Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кажете нещо за ректификациятанови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано29.05.06 12:09



Аз определено не мога да ректифицирам, четох нещо оттук-оттам, знам, че се ректифицира по определени важни събития, случили се през живота на човек, като особено важни са, ако има смърт на родител или раждане на дете или пък бракосъчетание, но как точно става, ще бъда благодарна, ако някой обясни нещо, също както в темата за крайния диспозитор. Та, който, каквото знае, бих се радвала да го сподели и да обсъдим. Имало и някаква програма, но в България май не е много достъпна.
Но мене ме интересува как точно се прави?



Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: *Eвa*]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано29.05.06 13:24



Ректификацията и по мое мнение си е "висш пилотаж". Пускала съм такава тема, ако ти се рови, потърси назад. Зули беше пуснал едни статии.. доколкото си спомням, ректификация на Маргарет Тачър.

Ако примарни дирекции ти говори нещо, действай. Аз не съм стигнала дотам още.
Когато Гали ми направи ректификация, ме попита за важни събития като например: смърт на близък човек, брак, раждане (тези си ги изброила), както и някакво сериозно боледуване или заболяване, катастрофи, смяна на местоживеене. Трябват също и данните на майката. Оттам нататък какви методи и програми се използват, не зная. Би трябвало да има платени сайтове, които правят ректификация, но целта нали е да се научим.
А, трябва да се определи и някакъв интервал от време все пак. Ако колебанието е повече от половин час, става по-трудно.

Ако намериш и разбереш повече за примарните дирекции, пиши!



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: пo aнreлитe]  
Автор Myцифep (devilindisguise)
Публикувано29.05.06 14:47



И на мен тази тема ми е интересна.
Но се чудех как точно се определят важните дати - да речем дата на сватба се избира съвсем съзнателно, докато дата на смърт е нещо доста по-различно...



Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: пo aнreлитe]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано29.05.06 16:53



Аз като чета различна литература, оставам с убеждението, че ректификация може да се прави чрез различни методи, някой има ли опит в тези работи, какво точно ползва?



Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: *Eвa*]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано29.05.06 18:01



Да, така е. Използват се различни методи. Макар че изгарям от любопитство, сега нямам време да потърся повече, за огромно мое съжаление. Попаднах на тези две неща:

От




2. Ректификация по фактически събития:

Използва се ретропрогноза, след като вече е известно точното време на фактическо събитие в живота на човека. Изследва се връзката между транзити, прогресивни или директирани планети и наталните планети и домове.

Най-често използваните събития са:

- брак – разглеждат се аспектите на Мс с управители и сигнификатори на 7-ми; 4-ти или 10-ти дом; Мс в аспект към Слънце, Сатурн или Марс за жени или към Луна и Венера за мъже; директираните или прогресивни върховете на 7-ми или 4-ти дом в аспект с натална планета;

- раждане на дете - разглеждат се Мс или Асц. в аспект с управителя на 5-ти дом; директирания или прогресивен връх на 5-ти дом да е в аспект с натална планета. Бремеността и раждането при жените се свързват с 8-ми дом.

-развод – разглеждат се управителят на 7-ми дом, както и Уран и Плутон.

-дълго пътуване – разглеждат се 3-ти, 9-ти и 12-ти дом, както и техните управители и сигнификатори.

-промяна на работата – разглеждат се 6-ти и 10-ти дом, както и техните управители и сигнификатори.

- здраве – разглеждат се 6-ти, 8-ми, 12-ти дом с техните управители и сигнификатори, както и Марс, Сатурн, Уран, Плутон.

-смърт – неочакваната се свързва с 8-ми дом, с Марс, Уран, Плутон, а смърт при старост – с 6-ти и 12-ти дом, както и с техните управители и сигнификатори.

При тая ректификация използваните техники са:

а. чрез транзити.

б. чрез дирекции.

в. чрез прогресии.

И една тема от форум в същия сайт:

Обяснено е за изчисленията, но не го дочетох докрай.



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: Myцифep]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано29.05.06 18:06



Смъртта на близък човек е част, както от неговата съдба, така и от твоята. Вероятно зависи в колко близка родственост сте, за да се отбележи при ректификацията.
При датата за сватба не съм съвсем сигурна как стоят нещата... нали колкото и да избираме, уж все ни е предопределено...
Дано не изтропам в бързината някоя глупост само..



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: пo aнreлитe]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано29.05.06 19:03



Аз го прочетох, но не ми стана нещо ясно за градусите, например, моето слънце е в 10 я градус на 10 дом, който общо е 42 градуса и какво делим и какво умножаваме.



Тема Re: Кажете нещо за ректификациятанови [re: *Eвa*]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано29.05.06 23:25



Грешно го бях сметнала. Трябва да погледнеш откъде докъде е домът.
Построява се нова карта с прибавените минути към рождения час, в която няма планети, а само домове. Планетите се нанасят чрез пресмятане на пропорциите. Дробта трябва да се получи по-малка от единица.
Ето тук един пример от темата, много добре обяснен:

В отговор на:

Имаме Венера в наталната карта на 8гр Водолей в 9ти дом. 9ти дом в натала започва от 4гр. Водолей до 2 градуса в Риби. Целият 9ти дом тогава е 28 градуса. Венерата съответно е на 4тия градус в него(понеже от началото му - 4тия градус, до нея - 8мия градус има 4 градуса). Намираме пропроцията в която Венера е разположена в дома: 4/28 което е 1/7 или 0.14.
След това намираме 9ти дом в примарната карта колко градуса е целия. Нека в нашия случай той започва на 15градуса в Риби и свършва на 20 градуса в Овен. Тогава целия 9ти дом е 35 градуса. Умножаваме 35 градуса с 0.14 и получаваме 5 градуса. След това намираме петия градус в примарния 9ти дом - пада се 20 градуса в Риби и поставяме там нашата Венера




Аз обаче имам един въпрос. Важните събития с техните дати къде в примарните дирекции влизат?






А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Редактирано от пo aнreлитe на 30.05.06 01:10.



Тема Re: ректификацията [re: пo aнreлитe]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано29.05.06 23:34



При примарните дирекции най-силни са директирани планети към Асц и МЦ.



Тема Re: ректификациятанови [re: zuli]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано30.05.06 11:15





Къде в България могат да се намерят описанията и има ли и др. програми, по- достъпни, за ректификация?
гнгнв




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.