Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се тълкуват...нови  
Автор Ohliandre ()
Публикувано10.05.06 10:00



... съвпадите на планети с Асц и Мц при партньори?



Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: Ohliandre]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано10.05.06 11:10



Естествено привличане...

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: Lillie]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано10.05.06 15:23



Лаик съм,но се опитах да направя композит с помоща на компщтърна програма.Оказа се,че Слънце и Венера са в съвпад в 12 дом и в съвпад с Асцедента,който е в Овен.Това ми се видя странно



Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: 4erveno_nebe]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано10.05.06 15:52



От една страна тъй наречените композити и комбини допълват синастрията и са интересен инструмент за анализ потенциала на връзката, от друга страна обаче не всички (астролози и занимаващи се с астрология) ги признават, тъй като са сравнително нов метод, освен това не са реални, а фиктивни /осреднени/ карти. Правилната им интерпретация изисква наистина много опит и знания, на една гола интуиция не знам доколко може да се разчита при този вид карти. За съжаление обаче източниците, от които може да се черпи информация, са повече от оскъдни... Из руските сайтове, например, се среща само понятието "композитный гороскоп", нищо за комбини така и не успях да намеря в търсачките...

Приема се, че двете карти (композит и комбин) са не само средство за допълнителен анализ на връзката между двама души (след анализ на двете натални карти поотделно и на "класическата" синастрия), а и своего рода фундамент/основа, върху която стъпват като двойка, като *едно свързано цяло*. Затова както композитът, така и комбинът се включват, тоест работят /само/ тогава, когато тези двама души са заедно.

Все още не съм стигнала до кой знае какви "прозрения" относно този вид синастрични карти, но пък от личен опит мога да споделя, че наистина "работят", реагирайки на определени транзити. Всъщност не е изключено транзит на по-тежка планета да "отключи" картата, което ще рече или да положи началото на връзката, или да бележи края...
Междувременно се проследяват и актуалните /или предстоящи/ транзити - особено на по-бавните планети *Сатурн и отвъд него - по какъв начин и дали се "усещат" във връзката между тези двама души. Говори се и за прогресиране на композита/комбина, но засега само на теория... в смисъл, че нямам никакъв опит в това направление

Иначе, за някои ключови моменти в интерпретацията на комбини /а може би и композити/ можеш да прочетеш в сайта на тонди. Като имаш основата, на която да стъпиш, можеш да проявиш и малко творческо въображение.


Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: Lillie]  
Автор Ohliandre ()
Публикувано10.05.06 23:26



Оставам с впечатление, че тълкуваш транзитиращи планети на едния партньор в съвпад с Асц и Мц на другия. Или греша? Имах предвид лични планети (неговите Венера и Марс на нейния Асц, неговия Сатурн върху нейните Мц да речем)
С какво се различава влиянието върху една връзка на такива аспекти от аспектите между лични планети на партьорите? Това ли е "основата", за която говориш, работеща само ако двамата са заедно? Т.е. привличането.



Тема Re: Как се тълкуват... [re: Ohliandre]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.05.06 11:36



Струва ми се, че не си ме разбрал/а правилно. В класическата синастрия се разглеждат взаимните аспекти между: 1. Планета на единия и планета на другия партньор; 2. планета на единия в аспект с някой от ъглите /или дом/ на другия.
Транзитите се разглеждат с оглед на това какво аспектират:
1. В картите на двамата партьори поотделно;
2. В комбина;
3. В композита.
Освен това се проследяват и текущите и предстоящи прогресивни аспекти в картите на двамата поотделно.


Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: Lillie]  
Автор peacemistress (непознат )
Публикувано11.05.06 11:57



А какво значи когато в една синастрия 7 планети на единия партньор се намират в 6 дом на другия?



Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: peacemistress]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано11.05.06 12:08



Е, може много и различни неща да значи в зависимост от аналогиите на всяка отделна планета, попаднала в 6ти дом на партньора, а и не съм специалист по партньорска астрология... При такъв акцент върху определен дом, предполагам, се активира принципът на опозицията Дева/Риби (аналогиите на 6ти дом в опозиция с 12ти). Когато класическата синастрия не дава еднозначен отговор, информация за същността на дадена партньорска връзка (= енергийно взаимодействие между двама души) може да се потърси с помощта на споменатите вече други два метода за построяване на партньорски карти...

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: peacemistress]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано11.05.06 12:11



Подводни за този вариант ако женските планети са на това място в мъжки х-п:ето ме , грижи се за мен..не е добро място за синастрия да има стелиум в 6-12-8 дом...освен ако не е х.п на бизнес двойка....но е важно дали и личните планети са там..дали не става дума за поколенческите планети...и изобщо така 6-5 не се говори

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: Как се тълкуват...нови [re: Lillie]  
Автор peacemistress (непознат )
Публикувано11.05.06 12:17



хммм.....Става въпрос за 5те лични планети(до Юпитер) + Уран и Плутон на единия, в 6ти дом на другия човек като има съвпади с неговите Уран и Плутон......А при композита,(не разбирам....има 2 варианта там)пак има струпване в 6 дом,а при другия вариант-в 7ми!........




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.