Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Харизматичност  
Автор porto (fresh)
Публикувано31.08.06 15:35



Темата за Бойко Борисов ме накара да се замисля какви са астро-показателите за харизматичност. Забелязала съм, че много от световноизвестните певци и актьори имат Луна в дева или друго силно влияние на дева. Можете ли да си обясните това?
Може би най-магнетичният и обичан президент на САЩ Дж.Ф. Кенеди също е с Луна в дева / Слънце-близнаци, АСЦ-везни, какъвто вариант има и при Б.Борисов/.
От лични наблюдения пък смятам, че скорпионите могат направо да те хипнотизират. Попадаш под влиянието им и после мърдане и отърване няма.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:09



От всичко има мърдане и измъкване въпроса е колко го искаш или така ми е добре и решаваш да си останеш.





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:11



Не виждам с какво е харизматичен ДжФК, освен че ПР дейноста започва да се използва, масово.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Valda (saro)
Публикувано31.08.06 16:18



Май трябва да си уеднаквим дефинициите за харизматичност най-напред.
Аз също не харесвам особено Кенеди, но за американците е бил харизматичен.
Виж Бойко е





Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:23



Аз на американците им предлагам Бил Гейтс да е.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:25



А Б.Бойко също не е харизматичен, ами си е хитряга от класа.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор porto (fresh)
Публикувано31.08.06 16:40



Не мисля, че харизматичен е синоним на красив! Има стотици манекени и манекенки, които нямат и грам от това нещо, но изглеждат перфектно.
По-скоро го свързвам с обаяние, чар, интелект, хумор, ораторски умения и въобще една вътрешна сила, която може да накара много хора да ти повярват.
Влиянието на дева при толкова много от звездите аз лично си го обяснявам, с това, че освен дарбата, таланта, трябва да имаш и упоритостта и трудолюбието да развиеш възможностите си в максимална степен.
Ето някои от най-актуалните личности, които ми попаднаха с:
Слънце в Дева - Бионсе, Камерън Диаз, Салма Хайек, Киану Рийвс, Майкъл Джексън, Фреди Меркюри
Асц. Дева - Мадона, Софи Марсо, Ума Търман, шарън стоун, Хелън Хънт, Киану Рийвс, Том Круз, Брус Уилис
Луна в Дева - Мадона, Джоди Фостър, Натали Портман, Мишел Пфайфър, Шон Конъри

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ДЕВИЧКИ !!!





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:47



Отвори тълковния речник и ще видиш какво означава харизматичен, и аз съм красив по красив от б.Бойко и за колегите си и приятелите съм харизматична личност.





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:48



Забравяш и използвачество и ред други качества на девите хубави.





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Valda (saro)
Публикувано31.08.06 16:49



Аз по-скоро го приемам като "съдбоносен" за цяла нация или много хора, за магнетичен , малко обсебващ независимо дали позитивно или негативно. В известен смисъл харизматични са и Салин и Хитлер.
Май планети близо до ъгли имат голям дан в харизматичността.
Някъде има ли карта на Ева Перон или Симон Боливар, Алиенде.
търся повече политици и исторически личности - при певците и актьорите има много ПиАр и грим и преструвки.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано31.08.06 16:50



CHARISMA
[ka'rizma]
1. изключителна дарба/талант

2. способност за увличане на предани и ентусиазирани последователи

3. голяма привлекателност, непреодолим чар/обаяние


Накратко казано - "завладяваща личност"



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:55



Приятелю на всякъде има ПР.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано31.08.06 16:56



А така, следователно се разбрахме.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор porto (fresh)
Публикувано31.08.06 17:03



Изпревари ме с мисълта за Хитлер и Сталин, е няма как да е иначе с Меркурия в овен

. Иначе всички сме попадали на места, където виждаш някой за първи път независимо мъж/жена и установяваш, че е трудно да се откъснеш от него. Той често е "душата на компанията", с някаква странна аура, въздейства ти по особен начин.

А Кенеди за времето си наистина е бил ХИТ! Ето малко история:
С бляскав холивудски вид и с две фотогенични деца, Кенеди популяризират младежкия дух, който се отразява върху всички сфери на живота в Америка. Фотографите и телевизията успяват да въведат американския зрител зад затворените врати на Белия дом и да му покажат сцени от живота на първата двойка. Нацията, която се страхува от комунизма и от расова революция, се успокоява при вида на чаровните Кенеди. Те вдъхновяват и вълнуват Европа и света. Възходът на семейството е дирижиран от бащата на Джей Еф Кей, Джоузеф Кенеди, прозорлив бизнесмен, посланик и продуцент в Холивуд. Политическата революция на семейство Кенеди за първи път бива показана по телевизията. Мнозина твърдят, че е било въпрос на точно място и точно време. Става дума обаче за нещо повече. Младостта на семейство на Кенеди говори на света, че новото поколение поема щафетата.

