Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема кармична връзканови  
Автор userkata (непознат)
Публикувано05.02.07 12:00



много ме вълнува въпроса как се разбира дали една връзка е кармична. астрологията може ли да каже?



Тема Re: кармична връзканови [re: userkata]  
Автор galy ()
Публикувано05.02.07 12:09



А може ли първо да разбера Вашето разбиране за понятието "кармична връзка", за да отговоря дали астрологията дава такава информация.





Тема Re: кармична връзканови [re: galy]  
Автор userkata (търсеща)
Публикувано05.02.07 12:21



хора ходили на астролог, казват че астролога им казва дали една връзка е кармична или не. то и на мен ми е много объркано в главата.
аз си представям нещо като "единствената любов", но може и да не съм права.
п.с. отдавна някой се е обръщал на Вие към мен, мерси :)



Тема Re: кармична връзканови [re: userkata]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано05.02.07 13:35



Аз това понятие си го представям по друг начин. Кармичната връзка, според мене, е такава връзка, която не е могла да се развие в миналото, да кажем поради нечия намеса или поради смърт или поради друго обстоятелство. Също може да бъде връзка, в която нещата не са се развили благоприятно за двамата и в настоящия живот се прераждат, за да могат да овладеят нещата, които са се объркали преди. Но е възможно да не го постигнат и да се прераждат заедно отново и отново. Единствената любов, според мене се постига след много прераждания, след като са си научили уроците и след това вече не се прераждат кармично.

Редактирано от *Eвa* на 05.02.07 13:37.



Тема Re: кармична връзканови [re: userkata]  
Автор galy ()
Публикувано05.02.07 15:19



В отговор на:

п.с. отдавна някой се е обръщал на Вие към мен, мерси :)




Струва ми се, че форумите ще придобият коренно различен вид, ако всички се обръщат на "Вие" към хората, които не познават...докато ги опознаят Аз реших днес ( за себе си ) да го правя. За другите не знам.

Та на въпроса. Тъй като аз работя и с индийска астрология ( а знанието за кармата идва от този край на света ), те дават добро понятие какво е това карма и как душите на хората са свързани.
Всички връзки с най-важните хора могат да се водят кармични най-общо казано - с родители, братя/сестри; близки приятели/ и неприятели в това число/; съперници; любими хора; деца; партньори в работата /или бизнеса/; учители, които са ни били като водачи в живота и т.н.

Идеята за кармата изобщо е свързана с прераждането. Всеки човек има определени "задачи" в живота си. И за да ги изпълни, той има нужда от други хора около себе си, които по някакъв начин ще го накарат да го направи. Това са най-важните хора около нас. Така че не става въпрос само за любовните връзки.

Но поне разбрах за какво говорите.

Това, което Ви интересува, в астрологията се открива чрез лунните възли основно. Лунните възли са пътя на човека през неговия живот. Те са основния фактор при определяне на връзките, които са важни за човека.





Тема Re: кармична връзканови [re: *Eвa*]  
Автор userkata (търсеща)
Публикувано05.02.07 16:19



добре, каква е разликата между сродни души и кармични връзки тогава?
поне аз, по това което разбрах от темата "сродни души" се припокриват, или?

"Единствената любов, според мене се постига след много прераждания, след като са си научили уроците и след това вече не се прераждат кармично. "
ето това също не го разбирам. кой спира да се преражда?



Тема Re: кармична връзканови [re: galy]  
Автор userkata (търсеща)
Публикувано05.02.07 16:22



още 1 въпрос:
какво означава кармична астрология?



Тема Re: кармична връзканови [re: userkata]  
Автор galy ()
Публикувано05.02.07 19:19



Кармична астрология...



Карма е дума от санскрит. И означава действие. В основата на астрологията стои закона за кармата "Каквото посееш, това ще жънеш". Нютоновия закон - на всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие - е същото нещо.

Така че всъщност цялата астрология отразява кармата ( действията ) на човека - преди, сега и в бъдеще.

И аз съм се заблуждавала преди време, че има специално кармична астрология. Но всъщност цялата астрология се основава на дефинирането на кармата на човека.





Тема Re: кармична връзка [re: userkata]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано05.02.07 20:16



То има ли некармични?:)



Тема Re: кармична връзканови [re: galy]  
Автор userkata (търсеща)
Публикувано05.02.07 20:51



бях на астролог преди време и ми каза, че кармичния ми урок е....бла-бла според кармичната астрология. та ми беше интересно какво точно е тя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.