Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 08.05.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Tyмбo (всъщност турбо)
Публикувано08.05.06 19:02



Преди четири години (юни-2002) в предаването на Кеворкян "Всяка Неделя", астролога Апостол Апостолов направи хороскоп на председателя на Българската социалистическа партия Сергей Станишев. И му каза, че не е хитроумен политик. А според каноните на великите политолози и в частност Макиавели, политика трябва да притежава всецяло качества за заблуждение. И вярно сега като се огледаме и видим тройната коалиция на Станишев разбираме, че действително той е заобиколен от ред по-хитри политици от самия него. Тогава г-н Станишев обаче отвърна на Апостолов с думите, че тези политолози които твърдят така за хитростта нека те станат политици. И вярно виждаме, че сега бившия лидер на БСП Сергей Станишев е премиер на РБ. Съответно и двамата са били донякъде прави.



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: apostol]  
Автор r-н Oвeн (непознат )
Публикувано09.05.06 08:37



немаш парички ли маймунке малка да си пуснеш рекламка? каренце в "Шок"? не те канят в "Канал 2001"? точната дума за такива нещастни сливки като теб е мерзавец



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: Бapбapeлa]  
Автор FruzlaМодератор (Мандира - каран)
Публикувано09.05.06 09:26



Г-н Апостолов, ако се нуждаете от редактор на статията може да помогна, защото е пълна с грешки, има тавтология и понякога не слагате запетаите, там където трябва да са. Не се наемам да коментирам смисловите качества, защото това си е ваша работа.
Успех
Аморе

Барбарела: А ти все си търсиш повод да кажеш и покажеш, че те дразни модераторката :))))))Пак избра оригинален начин. Браво на теб!

Ми не ставам за цвете в твойта ваза, не го ли разбра. Това е цитат от едно стихотворение което ти пускам тук, за да успокоиш докато ми дишаш праха.

Не ми прощавайте! Павлина Йосева Стоянова (pin4e)

Не ми прощавайте! Красива и желана.
Виновна съм. А вие ме мразете!
И Господ полудя по мен. Избраната.
Бедрата ми са дълги междуметия.

Гърдите ми са твърди. Безкомпромисни.
А гледката е трудна за понасяне.
Косите ми са горди. Недокоснати.
А кожата ми гладка като ласка.

Оплювайте ме! Хищно ме хулете.
Не ставам да съм цветето във вазата ви.
Сълзата ми е щедра. Отхапете си!
Облизвайте се. Вкусна и опасна.

Душата ми е гола. Като лятото.
(А дързостта е прошка към страха ни.)
Щастливо ненавиждана. Богата.
И съм добра! И дишате праха ми.

Мразете ме за думите ми! Мога ги.
Сънувайте ме. Алчно. Ненаситно.
Наричайте ме кучка! Аз съм огън.
Обичам ви. Но обожавам истината.



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: Fruzla]  
Автор galy ()
Публикувано09.05.06 11:42



Аморе, хващам се за теб, защото си последна.

На всички искам да кажа, че в статията има посочени имена на наистина добри астролози (макар и не с чист български произход), които вече не са между живите и чиито трудове са покрити някъде в нечия библиотека - вероятно няма да видят бял свят в добър вариант. Има издадени мисля 2 книги, които незнайно защо са напълно осакатени. Или е направено умишлено или този, който ги е пуснал за издаване хабер си няма от материята.

Колкото и да е неприятно, в статията има огромна доза истина. Докато в България не се прави "изпит" на всеки решил да практикува астрология, ще виреят всякакви - горко им на хората, които ще им се доверят.
Като казвам изпит имам предвид публична трактовка на хороскоп. Докато това не се случи, в България няма да има добри астролози. Както беше написано в една статия, която публикувах, добрите работят, другите приказват и правят медийни изяви, което очевидно ги прави популярни.

В отговор на:

А относно самата помощ, не е ли по-добре да покажеш 'дупките', за да може човека да ги заобиколи, вместо просто да му кажеш, че един ден ще падне в една точно определена. Щото ми се чини, че последното е проф. стратегия и дори гадна терапия.




