Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо, според васнови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано09.09.07 11:42



Венера не екзалтира в Рак, а в Риби и как си представяте човек с Венера в заточение в Скорпион?
Венера е знак на чувствата, а във Рак дава чувствителност, в риби дава състрадателност, а в скорпион силни емоции.

Редактирано от *Eвa* на 09.09.07 11:44.



Тема Re: Защо, според васнови [re: *Eвa*]  
Автор _blue_ (непознат)
Публикувано09.09.07 20:08



Аз лично го виждам като крайност в емоциите и желанията.Поздрави





Тема Re: Защо, според васнови [re: *Eвa*]  
Автор чepeп ()
Публикувано11.09.07 12:22



Венера (Афродита) да екзалтира в семейното огнище? Мхмх...
И аз се чудя, защо пък тя екз в Риби, но до ден днешен нищо съществено не съм измислил.
На мен повече ми прави впечатление цикличните достойнства на Венера: Риби, ОВен, Телец и то другата страна - Дева, Везни, Скорпион. И то около оста на равноденствията!

Продавам души!Ти искаш ли да си купиш една?


Тема Re: Защо, според васнови [re: *Eвa*]  
Автор 3aek (~now~)
Публикувано11.09.07 16:20



Хм, може би защото скорпион предполага крайности, а Венера обича лекотата и хармонията



Get busy living or get busy dying

Тема Re: Защо, според васнови [re: *Eвa*]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано12.09.07 09:24



Интересни и полезни размисли... Аз съм се замислял над Сатурн, планетата на реда и дисциплината защо не екзалтира в Дева. Също и за грижовната, емоционална и чувствена Луна защо екзалтира в Телец, а не в Риби... Всеки има право да размишлява и предлага каквото си ще, но дали имат стойност и валидност прозренията му е друга тема.



Тема Re: Защо, според васнови [re: *Eвa*]  
Автор solalter (непознат )
Публикувано12.09.07 09:30



“Венера изразява необходимостта на хората да споделят чувствата си. И веднага следва въпросът: кой може да отговори на чувствата на Скорпиона? Не е лесно да се отговори на чувствата му. Представете си, че си живеете и гледате един симпатичен човек! Няма да се хвърлите в огъня за него, но е доста симпатичен. Идва той при вас и е много влюбен, направо потресаващи чувства. И аз? Той че ми е симпатичен, симпатичен ми е, ама пък чак дотам. И тук се получава неравностойност и в крайна сметка мен това ме плаши. Аз няма да мога да отговоря на тези чувства и нямам чак такива чувства. Получава се разминаване – другият човек ме обича много дълбоко, истински, с пълна сила, пък аз съм главно обект на това обичане. За мен отношенията ни са приятни, но не бих се жертвал за него и т.н. Някак еднопосочно вървят нещата – главно от него към мен. Аз не искам той да се жертва за мен, защото аз не бих го направил за него – някак си не е честно. Но той има потребност да го направи, защото, като ме обича, той се жертва задължително. Аз трябва да приема тази жертва, пък всъщност не мога да му я върна. Виждате ли какво се получава? В общи линии мъчително и няма да се получи добре връзката. Защото аз знам, че някой ден ще го огорча много. Ако го подлъжа: „Добре приемам сега любовта ти, хайде да сме заедно”, и се напъвам с всички сили да оправдая доверието, ама не мога, защото да си призная, не го обичам чак толкова. А освен това, ако пък трябва да си призная съвсем честно, не съм в състояние нищо чак толкова да обичам. Въпросът не опира до него – аз и всеки друг ще обичам толкова. Обичам го колкото мога, а не мога много, защото: имал съм трудно детство, смътни представи за Любовта, доста съм инфантилен и емоционално задръстен, това са илюзорни чувства и като гледам някой филм, се въодушевявам много, но като изляза от киното, ми минава и т.н. Животът ми е малко скучничък. Творец? Не знам какво е това творец – правя разни неща и се препитавам прилично, но творец е като нещо от друг свят. При това положение не мога да отвърна на Любовта на другия човек. Все едно иска да сме спаринг партньори за нещо, дето аз въобще не го умея. И ето го проблемът – не е нужно аз да отхвърлям злобно и категорично Любовта. Просто не мога да я приема тази Любов на Скорпиона.
Т.е. имаш много силни чувства и като можеш толкова силно да обичаш, в нашия съвременен свят кой ще я приеме тази Любов – няма кой. А Венера е Любовта като Красота. И Венера не е на инстинктивно, а на едно по-осъзнато ниво.
И се получава ревност. Главната причина Венера в Скорпион да е в Заточение това е ревност. После, винаги има един драматичен момент – вземете Жулиета. Тя много обича Ромео и какво се случва? Умират и двамата накрая. Приказките, в които и двамата влюбени умират накрая, са много. Това е Любовта на Скорпиона. Онази Любов, голямата Любов, не намира почва да стъпи на нещо и не намирайки, се оказва, че в материалния свят губи – телата на тези, които се обичат, загиват. И тя оцелява в един душевен план, което е много ценно по принцип, защото когато двама човеци се обичат на Земята, каквото и да се случи, тяхната Любов е предпоставка духовните светове да пораснат напред.” КП



Тема Re: Защо, според васнови [re: *Eвa*]  
Автор galy ()
Публикувано12.09.07 10:01



В отговор на:

Венера е знак на чувствата....




Да, ама не е Венера е "чаровна, красива, с прекрасни очи и къдрава коса. Тя е весела, щастлива, влюбчива, поетична, с късмет и чувствена "

Има сериозна разлика между чувства, чувствителност и чувственост, което е синоним на похотлив, еротичен, сладострастен, сексуален.





Тема Re: Защо, според васнови [re: solalter]  
Автор 3aek (~now~)
Публикувано12.09.07 10:54



Малко е тъжно това писание.

кой ще я приеме тази Любов – няма кой



В интерес на истината, ако скорпионът не трансформира любовта си - първо към себе си, а след това и любовта към другите, ще му е трудно.

Кой е КП?

Get busy living or get busy dying

Тема Re: Защо, според васнови [re: solalter]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано12.09.07 13:11



хмммм...интересно. ах, тези скорпиони

хубаво написано, от къде е цитата?

Не Карай Пил, Не Отнемай Човешки Живот!
........


Тема Re: Защо, според васнови [re: solalter]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано12.09.07 14:06



Това от Калоян Петров ли е?
Страхотно!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.