Когато новият президент встъпва в длъжност, Вашингтон и Холивуд се събират за първи път. Звезди като Франк Синатра, личен приятел на Джей Еф Кей, спомагат за бляскавия имидж на семейството. Кой не би се възхитил на президент, който изглежда и говори като знаменитост и е близък със звездите? Но Кенеди има не само бляскав имидж. Той отправя и внушителен призив към Америка. Въздействащият образ на младия, динамичен Джей Еф Кей достига до американския зрител чрез бързо набиращата сили медия, която е завладяла Америка - телевизията. Семейство Кенеди са изключително подходящи за масовата медия. Те изглеждат богати и щастливи, а това подсилва доверието на хората, което е най-силното оръжие на политика. Много зрители приемат образа на семейството като идеален пример за реализирана американска мечта.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Djasta-Prasta]  
Автор porto (fresh)
Публикувано31.08.06 17:13



Радвам се за теб. Едно голямо БРАВО от мен





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор porto (fresh)
Публикувано31.08.06 21:18



Макс Вебер има една книга "Социология на господството", в която развива теорията си за типовете власти. Там обръща внимание на т.нар. "харизматична власт" или "харизматично господство", което представлява набор от качества, правещо човека да изглежда изключителен, "свръхчовек" в очите на околните или обществото като цяло.
Тази харизм. власт в миналите векове /а и до днес е така/ е била характерна за хора като някои изключителни племенни вождове /Атила/, пророци, революционери, политици.
Особено силен пример за влиянието на "харизмата" от нашата история е Бенковски.По време на подготовката за Апр. въстание изпъкват забележителните му агитаторски и организаторски способности. Със своята активна дейност, неизтощима енергия, решителност, силна воля и делови качества се налага като ръководител на революционната организация. Подготвя и ръководи Оборищенското събрание 1876година на представителите на революционните комитети, изисква да се дадат пълномощия на апостолите да ръководят въстанието, възглавява комисията, която изработва конкретен план за хода на въстанието с указания за тактика, за отношението към мирното турско население. На 20 април 1876 година след получаване на " кървавото писмо " на Т.Каблешков Бенковски провъзгласява въстанието в Панагюще. Организира голям конен отряд, т.нар. Хвърковата чета на Бенковски, начело на който обикаля селища в окръга, провъзгласява бунта, води сражение с потери и турски войски, напътства и организира въстанически сили. След разгрома на въстаниците при връх Еледжик и Панагюрище Бенковски се отправя с малка чета за Стара планина. Ръководител на 4-ти революционен окръг по време на Априлското въстание, той се оказва ключовият фактор, който води до това, че единствено там хората /предимно селяни и занаятчии - нетипично за тях/ въстават масово. Големият историк, публицист и изследовател на Априлското въстание Димитър Страшимиров го характеризира по следния начин: " Бил левент, хубавец, но бил буен, духовит и своенравен. Бил твърде горделив и салтанатлия... охотно дружал с бейски и богаташки момчета, водел разпуснат живот, на който не липсвали и хайманешки авантюри." Ето тук има още любопитни факти, които не са толкова известни, а са страшно-о-о любопитни


Това имам предвид горе-долу под харизматична личност - без съмнение притежава физическа красота, а като характер е противоречив - от една страна невъздържан, егоцентричен, избухлив, буен, но от друга е и смел, решителен, упорит, притежаващ умението да въздейства върху хората, да ги увлече, да ги обедини за една кауза.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор lullaby (blackeyed)
Публикувано31.08.06 22:09



За мен най-харизматични като зодия са Рибите - магнетични, потайни, интригуващи, нежни и чувствителни и много умни:)
ееееех:)))))



Тема Re: Харизматичностнови [re: lullaby]  
Автор Djasta-Prasta (непознат )
Публикувано01.09.06 12:46



Аз твърдя че водолейите са харизматични.





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор porto (fresh)
Публикувано01.09.06 13:18



Вебер определя и три типа авторитет - единият от тях е харизматичен авторитет т.е. произтичащ от силното влияние на дадена личност над нейното обкръжение, поради стремежа на хората да се идентифицират с необикновените й лични качества. Влиянието на подобна личност може да стане дотолкова силно, че тя може да се превърне в законодател, пренебрегвайки традициите.

