Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Трети въпрос  
Автор nick_22O2 (непознат )
Публикувано19.03.07 23:37



Зададох два важни въпроса, на които не получих никакъв отговор. Ето ги:
Първи въпрос: След десетина хиляди години на 22 февруари Слънцето ще бъде в Лъв. И тогава ли ще броите родените на тоя ден за Риби?
Втори въпрос: Астрономите открили Уран през 1781 г., Нептун - през 1846 година и Плутон - през 1930 година. Астролозите не знаели дотогава за тия планети. Как е възможно? Защо не са знаели? Или са знаели, но са криели? Не са знаели, май? На астрономията ли са разчитали или са смятали, че големите планети ще се настанят в хороскопите ей така. Огромни планети, могъщи транзакции, силно влияние! Били ли са верни хороскопите преди това? (Въпросът е смешничък, заради невежеството на астрологията, но какво да се прави?)
Казах вече, че съм учуден от липсата на какъвто и да е смислен отговор. Сега вече знам - не може да има, невежеството е страшна сила. Все пак продължавам с трети въпрос.

Трети въпрос: Астролозите много държат на момента на раждане. Искат да им го кажеш до минута. Искат и родното ти място, по възможност с точност до няколко километра (за да определят т.нар. ‘домове’). Но защо? Какво точно се е случило в този момент? Вярно, новороденото започва да диша и да плаче. Но всички негови характеристики са заложени в гените (при зараждането на астрологията нищо не се е знаело за гените). А и раждането може да продължи няколко часа. Понякога се налага да бъде направено и цезарово сечение. Астролозите твърдят, че в момента на раждането могъщи космически сили се намесват и променят рязко всички характеристики, които новият човек би имал ако се родеше два-три часа по-рано или по-късно. Т.е. променят заложбите, които детето е носило в гените си 9 месеца. Съмнително, много. Къде са били тези космически сили в периода на бременноста, не са ли действали и тогава? Може би се разпространяват само по въздушен път, защото бебето в утробата на майка си не диша? Но нали по въздуха не могат да пристигнат на Земята, в Космоса въздух няма. Това трябва да са някакви лъчи или вълни, да речем – като ултравиолетовите, инфрачервените или гравитационните. Защо те да не могат да проникнат през тялото на майката. Едва ли то защитава плода повече от покрива на родилния дом?
Въпроси без никакъв отговор. Никой и не помисля да отговаря. Я да видим вие какво ще кажете? Толкова ли е важен момента на раждане? Бъдете честни. Макар, че много добре знаете – не е важен. Важно е подреждането на нуклеотидите в ДНК. И по-точно – подреждането на азотните бази в отделния нуклеотид (това ако сте попрочели малко от генетиката, в което дълбоко се съмнявам). И още по-ниско - подреждането на аденина, гуанина, цитозина и тимина? От това подреждане зависи всичко. Или ще се окаже, че ви дразнят досадните подробности, например, че най-важните молекули, в които се крие същността на живота, са едни дълги, уродливи образувания, с разни шупли и придатъци? Ама какво съм виновен аз?



Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор Anima ( loveExpert)
Публикувано20.03.07 00:10



След десетина хиляди години на 22 февруари Слънцето ще бъде в Лъв. И тогава ли ще броите родените на тоя ден за Риби?


- След 10 000 години на 22 февруари Слънцето ще бъде в знака Овен, а ти ти ще празнуваш рожденният си ден на 22 Март

До тук с майтапа.

Сега верният отговор:
Това не е възможно да се случи! Първо, защото, ако се случи, това означава, че земята ще е обърнала полюсите си.

Въпрос към теб с повишена трудност и ако не отговориш, предлагам нито един човек да не ти отговаря във форума.

Кога ще се обърнат полюсите на земята?

Втори въпрос: Астрономите открили Уран през 1781 г., Нептун - през 1846 година и Плутон - през 1930 година. Астролозите не знаели дотогава за тия планети. Как е възможно? Защо не са знаели? Или са знаели, но са криели? Не са знаели, май?

Астролозите са знаели, но науката не ги е признавала, защото не е можела да докаже съществуването им!

