Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема доколконови  
Автор 3aek ()
Публикувано30.03.06 09:49



имам едно въпросче, не знам как да го формулирам, но ще пробвам.
доколко занамавате познатите, приятелите и близките си с астрология? имам предвид тези от тях, които не се интересуват или се интересуват бегло (знам, че сред вас има професионалисти и мнението ви се търси, но тогава ситуацията е ясна).
предполагам се е случвало да сте в компания и да ви напира отвътре да коментирате, споделите или питате нещо, свързано с астрологичните дадености на съответното ви обкръжение. позволявате ли си го винаги или мълчаливо си правите изводите?

с мислене не става, пробвах


Тема Re: доколконови [re: 3aek]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано30.03.06 10:47



Само една-единствена моя близка приятелка започна да се интересува от астрология, откакто се познава с мен, но не съм я насилвала или да съм й се натрапила. И, смея да твърдя, доста неща и лични проблематики й се изясниха. Но както и да е... Общо взето нито една от моите приятелки, познати, колежки (с изключение на гореспоменатата) не се занимава, нито пък вярва или се интересува от тези неща - астрология, психология, мистика, окултизъм, езотерика и т.н. Или са много скептични, или са вкопчени в материалното. Такива са и не мога, и не искам да ги променя. Неслучайно може би противоположностите се привличат, нали? Ама до един момент, но това вече е въпрос на друга тема...
Та искам да споделя непрофесионалното си мнение, че по принцип се въздържам да натрапвам духовните си интереси на другите, всеки от тях има право на личен избор - дали да вярва или не. Естествено най-близките ми хора няма как да не знаят и да не чуят, макар и бегло и без много подробности и астрологична терминология, с какво и как се занимавам, но... иди обяснявай на приятелка двоен Телец или Козирог с Луна/Асц в Телец що е то астрология, прогностика... карма, реинкарнация... какво "може" и какво "не може" от гледна точка не само на закона за причината и следствието, а и на вечните християнски ценности. Нека си живеят живота такъв, какъвто е.
Дори се сещам как преди известно време в един колектив бях поставена в позицията на "изкупителна жертва" и ме възприемаха като едва ли не малоумна, само защото бях по-различна от тях и с други ценности. А и хората са такива (повечето от тях), че по принцип това, което не разбират или не приемат (или просто не искат да разберат, защото все пак това е някакъв мозъчен напън и проява на по-нестандартен, извън шаблонния модел подход и светоусещане), предпочитат /яростно/ да отхвърлят и да заклеймят въпросното нещо като "абсолютна глупост", "абстракция", "измислица", "дрън-дрън" и прочие...



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: доколконови [re: Lillie]  
Автор r-н Oвeн (непознат )
Публикувано30.03.06 13:39



Здравей Лайла, и честит рожден ден на патерици (има тема по долу.. )

"Нека си живеят живота такъв, какъвто е."
а ти как го живееш? кое си променила в него познавайки астрологията?



Тема Re: доколконови [re: Lillie]  
Автор 3aek ()
Публикувано30.03.06 13:56



И от мен честит рожден ден със закъснение, всичко най- най-, че и повече!
С един единствен приятел (Рак ) си говирим за астрология и всичко останало. На по-голямата част от обкръжените ми интересът им е зачатъчен. А пък наскоро една приятелка (Дева, Асц. Козирог ) ми каза, че не ми приличало да се занимавам с несериозни неща.
За щастие някой от приятелите ми се интересуват от други езотерични материи - религии, окултизъм, философия и др. и си разговаряме редовно.
И аз гледам да не си натрапвам интересите, но понякога ми се изплъзва някое "Марс-а ти в Овен си казва думата" пред човек, за който това е пълна безсмислица и няма никакво значиение.

с мислене не става, пробвах

Редактирано от 3aek на 30.03.06 13:57.



Тема Re: доколко [re: 3aek]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.03.06 14:16



Следващия път когато ти каже някоя приятелка да не се занимаваш с "несериозни" неща, ти й отвърни на тази твоя приятелка: "правилно, но защо ли досега съм се занимавала с тебе?"

Vade retro, Satana Tzanov


Тема Re: доколконови [re: Lillie]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано30.03.06 14:16



Аз не говоря с никой от приятелите си на "окултни"теми,но за голямо мое щастие имам две сродни души в лицето на майка си и баща си(и двамата със слънце в скорпион)Имаме много силна духовна връзка,която ми е напълно достатъ4на,защото казват,4е в живота си,ако срещнеш поне един 4овек,с когото да сте на еднакви 4естоти е постижение!



Тема Re: доколконови [re: r-н Oвeн]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано30.03.06 14:36



Благодаря за честитката
Съвсем "искрено и лично" да призная, че не съм тръгнала тук да се удрям в гърдите и да заявявам публично колко много неща съм постигнала /и въобще дали е възможно те да бъдат постигнати/ с помощта на астрологията. Това, че астрологията променя вътрешната ни нагласа, е неоспорим факт. Но дали и доколко има отражение върху реалните ни постижения не мога да твърдя със сигурност. Ако те е подразнил тонът на изказването ми "нека си живеят живота такъв, какъвто е", искам да те уверя, че нищо конкретно не съм имала предвид, нито пък съм тръгнала да се "изхвърлям" какъв неистов духовнен напредък сме постигнали ние - занимаващите се с астрология и сродните й науки... За реални постижения да не говорим - те като че ли в повечето случаи не зависят от астрологическите ни интереси /дали ги има или няма/. А и не сме тръгнали да коментираме сега кой как си живее живота, нали?
Какво съм променила ли? Някои неща, които обаче не са достатъчни... "достатъчни" за какво - интересен въпрос, който обаче няма нищо общо с тази тема.
Основното и най-важното, с което мисля, че ми е помогнала донякъде астрологията, е "опознавайки себе си, да опозная и да се науча да разбирам по-добре другите". Това е, нищо конкретно

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: доколконови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано30.03.06 14:39



Не мислиш ли, че ще прозвучи доста прямо, а може би дори и не особено деликатно? Ето, марсът в Риби си каза думата...

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: доколконови [re: samoznaika]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано30.03.06 14:46



Радвам се, че и майка ми (Слънце в Риби, Луна в Стрелец и Асц Водолей) се интересува от тези неща... дори да ви призная, че тя бе тази, която събуди интереса ми към всичко мистично и окултно. Баща ми пък беше и е абсолютен неверник (Рак), но пък вторият (Водолей) може да се каже, че е донякъде на същата честота като нашата вкъщи... то нали с каквито се събереш, такъв ставаш Да, но пък забелязах, че да промениш или да повлияеш по някакъв начин върху нагласата и светоусещането на един истински Телец направо си е "научна фантастика"

Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: доколконови [re: Lillie]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано30.03.06 14:53



Мъжът миСтига ми,4е ме е оставил да се знимавам,без да ме иронизира,даже смятам,4е тайни4ко вярва,но не смее да си признае.Понякога като не му стигат нормалните доводи да си обясни нещо,сам идва да се съветва.Аз не го насилвам,само ме е яд,4е не ме слуша за здравето си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.