толерантността към инакомислещите и от кого се очаква да се прави това упражнение, ако може

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:46



Ааа, по-назад има и по-интересни постове


Попрочети, попрочети, със сигурност си пропуснала нещо щом влизаш толкова рядко в клуба

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:50



Провокирането и поддържането на скандали, раздаването на лични и обидни квалификации на килограм, нетолерантност към чуждото мнение ... това ли е за теб еталона за комуникативни способности?
Ау, колко любопитна гледна точка имаш



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 15:52



И неЩо друго има ли някой с транЗит на марс+сатурн в магха в льв в 3.дом...
Искам да го попитам неЩо...??????????????????

Това не знам за себе си - имаш ми данните, виж и ако отговарям на условията, питай - ще отговоря :)
Но подозирам, че не съм от тия с Лъв в 3-ти дом :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 16:07



На мен Марс и Сатурн са ми точно на МС.

Уплътни духа си


Тема Re:нови [re: galy]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 16:10



Ами Знам, не сьм по предаване на информаzия много добра, поне тука... в форума
Но опитах....
Има много хора които ме раЗбират...

Редактирано от varadave на 08.07.08 16:15.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 16:23



Това не знам за себе си - имаш ми данните, виж и ако отговарям на условията, питай - ще отговоря :)
Но подозирам, че не съм от тия с Лъв в 3-ти дом :)

Данните ти отдавна ги нямам, дарлинг....
АЗ просто исках да питам, Е....

Редактирано от varadave на 08.07.08 16:25.



Тема Re: eтонови [re: galy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано08.07.08 16:25







Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (Dipl Astrologin)
Публикувано08.07.08 16:58



само един детайл си спомням За Накшатрата ти беше в BHARANI.
Е Гали , да ти обесни За какво се слави таЗи BHARANI.
Но не само За плюсове а и За минуси да ти каже....
Той Садам Хюсеин и той беше от таЗи Констелаzия...





Тема Re: защо, прочее,нови [re: Bиливap]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано08.07.08 17:17



вече не се появяваш в "Християнство"?! проблем ли има? макар че и без това нямам такива впечатления от изявите ти там, каквито описваш - май се мъчеше да им докажеш, че почти всички те са тъпи и ограничени, а пък всички църкви само въртят парите, и вярваш в Библията, ано не и в Христос, докато езичниците просто си правим кпона там и не ни е хруманло да се махаме... и сега виждаш своето хиперболизирано отражение в Кайли, хмхмхм?!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано08.07.08 17:20



а пьк ти си им дала и примера....



Тема Re: защо, прочее,нови [re: Roxy]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано08.07.08 17:23



В психологията му се вика проекция

Уплътни духа си


Тема Re: не,нови [re: Kaily]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано08.07.08 17:29



и ти "не си свят" и не те защитавам, щото тука сте като на мач по американски футбол. просто двете сте "един дол дренки".





Тема Re: не,нови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано08.07.08 17:35



Ето колко е лесно да се открие корена на проблема, при това без астрологични или окултни методи.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано08.07.08 17:46



Не (ВИ), трябва и да ме раЗбирате,
който отбира от индийска астрология Знае кво сам писала...
Но АРУДХИТЕ СА НА МЯСТО НАЛИ....
Сатия е не само ИСТИНА , а оЗнаЧава на пьрво място Информаzия.....
Кое и как кога да се каже, мойта МУХУРАТ ми дава таЗи вьЗможност....
Чакала сьм от доста време да иЗплюя камаЧето...
Не камьк ами каминиЩе, подобно и на Крита.
Писахте много За сигнификатори За Астрология и АстролоЗи ,
но едно не сьм видяла "РАХУ"=Астрология....<
И РАХУ ХОРАТА ИЗУЧАВАЩИ АСТРОЛОГИЯ....
ХИ...ХИ...ХИ....
Хай Саньм.....
До БУДАВАРА.... А КВО Е БУДАВАРА....
ЗА УЛЕСНЕНИЕ ДНЕСКА Е МАНГАЛАВАРА....
НАУЧЕТЕ И СЬЩЕСТВЕНИ ХИНДУСКИ ТЕРМИНИ...
Не сьм скрьнЗа ето и малко инфо...

