Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Може ли човек да надскочи хороскопа синови  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано10.03.08 21:54



Това беше основната идея в другата тема, преди страстите да се разгорещят.

Аз твърдя, че може. Защото човешкият дух не може да бъде ограничен. И защото звездите задават темите, но всеки е свободен да ги използва, както се изхитри да намери за добре.

И имам още една мисъл - когато планета се намира близо до върха на някой дом, тя се разглежда съотнесено и към двата дома. По тази логика може ли да се каже, че един човек в края на земния си път, ще се влияе и от бъдещия си хороскоп, за следващия живот?
Този въпрос го зададох на доста именити астролози из тия форуми преди години и не получих отговор, може пък вие да го дадете.

Картата не задава жизнения път на човека, в смисъл тя не е първопричината. Точно обратното, човек се ражда в определено време, защото в предишните си животи е натрупал определени качества и характеристики. И затова той трябва да се роди в определено време. Т.е. не картата определя настоящите му качества, а качествата, натрупани в минали животи, определят кога ще се роди.

Качествата, които усъвършенства в тоя си живот, служат за основа на бъдещата му карта. И така, към края на живота си той ще притежава повече качества на следващата си карта, нежели на тозживотрождената.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re:нови [re: Kaily]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.03.08 22:54



Разбира се, че може.
Ограничения си поставя само ограничения човек :)
Е, някои не успяват да го направят в рамките на 1 живот, но ... рано или късно намират начина :)
Най-малкото се изисква наличието на съответните предпоставки.
Брат ми има странна карта, разглеждах му я.
Според правилата в астрологията, брат ми е роден духовен учител с невероятни вътрешна сила и интуиция, който може да повлиява на огромни маси от хора.
Но за да стане това, той трябва да преодолее една-две пречки (също по карта).
Тоест при подходящите условия и след достатъчно усилия в правилната посока от негова страна, той може да надскочи себе си (спънките) и да мине на по-високо ниво.
Поне аз така го тълкувам :)

Life can be understood only backwards, but can be lived only forwards.


Тема Re: Може ли човек да надскочи хороскопа синови [re: Kaily]  
Автор indulge ()
Публикувано11.03.08 04:06



разбира се, че може - скок подскок...



Mon ame n'a plus besoin de rien!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор indulge ()
Публикувано11.03.08 04:09



понеже не вдявам много от астрология, би ли посочила правилата в астрологията според които един човек е роден духовен учител с невероятна вътрешна сила и интуиция, който може да повлиява на огромни маси от хора....

Mon ame n'a plus besoin de rien!


Тема Re: Може ли човек да надскочи хороскопа синови [re: Kaily]  
Автор topliicheto (непознат )
Публикувано11.03.08 07:03



Имам един въпрос към теб - какво стои в центъра на хороскопа? Все едно взимаме пергел и чертаем с него окръжност - какво/кой/кое е бучнато на върха на пергела?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор topliicheto (непознат )
Публикувано11.03.08 07:09



Рядко го правя, но понякога се налага да препоръчам когато човек да пише - да мисли, а след това да проверява какво е написал и то не само за правописни неуредици. Та и при тебе така. Не знам каква е картата на брат ти - доверявам се на астрологичните ти познания. Казваш, че при него има индикации да е духовен учител. Тогава, да му се не види, като как реши, че след като премине нужните пречки той аджба ще е излязал и надсмогнал над тази същата карта, в която пише същото това нещо???

Прости ми за невежеството - може да е защото е твърде рано сутрин, а може и да е заради вродената ми глупота, а може и да е заради пълната безсмилица, която си написал/написала, но наистина не сващам логиката.



Тема Re: Може ли човек да надскочи хороскопа синови [re: Kaily]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано11.03.08 07:51



Девойки, апелирам да се спре със злобата и ироничните помятания кой какъв е и колко разбира.

Това е стилът, наложен тук не от Фръцла и стилът, който не трябва да толерираме.

Писах темата с ясното съзнание, че веднага ще ме захапят някои.
Don't!

Нека всеки казва, което мисли, а по-знаещите да му отговарят със смирението на по-знаещия, който е наясно, че останалите искат нещо да научат.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Може ли човек да надскочи хороскопа синови [re: Kaily]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.03.08 07:56



Добре, спираме засега

.
Темата е много хубаво обаче и не бива да потъва. Защо не дадете примери за някой, който наистина е надскочил себе си, щом като продължавате да го твърдите. А пък ние ще се опитаме да ви оборим.



Тема Re: Може ли човек да надскочи хороскопа синови [re: Kaily]  
Автор topliicheto (непознат )
Публикувано11.03.08 09:21



Много неща не съм надскочила в хороскопа си и едно от тях е, че в определени случаи толерантността ми е сведена до възможния минимум и мисля, че ти разбираш много добре поради каква причина съм написала онези думи.

Инак все още очаквам отговор на въпроса си към теб





Тема Re: Може ли човек да надскочи хороскопа синови [re: Porto]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано11.03.08 09:31



Ми дай да почнем с това, мислех го в трамвая на път за работа.

Може ли един астролог да види в картата потенции, за които друг да си няма идея. Всеки астролог вижда онова ниво, до което е стигнал. Примерно някой, който си няма понятие от духовност, вижда някой с ясно изразени учителски способности и казва, че от този човек може да стане преподавател във висше учебно заведение. Защото няма как да каже, че този човек може да стане духовен учител.

И все пак някой може ли да намери картата на Буда?

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.