Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Освен Близнаци и Стрелец...нови  
Автор пo дявoлитe! (hot stuff)
Публикувано11.07.07 20:42



...искате ли да сравним и останалите двойки знаци?
Овен - Везни
Телец - Скорпион
Рак - Козирог
Лъв - Водолей
Дева - Риби

Намигване към lullaby, за да не се сърди, че взаимствам от темата й.

Аз лично се затруднявам с Рак-Козирог и Телец-Скорпион. Те са ми неизследвана територия и ще ми бъде много полезно да ги поставим един срещу друг. Както и останалите двойки.
Освен да започна с най-лесното - Овен-Везни Овенът е решителен, Везната колеблива; Овенът, ако може да стои, ще запрепуска, а Везната, ако може да седне, ще легне Овенът е по-небрежен към себе си, докато Везната непрекъснато следи за поведението си. Овенът изпъква, набива се сред останалите, докато Везната плавно се вписва в обстановката. Везната винаги прехвърля топката, а Овенът макар и по-рядко, също не го бива да си поема вината. И двамата отричат до дупка. Овенът даже сам си вярва, както се казва "акълът му не го побира", че е в грешка, докато Везната отрича от страх, направо се свива от ужас, че може да я набедят за нещо. Ами в общи линии е това... в момента друго не се сещам. Давайте още идеи.



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: пo дявoлитe!]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.07.07 21:22



Нека споделя някои наблюдения.
Аз например съм на пръв поглед отчайващо непоследователен човек и сигурно съм нетърпим за опозицията си. Мене пък винаги ме е нервирал стремежът на Девите (мъже главно) да юркат на работа когото и да е, особено пък мене. Все едно светът е направен от тях и те са му стопани и затова знаят само и единствено те как най-добре трябва да се извърши работата. Ама не, аз виждам друго; примерно предпочитам да работя сам, необезпокояван, ненаглеждан, за да съм в тихи води, не да клинча. Често обичам да се отдалечавам от работното състояние, за да набирам сили и енергия, та да се нахвърля после стихийно върху предмета/обекта, който съм поел. Обикновено все някоя надзирателка Дева се намира да търси кусури и се поражда конфликт. А конфликта гледам да го потуша светкавично, за да мога да си действам както си знам.
Жените пък от тая зодия ме изумяват с цапнатата си уста, дори и тия, които все пак са ми симпатични. То е ужас. Да викаш, вместо кротко да се изразяваш (дори и хора с образовеание, което набляга на предимно речта), това е стратегията - да не говорим когато се спори, езикът им става циничен, груб и нападателен, но често уязвим, с недостигащи ме сериозно аргументи. Около тях се чувствам без желание да отвръщам и рядко се опитвам да им взема думата, просто си търся друга компания. Някак си не могат да ме предизвикат на дълъг спор или разговор, където ми е силата.
Да уточня само, че спорът не го смятам за конфликт и подхождом различно, в него обичам дългите разговори, в които упорито се изгражда теза и се аргументира последователно като се изслушва изцяло противната страна, защото голяма част от "победата" се крие в слабостите на другия.
Наблюдаевал съм Скорпион и Телец: ами Телчето все се назландисваше, все мрънка за нещо, все капризничи - абе тия хора като че ли имат извънземен морал и не живеят на тая планета; всичко се върти около редното и нередното в етичен аспект - все е с особено мнение и винаги търси да те въвлече в ясно изразена позиция, която на мене неведнаж ми е изглеждала безмислена и наивна. Бавен в мисленето и делата, търпелив, но ако той води дружината и безпардонен: пълна липса на такт и усет за тънки психологически нюански в поведението и на себе си и на другите. Но са открити и немнителни хора, те естеествено си изграждат мнение, което е шаблонно и рядко търпи промени. За тях простите са прости, а тъпите тъпи без възможност за промяна на състоянието.
Е, представете си как се държи Скорпионът с такъв човек! Освен че постоянно мислеше как да го провокира с леки "прецаквания", често открито го нападаше за най-съкровените за Телчето неща, че дори се стигаше до откровени обиди. Все извърташе всичко да е в ущърб на съперника!!!
Та така засега; имам поглед върху друга двойка - Рак и Козирог, но малък и няма да си позволя да взема отношение.



