Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хороскоп от астрологнови  
Автор _NlELKA_ (непокорна)
Публикувано01.05.08 15:36



Здравейте, много бих искала да ми бъде направен хороскоп от добър астролог! Търсих подходящ в интернет, но прочетох доста противоречиви мнения, за това ви моля да ми препоръчате такъв

! Все пак ще бъда благодарна ако на някой от вас му се занимава с моята скромна особа и бъде така добър да ми напише някои основни неща, които би било добре да знам! Родена съм в първите минути на 21.06.1978г. 00:15 AM в гр.София ! Благодаря ви предварително!!!



Тема Re: Хороскоп от астрологнови [re: _NlELKA_]  
Автор galy ()
Публикувано02.05.08 11:35



Някои основни неща, които би било добре да знаете, когато отивате при астролог.

Първо искам да кажа, че не се включвам по темата Ви да си предлагам астрологичните услуги. При така поставен въпрос "много бих искала да ми бъде направен хороскоп от добър астролог", аз самата бих Ви отправила към други астролози, тъй като не тълкувам просто ей така хороскоп без цел и посока. Пък и винаги разглеждам хороскопа, тъй като имах неприятни изненади от няколко клиента досега и предпочитам вече да си ги спестявам. Та включването ми е само, за да напиша какво би било добре да знаете, когато се ориентирате за астролог.

Така че първо, когато отивате при астролог, е добре Вие самата да знаете за какво отивате и да си формулирате предварително въпросите, да знаете какво да питате. За да не се окаже накрая, че всъщност това, което Ви интересува, някак е било пропуснато или пък сте забравила нещо.

Следващото нещо, което трябва да знаете е, че повечето астролози правят интерпретация на рождения хороскоп от психологическа гледна точка и почти винаги нелицеприятните неща се спестяват.
Има и такива, които не се впускат в психология и почти никога не спестяват нищо от онова, което е записано в хороскопа.

Помислете добре какво искате да получите от астрологията. Защото астрологът е просто един посредник, който "чете" хороскопа. Ако имате даден проблем, то той не е създаден от астролога. И ако питате за нещо, а не сте готова да получите отговор или отговора не Ви хареса, не е причина да обвинявате в разни неща астрологът или астрологията.

Трето - таксата на астролозите. В тази област се използва един добре познат на всички трик: искат се големи такси, тъй като всеки човек е настроен да реагира по следния начин: висока такса=висок професионализъм. В днешно време за съжаление се прилагат все повече пазарно/маркетингови трикове вместо да се работи качествено.
По простата причина, че когато едно нещо не е качествено, то не може да си извоюва място под слънцето и затова се прилагат най-различни манипулации върху хората на принципа "колкото успея да вирея, толкова".

Не казвам естествено, че всеки, чиято такса е висока, работи на този принцип, но го имайте предвид.
Разбира се има астролози и на другата крайност. Таксите им са ниски, но за сметка на това използват генерирани готови текстове от някоя астрологична програма и не влагат собствена мисъл дори за 1 лв.

И четвърто - наистина потърсете отзиви.

Просто най-важните неща са да знаете за какво отивате при астролог и какво очаквате от него. Дори ако започнете разговора с това, може да си спестите взаимно евентуални недоразумения и разочарования впоследствие.



Тема Re: Хороскоп от астрологнови [re: galy]  
Автор Axepнap (непознат )
Публикувано02.05.08 17:55



Цитат : " Трето - таксата на астролозите. В тази област се използва един добре познат на всички трик: искат се големи такси, тъй като всеки човек е настроен да реагира по следния начин: висока такса=висок професионализъм. В днешно време за съжаление се прилагат все повече пазарно/маркетингови трикове вместо да се работи качествено. "
Не подозирах дори, че съществуват такива астролози.

Но мисля,че преди да отиде човек при астролог, трябва наистина да проучи,защото може да попадне и на неетичен човек,който си говори каквото му е на сърцето. А всеки човек не е готов да чуе цялата истина. А дали ще е истината? Кой гарантира качеството на хороскопа? Не съм много наясно.