Главното е, че харизматичното е власт и то може да доведе до раждането, както на диктатор, така и на изключително ценен водач, ръководител през период на социална криза.
Ще бъде интересно, ако разгледаме и други личности от българската история



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Valda (saro)
Публикувано01.09.06 13:46



Добре де, но нали търсим астрологични показатели за харизматичност. Трябват и рождени данни и то с час на раждане. Мисля, че планетите на ъгли играят много съществена роля за харизматичността.
А иначе съм напълно съгласна с твоите дефиниции за харизматичност





Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор porto (fresh)
Публикувано01.09.06 14:15



Тук намерих картите на Evita Peron, Simon Bolivar, Fidel Castro и др. такива личности.

/Не знам как се слагат картинки за да сложа направо самите карти./





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Valda (saro)
Публикувано01.09.06 14:19



10хр ще ги погледна ,но не веднага





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Vito Corleone (Добряк)
Публикувано02.09.06 00:14



Според мене трябва да има съвпад на марс с венера, примерно папа Йоан Павел II имаше такъв, някой да отрича харизматичността му?...може да добавим нотки от Лъв, Дева, Везни...

Нищо Лично

Редактирано от Vito Corleone на 02.09.06 00:31.



Тема 11нови [re: porto]  
Автор Public Enemy (!)
Публикувано02.09.06 00:40



Редактирано от Fruzla на 13.09.06 22:03.



Тема Re: Хитлер ................нови [re: Public Enemy]  
Автор elisa-m ()
Публикувано03.09.06 12:30



E 4ак пък олигофрен.
Според мен 4ара не е от луна в дева,от там идва прецизност и последователност в работата,крити4ност.Ами с такава луна му е лесно да намира слабото място на другите.Мисля си,4е той пе4ели със смелостта си - марс в лъв и слънце в първи,с това 4е е единственият осмелил се да каже истината направо в о4ите на на6ите политици.Да им обяви война Уран е близо до марс и венера.Умее да превли4а погледите на хората знае как да го направи - венера в лъв.Съвпада венера с марс съ6то придава 4ар. Слънцето е без аспекти,мисля,4е в у4ебника "Най- добриа на4ин да нау4им астрологиа"като пример бе6е дадена картата на английската кралица.
Ами замисляли ли сте се за асцедент телец,нали той дава търпение и упоритос,тогава и десети дом 6те е в козирог.



Тема Re: Хитлер ................нови [re: elisa-m]  
Автор Valda (saro)
Публикувано03.09.06 14:02



То 10 дом си е в Козирог и при Асц. в Овен

А управител на Асцендента -Марс в съвпад с Венера ще даде черти близки до тези на Асц в Телец.



Тема Re: Хитлер ................нови [re: Valda]  
Автор elisa-m ()
Публикувано03.09.06 15:04



Prava ste,na men ponege mi se iska6e Venera da e upravitel na horoskopa.Hem dava obaianie,hem pyk e silna lyvska.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор sa6tata (непознат )
Публикувано07.09.06 18:07



Ами мнения има много,но истината си е истина, Бат' Бойко много се харесва на жените.Аз познавам доста такива,които го харесват.Аз съм прочела доста статии на подобна тема,смисъл кое в натала може да индикира,че човекът ще бъде привлекателен за противоположния пол,но сега ми хрумва само един сайт.
Според мен е от аспекта му на марс с нептун + марс в лъв.Не знам,кой му е асцендента на Бойко за жалост.Марс в лъв само по себе си доста привлича противоположния пол,да не говорим за аспекта с нептун...Познавам няколко човека с аспект между марс и нептун,и наистина минават за доста атрактивни.Не красиви толкова,колкото много секси излъчване.Доста актриси и актьори имат този аспект.Веднъж даже си играх да издивам в нета рожденните дати на известните личности,които са доста харесвани от много хора и пак в повечето случаи инаше по нещо подобно в натала.
Ето какво пише на сайта
Neptune Aspecting Mars: Can increase "charisma". Napoleon had the conjunction. So does Bill Clinton. People will obey you without knowing exactly why. The square and the opposition can cause you to start off in one direction and wind up in another. Like an ocean tide, Neptune will pull you where IT wants to take you.


