Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос относно natal chartнови [re: galy]  
Автор outro (непознат )
Публикувано18.05.07 17:24



жалко, че не мога да обърна внимание на твоя remark относно мързелът ми, защото преди да тиша четох предишните теми, за съжаление в тях информацията не е достатъчно добре поднесена...е, сигурно сте се постарали, а може би пак е въпрос на мързел...



Тема Re: Въпрос относно natal chartнови [re: outro]  
Автор galy ()
Публикувано18.05.07 23:36



Наистина е жалко, че не можеш да вникнеш в това, което казах за мързела.

На мен никой, нищо, никога не ми е дал наготово. Надявам се не смяташ, че тук трябва да ти се поднесе информация пълна и подробна, събирана с години, струваща много време и пари съвсем буквално, просто ей така.

Същото важи и за съвсем искрените желания на 95% от хората, които влизат тук - "Ама моля Ви, погледнете ми хороскопа. Спешно ми е. Трудно ми е. На зор съм. В криза съм и т.н."

Ако някой ми подари чисто ново ферари, ще стоя поне 1 година денонощно и ще разглеждам само хороскопите на такива като теб и ще отговарям на всякакви въпроси. Обещавам тържествено!



А щом поднесената информация не ти харесва, интернет ти е на разположение, също мога да ти препоръчам няколко щатски онлайн книжарници. Заглавия също ще ти препоръчам. Книгите там са по 30-40$.
Ще са ти нужни поне 10-20 книги, за да изучиш основите и около 4-5 години да се поупражняваш. След това вече няма да е нужно тук някой да ти предостави информация, но пък ти можеш да се постараеш да поправиш нашите грешки...щото толкова ни бива, толкова сме писали.

ПП. Понякога реагирам благородно и отговарям на определени хора. За съжаление, мързела ми идва в повече и това се случва рядко.



Редактирано от galy на 18.05.07 23:39.



Тема Re: Въпрос относно natal chartнови [re: outro]  
Автор shushashy ()
Публикувано19.05.07 06:38



Здравей,
мъча се да заспя, но просто не мога и затова ще ти кажа няколко думи за асцендента ти и за лунните възли преди да се оправя за изпит. Не претендирам да съм права, просто докъдето са ми възможностите-дотам



Принципно опорни точки на хороскопа са именно Слънце, Асцендент, Луна, Медиум Цели и Лунните Възли.
При теб съответно в Риби, Близнаци, Скорпион, Водолей и Сев. възел в Овен (респективно Южен във Везни).

Асцендентът е маската, която показваме пред света и в някаква степен първото впечатление, което правим, как реагираме към непознати. Тоест се получава понякога така, че близките ни ни възприемат спрямо Слънчевия знак, а външните хора ни свързват повече с асцендентния, така ти понеже се познаваш, е нормално да гледаш на себе си повече като на Риби, отколкото Близнаци Също така е вярно, че качествата на асцендента започват да натежават едва след 30тата годишнина и с възрастта напред все повече и повече. В този смисъл ти си само на 20. Освен това не се гледа само асц., а неговата планета управител, тя в кой знак и дом се намира. Управителят на Близнаци е Меркурий и в твоя хороскоп е в Риби, 10ти дом. Асц. в Близнаци предполага пъргав ум, ораторски и писателски способности, даже бъбривост. Също така обаче колебливост при вземане на решения. Още привлекателна външност, следствие на усърден труд 10 дом пък е именно дома с връх Медиум Цели, свързан скариерата и успеха в живота. Това, заедно с аспектите на Луната с асц. при теб специално говорят за желание (и възможност) за публична професия, или поне публично признание за извършената работа.
Медиум Цели при теб е в знака на Водолей, което пак говори за стремеж към интелектуална изява, също и за желание да блеснеш със своите уникални качества. Управителят на Водолей, Уран в твоя хороскоп е в Стрелец и 7ми дом. Общо взето залагаш на различното в теб, на уникалност, искаш да имаш своя запазена марка, да се отличаваш от другите и различията ти заедно с интелектуалния капацитет, впрегнат усилено в работа, мислиш, че могат да те издигнат в очите на другите и в обществото.
Това, което съм научила, е че нещата трябва да се гледат цялостно, а не аспект по аспект, знак по знак и да се нанизват като броеница, която не може без нито едно манисто.
Северният ти възел е в Овен 11ти дом, Южният във Везни в 5ти дом. Принципно южният възел(Кету) е свързан с миналите опитности, от него тръгваш към северния(Раху), който е новото, необходимата промена на ракурса на съзнанието, която ще доведе до личностно израстване. Южният възел е свързан с познатото, но не мисли, че уроците по южен възел за приключили, това, че си поела на север, не значи, че трябва да забравиш за съществуването на юга, който все пак е изградената основа, опората ти, способностите ти. Северът обаче е там, накъдето гледаш, твоето щастие ;-)
Сега ще ти копи-пейстна надявам се достатъчно подробни описания на възлите и тяхната позиция по дом и знак:

"- южен възел в V – северен възел във XI – това е втората ос по която се разгарят жестоки страсти. От предишните животи се носят навици, свързани с обсебващи желания, трудно преодолими – личност с това положение на възлите наистина приема живота за театър, в който тя е с главната роля – основният урок в тоя живот е да се научат да се дистанцират от себе си и от ролята си, като същевременно са готови да отстъпят главната роля на друг. Изпитанията им най-често са свързани с брака, доколкото те са склонни да търсят любов и удоволствия, игри и закачки цял живот, а това може и да се окаже не най-адекватното поведение в брака. Посланието на Северния възел в 11 дом е да се подчинят живота и интересите на личноста на интересите и в служба на приятели, семейство и по-голяма общност или на колективни проекти...."


