Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:38 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ингресия на Слънце в Овен  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано18.03.06 19:00



Слънцето управлява триплиситета на огнените знаци. В тях се чувства най-добре. В Лъв е на трон, в Овен екзалтира и Стрелец му е хубаво. В тях изпитва гордост, самочувствие, воля, смелост, но за сметка това е по-зверско, не мисли. В земните е неутрално. Според мен е сравнително добре понеже те са сухи, каквато е и неговата природа. Във въздушните знаци се слабо. Те са опозиция на огнените. Във Водолей е заточено, във Везни пада, сигурно и в Близнаци не му харесва много. Там обаче е затихнала гордостта, самомнителността, започва да разсъждава, да мисли за мир, справедливост, мисли и за другите, отличава се с хуманност. Във вода също следва да е неутарлно. Но мисля си аз, дали не е най-слабо точно там, понеже водата го гаси. В тези знаци е угаснал огъня, то мълчи, но най-добре чувства, има силно развит усет, разбиране, отличава се със съчувствие. Тук обаче се чудя за Скорпион дали важи, той е много силен знак, как да си го обясня това?!

След два дни Слънце преминава в Овен. Във Водолей беше заточено, мислеше за напред, в Риби също е слабо, мълчеше, мечтаеше си. Сега обаче ще навлезе в Овен. Там рязко ще се развихри. Ще запали искрата на живота, птичките ще запеят, почвата ще пробуди семената, последният сняг ще се стопи. Сега продължителността на деня най-бързо расте. Бързо се променя всичко наоколо, съживявването е най-осезаемо във всяко отношение. Но се чудя за пролетната умора, как се обяснява, тя е по-скоро за Риби или евентуално Телец, но не и аз Овен.

Надявам се да заформим дискусия.



Тема Re: Ингресия на Слънце в Овеннови [re: zuli]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано18.03.06 23:58



Овенът е импулсивен знак, първият в зодиякалния годишен цикъл, най-непредсказуемият, най-емоционалният, най-неосъзнатият, затова няма пречки да бъде водач, защото не се плаши от нищо. Той е символ на пролетното пробуждане, импулсът на живота, искрата, от която никой не може да предвиди последствията, може да се развие в плод, а може и никога да не покълне. Ако знеше малко повече за същността на живота би се уплашил, но тук, при овена, няма страх, затова е толкова деен и непредсказуем, защото страхът е голям двигател, а при овенът липсва, животът екзалтира в пълната си огнена сила, така мисля.



Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.03.06 16:55



Аз се чудя, например, ако човек е роден в София, на 21.03.1967 г.в София в 9.24.32 ч. сутрин и друг роден пак в София - слънце в риби, и друг, роден на същата дата, но в 9.24.33 сек. със слънце в овен, до каква степен биха се различавали?
Според мене граничното овен - риби е с най-големи различия и въпреки това, почти всички аспекти ще са еднакви, освен слънцето, какви ли ще са характерните различия между характерите и събитията в живота на двамата? Как мислите, дали ще са съществени, някой правил ли е подобни изследвания?

Редактирано от *Eвa* на 19.03.06 16:59.



Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: *Eвa*]  
Автор galy ()
Публикувано19.03.06 17:33



Ева ти зададе един страшно интересен въпрос, който все още е много дискутиран и се използва най-усърдно в критиките срещу астрологията

Все едно да кажем, че има раждане на близнаци - 21.03.67 г. 9ч29м и 9ч39м. Тъй като няма как да се родят с разлика 1 секунда, а поне 3-5 минути, то това би бил един много интересен казус...къде са разликите?

При единия слънце ще е (съвсем хипотетично, защото нямаме реални данни), на 29гр59м41сек риби, а при другия 0гр00м05сек овен

ПП. Разлика от 2-3 минути ще даде само няколко секунди промяна в движението на слънцето.





Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: galy]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.03.06 17:47



Не знаех, че въпросът е толкова спорен.
Аз, просто от любопитство, бях се замислила по въпроса.
Може и в едно болнично заведение, на едно място да се родят две деца, точно в поредни две секунди.
Аз си мисля, че трябва да има някакъв преход, примерно от 5 минути, както при съвпада на планетите, някакъв интервал, при който вероятно въжат и двата слънчеви знака. Освен това, такива хора, вероятно са много противоречиви личности, взели по нещо и от двата знака.
Дали е правена от някой астролог някакъв подобен анализ за събитийността в живота и характера на такива личности?



Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: *Eвa*]  
Автор galy ()
Публикувано19.03.06 18:14



То ако 2 деца се родят точно в поредни 2 секунди, то хороскопите им би трябвало да са абсолютно идентични, без никаква разлика.

За да се получи преход от един знак в друг е нужен по-голям интервал от време - за 1 денонощие слънцето изминава средно 1 гр; за 1 час средно 2.5 дъгови минути; за 1 минута средно около 2 дъгови секунди.

Ама това е интересен въпрос. Според вас как ще се определи разликата между двама души, които са родени в един и същи ден, в един и същ град с разлика ~ 5 минути да кажем?





Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: galy]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано19.03.06 18:19



Гледаш картите на родителите



Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: galy]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.03.06 18:21



Точно така, и едното със символично слънце в риби, а другото със слънце в овен, например?
Вероятно трябва да носят чертите и на риби и на овен, но двете като тълкувание са несъпоставими като начин на поведение и характер?



Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: samoznaika]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано19.03.06 18:22



А, ако единият родител е със слънце в риби, а другият със слънце в овен и да кажем с еднакви асценденти?



Тема Re: Два хороскопа - разлика 1 сек.нови [re: *Eвa*]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано19.03.06 18:35



Родителят Риби ще даде мекота на едното овен4е или пък детето няма га среща голяма съпротива при изяваване на егото си=може да е по-малко борбено и разглезено от другото.Зависи дали ще бъде насър4авано или подтискано,пренебрегвано.Макар 4е си мисля,4е ЛЮБОВТА е главната сила при формирането на характера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.