Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема неточности в астрологиятанови  
Автор maranqta (непознат )
Публикувано20.09.06 22:45



Интересно ми е обеснението на някои по вещи астролози относно някои леки неточности в астрологията, защото ми е интересно как трябва астролога да отговори на скептиците.

Значи първо планетите. Това, че Плутон е открит 1930 година например. Астрологията е на повече от 70 години, как преди това се е оправявала без Плутон. Още по смущаващо е това, че Плутон вече не е планета. А най-смущаващото е това, че незнам къде влизат всички новооткити планети като например



Друго странно нещо ми е това, че астрологичните знаци не отговарят на астрономическите. Или по точно интересува ме наличието на 13 знам и въпроса ми е защо той е премахнат от зодиака, като е един сравнително доста голям знак. Премахването му изкривява до голяма степен физическото разположение на съзвездията с това, което твърди астрологията. Говоря за съзвездието Змиеносец. Значи нека си задам по ясно въпроса. Има 88 съзвездия, 13 от които минават през пътя на слънцето през годината. Защо само 12 от тези съзвездия се взимат в предвид. Какво става със 13тото. А другите съзвездия не влияят ли?

Както ви казвах тези неща живо ме интересуват, защото скептиците си служат с тези тежки факти и незнам как трябва да им се отговаря.

Благодаря и нека звездите да са на ваша страна!!!



Тема Re: неточности в астрологиятанови [re: maranqta]  
Автор Djasta-Prasta (Някога бях нова)
Публикувано21.09.06 16:38



На този въпрос тук малко хора ще ти отговорят, дори вероятно модератора ще те смъмри, че здаваш глупави въпроси. Астрологията е смесица от астрономия, психология, социология, езотерика и други натрупани във времето знаци. Това че господата астрономи махнаха Плотон като планета, изобщо не трябва да те вълнува. Отговора е много прост, ние сме във вселената и тя е във нас, само че нашия поглед и мислене неможе да обхване вселената, защото ние сме едно атомче от нея. За 13 тото съзвездие, имало е много спорове, защо не се използва змиеносец, ами вероятно защото носи името на змия, а в християнската религия змията е отхвърлена като животно, а в други религии тя дава силата, енерегията, начало и края. Съществува борба между школите, а 360/13 = 27.69 много не кръгло число не се смята лесно, 360/12=30 идеално за смятане и като добавиш липсата на другите планети преди 70 години и става една голяма каша.





Тема Re: неточности в астрологиятанови [re: maranqta]  
Автор Oзиpиc ()
Публикувано21.09.06 17:15



Има астролози, които разглеждат 13 съзвездия в зодиака. Така обаче се разваля `надстройката` с кръстовете и елементите. Ето една статия:







Тема Re: неточности в астрологиятанови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано21.09.06 19:14



В написаното няма нито една дума, с която да не се съглася...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: неточности в астрологиятанови [re: maranqta]  
Автор r-нOвeн (гастролог)
Публикувано21.09.06 22:16



аферим за темата. от различните страни на барикадата сме, но искаме горе долу едно и също. аде да се включват големите мозъци (?)





Тема Re: неточности в астрологиятанови [re: maranqta]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано22.09.06 23:19



Чукча не читател, чукча писател. Само ако бяхте проверили темите от предишната страница щяхте да видите темата за Плутон.
Относно защо пък Астрологията е Астрология, коя съм аз че след хиляди години знание, развитие и да задавам този въпрос и да давам отговор на нещо което Нютон е градил например?