За съжаление има дупки, които не могат ( а и не трябва) да бъдат избегнат и докато самите хора не го разберат, дори и господ да слезе на земята, няма да може да им помогне. Астрологът трябва да казва истината - и тя включва всички дупки. Друг е въпросът дали дупките ще бъдат възприети като място, в което човек ще си счупи крака или като място, където ще поседне да си почине.

И още нещо за тази помощ, която всички очакват от астрологията - под формата на един цитат:

Казват, че нещо толкова дребно,като пърхането на крило на пеперуда...може да причини тайфун в другата половина на света.

В отговор на:

Дипломирани, тествани и признати за професионално пригодни къде? В България?




Да, в България има школа, която дава дипломи...има дипломирани бългaрски астролози , но те имат само дипломи, ако ме разбирате. Други пък си ги купуват срещу 20-30$ - перфектни копия на принтер...хора разни...

А за тестването, вече казах - публичен изпит. След такъв успех (или провал) този, който е решил да практукува си залага доброто име или се проваля напълно. Но това, както всички предполагам разбирате в България скоро няма да стане...по разбираеми причини. ..първо трябва да минат практикуващите в момента







Редактирано от galy на 09.05.06 12:15.



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: galy]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано09.05.06 14:09



Дано не става въпрос за такива "дипломи" и "сертификати":

"Obtaining a DIP LOMA has never been so easy !
Call today and find out how you could get your DIP LOMA from a highly credible college, Full Transcripts, A Letter of Recommendations, and even honors.
*No required tests, classes, books, or interviews. Available in any field of your choice.*
Everyone is approved, Never is anyone turned down.
Total Confidentiality assured.
Call Today 1-206-666-5510 get a DIP LOMA within days!!!

24 hours a day, 7 days a week
including Sunday and Holidays.

1-206-666-5510"

П.С. Струва ми се, че на някакво фалшименто намирисва...


Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Ма я не се ебавай тука!нови [re: apostol]  
Автор strangely (непознат)
Публикувано09.05.06 18:17



Шшшш, Апостолов! Шшшшш, Апостоле!
Що щеш тука, бе мискинино? Ма ша са мерим ли кой кого познава? И си оправи тарифите за услугите, че килата с мрачни прогностики, по които много си падаш, не струват нищо, бе джанъм. Закопваш чиляк без да ти мигне окото.



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: Fruzla]  
Автор rococoro ()
Публикувано09.05.06 20:01



хубаво е



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: galy]  
Автор Tyмбo (всъщност турбо)
Публикувано09.05.06 20:46



И ти пък всеки астролог със своята си издънка. Обаче само когато не се работи само тогава няма издънки. Иначе астролога Апостолов като си прави някой превод току вземе, че го публикува в някоя своя книжка. И без да се упоменава, че това е превод просто това е опита на астролога Апостолов. Но това са общо взето издания от типа "Изкуството да си незнам си какъв", където традиционно се преразказва без да се упоменава нито един източник. Все едно автора си го е измисли всичко сам. И за това по-съвестните автори, които са и сериозни за да не се дънят си пишат, че това е отттам, онова незнам си от къде, ако въобще си спомня, ама си казва.

От друга страна къде е тази страст когато някой извърши престъпление? Това е, как да кажа. Някак си някой на сериозно ли се взима, знам ли?



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯнови [re: apostol]  
Автор anti.dir.bg.fen (DTMF)
Публикувано10.05.06 01:01



По принцип без да прочета темата предполагам за какво става въпрос, може би не сте пропуснали да се саморекламирате и тук.

Или този път е принципа:Оплюване на всички останали

Редактирано от anti.dir.bg.fen на 10.05.06 01:11.



Тема Re: ВЕЛИКИТЕ АСТРОЛОЗИ НА БЪЛГАРИЯ [re: rococoro]  
Автор anti.dir.bg.fen (DTMF)
Публикувано10.05.06 01:07



Теби баба та четъх цялатъ. Кефиш

жджфгдбг




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.