Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема "Художествена" астрология.нови  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано05.06.06 15:23



Когато четете някоя книга или гледате филм, "разпознавате" ли астрологично героите?



Отец Ередия от "Осъдени души", например, за мен е Водолей. Шерлок Холмс също.


Струва ми се, че преди време имаше подобна тема, но нито помня как точно беше, нито мога да я изровя.

Str8 There's no other way.

Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: пo aнreлитe]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано05.06.06 15:52



Абсурд е Холмс да е водолей!Не съм 4ела много за него,но по това,което съм гледала ми прили4а на козирог + скорпион.



Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: пo aнreлитe]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано05.06.06 16:19



Знам, че самият Артър Конан Дойл е зодия близнаци.
По-скоро д-р Уотсън е Водолей, защото се жертва за приятеля си, самият Шерлок Холмс го определям като близнаци с асцендент дева.





Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: пo aнreлитe]  
Автор pokana... (непознат )
Публикувано05.06.06 22:29



някъде бях чела нещо подобно....скарлет о`хара беше определена като Овен, Хамлет като Дева, а Офелия като Риби



Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: samoznaika]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано06.06.06 01:32



Заради детективската професия ли Скорпион?

Str8 There's no other way.



Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: *Eвa*]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано06.06.06 02:01



Д-р Уотсън по-скоро през повечето време е в неведение какво планира Холмс, наивен е доста. Холмс поема много рискове и на моменти е смразяващо безчувствен, когато доказва теориите си. Знаеш ли, твоето предположение много се доближава.



Ето малко думи на Уотсън за Холмс, може на някой да му бъде интересно. Книгата е "Знакът на четиримата":

"С течение на времето моят интерес към него и любопитството ми да узная целите му в живота се увеличи и задълбочи. Дори самата му фигура и външният му вид бяха такива, че неизменно привличаха вниманието дори и на най-случайния наблюдател. На ръст беше повече от 1.80 м и толкова слаб, че това го правеше да изглежда значително по-висок. Очите му бяха остри и пронизващи с изключение на онези интервали от неподвижност, а удълженият като на сокол нос придаваше на цялото му изражение буден и решителен вид. Дори брадичката му имаше онази изпъкналост и четвъртитост, присъща на решителните хора. По ръцете неизменно имаше петна от мастило и химикали, но въпреки това пипаше всичко с изключителен финес, както често имах възможност да забелязвам, когато го наблюдавах да манипулира сръчно със своите чупливи инструменти... Колко често аз се опитвах да пробия оная стена от въздържаност, с която той се ограждаше винаги когато ставаше дума за него.
... Нямаше вид на човек, който чете систематично.. При все това неговото усърдие в някои видове занимания беше забележително и в рамките на някакви ексцентрични граници познанията му бяха така необикновено обширни и подробни, че неговите научни наблюдения ме изумяваха... Невежеството му беше почти толкова изумително, колкото и осведомеността му. За съвременната литература, философия и политика, изглежда, не знаеше почти нищо... Холмс въобще не е чувал за теорията на Коперник и за състава на Слънчевата система..."

Холмс казва за себе си накрая: "Аз притежавам черти на великолепен мързеливец и на много чевръст човек. Често си спомням тези редове на Гьоте: Жалко, че природата е направила от тебе само един човек, а е имала материал и за праведник, и за подлец."

Другото интересно е, че Холмс взима кокаин. Това обикновено става след приключването на някой случай, когато се чувства тотално изтощен и кокаинът го зарежда до следващото умствено предизвикателство...

Str8 There's no other way.

Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: pokana...]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано06.06.06 02:05



Не съм срещала подобна литература. За първи път ми дойде такъв проблясък, когато четох "Осъдени души". Има герои, от които просто се натрапват определени характеристики, които се доближават до определен астрологичен тип. Хамлет не ми прилича много на Дева...



Str8 There's no other way.

Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: пo aнreлитe]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано06.06.06 09:41



Не само,виж описанието-орлов нос,пронизващ поглед,стена от въздържаност,кокаин,умението много сръ4но да борави(много скорпиони са блестящи хирурзи)Кой друг,освен скорпиона може да вникне по-добре в дълбините на престъпното съзнание!
Един близнак е много съобразителен,но не е такъв психолог.Освен това близна4ите са информирани за вси4ко,те са винаги "в крак".
За козирог може и да не съм права-казах го най-ве4е заради високия и слаб ръст(сатурн)Нещо ми убягва...Високи са Овните,Везните,Водолеите.Наред с тази волева 4елюст-може овен(те също са прецизни с ръцете,особено с нож)
Зули да каже,нали изследва външния вид обстойно





Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: pokana...]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано06.06.06 12:18



Лейди Макбет като Скорпион.... гьотевия Фауст също



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: "Художествена" астрология.нови [re: samoznaika]  
Автор lyubopitka (минаващ)
Публикувано06.06.06 16:44



Шерлок Холмс определено ми прилича на Козирог - заради физиката (слаб и висок - Сатурн, както каза Самознайка, освен това суховат и твърде рационален) и на Дева заради дисциплината, постоянната ангажираност с разни случаи и подредения логичен ум. При всички случаи е представител на земен знак.

За д-р Уотсън - може и да е Водолей, въпреки че нещо не ми се вписва съвсем.

Офелия със сигурност е Риби - потайна, меланхолична, емоционална.

Лейди Макбет - Скорпион -

- като нищо е така :)

Какво мислите за Поаро на Агата Кристи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.