А знаете ли нещо за Менделеевата таблица? Когато се открие нов химичен елемент химиците да не би да подават оставка?
Менделеев е видял таблицата си на сън, това пък е във връзка с Нептун...но няма да влизам в подробности, че току виж в Клуб Химия се появи подобен въпрос и после в тайната стая ще трябва да се изяснявам с техния модератор





Тема Re: неточности в астрологиятанови [re: maranqta]  
Автор sedanax (100 mg)
Публикувано23.09.06 14:34



Тъй-тъй-тъййййй начетох се на глупостиииии!Абееееее ейй тука дева няма лииии?Какви са тези полу-научни,полу-верни неща от всички изписани!!!Еййй писна ми да го повтарям през годините в тоя форум.
И да не се правя на много знаещ ще ви кажа що знам отговора за "13-те" знака.Ми като го видях за първи път влязах в гугъл една вечер прекарах в четене и търсене няколко часа и вече не плещя глупости.Та дай да отговоря за n-ти път.
В астрологията няма изощо 13 знака има ги в астрономията.Щото слънцетро през годишния си път попада в три зодиакални съзвездия (12-те от астрологията + змиеносец).
Ама коой ти гледа в астрологията съзвездията е въпроса?Само са ползвали имената им за да кръстят зодиакаланите знаци и нищо повече.Ама кой да чете?!!


И като хваната тия дето имат няква шредстава от астрономия тая приказка и я дъвчат с години и даже на някой като му дойде на пипето приказката,че а видиш ли днес 23-ти септември слънцето е почти астрономически в съзвездието лъв и айдееее тя астрологията боравила с данни от преди няколко си хиляди години.
Истината е много проста - ми зодиакалните знаци не са свъзани по никакъв начин със съзвездията.Ама по никъв освен с имената.
Случайно да е ясно кога почва зодияка?Ми почва ,когато почва овен.А кога почва овен? А?Кога?Кога бе?Ми когат почва пролетта.Демек началото на зодияка е обвъзано с квооо???! С пролетното равноденствие астрономически.И после е нарязано това пространство от пролетното до пролетното равноденствие на 12 парчета като торта и готово ей ти зодияк. Иначе ако не беше направено тъй и ако се гледаха някви ми ти съзвездия как като са различно големи всички съзвездия продължителността на всяка зодия ще е една и съща??
И нещо повече тозси похват с началото напролетта позволява с любимата астрологична програма ЗЕТ да се гледат чисто астрономични събития като кога идва (в колко часът) пролетта,зимата и т.н. Например в колко часът се обърне от риби на овен,значи за тая година в токова си часът идва пролетта.
Що се отнася за плутон и другите палнети само ще задам един въпрос?
Аааааа астрономите като не са откривеали никога Лилит,туй пречи ли му да работи в астрологията.За кво му е на стролога да окрива небесното тяло,след като астрологът го интересува,действието коет предизвиква дадена точка от прострнаството.Демек крайния резултат.А кво има в тая точка на пространството я интересува астрономията.
Ще кажа само,че преди Нютон да открие гравитацията,хораста далече не са били в безтегловност.



Тема Re: Още една неточност плюс това, което /не/разбранови [re: maranqta]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано25.09.06 09:35



Астрологията в голяма степен се базира на архетипна символика и използва образен език, съществува паралел между митология и астрология. Да си астроном в ехохата на Средновековието е означавало и да си астролог, и vice versa...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Още една неточност плюс това, което /не/разбранови [re: Lillie]  
Автор Djasta-Prasta (Някога бях нова)
Публикувано25.09.06 12:58



Още веднъж ще отговоря на това питане, ние сме в вселената и тя е в нас. Просто астролозите използват различни методи, за да достигнат до един резултат.





Тема Глупацинови [re: sedanax]  
Автор 777888 (непознат )
Публикувано25.09.06 15:16



Sedanax и компания, вие да знаете сте много наивни хора...

Ехо, седанакс, хапче такова, взимай сто грама още че да не бръщолевиш глупости като не си подготвен! Имам чувството, че лиги ще ти излезат от устата като те гледам как яростно си се разприказвал!

АСТРОЛОГИЯТА тази глупост е възникнала на остновата на астрономията, всъщност те са били едно и също нещо, когато във Вавилония са се правели първите астрономически наблюдения.