Тук някъде назад във времето, бяхме писали и са новооткритата планета през 2003 г. за нея също се е знаело, но ти не си чувал за това, не си чел и съответно другите нищо не знаят по дифолт.

Много обичам, когато някой съди за другите по собствения си аршин и докъдето му се простира.

Трети въпрос: Астролозите много държат на момента на раждане. Искат да им го кажеш до минута. Искат и родното ти място, по възможност с точност до няколко километра (за да определят т.нар. ‘домове’). Но защо? Какво точно се е случило в този момент?

За да ти сложат вярна диагноза

Защо не попиташ докторите, като отидеш на преглед, защо ти задават въпроси от рода

- Кога се влоши състоянието ви?
- Какви лекарства пихте?
- Има ли във рода ви болен от диабет?
- Каква е температурата ви?
- Имате ли хрема?
- Боли ли ви гърлото?


И я си отворете устата, за да видим сега ... какво лекарство да ви предпишем.

Прибираш се, пиеш най-скъпия антибиотик в продължение на седмица, разбиваш си бъбреците и черния дроб, ходиш като препикано мушкато, кашлицата се превръща в бронхит, а после в плевмония, но ти не сочиш доктора с пръст, че е сгрешил, ами отиваш на контролен преглед и тогава ти изписват още една доза скъпи лекарства, а ти си му благодарен, че те е излекувал, нали?

Важно е подреждането на нуклеотидите в ДНК. И по-точно – подреждането на азотните бази в отделния нуклеотид (това ако сте попрочели малко от генетиката, в което дълбоко се съмнявам). И още по-ниско - подреждането на аденина, гуанина, цитозина и тимина? От това подреждане зависи всичко. Или ще се окаже, че ви дразнят досадните подробности, например, че най-важните молекули, в които се крие същността на живота, са едни дълги, уродливи образувания, с разни шупли и придатъци? Ама какво съм виновен аз?


ВИНОВЕН СИ, как да не си виновен!

Ако беше погледнал поне веднъж в "планетарните" кодове на родовете и беше сравнил хороскопите на няколко поколения от един род, щеше да видиш удивителни неща, които са не по-малко любопитни от твоите генетични кодове.

Има над какво да си чешеш мозъка в астрологията, стига да искаш, може и да ти покажа, всъщност най-добрите астролози стават тези, които задават много въпроси, повярвай ми!

От теб става много добър астролог

Редактирано от Anima на 20.03.07 00:27.



Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор dindrane (непознат )
Публикувано20.03.07 00:55



май си го получи, а?


Имам усещането, че си се заял с астрологията, защото много ти се иска да си водолей. Изчетох всичките ти теми и не видях нищо водолейско в теб. Така, че се успокой! Риба си. Точка.
Знаеш ли колко риби като теб устати и инатливи съм виждала!?...



Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано20.03.07 07:40



Един приятелски съвет: Спри да се излагаш! Може би си интелигентен, но не си мъдър. А може да искаш да минеш за интелигентен, но го правиш също неуспешно. За съжаление го доказваш с всяко следващо мнение.

"Каква е разликата между интелигентността и Мъдростта?
Интелигентността знае много, а Мъдростта обяснява всичко.
Интелигентността се мисли за силна, а Мъдростта е Силата.
Интелигентността е от книгите, а Мъдростта от Живота.
Интелигентността изгаря с книгите, а Мъдростта Живее.
Интелигентността робува, а Мъдростта е Свободна."






Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор пo_дявoлитe! (action)
Публикувано20.03.07 08:43



"Астролозите твърдят, че в момента на раждането могъщи космически сили се намесват и променят рязко всички характеристики, които новият човек би имал ако се родеше два-три часа по-рано или по-късно. Т.е. променят заложбите, които детето е носило в гените си 9 месеца."

Като го прочетох това и ми хрумна една асоциация. Представи си, че трябва да хващаш самолета в 13:30ч. Вдигаш гълъбите и тръгваш към летището в 11:30ч. Да, ама попадаш в едно некрасиво задръстване или пукаш гума и т.н. и успяваш да се привлачиш до летището чак към 14:00ч. Кой ще те чака, човече, ще хващаш следващия. Е, мислиш ли, че ще е все тая дали си се появил в 13:30ч. или в 14:00ч.?

