Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Луна и Сатурннови  
Автор angelina77 (непознат )
Публикувано05.04.06 12:06



Искам да ви питам толкова ли е страшен този съвпад. Имам го в картата си Луна и Сатурн съвпад почти точен с разлика 2 градуса в Рак в 3 дом. От него ли идват все проблемите ми? Четох, четох тук и не мога да разбера. Нали Луната била силна в рак, но със Сатурн там.. давало отлагания, пречки, забавяне. Но пък иначе Луната ми има само тригони с Марс, с Юпитер..Знаете ли как действа този съвпад и до кога??



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: angelina77]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано05.04.06 12:30



цял живот действа този съвпад- няма измъкване.



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: angelina77]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано05.04.06 14:26



Не знам дали въпросният аспект е "виновен" за проблемите, а и дали той ги поражда/създава... По закона на огледалното отражение дискомфортът вътре в нас се пренася навън и, с оглед оптимално осъзнаване на вътрешната проблематика и решаване на конкретния /екзистенциален/ "проблем", се пораждат дискомфортни ситуации и усложнения в реалния, тоест "видимия отвън" живот. Всеки един проблем, преди да му се намери решение, изисква да бъде най-напред идентифициран и осъзнат, тоест да му се даде обективна и безпристрастна оценка. И тук обичайното чувство на вина и/или игричките на власт и контрол не ни помагат много, макар че това е, тъй да кажа, "любимата черупка" на Сатурн /а в случая с Луна и Сатурн в Рак тя направо си е "броня"/. Вина и контрол, страх от /емоционално/ отхвърляне...
В твоя случай Луната в Рак е доста по-силна /особено в женска карта/, тя е "на трон", тоест се намира в собствен знак, Сатурн обаче в Рак е в заточение и във властта на Луната. Кое обаче ще доминира - емоцията или потискането - не бих рискувала да определям, но при всички положения /ако се абстрахираме от аспектите, които получава този съвпад в картата, и от останалите радикални фактори/ най-вероятно се отличаваш с изострена чувствителност, при което емоционалната изява /отново повтарям: ако се абстрахираме от останалите фактори в хороскопа/ донякъде и по един или друг начин може да бъде затруднена. Това обаче не бива да се тълкува като "дебелокожие" или "липса на емоционалност", а просто като нещо, което внася компликации в емоционалния живот. И, макар че твърдите аспекти на Сатурн с лична планета /в конкретния случай това е Луната/ имат "слава"-та на сдържащи/капсулиращи/ограничаващи, в такива случаи съм забелязвала и неконтролируеума емоционалност, тоест се получава своего рода "люшкане" между две диаметрално противоположни и крайни състояния - от една страна блокиране/потискане на емоциите, а от друга страна "видима" /на пръв поглед/ свръхемоционалност. Както казва Лиз Грийн в книгата си за Сатурн - "принципът на свръхкомпенсация в действие", която книга, между другото, горещо ти препоръчвам /ако случайно все още не си я чела/...
Но щом споменаваш, че има тригон с Марс и Юпитер /за Голям Воден тригон ли става реч или за съвпад Марс-Юпитер в Риби?/, картинката се променя и нещата добиват малко по-различен фокус. Разбира се, един твърд аспект на Луна/Сатурн с Марс/Юпитер би бил по-стимулиращ и предизвикателен, а и донякъде по-дисхармоничен, внасящ напрежение, но тук си говорим за факта "енергиен обмен" между две и повече планети /наред с природата и естеството на участващите в конфигурацията небесни тела/, а не толкова за вида аспект - "добър" или "лош"...


Редактирано от Lillie на 05.04.06 14:45.



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: Lillie]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано05.04.06 14:48



Добре дошла при цветните!Надявам се и да се 4увсваш такаМного ми се говори по въпроса,ама да не отклонявам нещата



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: samoznaika]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано05.04.06 14:50



Ама утре ще съм със същия си черен ник "запазена плутонова марка"... Днес обаче има повод да сме по-шарени и цветни

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Луна и Сатурннови [re: Lillie]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано05.04.06 14:54



Пак маската,а не същността



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: Lillie]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано05.04.06 14:56



а бе давай и надежди...ама този съвпад ще си 'го мъкне' и 'ще я дърпа ' до края на живота . и аз го имам- е не е в Рак и затова моята Луна горката .... няма думата

Редактирано от Бapбapeлa на 05.04.06 14:58.



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: angelina77]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано05.04.06 15:06



В другия форум имаше една тема за аспектите между Луна и Сатурн. Там твърдят, че всички аспекти на Сатурн към Луна са зловредни.
Аз мисля, че при съвпад Сатурн държи Луната под строг контрол, което е болезнено за нея, вечно е в неговите окови, подобно на Луна в Козирог. Обаче има и плюсове, няма глезотии, няма мзързел. Ама е лошо ако и чувства няма.



Тема Re: Луна и Сатурннови [re: Бapбapeлa]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано05.04.06 15:41



Знам какво е... или по-скоро предполагам, защото аз самата не съм никак "сатурнова" (Сатурн няма твърд аспект с лична планета, не е управител на Асц или МЦ/ъглов дом и не е в ъглов дом; само тригон със Слънце) Животът обаче непрекъснато ме "сблъсква" с преобладаващо сатурнови хора - може би е един вид "компенсация" на многото вода и огън в картата? Майка ми е със съвпад Луна/Сатурн на МЦ, много мои близки имат Луна в твърд аспект със Сатурн /или в Козирог/ или Сатурн в напрегната конфигурация с ключови лични планети... двете ми прабаби са със Слънце в Козирог и т.н. И, между другото, повечето ми приятелки са сатурново повлияни - Луна/Слънце/Венера/Марс в напрегнат аспект със Сатурн... и една-две "любови" изживях сатурнови и бяха от най-разтърсващите... а уж в натала ми като че ли има повече индикации за юпитерово-плутонови любови със силен нептунов привкус
Не се опитвам да давам надежди, а просто... не искам да смрачавам краските, които и без това при наличие на тежки сатурнови и/или плутонови аспекти рядко преливат във всички цветове на дъгата...
И "за капак" новата ми колежка е със Слънце във Водолей в опозиция със Сатурн и Луна в Лъв /в съвпад със Сатурн/ - какъв "кошмар", а? Ама явно ретроградният Сатурн в интерсептиран Лъв все с такива "субекти" ще ме среща. Като се замисля пък се сещам, че повечето ми колеги и особено колежки, изиграли по-специфична роля в професионалната ми реализация, са били все лъвове и водолеи...

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: Луна и Сатурннови [re: Lillie]  
Автор angelina77 (непознат )
Публикувано05.04.06 15:42



Лили, права си, свърхемоционална съм, но гледам да не си личи на пръв поглед. Иначе за картата - Марс е в скорпион, а Юпитер в риби, това прави ли нещата по леки?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.