Астрологичните съзвездия СА БИЛИ определени спрямо астрономичните! И имат и още как връзка с тях! Всичко това е станало примерно преди 3000 години, когато за пръв път са били определени "астрономическите и астрологичните съзвездия!

Сега да ти кажа, защо астрологичните съзвездия са определени на базата на астрономичните:
1. Астрология и астрономията са били едно и също нещо, когато "астрологията" е била изградена.
2. Преди 2000 години пролетното равноденствие, за което говориш (или началото на пролетта казано по просто) също е започвала около 21-22-23 март, но ЗАБЕЛЕЖИ - точно когато астрологията е била "родена" при пролетното равноденствие слънцето е било в ОВЕН!
3. Както явно на всички не ви е известно поради прецесията на Земята (и съответно равноденствията), всяка година Слънцето при пролетно (или друго) равноденствие се "измества" видимо по еклиптиката! Какво ще рече това? Това ще рече, че ако когато е създадена астрологията при пролетното равноденствие слънцето е стояло в Овен, то това сега не е така, а в Риби!

Ето вижте:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/3c/VernalEquinox1500BC.png
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/9b/VernalEquinox2000AD.png
Първата картинка е за равноденствието през 1500 пр. Хр., а следваща е за равноденствието в 2000 сл. Хр.

Както и сам всеки безпристрастно разсъждаващ човек би сам заключил, всяка година "времето за различните зодиакални знаци" трябва да се преизчислява.

Ало, седанакс, наистина ти трябва HELP с хапчета, та дано се вразумиш. Разбираш ли сега защо ти казват, че астрономите ползват изчисления правени преди примерно 3000 години или 2600 години? Проумява ли ти го тиквата или още ще си държиш на твоите глупости?!


Истината е много проста - ми зодиакалните знаци не са свъзани по никакъв начин със съзвездията.

Ми...ми...ми...Какво си се размикал лайк с лаици!

Ти наистина ли знаеш "истината" или просто повтаряш нещо което други хора са казали? Смешник!! Ми...ми...ми...

Ти не ризбираш ли, че астрологията е пълна измишльотина? Съзвездията са били направени 12 наистина за по-лесно смятане (а и отчасти защото в годината приблизително има 12 лунни "месеца" /цикли/), и поради никаква друга причина!

Астрологичните съзвездия нямали нищо общо с астрономичните! ДРЪН ДРЪН! Сего това е така, вече нямат нищо общо, но те са изчислени и направени на остновата на астрономичните, и защото е по-лесно на астролозите да си боравят с 12 и да не сменят времената на зодиите всяка година, щото ще е по-трудно да обясняват на простолюдието, решили да си повтарят едни неща като развален грамофон хиляди години наред!

Абе, всезнайко, защо Ганимед не се взима предвид в астрологията, а примерно Плутон?

maranqta, въобще не си объркан, тръгнал си в правилната посока! Астрологията е пълна измислица, не я оставяй да те заблуди!

Лили, дето се лепиш и ти с некви санскритски изрази да се правиш на интересна, кво го поддържаш тоя глупак седанакс, аз като гледам всички тука сте като забулени хора и заблудени! Като каже някой нещо и всички се съгласяват, ква е тази измислена солидарност между хора вярващи в илюзорни неща! Като нямало по-голяма религия или нещо от истината, ти защо си затънала в лъжи! хаха, заблудане хора! хаха

Джаста праста и ти си като всички астролози, които си повтарят едни неща да си защитяват науката от край време... Каквото горе, такова и долу... Човешки суеверия за слабохарактерни хора като вас! То горе не са само 8-те планети, Плутон, Луната и слънцето, а защо тогава само тях взимате предвид?

Абе такава измислица е тая астрология, че нямам думи! Тук един приятел ми каза за темата, щото и той се зачудил... Аз за какво ли си губя времето да ви обяснявам, вие си държите на своето и това е ограничени глупаци такива!

Ми...ми...ми...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.