_____________________________
Even at my worst I'm best with you...

Редактирано от пo_дявoлитe! на 20.03.07 08:44.



Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор чepeп ()
Публикувано20.03.07 10:05



Значи,всъщност е много просто-времето,като време си има своята "магия".И то,като всяко друго нещо е разчепквано от умните хора,които са му сложили границите и са го обяснили в тия граници.
Часът на раждането е важен!Щото си е важен!Не е,като да не е важен.И това е,щото ако се замислим логически,не е едно и също Слънце на Небосвода-греещо и светещо и Слънце в "корена"(4-ти дом)тъмнина и тъмнило.Разликата в минутите м/у две бебета дава доста голяма разлика в тяхната "съдба",тъй като събитията,които ще му предстоят след време ще се "случват" по-различно време!И това е,щото по-различно време(с някаква разлика,макар и малка)Слънцето на единият бебок и на другият бебек ще са в различно "времево" положение спрямо....да го наречем Космоса(не го разбирай буквално!)
Отностно останалата част от писмото ти ще отвърна-Хич не ме *бе,дали има гени,ДНК,аденин,гуанин,цитозин,тимин и прочие!Бас ловя,обаче че всичката таз "паплач",дет си я изброил...си имат "закони" на които да се "подчиняват".И тези закони са "някакви"!И то такива или подобни,на каквито се подчиняват и всички остнали "живи и неживи" вещества/същества!
Дали,ще гледаш нещата изпод лупа/леща/микроскоп или ще се кьориш с телескоп,дали ще се ориентираш към микрото или към макрото-нещата са си "все същите"!
Просто...въпрос на вкус!

П.П:С тоя ти начин на мислене не си за тук!Пробвай и сигурно си пробвал в науките-там такива,като теб са полезни.А нас просто може да ни оставиш настрана,като "заблудени" люде

И ти и аз и всички остнали ще си продължим по "нашия" си път!
Лека!

Незнам!И не разбирам!

Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор nick_22O2 (непознат )
Публикувано20.03.07 19:24



Разбира се, щом съм прописал тук, трябва да изпитвам някакво удоволствие. Нядявах се да намеря някой по-интелигентен и да го заям заради щуротиите на астрологията. Оказа се, че няма такъв.

За сметка на това се появи оферта за някакво обръщане на полюсите. Ама това не е, за което аз говоря. Не е по-темата. Все едно, че не съм казал нищо. Полюсите, та полюсите.

А полюсите (предполагам, че става въпрос за географските) няма да се обърнат, естествено. (Това означава един ден Слънцето да се издигне донякъде на небосклона, да спре, да размисли и да тръгне обратно и да залезе там, отъдето е изгряло).
А може и да стане в 2012 година, така пише във "Вестник за жената". Много сериозно и уравновесено издание. Трябва да уважаваме независимата преса.
Колкото до магнитните полюси - те се обръщали на около 200 хиляди години, казват. На Слънцето - на всеки 11. Но не е страшно.
Та толкова за въпроса с повишена трудност. Оттук заек няма да излезе.

Anima твърди, че астролозите били знаели за неоткритите планети, но науката не ги е признавала, защото не е можела да докаже съществуването им! Е, мога ли въобще да кажа нещо? Човешкото невежество е страшна сила, винаги съм го твърдял.

Ами какво да кажем за следното изявление на Anima: "Тук някъде назад във времето, бяхме писали и са новооткритата планета през 2003 г. за нея също се е знаело, но ти не си чувал за това, не си чел и съответно другите нищо не знаят по дифолт. Много обичам, когато някой съди за другите по собствения си аршин и докъдето му се простира." Bahmaamu!

След това следва някакви въпроси. Излиза, че съм тежко болен, даже от диабет.
- Кога се влоши състоянието ви?
- Какви лекарства пихте?
- Има ли във рода ви болен от диабет?
- Каква е температурата ви?
- Имате ли хрема?
- Боли ли ви гърлото?
Ами че така не се спори, това по-горе не е нищо. Щял съм да се разболея даже от плевмония! Пише се "пневмония" ама кой ще ти гледа такива глупости. Такива са възможностите на българското средно образование, такива са и резултатите - невежество.