или който иска да види целия сайт http://www.bobmarksastrologer.com/TOClessons.htm



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор strangely (новак)
Публикувано07.09.06 19:43



Не се сещам за личност, която приживе да е призната за харизматична. Подсетете ме за някоя. Жените харесват бат'Бойко, но това са техни щения, симпатии и един стимул, да правят свестен секс със съпрузите си...засега





Тема Re: Харизматичностнови [re: sa6tata]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано08.09.06 00:55



Наполеон е много чаровен щото

с аспекта марс и нептун))

Бат Бойко обича да се показва пред камерите и да се прави на голям мъжага..просто като актьор



Тема Re: Харизматичностнови [re: strangely]  
Автор Valda (saro)
Публикувано08.09.06 09:53



Благодаря за разяснението!


Четири години да се чудя що имам плакат на Бойко в спалнята, па то кво било



Тема Re: Харизматичностнови [re: DTMF]  
Автор Valda (saro)
Публикувано08.09.06 09:55



А аспекта Марс- Нептун има свойството да "митологизира" личността





Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано08.09.06 10:14



Някои пък накичват с икони спалнята си, що ли? В олтар ли я превръщат?
Надявам се да не ви се стори много цинично...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор Valda (saro)
Публикувано08.09.06 10:28



По -скоро се надяват светецът/та/ да опази брачното им ложе от външни посегателства





Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор Niamh (Ninhursag)
Публикувано08.09.06 14:41



В момента аз имам плакат на бисексуална белгийска група - мъж и жена, и една хубава чернобяла фотография на сина ми в блед опит да прилича на джедай. Но на периоди съм имала разни плакати на др. музиканти и един на звездното небе. Като сменя апартамента, някакси сами се сменят . А преди 5 години на външната врата на спалнята имахме плакат по Анди Уорхол.

Виждала съм в чужди спални пирамидки със специална цел.

Vive la Fete

Тема Re: Харизматичностнови [re: Valda]  
Автор strangely (новак)
Публикувано08.09.06 16:18



Подмени го. Напоследък е по-...как да кажа.....чак ми се прищя



Тема Re: Харизматичностнови [re: Niamh]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано08.09.06 20:04



Да не са от ония пирамидки за опушване на помещението с "благовония", а? Тук такива свещи продават май...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Харизматичностнови [re: sa6tata]  
Автор porto (fresh)
Публикувано09.09.06 20:08



Мога ли да попитам в какъв смисъл е "толкова лъвски" натала на Мадона? Има Венера в лъв в 11-ти и Слънце и Уран в лъв в 12-ти дом. Обаче също така и Плутон и Меркурии в 12-ти в дева, Асцедент дева, Луна в 1-ви в дева. Меркурии е управител и на МЦ / МЦ в близнаци/ и е в съвпад с Асцедента/ Не случаино е жената с наи-висок IQ в музикалния шоу-бизнес/. Освен това няма планети в 5-ти дом, но пък има Нептун в 3-ти.
Какво имаш впредвид в конкретния случаи под лъвски натал?

Редактирано от porto на 09.09.06 20:12.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор lnfinite ()
Публикувано10.09.06 10:49



Значи...според това, което съм виждала и чела (но повече виждала) силна харизма дават засилено влияние на Лъв/5-ти дом/Слънце на ос/Слънце в точен аспект с Асц. Също така Везните много го докарват на чар и обаятелност, но някак като че ли всичко спира дотам или поне ако има някакъв тип използване на обаянието, то е на доста "дребно" ниво и не би могло да повлияе на цялата маса (говоря за качествата на самия знак, без да има намесени други фактори).
Съвпадът Марс-Венера почти задължително дава харизматичност.
Слънце на Асц. или в 1-ви - пак така.
Както се спомена и аспектите Нептун-Марс работят добре в случая.

Но някак като че ли от това лъвско влияние няма как да избягаме


Не е правилно да смятаме мъжката Луна като отговорна за харизматичност, защото тя е доста дълбоко скрита (освен ако не е на Асц. или МЦ). Виж, при жена е друго нещо и там положението на Луна в знак е силно осезаемо.
При мъжете е добре да търсим положението на Марс и Слънце в знак и дом + аспекти, както и Асц. в знак + аспекти към него.
И...това с Лъв/5-ти дом/силно Слънце е просто класика в жанра

А по отношение натала на Мадона - не е "толкова" лъвски, а си е много лъвски , и цялата Дева там работи в съвсем друга насока.



Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор porto (fresh)
Публикувано10.09.06 17:09



Тя специално винаги е казвала, че и е присъща двойнствеността /това трябва да е от пълния 12-ти дом/ и че в нея се борят блудницата и девата.