Тема Re:нови [re: Axepнap]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано02.05.08 20:37



И в тази област, както и в много други, най-добрата реклама е доволния клиент :)
Аз не се впечатлявам от медийни звезди.
Разчитам на добри препоръки, точно така избрах моя астролог и мисля, че с чиста съвест мога да дам отлични такива за него :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Axepнap (непознат )
Публикувано02.05.08 21:08



Ако не е нахално, може ли да ни препоръчате добър астролог,за да си направим хороскоп.И аз съм мераклия.





Тема Re: Хороскоп от астрологнови [re: Axepнap]  
Автор galy ()
Публикувано03.05.08 12:27



В отговор на:

Но мисля,че преди да отиде човек при астролог, трябва наистина да проучи,защото може да попадне и на неетичен човек,който си говори каквото му е на сърцето. А всеки човек не е готов да чуе цялата истина. А дали ще е истината? Кой гарантира качеството на хороскопа?




Преди време тук из клубовете се разхождаше една особа, възпитаник на западноевропейска астрологическа школа, от ония школи най-най-. Ето какво се преподава и препоръчва в тази школа:
от гледна точка на астрологическите консултации, това, което се проперъчва в името на доброто на клиента е 90 процента психология, 10 процента астрология, от тези 10 процента астрология, 8 са покрити с хорарна, мунданна астрология и прогностика и само 2 процента са ориентация на основа на астропсихологически или кармичен профил.

Няма да коментирам това, само ще напиша няколко нещица.
В индийска астрология има един принцип - на Сатия (в превод Истина) и Майа (в превод Илюзия). Защо? Защото никой, ама никой не може да се докосне до истинската същност дори на самия себе си, а камо ли до тази на другите директно.
Как човек осъзнава и разбира кой е той самия? Как човек осъзнава същността на другите? Хората не могат да възприемат даден човек по неговата истинска същност, защото тя е невидима, а чрез отражението на тази същност във видимите, материалните неща. Затова в индийска астрология има въведени т.нар. арудха падас. На прост език арудха пада означава "онова, което се издига; онова, което се вижда"

Ако един астролог чете лекции, посещава конференции, пише статии и т.н., хората остават с впечатлението, че този астролог е мнооого добър, нали? А друг астролог по различни причини не се изявява по този начин и съответно хората веднага му поставят етикет "посредствен астролог", нали? А всъщност вторият астролог може да е далеч по-добър в сравнение с първия.
Ако един астролог има за клиент някой известен човек, обществото дори без да се замисля, веднага определя - "Той е страхотен астролог!" Защото има за клиент известен човек. А известният човек може просто да се нуждае от душеприказчик, от някой, който да го ласкае и да му предрича бляскаво бъдеще...всякакви причини може да има.
И това становище за астролога всъщност може да е на светлинни години от истината. Само че това мнение се разпространява и реално астрологът е набеден за много добър, докато нещата може да стоят по друг начин.

И оттук минавам към основното. Ако дори 70% от тълкуването на един хороскоп е психология, то кой човек може да каже, че познава себе си изцяло? Дори себе си човек опознава чрез "онова, което се вижда". Ако никога не си се сблъсквал с някаква опасна ситуация, как ще разбереш, че имаш много силен инстинкт за самосъхранение? Ами никога!
Примерите могат да бъдат изключително много. Просто помислете кога и как правите заключения за характер и особености както на самия себе си, така и на хората около Вас. И как със сигурност постоянно се случва да имате мнение за някого, което коренно се различава от мнението на друг човек. Арудха...Вие сте видял една ситуация, другия е видял друга.

Е, в такъв случай, един астропсихолог, едва ли ще сгази много лука, ако дори не може и на 50% да даде верен психологически профил. А и понятията в психологията са толкова разтегливи. Пък и когато се говори само за позитивни характерови особености, едва ли ще има недоволен клиент

Но когато процентът на астрология (прогнози, факти, събития) се увеличи драстично - да кажем от 10% на 80% - тогава нещата придобиват съвсем други измерения. Ето това вече може да Ви даде някаква гаранция. Но пък един сериозен процент от астролозите рядко рискуват в тази посока



Тема Re: Хороскоп от астрологнови [re: galy]  
Автор Axepнap (непознат )
Публикувано04.05.08 14:33



