Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:42 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема аспекти на лъжата в х-па  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано04.01.07 17:58



Поради близките ми срещи с човек имащ нептун на х.па и крайно неприятното му излъчване на лъжец си мисля дали имащите изявен нептун в х-па си честичко си служат с лъжата.И в женска карта най-точен аспект в -па е квадрат нептун-мерк. като нептун е в съвпад с лилит и е интесептиран в скорпи.Синастрията на същатата дама най-точен аспект е съвпада на нейния нептун с мерк. на партньора.И изобщо напрегнатите аспекти на нептун към кои планети показват показват хора-лъжци.
Ей ама много е противен този мъж с нептуна на асц. ...може би само в професионалните му занимания носи нещо добро....познайте с какво се занимава.

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: !Блyдницa]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано04.01.07 19:54



Адвокат?





Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: samoznaika]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано04.01.07 20:15



ей вЕрно, че тези сериозно лъжат. Не музикант.



Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън

Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: !Блyдницa]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано04.01.07 20:57



привет


не само напрегнатите аспекти на меркурий и нептун са гаранция за лъжа. може и с хармоничните да се случи.
освен това не зная дали има астролог който да няма отношение мерк- нептун.

самата аз имам меркурий в падение в съвпад с нептун.
има обаче още нещо, дали е фантазия или лъжа.
като бях малка много си фантазирах. направо побърквах майка ми. милата тя.

пп. Краси, Честита Нова Година и много много прегръдки и целувки. надявам се да се видим пак на следващата среща.



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: Fruzla]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано05.01.07 00:56



меркурий в стрелец е в заточение а не в падение!
толкова съм разсеяна. ето ви меркурий и нептун в действие.
сорри.
пп. мерси за бързата бележка.(за едно от джуджетата на Снежанка).





Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: Fruzla]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано05.01.07 12:56



и аз имам съвпад на Мерка с Нептун, само че мойте са тройка - Марс им прави компания... в 2 дом!!!
разсеяна, фантазьорка но с лъжите не ме бива, издавам се рано или късно...сега, четох май нещо на Аройо беше, че съвпада на Марс с Нептун може да говори и за човек, който лесно може да бъде измамен, въвлечен в нечисти сделки и т.н. та ще внимавам повече отсега нататък



Редактирано от ohlalaa на 05.01.07 12:57.



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: ohlalaa]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано05.01.07 13:49



хехе и при мен са трима в кухнята

слънце, меркурий и нептун.
много съм разсеяна. направо до безобразие. като правя едно нещо и все едно останалата част от света изчезва.
доста често някой разярен меркурийанец ми подвиква Амореее Амореее ...чак тогава слизам на земята.
всъщност съм свръх концентрирана в нещо и ...а на ретро меркурий мога да правя по много неща едновременно и да говоря по телефона и да пиша и ...като се отплесна...да правя ей такива големи офф топици.

Николай Дойнов астролога, в един филм каза че: Хора със съвпад слънце, меркурий и нептун трябва много да внимават със зависимостите и от това, да не ги манипулират.
аз все неразбрала, кой с кого се среща пък защо е изтирт пък какво е обядвал и накрая така хубаво си обирам каймака на скандалчето, и после години си се чудя...какво точно направих.

а иначе марс и нептун...я кажи как си с пеенето? по принцип трябва да е напрегнат аспекта за да пееш силно и мощно като Едит Пиаф например...

а темата е за лъжата. много ми е трудно да излъжа. като взема де се чевря, да заеквам, да чупя пръсти.

иначе имам един познат, но не му зная датата точно. та той си има жена, но и любовница. той лъже, че е на работа, а тя че е на фризьор. И той в хотел с любовницата, а тя в съседната стая прави записи през балкона.

но те са скорпиони, аз не бих висяла на един балкон...лъжата си има обяснение. марс - плутон, те са по машинациите. а фантазьорите те са друга тема. Например как може да напишеш за Питър Пан и да не си лъжец? А Уенди?
айде моля ви се....Дядо Коледа, на Кока Кола рекламното лице

Редактирано от Fruzla на 05.01.07 13:51.



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: Fruzla]  
Автор Уeнди (full moon)
Публикувано05.01.07 13:57



Да де, но от лъжата за Питър Пан до лъжата на изневеряващия има огромна разлика: кой го боли от Джеймс Матю Бари?



Тема Re: Дж. М. Баринови [re: Уeнди]  
Автор Oxлиaндъp (slidingdoors)
Публикувано05.01.07 14:39



Дж. М. Бари е телец. Луна и Марс в козирог.
Нептун е в риби в квадрат с Венера в рак.
Меркурий в лъв в тригон със Сатурн и квадрат с Юпитер.

Losing my religion


Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: Fruzla]  
Автор ohlalaa (неотразима)
Публикувано05.01.07 14:42



ти питаш за пЕЕне, а аз чета пИЕне



Аморе, на теб поне ретро Мерка добре ти се отразява, пишеш стихове и т.н. а пък аз нито мога (т.е. нямам търпението) да пиша стихове, нито да се обяснявам надълго и нашироко, затова понякога хората не ме разбират от първия път!!!

Обратно към лъжците, един квадрат между Нептун и Луна би довел също до лъжи, защото лъжците кого заблуждават най-напред - себе си

По повод Скорпитата, еми да аз имам много от това и наистина ако ми дойде музата ще впрегна цялото си въображение да разбера кой, къде и с кого е ходил... и перука ще си сложа за да съм по-автентична...детективка!