Ако не знаеше,че става въпрос за Мадона би ли казала, че картата й е типично лъвска?



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор lnfinite ()
Публикувано10.09.06 20:35



По отношение на това изказване за двойствеността и борбата между блудницата и девата, не бих казала, че е типично лъвска. Но както знаем това не е всичко от Мадона

Редактирано от lnfinite на 10.09.06 20:37.



Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор porto (fresh)
Публикувано10.09.06 20:56



Тогава слагам картата на Мадона за да може, да се поразсъждава върху нея.


Защото с голи фрази от рода на "толкова лъвски" и "много лъвски" натал не се получава смислена дискусия.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано10.09.06 23:32



Смея да твърдя, че за жена, постигнала такъв невероятен успех и известност, картата й е много смотана...

не би могла да бъде наречена дори "секс символ" с тези констелации

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор lnfinite ()
Публикувано11.09.06 07:28



Какви са констелациите за секс символ?



Луна в 1-ви в съвпад с Асц. не е за пренебрегване, макар и със Слънце в 12. Мисля, че точно тази Луна всъщност я прави толкова популярна сред масата.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор lnfinite ()
Публикувано11.09.06 07:40



Ами виж, аз Мадона нямам намерение да я коментирам, но Слънце + женска Венера в Лъв си е много лъвска карта. Не отричам и силните Дева и 12-ти дом, обаче лъвското при нея никак не е малко и си личи в поведението й, особено сценичното. А лично аз в нея виждам само Лъв, но това че не забелязвам останалото е, защото лъвското прекалено ми се набива, а имам някаква силна непоносимост към женски слънца в Лъв, но това си е мой проблем





Тема И пак за Бойконови [re: lnfinite]  
Автор Valda (saro)
Публикувано11.09.06 09:14



При час на раждане 1 и 26 съвпадът Венера/Марс в Лъв е в 5 дом



А квадратурата Марс /Нептун си съществува при всякакъв час на раждане

А иначе акцентиран Лъв, особено Слънце и Марс в Лъв в мъжка карта дава силна магнетичност, за харизматичносттрябват още показатели.



Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.09.06 10:21



Констелациите за "секс символ" би трябвало да бъдат много повече от това, което има. Тази позиция на Луна я прави популярна, да. Всичко друго е PR...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.09.06 10:32



Струва ми се, че при Мадона по-скоро може да се говори за умение да *влияе* върху публиката, върху масите, което от своя страна я превръща в "символ", макар че тя не е. Ще се въздържа да коментирам една книга, в която много добре е обяснено как е започвала кариерата си. Всъщност не съм дори убедена дали в нейния случай може дори да се говори за наличие на "талант". Това, че е публична личност, се вижда и не само Луната в съвпад с Меркурий на Асц го показват - има квадрат Венера/Нептун между 3ти и 11ти дом. Квадратът между Марс и Уран как ви се вижда? Някакви идеи?


А това, че може да налага волята си и да постига набелязаните цели чрез лична инициатива и активно въздействие, също се вижда в натала - Марс в квадрат със Слънце/Уран, планета-владетел на Асц и МЦ изгрява в съвпад с Луната. Слънце (и други лични планети) в 12ти дом нерядко се среща в картите на преуспяли и добили публична популярност хора от шоу бизнеса

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор lnfinite ()
Публикувано11.09.06 13:01



Така де, аз съм 100% съгласна с теб, ама реших да не я "оплювам", че току виж някои фенове наскачали, пък защо да споря на такива теми...


За Луната имах предвид популярността сред масата, не че я прави секс символ.

За констелациите за секс-символ те попитах, просто защото аз до момента не съм си конкретизирала такива и нямам идеи какви биха могли да бъдат, по принцип говоря, та ми беше интересно да разбера Не че не мога сега да си направя едни свободни съчинения по астро теория, ама идеята беше, ако има някакви проучвания и статистики...



Тема Re: И пак за Бойконови [re: Valda]  
Автор lnfinite ()
Публикувано11.09.06 13:08



Мда, аз знам, че го има този съвпад в Лъв


И да не е в 5-ти, пак ще си действа добре, така просто е по-силен.

Кои показатели имаш предвид за харизматичност?

В съвпада Марс-Венера в мъжка карта освен магнетичност, включвам и качества на водач, та неслучайно го написах.



Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор porto (fresh)
Публикувано11.09.06 13:40



За да има някой потенциал за секс-символ си мисля, че трябва да е намесен Плутон в повечето случаи. Например съвпад на Плутон със Слънцето - има доста примери за секс-символи с такъв аспект. При Мадона също го има този съвпад, макар и доста широк.





Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.09.06 14:54



За констелациите за "секс символ" какво да ти кажа, а и не съм убедена дали има унифицирани правила за определянето им. Просто като гледаш картата, то си личи. Каквото и да кажа, в голяма степен ще е от моята фиксирана камбанария, нали се досещаш



И да не забравяме, че всичко е сбор от фактори, а не отделните "констелации".

Общо взето, като "секс символ" бих определила следното:

При жената - Венера/Луна/Асц
- силно поставена Венера, аспекти на Венера - Венера/Уран, Венера/Нептун, Венера/Плутон, Венера/Марс... зависи какъв тип "сексапил" се търси
- Асцендент
- Луна
- изгряващи и кулминиращи планети.

При мъжа - Марс/Слънце/Асц
- Венера също може да бъде силно поставена, зависи от аспектите й
- аспектите на Марс - с Нептун, Плутон (Уран?)
- Слънце - дом и аспекти
- Асцендент
- изгряващи и кулминиращи планети

За друго не се сещам в момента...


Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Сексапилнови [re: lnfinite]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.09.06 19:29



И като говорим за различните видове сексапил, нека направим сравнение, например между чара и харизмата на Венера/Плутон и тези на Венера/Уран:

Venus-Pluto Conjunction / Venus-Unanus Conjunction

Sarah, Duchess of York / Candice Bergen
John Bradshaw / Richard Simmons
Antonio Banderas / David Copprefield

Venus-Pluto Square / Venus-Uranus Square

Eleanor Roosevelt / Princess Diana
Jack Nicholson / Elvis Presley
Englebert Humperdinck / Artist Known as Prince

Venus-Pluto Opposition / Venus-Uranus Opposition

Celine Dion / Brett Butler
Robert Kennedy / Jesse Jackson
Chelsea Clinton / Grace Slick

Venus-Pluto Trine / Venus-Uranus Trine

Vanessa Redgrave / Lucille Ball
Evel Knievel / Henry Winkler
Richard and Pat Nixon / Ed Koch


Ключови думи:

Venus/Uranus - "wild and glittering", more fun
Venus/Pluto - "deep and dark", more private



Ако има ентусиасти, да продължат с Венера/Нептун.

Редактирано от Lillie на 11.09.06 19:34.



Тема Re: И пак за Бойконови [re: lnfinite]  
Автор Valda (saro)
Публикувано11.09.06 21:12



Мисля,че един съвпад Плутон-Луна или Плутон -Слънце ще влияе силно върху масите и такъв човек, ще успее да ги увлича след себе си.
Освен това силни планети или съвпади на лични планети с тежки планети в гокленови зони. Точни съвпади с ъглите влияят най -силно.
Вярно е и всичко останало, което споделихте. Харизматични личности има от всички зодиакални знаци. Тук не става въпрос за личните ни симпатии, а за доказани от историята хора.



Тема Re: И пак за Бойконови [re: lnfinite]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано12.09.06 00:45



самата дума харизматичност мирише на венера,останалото са други случаи





Тема Re: И пак за Бойконови [re: DTMF]  
Автор Valda (saro)
Публикувано12.09.06 08:29



Венера мирише на обаятелност и чар


Харизмата мирише на много други неща.



Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор porto (fresh)
Публикувано12.09.06 12:42



Смятам да дам няколко примера за влиянието на Плутон и аспектите му върху някои хора, които минават за секс-символи:
1. Анджелина Джоли - Плутон тригон Слънце, Плутон опозиция Луна и Марс
2.Моника Белучи - Плутон в 8-ми дом и тригон с Асцедент
3.Шарън Стоун - Плутон сьвпад с Асцедент
4. Мадона - за нея казах
5. Киану Рийвс - Плутон съвпад с Асцедент
6.Брад Пит - Плутон тригон Луна и квадрат Слънце
7. Рики Мартин - Плутон тригон с Венера и опоз. Луна
8. Робърт Редфорд - Плутон тригон с Асцедент и тригон с Марс, опоз. Луна
и т.н.
Въобще повечето, за които се сетих, че минават за секс-символи, имат силно аспектиран Плутон с доста аспекти кьм лични планети и почти задължително....... към Асц. или Медиум цели.





