Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Краен диспозиторнови  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано15.05.06 20:05



Добрееее.. нищо не сте писали, но аз пък взех, че потърсих преди малко... изглежда има шанс дори да схвана планетните вериги
Доколкото успявам да вдена, планетите се "подкрепят" една друга. Друго - трябва най-малко две планети да бъдат в един и същи знак, за да има краен диспозитор. А крайният диспозитор при всички положения е планета на трон, защото там спира веригата(???). Значи има натали без краен диспозитор, но ако има крайни диспозитори - най-често са повече от един. Логиката обаче изключва да има натал без диспозитори или ако има такъв, то това трябва да е голяма рядкост, т.е. да няма връзка между планетите - може ли?
Въпросът ми е откъде започва веригата и кога се затваря? И още: планета на трон по дом счита ли се за планета на трон?
Гледам си веригата в зет-а и я разбирам така:
Луна в Козирог - > Сатурн(управител на Козирог) и Уран в Стрелец - > Юпитер(управител на Стрелец) в Риби -> Нептун в Козирог - > Сатурн

Плутон увисва сам в Скорпион в 5-ти.

Марс в Козирог (екзалтация) - > Венера във Везни
Тя краен диспозитор ли е???

И последно: Меркурий в Лъв - > Слънце
И то трябва да е диспозитор.


Крайният диспозитор най-силен ли е от всички планети или само от тези, които.. владее или как се казва незнам..?
Ако е неаспектиран или има 1-2 незначителни аспекта, по-слаб ли става?
Може ли да се сравнява с управителя на асцендента?

Днес явно ми е доста дейно... Пишете и вие, де!



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Редактирано от пo aнreлитe на 15.05.06 22:41.



Тема Re: Краен диспозиторнови [re: пo aнreлитe]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано15.05.06 20:33



Не всички карти притежават краен диспозитор. За да има краен диспозитор трябва да има само една планета на трон и тя да няма взаимна рецепция, за де е краен диспозитор.



Тема Re: Краен диспозиторнови [re: пo aнreлитe]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано15.05.06 21:00



Да се присъединя и аз към недоумяващите... не знам, всичко друго съм склонна да разбера, но не и клетите диспозиторски вериги Нито мога да им схвана логиката на построяване, нито смисъла... опитвах се да чета тук-там, но така и не разбрах почти нищо

Да пробвам и аз, като се надявам някой да ме коригира:
Луна в Рак - на трон
Слънце, Меркурий и Венера в Овен - Марс в Риби - Нептун в Стрелец - Юпитер в Телец - Венера в Овен ???
Сатурн в Лъв - Слънце в Овен - Марс в Риби - Нептун в Стрелец - Юпитер в Телец - Венера в Овен - Марс в Риби ???
Плутон във Везни - Венера в Овен - Марс в Риби - Нептун в Стрелец - Юпитер в Телец - Венера в Овен ???
Уран в Скорпион - Плутон във Везни - Венера в Овен - Марс вРиби - Нептун в Стрелец - Юпитер в Телец - Венера в Овен ???

Пак нищо не разбрах... Венера, Марс или Юпитер е накрая на диспозиторската верига?

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Краен диспозиторнови [re: Lillie]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано15.05.06 21:46



Според мене марс е на края на веригата, но няма краен диспозитор, защото марс не е на трон, само луна е на трон.

Редактирано от *Eвa* на 15.05.06 21:51.



Тема Re: Краен диспозиторнови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано15.05.06 22:00



Да внеса едно уточнение: ако съм объркала нещо, моля някой, който разбира наистина от вериги да ме поправи, защото и аз сега се уча.



Тема Re: Краен диспозиторнови [re: Lillie]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано15.05.06 22:29



Съжалявам, щях по-рано да се включа, но не можах да се преборя за компютъра!

Ще я схванеш логиката

Първо - чудех се дали се считат за планети на трон тези, които са на трон по дом. Е, не са! Просто логиката на веригите е в знаците.
Остава само да цепна откъде започва една верига.



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Редактирано от пo aнreлитe на 15.05.06 22:36.



Тема Re: Краен диспозитор [re: *Eвa*]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано15.05.06 22:31



Точно!!! Така се радвам като мислим еднакво!



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Тема Re: Краен диспозиторнови [re: *Eвa*]  
Автор пo aнreлитe (реакция)
Публикувано15.05.06 22:35



Какво означава взаимна рецепция?

Само да вметна, че не е нужно планетата на трон да бъде само една, за да има краен диспозитор. Може да бъдат и повече, тогава вероятно крайните диспозитори ще бъдат няколко. Ако е само една на трон, може да бъде единствен диспозитор в картата. Но при Лили, например, има Луна на трон, но тя не е краен диспозитор... сигурно щеше да бъде, ако имаше още някоя планета в Рак...? М, правилно ли се движим?



А Дон Кихот прегърнал здраво чашата...

Тема Re: Краен диспозиторнови [re: Lillie]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано15.05.06 22:37



Лили, много точни си ги подредила. Твоята карта си няма краен диспозитор, както писа Ева, но аз си мисля, че планетата, през която минават най-много диспозиторни стелки, то тя ще е най-влиятелната в цялата верига. При теб, мисля, са Марс и Нептун, защото освен много стрелки през тях са и добре поставени.



Тема Re: Краен диспозиторнови [re: пo aнreлитe]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано15.05.06 22:42



Та значи каква е логиката... за да направим диспозиторска верига, трябва да има повече от една планета в един и същи знак? мъммм...?

Satyật Nậsti Paro Dharmah



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.