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: пo дявoлитe!]  
Автор lnfinite (social type)
Публикувано11.07.07 23:00



Ако така ще ги описваме:
Овенът е конфликтен, Везната - дипломатична и мирна.
Овенът е нетактичен, Везната - внимателна.
Овенът се съобразява първо със себе си, Везната се съобразява първо с останалите.
Овенът търчи с рогата напред и поглед забит в земята, Везната върви, оглеждайки се навсякъде и отчитайки обстоятелствата.

Добре е, когато се правят сравнения, все пак да са представени обективно и да не се усеща пристрастие към единия или другия знак, защото всяко качество може да се представи като позитивно или негативно, в зависимост от кой ъгъл се погледне

И ако едно качество за единия знак е представено от положителен ъгъл, то обратното качество на противоположния знак също може да бъде представено така. Нали се учим, че няма добри и лоши знаци и всеки с качествата си допринася за развитието и многообразието



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: lnfinite]  
Автор Уeнди (от*стран*и)
Публикувано11.07.07 23:37



Хехе, права си. Мога да обърна веднага знаците



овен - борбен; везна - мързелива
овен - честен; везна - лицемерна
овен - уверен; везна - безволева
овен - решителен; везна - не

Но така не се стига до никъде. Включвам се към призива за повече обективност.



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: Уeнди]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано12.07.07 00:17



Хайде стига, везната - мързелива, лицемерна, безволева, нерешителна.


Везната е дипломатична и скандална, но овенът не е лесен. Овенът е доста неосъзнат екземпляр. Макар, че ако има повечко от останалите стихии може и да е много уравновесен. Везната, както всички въздушни, е интелектуална, и не разчита на първичните си инстинкти.

Редактирано от *Eвa* на 12.07.07 00:18.



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: пo дявoлитe!]  
Автор lullaby (black-eyed;)
Публикувано12.07.07 00:56



Е, защо пък да се сърдя....



Ми аз в мойта бях написала нещо за Овен-Везни и Дева-Риби... та по-накратко на мен най-ми се набива, че Овенът държи той да води, да е авторитет, Везната да има мир, хармония, всички да са доволни в името, на което прави компромиси. Овенът е по-оправен, защото веднага действа, интуитивно, знае как. Везната търси най-оптималното за всички решение и това я забавя. Тя ще се терзае, ако нарани някого, Овенът няма да се впечатли толкова, защото целта оправдава средствата, а той винаги е прав... в доста случаи наистина е.
Телец и Скорпион точно като Близнаци и Стрелец са ми и на мен малко мътни... Усещам, че има разлика, знам, но по много неща мисля, че си и приличат. И двата знака принципно са откровени, поемат отговорност, имат силно Его и са упорити, методични, последователни. Разликата може би е, че Скорпионът може да бъде воден от някаква страст, която да лежи в мотивацията му, докато при Телец това е някаква цел, набелязана разумно. Скорпионът отмъщава и уязвява премислено, със закъснение, по-прикрит е. В това отношение в Телецът виждам нещо от Овена - реагира непосредствено, по-открито.
Рак и Козирог... не мога да кажа нищо, още са ми объркани представите, много. Може би лична реализация, семейство, дом срещу обществена реализация, посвещаване на нещо, отговорност.

Лъв-Водолей... Его срещу Его, но докато Лъвът има нужда от блясъка на прожекторите, от обожанието на тълпите, от признанието на мнозинството, като че Водолеят се ориентира към конкретни обекти, набелязва си кой да впечатли и държи това да е с личността му, основна част от която е неговият интелект. Лъвът изглежда по-повърхностен, не че е, но така изглежда понякога, и по егоцентричен, суетен, горд... защото го демонстрира. Водолеят някак също го демонстрира, но не пряко, той се вглъбява, концентрира, прмисля... не гори от бурни страсти като Лъва, а по-скоро драматизира интелектуално, вглъбява се в себе си, гради си теории за нещата, Лъвът е по-способен да чувства на мига, да скочи, да е пръв. И Лъвът, и Водолеят се мислят за по-по-най, но единият прекалено го афишира, другият прекалено афишира, че не го афишира...... обърках се, това е лично мнение, все пак. А, според мен Лъвовете са по-лоялни към човека, Водолеите към идеята вътре в тях.