Редактирано от varadave на 08.07.08 18:06.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 19:34



Ако аз дойда в Йога и охуля всичко, в което ти вярваш и отрека всичко, в което ти си убеден по един нелицеприятен начин ...

Последните проблеми в Йога бяха, че допускам да ни критикуват учението отявлени негови противници...май по нелицеприятен начин.



За лошият изказ, обиди, ругаене и пр. съм съгласен, че не трябва да се допуска. Но да гоним критикарите по принцип, не е удачно.

И да, бих могъл да те подкрепя в доста от критиките с риск да си навлека поредните клубни проблеми, но това само показва, че тези критики са на мястото си. Кво да праиш.

Странни са, спор няма, но има и доста готини в клуба.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 19:36



Предпочитам креватно-преталкалящият стил, но тук сме повече на словестно-обяснителен.





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано08.07.08 19:38



Сега не можах да разбера какво беше това престараване да триеш малкото смислени изказвания от днес, които имаха все пак нещо общо с астрологията? Имам предвид тези на Гали и Топлийчето за транзитите на Уран. И аз питах там нещо по този повод, ти и това изтри...





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано08.07.08 20:53



"ESSENTIALS OF HORARY ASTROLOGY"
OR PRASNAPADAVI
M.RAMAKRISHNA BHAT

Page /315
"In India we have six seasons viz. spring,summer,monsoon,autumn,dewi and winter.
No doubt,everyone of them is important in its own sphere......."

И т.н, как правите Прашна като не го Знаете,и Мухутра сьЩо...
Това са пропуски...

Редактирано от varadave на 08.07.08 22:43.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 20:54



Не заемам позиция в никакви астрологични спорове, нещо си се объркала.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 20:57



А така, значи стигнахме до разковничето. Радвам се твоето мнение, но не и когато е обвинение. Опитваш се да ми вменяваш чувство на вина, което е некоректно.





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Angelfree (непознат)
Публикувано08.07.08 23:13



"И неЩо друго има ли някой с транЗит на марс+сатурн в магха в льв в 3.дом...
Искам да го попитам неЩо...??????????????????"

Аз съм от тези - питай!





Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:35



В един друг клуб ме нарекоха новия Хитлер, сега пък Садам Хюсеин имал като моята Накшатра ...


Иначе ми е любопитно най-вече за минусите, защото подозирам, че ще е нещо, което вече знам ;)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Roxy]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:39



Чета темите, които са ми интересни, но не пиша, защото в момента отделям повече време и внимание на по-важни неща и религиозните дискусии не ми се виждат толкова вълнуващи в момента


Нещо интерпретираш моите изяви там по един не особено обективен начин, но предполагам това е твоето лично субективно мнение :)
Я ми дай линк с мой пост в доказателство на ето това: май се мъчеше да им докажеш, че почти всички те са тъпи и ограничени, защото ми се струва, че си се объркала много сериозно

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:40



Ама ти прочете ли изобщо какво ти написах преди да отговориш?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:41



Ъхъ



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:42



Дали това е корена на проблема?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:45



Нямането на позиция невинаги е най-добрата позиция


Особено от страна на този, от когото се очаква да има позиция

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 23:47



Добре, да й го кажа, но тя искали да те изгони от клуба?

Всеки има право на всякакви компилации. Все едно да кажа, че в клуб "Йога" ще останат само последователите на Шанкара, а всички останали изхвърчат. То направо е смешно.



Не смятам, че темите тук са за готварство и политика, но е добра идея да се пуснат такива и да се поразнообрази сексуалната експлоатация на астрологията.

На първо място, виж какво искаш и колко е абсурдно. Никой няма да бъде гонен, освен един перко, но останалите не ми изглеждат такива. Остава да намерите начин, да има начин.



Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор smyrf77 ()
Публикувано08.07.08 23:49



Ти не си у ред, ч естно, земи се стегни малко, язък ти за о култизмо!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 23:52



А ти прочете ли изобщо, за какво аз ти говоря.





Тема Re:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 23:54



А така, подкрепи ме да му се не види, че ме ядат.