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор lnfinite ()
Публикувано12.09.06 12:50



Мда, според мен добре са подбрани и описани, и съм съгласна, че Плутон оказва влияние.
Тенк ююююю





Тема Re: И пак за Бойконови [re: Valda]  
Автор lnfinite ()
Публикувано12.09.06 12:53



Точно!
Само на една гола Венера да разчита човек за харизма, не си е работа





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано12.09.06 15:49



О, йеее, примерът с Анджелина е право в дестяката! Но, както казах вече, зависи какъв тип "сексапил" и "чар" търсим. Затова в случая с Венера/Плутон и Венера/Уран не можем да кажем коя е по-привлекателна. Но наистина има статистики, че в шоу бизнеса по-често се срещат - сред най-желаните мъже и жени, медийни звезди - комбинациите Венера/Уран. Защо? Ами определено не защото Венера/Уран е по-красива и секси от Венера/Плутон. А защото Венера/Уран е по-видима, по-бляскава, искряща, докато Венера/Плутон е много дълбока и често чарът й е не толкова натрапчив, а скрит под повърхността, под маската на PR-a.

При изброените от теб "звезди" наистина има плутонови доминанти, особено при Анджелина Джоли - изобщо се чудя какво ли й е близнашкото? Венера в Рак на Асц (в доста широк, знаков съвпад със Сатурн ) в тао-квадрат с Луна/Юпитер в Овен близо до МЦ и с Плутон във Везни. Шарън Стоун, доколкото знам, е със Слънце в Риби и луна в Скорпион, както и Елизабет Тейлър, ако не ме лъже паметта...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Харизманови [re: DTMF]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано12.09.06 15:55



На мен пък ми "намирисва" на Венера/Нептун, но не всички нептунови Венери реално я притежават, значи нещо повече от това трябва да е



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: И пак за Бойконови [re: Valda]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано12.09.06 22:20



чакам да ми покажеш разлликите между думите- чар и харизма?





Тема Re: И пак за Бойконови [re: DTMF]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано12.09.06 22:30



CHARISMA
1. изключителна дарба/талант
2. способност за увличане на предани и ентусиазирани последователи
3. голяма привлекателност, непреодолим чар/обаяние


CHARM
I. 1. магия, вълшебство, съблазън, изкушение, примамка, ефект, илюзия, блясък
2. привлекателност. обаяние, чар. очарование
р1 женски чар. сексапил
3. амулет, муска. талисман, дребно украшение, несено на верижка или гривна



Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор lnfinite ()
Публикувано12.09.06 22:57



Ако трябва да сме честни, аз половината от тези изброените нямам идея как точно изглеждат

, но след дадените примери някак си дефинирах за себе си аспектите. Нещо от типа на:
Венера-Плутон - сексапил
Венера-Нептун - очарование
Венера-Уран - ...незнам...магнетизъм?!? може би не е точната дума, но ми е максимално близка



Тема Re: Харизматичностнови [re: lnfinite]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано12.09.06 23:15



Венера/Уран - "зашеметяващо"
Венера/Плутон - "завладяващо"
Венера/Нептун - "запленяващо"

Така го разбирам аз, за другите не знам...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: И пак за Бойконови [re: DTMF]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано12.09.06 23:24



чар/магнетизъм - Анджелина Джоли
харизма - Жана Д'Арк

Мисля, че това е разликата... може би



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Виждам, ченови [re: DTMF]  
Автор Valda (saro)
Публикувано13.09.06 08:13



Lillie и Zuli вече са обяснили разликата между думичките.

За мен много хора притежават чар, но харизматичните са единици. Харизмата носи усет за бъдеще, за съдбовност на цял народ, нация.

Не улавям и капчица чар при Хитлер и Сталин, но те определено са харизматични.



Тема Re: Виждам, ченови [re: Valda]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано13.09.06 08:51



Действително, харизматичните личности не е задължително да притежават чар, те по-скоро стават симпатични с това, че умеят да печелят доверието на хората, големи маси от хора се прекланят пред вътрешната сила на тези харизматични личности, според мене това е съчетание между вътрешна сила, интелект и способност да създават сигурност у хората. Всъщност сигурността и доверието, което харизматичните хора вдъхват привлича масите. Нали знаете, че стадното чувство ни гони, винаги си търсим някой, който да ни поведе. Практиката сочи, обаче, че харизматичните личности обикновено се провалят. Така, че и харизмата, която се усеща, обикновено е заблуждение.