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: Fruzla]  
Автор Lillie (not responding)
Публикувано05.01.07 15:02



"лъжата си има обяснение. марс - плутон, те са по машинациите. а фантазьорите те са друга тема..."

Единият Марс и аспектите му съмнявам се да имат много общо с лъжата. Марс бива провокиран към действие (или бездействие), той не е "агент" и "средство" за комуникация, той е "екзекуторът" на волята - този, който изпълнява. Лъжата първо се заражда в съзнанието, след което добива форма - вербална или представена чрез някакво действие (манипулация, въвеждане в заблуда и т.н.). Тук е важен факторът "мотивация". Ако Меркурий е мисъл, Марс е реализация на мисълта/намерението чрез действие.

В този смисъл Марс-Плутон не може да бъде свързан с лъжата като абстрактна категория, ключът към бараката е по-вероятно да открием при Луна и Меркурий. Тук говорим за лични планети.
Наред с това Венера има връзка с изградената ценостна система и етика, така че не е изключено знакът и аспектите й с определени планети да окажат влияние върху начина, по който преценяваме кое е приемливо и кое не. Венера е нашата социализация.
Дотук имаме Луна, Меркурий и евентуално Венера.

А какво да правим с Марс и аспектите му в случая? Как можем да излъжем с марса си? И дали можем?
В контекста на гореизложеното Марс е нашата мотивация. Защо предприемаме конкретни действия и по какъв начин? Какъв е *стилът на действие* на нашия Марс в хороскопа?
Защо, да речем, Марс/Плутон ще са склонни да "лъжат"? Ами може би защото едно от ключовите неща при такива марсове е "доминация на волята"? А начините да наложиш собствената си воля върху другите са много, включително и чрез лъжа, манипулация и предприемане на измамни действия - типично в стила на Марс/Плутон "все аз да съм отгоре". Тук Луна и Меркурий стават "помощници" на Марс, защото те са тези, които *приемат и предават* информацията, а Марс е този, който *осъществява* намеренията. Всяко намерение от своя страна бива мотивирано от нещо.
Абе общо взето дълги фермани могат да се напишат за лъжата и факторите, които ни мотивират да лъжем. Това горе бяха само основни принципи, които незнайно защо често се подценяват.





Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: !Блyдницa]  
Автор sweetchick (непознат )
Публикувано06.01.07 01:30



А какво ще кажете за Нептун в съвпад с венера в 12-ти дом?
При мен е такава ситуацията.
По принцип не мога да лъжа, отвсякъде ми личи, а и не искам.
Фантазиите не ми липсват, обичам музиката...
Такава е моята реалност.

Весел уикенд.



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: !Блyдницa]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано06.01.07 19:40



Според мене, всеки малко или много лъже. Лъжата има много лица. Някои лъжат близките си, други лъжат себе си, трети лъжат в работата. Има и хора, които съзнателно се оставят да ги лъжат като са напълно наясно, че е така.
Има си и пословични лъжци. Също има и измамници, които се препитават с лъжа и измама. Та като говорим за лъжата, мисля че с право можем да разгледаме картата на някой висш политик, тъй като там лъжите са доста обхватни, дори глобални.





Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: sweetchick]  
Автор DTMF (ентусиаст)
Публикувано06.01.07 22:34



нещо като вечната тайна любовница на някого?

Има ли нещо вярно?





Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: *Eвa*]  
Автор sa6tata (новак)
Публикувано07.01.07 15:21



Напълно съм съгласна с теб

Много добре го каза
Все пак имам малки наблюдения върху лъжци от класа....Някои дори ми са роднини за съжаление....Много,ама много лъжат хора с напрегнат аспект на слънце-юпитер,особено ако е в комбинация слънце в близнаци или риби... За изневерите-мисля аспекти на луната с уран,венерата с уран или планети във водолей или близнаци.... Един мой мил родственик ги има всички тези аспекти.Освен,че лъже като за световно,изневерява и т.н...Всичко по реда си....Има неаспектиран меркурий в риби.Не знам какъв му е асцендента,но не спира да говори...Опасна работа



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: sa6tata]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано07.01.07 15:41



Преди година гледах някакъв филм за най-мащабния измамник в света за всички времена. Но не запомних името, иначе много крупни измами. Беше със слънце в близнаци - 17 юни, но не помня името. Търсих в интернет, под ключова дума велики измамници, но не открих нищо. Спомням си, че действаше в комбина с приятелката си - скорпион, но не запомних нейната дата. И докрая оставаха комбина - почти 20 години, накрая ги залавят под сменена самоличност в ЮАР, но не знам останалите аспекти.
Та за мене това е бележит измамник и лъжец. Страхотни удари прави, за милиарди левове, без нито едно убийство, абсолютно без насилие.



Тема Re: аспекти на лъжата в х-панови [re: DTMF]  
Автор sweetchick (непознат )
Публикувано09.01.07 16:43



Ами да, случвали са ми се такива неща, които не водят до нищо добро. Освен това май имам страх от обвързване, точно защото ме влече към такива забранени неща. Сигурно има връзка с нептуна (в 12 дом, съвп. с венера).
Абе, заблудите са ми присъщи. Или пък, усещам, че човека не е за мен, но се появява страх да не нараня човека.... и така си оставам неудовлетворена.
Ноо, поне ми остават розовите очила и бързо забравям за проблемите.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.