Накрая Anima пише: "Ако беше погледнал поне веднъж в "планетарните" кодове на родовете и беше сравнил хороскопите на няколко поколения от един род, щеше да видиш удивителни неща, които са не по-малко любопитни от твоите генетични кодове."
Ами, Anima, мила, нали точно в това е въпросът - да не си губи човек времето с глупости и да се рови в тия неща, за които говориш, някакви кодове. Можеш да го използваш по-добре. (Тук има весел момент - моята специалност е свързана с кодове, с кодиране на информацията, това умея най-добре).
Впрочем явно няма значение, не можеш да използваш времето си по-добре. Ами, какво да правя? Няма да си избия магаретата, я!
Бъди жива и здрава!



Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор dindrane (the wind)
Публикувано20.03.07 20:05



Обикновено интелигентните хора не си губят времето с безсмислени спорове.

.

Но понеже виждам, че имаш огромна нужада от познание (а не, надявам се, от чесане на езика...!), ти препоръчвам естествено да прочетеш една книга, която мисля ще отговори на много от въпросите ти. Книгата е научна, написана е в що годе популярен стил и се казва "Пророчествата на Тутанкамон" от Морис Котерел, издателска къща "Бард".



Тема Re: Трети въпроснови [re: dindrane]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано20.03.07 20:51



[kp[okpkp]kkПроба, проба, проба,... dindrane случайно влизам в твоя постинг, извини ме...
Пътищата са проходими!



Алоууууу модераторката, разбирам това че ти късам нервите да ми сложиш бан, но ти къде видя да съм обидил някого... в обясненията си към за моя бан, А?
Такива като теб дето малко разбират и трият всичко което не разбират правят от този хубав клуб някакво подобие на гробница. Ти не си виновна а тези които те търпят да самовласничиш тук в ущърб на интересите на астрологията...вижте ме мен голямата работа, мога да слагам бан...много важно
Кого обидих ма, а?
А на останалите астролози тук нека кажа: Преди да станете астролози ще трябва да се научите да общувате помежду си и с другите, много е елементарно и лесно, но обикновенно в елементарните наща са големите, като астрологията например.
Като начало започнете преценките си като погледнете не какво сте казали, а какво сте премълчали, много ще ви е от полза... и модераторката ви да се фука не кого е баннала, а на кого не е
Хайде останете си със здраве и ми простете ако можете.

Редактирано от ПЪTниk на 20.03.07 21:23.



Тема Re: Трети въпроснови [re: nick_22O2]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано20.03.07 21:39



Ник, какви се тези въпроси от теб ве пич.
Мнозина вече знаем, че цялото време протича едновременно- то е линейно и последователно само в твоите представи, а миналото и бъдещето е сега!


Няма технически уред който да ДОКАЖЕ колко много обичам майка си и че обич има, въпреки че не се вижда и няма уреди за измерване. За невидимото мога да говоря с теб само за това което знаеш и ти, както за омраза и скръб например, но за нещата които ти не знаеш няма как да ти говоря, а и не ми вярваш...голям проблем е , да знаеш.
Аз все още не съм намерил отговор за себе си, виждам невидимите неща защото им вярвам ли или като им вярвам и ги виждам.
Като достигнеш до такива въпроси и отговори, ми се обади да си поговорим.
Астрологията е голяма наука, и пак от мен да знаеш големите неща се гледат отдалеч за да ги видиш цели. Навирийки носа си в големите неща ще виждаш нищожна частица, ще виждаш, ще твърдиш, ще спориш и доказваш и ще си прав в това което виждаш...хайде сега отдръпни се , погледни пак Астрологията и не ми казвай нищо за нея, защото и аз не зная от кой ъгъл я гледам, затова и не споря с теб и нищо не доказвам на никого.
А иначе и хубаво въпросите да ти се появават и да ги задаваш, но отваряй се и за отговорите, тук ти казаха достатъчно за да се замислиш, а иначе пак си питай

Пътищата са проходими!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.