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:54



Може и да иска, но няма да го направи


Я да видим дали си разбрал правилно какво точно искам и дали това, което става в момента е приемливо? :)
Ако искаш пусни една тема-анкета (ама не анонимна) да се преброят поименно поддръжниците и противниците на текущото положение в клуба, в която всеки от редовните тук да напише какво му харесва и какво не и според крайните резултати ще се вземат мерки за промяна на това, което не се харесва от повечето (ако има такова).
Спамът в темата ще го триеш, да останат само постовете по същество.
Тъй, де - да внесем малко демокрация в анархията :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Angelfree (непознат)
Публикувано08.07.08 23:55



Гали, наистина не си струва да продължаваш това.
Госпожата /понеже доколкото схванах настоява достолепно да подчертава зрелостта и моженетата си/ просто паразитира върху емоционалните ви реакции.

Перифразирам един любим потребител, който май се подвизава напоследък и тук, дегизиран като китайска мечка - цялата тази куха и безцветна Калидрама се е разраснала до епос, благодарение единствено на енергията, която й вливате, като й се ловите на хорото.

Игнор му е майката.
Не придавайте на думите й по-голямо значение отколкото имат. Оставена сама на себе си, бързо ще си омръзне и ще отиде да се бие с някое още "по-заблудено, занемарено, бездуховно и безпросветно стадо" от тукашното.



Пък и тук сме общо взето кротки и ЕнтЕлЕгенти , все някъде сигур се подвизава и по-вредна за Духа пасмина, която да има нужда от бич и гнет Кайлиовски!



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.07.08 23:58



Когато отговаряш на пост, обикновено е по темата на поста.
Аз казах, че никой не те кара да заемаш страна в астрологичен спор, а ти отговори, че "Не заемам позиция в никакви астрологични спорове, нещо си се объркала. "

Ще прощаваш, но каква е връзката с моя пост?


И къде точно съм казала, че заемаш позиция в астрологичен спор, за да ми казваш, че съм се объркала?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано08.07.08 23:58



Ми не им отговаряйте на тези несериозни искания, лесна работа.





Тема Re:нови [re: Angelfree]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 00:04



И ти си прав/а



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Porto]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:04



Изтрил съм Волка, а вашите изказвания са били отговори към негово мнение. Съжалявам за което, но не му отговаряите занапред, понеже той подлежи на триене и всичко след него ще изчезне.

И това показва, как всеки си мисли каквото му е в главата и обикновенно няма връзка с действителността. Нарочно не дадох обяснения, за да ме обвините в незаконно изтриване и да се разприказваме на тази тема.





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 00:07



По-лесно е да изтриваш текста, а не да триеш, когато има ценни постове след неговия.
Иначе се губят ценни дискусии.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:07



В момента имам позиция, но не си доволна, че имам такава. По- скоро нямането на удобна за тебе позиция искаш да кажеш.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано09.07.08 00:11



НЕ ГО ЗНАШ................................
ПОД ВЕНЧИЛОТО ЩЕ СИ ГО ВИДИШ..................ГОЛЯМАТА НЕПТУНОВА ИЗНЕНАДА.....
АКО ВЬОБЩЕ.................

А пьк За какво да ти говоря нали си УЖ МЕДИУМ НА КВАДРАТ................
И нептуна ти беше шеф, на иретирания ти медиален мироглед.....
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от varadave на 09.07.08 00:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от varadave на 09.07.08 00:28.



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 00:12



Позицията ти е да не заемаш позиция?


Е, това не е позиция и разбира се, че не съм доволна
Пусни темата, за която ти споменах ... дори и така само за да сондираш мнения, та да ти е по-лесно да заемеш позиция след това :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 00:14



Сега вече ме заинтригува! :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: galy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:15



Факта, че се изказваш от позицията на разбиращ и ведущ, а другият е селянин неандерталец покрива моето становище.



Няма лошо, нека е на друго мнение, това си е негово право, а не се знае кой е прав при смесването на доктрините.

Не съм се засягал за окултизма, просто не ми е в кръвната група и няма смисъл да ме буташ при окултистите, освен а по чашка и лафче. Иначе, самият клуб "Окултизъм" е за вся и всьо, там ограничения няма.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:20



От иска, стана на може, после на евентуално, а накрая сигурно ще...няма начин. Почнахме да слагаме зелето май.