Тема Не само това,Ева!нови [re: *Eвa*]  
Автор Valda (saro)
Публикувано13.09.06 18:40



Харизмата може да мирише и на страх- на отчайващ, парализиращ страх.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Lillie]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано13.09.06 22:29



Имидж. Реклама. Кино. Добър режисьор. Тя доколкото зная е завършила престижен колеж и университет и си е Пчеличката Мая. (ЗА по – малките ни читатели: Мая е анимационен герой от близкото минало, тоест моето детство)





Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано13.09.06 22:34



Харизма...планета на големя кръст и това ако е Плутон да му мислят избирателите.
Друго какво...много зависи в каква област е човека, дали е религия, дали политика. Общо взето има тв водещи които от първия момент те грабват и не ги слушаш даже какво говорят, не може да се съсредоточиш в думите им, а само гледаш мимиките, жестовете. Ако си спомняте Бетина Жотева. Не можех да гледам новините, има нещо в тази жена- необяснимо. Не зная кога е родена, но тя като че ли изпълва екрана, няма значение дали за бомбардировки съобщава или чете спортанта емисия, все с един и същ равен тон и без да променя интонацията с която съобщава следващото събитие.
Такава е и Радинела Бусерска и Димитър Цонев. Имат присъствие, но все едно играят роля, актьор чете новините.
Докато сегашната водеща г-жа Обретенова излъчва доверие. Слушаш и в нея има нещо което те кара да й вярваш, да спреш да правиш каквото там си правиш и да се заслушаш.

Излъчването е и силен Уран, Нептун и Венера. Д не забравяме, че това са красиви и приветливи хора, добра усмивка и нещо като топла нега край него се носи, чак ти става топло и уютно.
В живота си съм срещала няколко такива личности и едната е бившия Президент Петър Стоянов(Плутон на асц.)докато не почне да говори...но никой не е свършен. Моите сетива са до тук, защото им се приспа вече.
Между впорем и Първанов има такова излъчване, не съм сигурна при него от къде е защото въобще не му зная рожденните данни. Някакво свръх владеене и спокойствие излъчва. Не зная дали си има лична психоложка, но добре се справя.

Не съм виждала Желю Желев на живо и не мога да коментирам за него, освен от социално политическа гледна точка, но това не е за слушане и четене ....


Порто много правлино наблюдение е това...за Плутон искам да кажа.

Редактирано от Fruzla на 13.09.06 22:38.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Fruzla]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано14.09.06 01:26



На мен пък Първанов ми е противен, напомня ми на бившия ми началник комунист дето го изгониха за корупция



На пръв поглед много стабилен и приятен човек,излъчващ доверие и сигурност...докато не го опознаеш и отблизо

Желю Желев пък с тази смешна жабешка физиономия как е станал президент не знам. Може да са го избрали заради заслуги против комунизма,ей така от благодарност

Редактирано от DTMF на 14.09.06 01:29.



Тема Re: Харизматичностнови [re: DTMF]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано14.09.06 09:18



е да де. излъчва доверие и омая половината БГ и хоп президент.
и на мен не ми е по- вкуса, но има си начини да се харесваш явно. Може би става дума за мнима харизматичност и не съм дала удачен пример.
А какво ще кажете за Арнолд Шварценегер?
А кой ли ще е новият президент на Америка? "Мляко с какао" беше единственият рефлекс на щатските медии. Кондолиза Райс или Хилари Клинтън?
Интересно те с какъв Меркурий са?!? Дали могат да убеждават...явно могат...и то много добре...
такъв рейтинг





Тема Re: Харизматичностнови [re: Fruzla]  
Автор porto (fresh)
Публикувано14.09.06 19:08



Арнолд Шварценегер



Хилари Клинтън

Кондолиза Раиз


И двете дами имат стелиуми в Скорпион, включително и Меркурий.




Тема Re: Харизматичностнови [re: porto]  
Автор Amore (astro)
Публикувано14.09.06 19:26



благодаря за данните. ще подновя изследването върху президентските избори в Америка.
Скорпиона е много потаен и си има мрежа от поддръжници. те и двете заслужават да са пьрвата жена президент, но Кондолиза сега обира негативите, а Хилари изчисти имиджа които сьпруга й се постара да създаде.
Прогресивните им карти са много интересни=
Ето преди време Весела Недкова/много добър астролог от София/ ми каза за Иван Костов който мълчеше ли мълчеше, а сега е главно действащо лице в медиите.

Бай дь уей той също има силен Плутон, Марс и скорпион. Надежда Михайлова също. Доган и той.



Тема Re: Харизматичностнови [re: Amore]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано14.09.06 19:57



Като спечеля изборите за президент ще свиркам... хем да си начеша плутоньо



Satyật Nậsti Paro Dharmah



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.