Цитат:"Ако един астролог чете лекции, посещава конференции, пише статии и т.н., хората остават с впечатлението, че този астролог е мнооого добър, нали? А друг астролог по различни причини не се изявява по този начин и съответно хората веднага му поставят етикет "посредствен астролог", нали?"
Не съв съвсем съгласен. Няма гаранции,че астролог който чете лекции и пише статии е добър астролог. Топлата вода е открита от векове/ имам предвид астрологията/. Всеки може да напише статия. Добрият астролог за мен е преди всичко духовен,етичен и сдържан емоционално, човек който обича хората и е достъпен. Дори и да не ми предрече точни и конкретни неща, по-важното е да умее да общува с хората. Защото трябва да умееш да стигнеш до душата и същността на човека. Чувал съм за астролози,които са "толкова велики",че с тях не се говори. При такъв не бих отишъл.



Тема Re: Хороскоп от астрологнови [re: Axepнap]  
Автор galy ()
Публикувано04.05.08 17:49



В отговор на:

Няма гаранции,че астролог който чете лекции и пише статии е добър астролог. Топлата вода е открита от векове/ имам предвид астрологията/. Всеки може да напише статия.




Точно така - гаранция няма, но пък за повечето хора е важен имиджът. То и в Пикадили не винаги продуктите са най-качествени, но магазините са пълни, нали?!

В отговор на:

Добрият астролог за мен е преди всичко духовен,етичен и сдържан емоционално, човек който обича хората и е достъпен. Дори и да не ми предрече точни и конкретни неща, по-важното е да умее да общува с хората. Защото трябва да умееш да стигнеш до душата и същността на човека. Чувал съм за астролози,които са "толкова велики",че с тях не се говори. При такъв не бих отишъл.




Ами ето прекрасен пример за онова, което говоря Не Ви интересува какви са способностите на един астролог, а Ви интересува дали той може да бъде добър слушател. Ако се опитате да бъдете обективен, то е ясно, че за Вас ще бъде подходящ направо психоаналитик или психолог, който да Ви изслуша, а астролог всъщност не Ви е необходим.
То има и лекари, с които "не може да се говори". Но и не е нужно - той Ви преглежда, поставя бързо точна! (обърнете внимание) диагноза, предписва Ви лечение и Ви отпраща...защото има много хора, които се нуждаят от помощ и времето му е ценно, за да го пропилява в ненужни разговори вместо да прегледа 4-5 човека.
Повечето хора не осъзнават именно това. Осъзнават го едва когато те самите са поставени в ситуация, в която трябва да избират - да отделят време, за да "обърнат" внимание на някого и да "общуват" с някого, който отчаяно има нужда някой да го изслуша или да го отпратят, за да свършат някаква полезна работа за други хора, които също имат нужда.

По тази причина има психоаналитици - на тях им се плаща, за да изслушват проблемите на хората.

ПП. "Обръщам внимание" и "общувам" умишлено ги сложих в кавички. Просто защото, когато един човек е добър слушател, за него обикновено се казва, че е много внимателен и умее да общува. Докато той просто е един добър слушател Ако си направите експеримент с някого - стоите в продължение на час-два и го слушате почти без да го прекъсвате и се интересувате от него и неговите проблеми, гаранция на 110%, че 5 минути след като се разделите той ще си мисли за Вас колко сте внимателен, колко добър "събеседник" сте и колко е приятно да се общува с Вас. Опитайте.



Тема Re: Хороскоп от астрологнови [re: _NlELKA_]  
Автор miymiy (непознат )
Публикувано04.05.08 17:55



Влез в www.astro.com..Въведи данните си и ще получиш подробното разположение на планети и аспекти..



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано04.05.08 20:57



Може и аз да не съм го разбрала Ахеpнар, но той май имаше предвид подхода на астролога към човека, който търси услугите му и колко важно е това изобщо за нагласата на клиента към астролога и към това, което ще му каже. Не ме интересуват способностите му, ако с него не може да се общува нормално и адекватно :) Хората обикновено търсят сполучлива комбинация от двете неща :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 04.05.08 20:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.