Според мен, клуба си е огън в момента и ври та кипи. Така трябва да бъде.

Но от анкета глава не боли, нямам нищо против. Може да е в отделна тема. Винаги сме готови(колегите тук) за нови пози, па било то и организационни.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:23



Имам много точна и ясна позиция, както винаги.



Не натискам външно, но вътрешно се придържам към нея.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:25



Напротив, така просто няма да му отговарят и е за предпочитане.



За други хора, съгласен.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано09.07.08 00:33



По не една реакzия........................

Редактирано от varadave на 09.07.08 00:35.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано09.07.08 00:33



желаните линкове ще ти ги сервирам за закуска, не бой се. просто е малко, хм, двойствено тук да си божа кравичка и пурист на клуба, а другаде да поставяш под общи знаменатели и да раздаваш квалификации с лека ръка, но нейсе...





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:34



Някога да съм ти казал, да не критикуваш Кайли?

Но не мога да отрека, че един човек с активни "бутони" , сиреч проблеми зони в съзнанието, е небалансиран и някак не става за навлизане в душата на високо ниво. Защото ще внесе това, което носи със себе си.

Не случайно в Тибет лечителите са минавали 20 годишен курс на обучение, който включва и духовно усъвършенстване.

На вътрешно фино ниво, вие викате Кайли да ви цери и тя вас ви вика по същото. Но едва ли ще разбереш какво ти казвам...



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.07.08 00:36



Това не беше много оптимистично ...


И все пак ... не е като да не съм свикнала да се справям с предизвикателства :)
Ще поживеем и ще видим :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Цункинови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.07.08 00:39



любими, но темата получи наднормено тегло и ще я пратим на кални бани, а вие продължете с нова тема и още по- голяма жизненост.





Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано09.07.08 00:40



Позицията ти е да оставиш Кайли да плещи поростотии, да товмозиюзърите с нейните грандомански комаджаджийски измищльотини , които нямат нищо общо с астрология . И причината за това е че ти е приятелка. напълнил си клуба с чат- клюкарски теми - защо ? . Какви са тия теми - клубна тема 1,2,3, 4. Клубна тема 5 ще е - кой е 'за ' да се сложи перманентен бан на Кайли за клуб астрология и аз ще я напиша и ти няма да я изтриеш , защото нямаш право да си субективен. Конфликтът на интереси важи и тук - или ще мълчиш или не си за тук и ще съжалявам че те препоръчах за модератор тук . Подобна тема имаше преди години - след което Смарагд и Алукард си получиха перманентния бан за този клуб.

Бай ти Оро има една много хубава сигнатура : Като няма какво да кажеш съществено, не го казвай в тоя клуб.


Интересуваше те интригата, освен това защо подклаждаш нова вместо да съблюдаваш да има спокойствие в тоя клуб. Интригата беше че Кайли е решила да изкарва на светло Фръцла какъв велик астролог е, да си гледа бизнеса спокойно и да изгони Гали от клуба , защото Гали не иска да храни нервозните й сбъркани , обърнали мисли за астрологията .

С тая твоята позиция гониш свестни потребители и даваш карт-банш на истеричните дебилски изблици на Кайли. Писах ти вземай си я в Йога и там да вентилира колкото иска, а ако има нужда от психолог- намери й бе , нали си и приятел. И какво са ти лиготии - що няма лиготии в Йога. Прекратете да превръщане всеки клуб в който са останали да пишат не делиби и интелигентни хора в поредния бардак-клуб. Бах ти хората . Гони ви перманентен недоеб. Лекувайте се бе , що правите своите проблеми , проблем и на другите.

Махни Кайли от клуба. Няма никакво значение че ти е приятелка. Това тук е обществен форум. като си направиш твой, тогава си прилагай онзи филтър , за който писа в Администрация. Защото по това твое предложение първо трябва да спреш достъпа на Кайли, а след това и на себе си. Длъжен си да бъдеш обективен и недей се върти като фурнаджийка лопата - имал бил позиция.

Отивам да ти напиша една тема в Йога и само да си я изтрил . Длъжен си да изтърпиш толкова простотии там, колкото принуджаваш да търпят юзърите тук заради личните ти пристрастия.

Нищо лично. Само съм обективна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.