"СЕВЕРЕН ВЪЗЕЛ в ОВЕН
Качества, които трябва да развивате,за да откриете скритите си дарби и таланти: независимост; осъзнаване на собствената същност; вяра във вътрешните импулси; смелост; конструктивен интерес към себе си; скромност в даването; грижа за себе си.
Качества, от които трябва да се освободите, за да можете да си помогнете да направите живота си по- лек и радостен: да се виждате през очите на другите; отказ от безкористността;да бъдете господин или госпожа Приятният; обсебеност от честността и справедливостта; пристрастност към външната хармония; манталитета :”каквото почукало- това се обадило”.
Ахилесовата пета на хората със Северен лунен възел в Овен е, че не съзнават своята обсебеност от идеята за справедливост.
Капанът, който трябва да избягват, е да не се увличат от безкрайно търсене на едно идеално, ангажирано приятелство. Чувството за цялостност, което те търсят, може да бъде постигнато само в индивидуален план. Онова, което не бива да забравят е, че няма никога да получат достатъчно одобрение от другите, за да могат да бъдат себе си. В определен момент те трябва да поемат риска и да се насочат към дейности, които наистина имат значение за тях. Иронията е , че когато веднъж се отправят в тази посока, ще привлекат към себе си подходящи хора, които да ги подкрепят.
Онова, което наистина искат тези хора, е да изпитат щастие, хармония, справедливост и да получат поддръжка от партньора, с който живеят. За да постигнат това, те трябва да станат партньори на самите себе си. Като опознаят себе си, те започват да правят неща, които наистина им носят радост и подпомагат тяхното развитие, за да се почувстват по- силни , уверени и подкрепяни. Ако се отнасят по- честно към себе си, те ще почувстват баланса и справедливостта, които търсят. Само тогава, те магат да създадат една здрава връзка, в която двама души се отнасят по еднакъв начин един към друг, без да се чувстват ограбвани.
Тези хора трябва да вършат работата си в зависимост от собствените си импулси, без да бъдат ограничавани от желанията на другите. Те са водачи, новатори, пионери. Необходима им е професия, която да им осигури достатъчно независимост, за да следват собствените си инстинкти. Те успяват в областите, в които се изисква инициатива и независими действия: хирурзи,техници, предприемачи, спортисти.
Изцелителните твърдения, които биха им помогнали са: “Когато вярвам в себе си и следвам импулсите си, всички печелят”;Преди да мога да поддържам другите, аз трябва да се науча как да се грижа за себе си”;Най- добре помагам на другите, като не забравям своята идентичност”;”Няма нищо лошо в това човек да не е приятен през цялото време”; “Чувството за равновесие и сила идва, когато съм честен/а към себе си”.
Изцелителни стихове, които ще помогнат на тези хора да променят своята склонност на зависимост от другите към способност да се осланят на собствените си импулси, които са здраво свързани с любовта и могат да ги поведат в правилната посока са:
“Можеш да прочетеш всички книги, които някога са били написани.
Можеш да молиш всеки около себе си да ти покаже Пътя.
Може да изучиш мистериите на света, дълго време скривани.
Но не трябва да се осланяш на никой друг за слава, не трябва да зависиш от хората, за да видиш Пътя...
Остави книгите настрани- премини отвъд разума. Повярвай на Светлината в себе си, за да те направлява през болката, и защото ти си единственият, който може някога да разбере какво е необходимо, за да бъдеш цялостен...”
"



Тема Re: Въпрос относно natal chartнови [re: shushashy]  
Автор пo дявoлитe! (hot stuff)
Публикувано19.05.07 10:01



Здравей, shushashy! Искам да те помоля за малко разяснения по това изречение "Още привлекателна външност, следствие на усърден труд", че почнах да си представям облагородени баби с мотики, залегнали над картофите...


Или може би усърден труд като "Вземи наблегни на пластичните операции"?


А, и успех на изпита!

Редактирано от пo дявoлитe! на 19.05.07 10:02.



Тема Re: Въпрос относно natal chartнови [re: пo дявoлитe!]  
Автор shushashy ()
Публикувано19.05.07 16:55



Сигурно заради липсата на сън, съм си го писала като за себе си


Ми направили са ми едно такова впечатление Близнаците, че са много суетни, и полагат усилия да изглеждат добре. Макар и малко несигурни и да търсят одобрение по въпроса, вътрешно си знаят, че са готини ииии да, пластичните операции са чудесен начин да се премахне някоя и друга досадна бръчица или бемка

П.П. Мерси, падна ми се единственото, за което нещо можеше да говоря и имам 6

Редактирано от shushashy на 19.05.07 17:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.