Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Романтични са...нови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано10.10.06 23:15



Добре де, нека вече навлезем в света на романтиката, обсъдихме вече кои са злобни, нека сега да извадим наяве факторите за романтичност.

Също така и кой какво разбира под романтика.

Редактирано от *Eвa* на 10.10.06 23:18.



Тема Re: Романтични са...нови [re: *Eвa*]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.10.06 11:24



Точно така, може би по-интересно ще е да обдъдим не кои "зодии" са по- или най-романтични, а кой какви разбирания има за романтиката



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Романтични са...нови [re: Lillie]  
Автор ЛИЛИTKA (търсеща)
Публикувано11.10.06 16:44



Тази тема я бяхме обсъждали , ако не се лъжа през юли. Но ще кажа, аз имам хиляди романтични представи:
на покрива на някоя сграда в Хималаите, на люлееща се пейка съм се излегнала и гледам, и мисля, пия нещо на масата...някъде наоколо е мъжа ми, но не е задължително да е до мен. Сградата да е висока, аз съм отгоре.
Друго: на брега ма море, много отдалечено от дома с мъжа ми, палим си огън заедно и слагаме да се пече рибата , която той е наловил през деня , може и миди, пием нещо, бира най-вероятно, чуваме далечни смехове и се радваме ,че ние сме на закътано. След време като ни писне, си лягаме в палатката, на затворено. Това го бях писала миналия път, когато се разпознаваше Венерата.

Романтиката я свързам със сумрака, може и съмсем тъмно, с течности около мен, море, езера, река в планината, питие, с отдалеченост и взаимност.



http://photos.yahoo.com/niamadaporasna
http://photos.yahoo.com/sanilambreva
www.couchsurfing.com


Тема Re: Романтични са...нови [re: ЛИЛИTKA]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано11.10.06 17:10



Ами аз конкретно романтиката си я представям по-скоро като израз на чувства, като израз на емоции, кото някакво особено прекрасно изживяване за душата, което не е свързано непременно с някакъв пейзаж, а с конкретен човек.
Интересното е, че и моето схващане за живота е такова - не е важно къде точно си, а как се чувстваш.
Всъщност, начинът по който ти се отнасяш с някой и той се отнася с тебе, чувството което изпитваш при общуването, доверието, споделеността, това за мене е романтика, да останеш с една такава особена наслада за душата в присъствието на някой, да се възвисят чувствата по особен начин, да усетиш трепет и радост от нечие присъствие, да няма обтегнатост, да няма недоизказани неща, може и да е под звездите, няма значение.



Тема Re: Романтични са...нови [re: *Eвa*]  
Автор Myцифep (devilindisguise)
Публикувано11.10.06 17:16



Май принципно присъства ли романтиката, всичко друго отсъства...


С изключение на един поглед, ей така - за разкош...



Тема Re: Романтични са...нови [re: Myцифep]  
Автор Djasta-Prasta (Сега съм дърт)
Публикувано12.10.06 11:34



Най-романтични са рибите и телците.





Тема Re: Романтични са...нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано12.10.06 11:41



За телците не съм много съгласна, те си угаждат, могат и да угаждат, по удоволствията са, но не ми се струват от най-романтичните при изразяване на чувства. Нямам лични наблюдения, не са ми се обяснявали, но пък са големи мрънкала, все нещо не им е удобно достатъчно и не им харесва, иначе за компания на маса са супер.



Тема Re: Романтични са...нови [re: *Eвa*]  
Автор The_Hobiton (1,618)
Публикувано12.10.06 12:44



... Везните и Раците.




IMP•AVGVSTVS

Тема Re: Романтични са...нови [re: *Eвa*]  
Автор Djasta-Prasta (Сега съм дърт)
Публикувано12.10.06 13:02



Изобщо не си права, те са романтици, но не по тоя булевардо-холивудски начин.





Тема Re: Романтични са... [re: Djasta-Prasta]  
Автор TUMBO (As it is-turbo)
Публикувано12.10.06 13:16



Пътуването в открития космос определено е романтично. Обаче незнам на кои планети се дължи това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.