Дева-Риби.... и затова си бях казала мнението в мойта тема... ми Меркурий-Нептунавализ-интуиция, потребност-страст, желание за цялостен контрол-желание да бъдеш под нечия опека, упоритост-вяра... нещо такова, май. Че напоследък и за тези двете зодии ми се разклатиха впечатленията, та може и много да греша... и за по-горните също.


Where love goes
Where love dies,
Heaven knows
But its more than meets the eye


Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: *Eвa*]  
Автор lnfinite (social type)
Публикувано12.07.07 04:51



Съгласи се, че ако няма Овен, няма стимул за прогрес. Независимо дали сам тръгва да прогресира или чрез провокативните си действия, кара останалите да го направят, той води до прогрес, до нови хоризонти, до успехи.
Аз лично също не харесвам Овен, но не може да се отрече, че заема своето подобаващо място в света и развитието му.

Редактирано от lnfinite на 12.07.07 04:53.



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: *Eвa*]  
Автор Уeнди (от*стран*и)
Публикувано12.07.07 08:51



Абсолютно всичко отрицателно, което съм написала за везните, си го правя като извод от конкретна везна. Което далеч не значи, че принципното ми отношение към везните е такова. Не знам защо го приемаш така лично, неслучайно подчертах, че в случая просто "обръщам" постинга на Инфините и че подкрепям стремежа й към обективност. Бих могла да го направя с всяка една двойка знаци в опозиция. Ама кой да чете?



Овенът е доста неосъзнат екземпляр. - с това не съм съвсем съгласна. Да действаш като овен е може би начин на реагиране, който често е неприятен за някои хора, защото е прибързан, необмислен на пръв поглед. Ако обаче стане ясно, че той действа така (а доста често е така) не от глупост, а от... да го наречем силен темперамент, нещата вече изглеждат другояче. Това далеч не го прави неосъзнат, а по-скоро много емоционално-експресивен.

А какво имаш предвид с не разчита на първичните си инстинкти?



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: lnfinite]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано12.07.07 21:45



Аз пък предпочитам Овен-" нетактичен,конфликтен ...се съобразява първо със себе си",писнало ми е от "дипломатични" лъжи.
А относно темата:
Имам колега със слънце в Дева,Ас Дева и луна Риби(отгледан от майка със слънце в Риби)Неспасяем случай -колеблив ,дребнав,педантичен и същевременно разсеян,податлив на влияние.
По приннцип в противоположният си знак виждаш нещата ,които ти липсват и би тябвало да ги усвоиш,но в съ4етание у един човек това е много "особено".
Представете си Дева е големи сини "рибешки" очи



Редактирано от samoznaika на 12.07.07 21:46.



Тема Re: Освен Близнаци и Стрелец...нови [re: lnfinite]  
Автор пo дявoлитe! (hot stuff)
Публикувано13.07.07 08:49



Ако щеш ми вярвай, но това изречение "Овенът се съобразява първо със себе си, Везната се съобразява първо с останалите." едно към едно го мислех и аз. На пръв поглед, но на втори съм забелязала, че Везната не е склонна да е слуга на никого, по-скоро ще обърне другите в своя услуга. Везната никога няма да свърши нещо, ако вижда, че има кой друг да го свърши! А за Овенът най-добре свършената работа е неговата собствена. Тук усещаш ли пристрастия? Положителното за теб, може да е отрицателно за друг. Акцентът е върху нещо, което единият има, а другият няма - нали затова са противоположни. Останалото е въпрос на възприятие - дали за теб е положително да имаш или да нямаш даденото качество. Аз лично отдавна съм се потопила толкова дълбоко в противоречията, че с времето все по-трудно ми става да взимам решение кое от всичко предпочитам - предпочитам всичко!

Някой дали ще се престраши да сравни Телец и Скорпион?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.