Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Астрология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Исуснови  
Автор zuli (минаващ)
Публикувано17.11.05 11:34



Здравейте. Предлагам да обсъдим хороскопа на Исус.
Според мои сведения е роден 28 февруари, 6 г. преди Новата ера; дали нощес или сутринта... Има различни версии.
Ако е бил зодия риби - последната и най-зряла зодия, събрала мъдростта на предшествениците, загриженост и състрадателност към цялото човечество, най-дълбоки скърби, но и най-силна връзка с Бог. Девизът им е ”Аз вярвам!”.
Ако е роден около полунощ - асц. Стрелец (религия, идеали) или Козирог (почит, доблест).
Ако е сутринта вероятно е асц. Овен (водач, монотеизъм, новото).

примерен хороскоп:



Очаквам мнения и коментари. Благодаря!



Тема Re: Исуснови [re: zuli]  
Автор roтoвaнka (непознат )
Публикувано17.11.05 11:39



добре де не е ли роден на Коледа- на 25 декември- защо празнуваме тогава раждането му ? Или аз нещо не съм наясно - ако е на 25 декември- то се явява най- чматериалната зодия - козирог- и винаги това ми е било стланно- как най- материалната зодия е създала най- нематериалния човек а може би просто никой не знае кога точно е роден Исус ,защото има хипотези ,че дори не е реална личност



Тема Re: Исуснови [re: zuli]  
Автор Moни c kъcи пaнтaлoни (яде бонбони)
Публикувано17.11.05 11:52



А пък според други сведения е роден на 21 август по обяд 7 г. В.С.
Характерно било, че се наблюдавало съвпад на Юпитер и Сатурн в знака Риби.



Тема Re: Исуснови [re: roтoвaнka]  
Автор zuli (минаващ)
Публикувано17.11.05 11:54



Тъкмо това ми е въпроса. Дали разликата се явява заради стар - нов стил на летоброене, дали има някакви спекулации...
Но аз лично съм най-склонен да го приема Риби с асц. Стрелец или Овен.



Тема Re: Исуснови [re: zuli]  
Автор roтoвaнka (непознат )
Публикувано17.11.05 12:06



ами според мене едва ли някой ще може да ти отговори със сигурност на този въпрос ,защото никой не може да го докаже- няма исторически сведения даже самите историци спорят дали изобщо е съществувал Исус така че..............



Тема Re: Исуснови [re: Moни c kъcи пaнтaлoн]  
Автор zuli (минаващ)
Публикувано17.11.05 12:10



Да е бил Лъв звучи много рицарски и забавно. Всъщност той е дошъл да изгради не земно, а небесно царство.
То и скромната покорна Дева му допада донякъде, но...
А съвпад Юпитер - Сатурн е типичен май за царете (днес държавниците).
Според тази версия асц. ще да е бил Скорпион или Стелец.



Тема Re: Исуснови [re: roтoвaнka]  
Автор zuli (минаващ)
Публикувано17.11.05 12:14



Дали е съществувал е толкова истина, почти колкото дали има Бог.
В това само неверниците се съмняват.



Тема Re: Исуснови [re: zuli]  
Автор Canopus (понезнат)
Публикувано17.11.05 17:56



Раждането на Исус се коментира от Евангелието на Матей, който го отнася към 4-6 век преди Новата ера и от Евангелието на Лука, според което раждането е било с близо 10 год. по-късно - 6-7 век от Новата ера. Отделно от това се спори дали Исус е бил реален човек и затова аз предлагам да изоставим ПЕРСОНАТА Христос и приемайки датата 25-ти Декември 7 год. преди Новата Ера да трансформираме въпроса така:

"Астрологичната значимост на тази дата".





Тема съвпад на Юпитер и Сатурн в знака Рибинови [re: Moни c kъcи пaнтaлoн]  
Автор Canopus (понезнат)
Публикувано17.11.05 18:06



Въпросната година е имало 3 съвпада на тези две планети в Риби, което се наблюдава веднъж на 900 год, а 3 пъти съвпад на Юпитер и Сатурн в което й да е съзвездие се случва веднъж на 139 год.





Тема Re: Исус [re: Canopus]  
Автор galy ()
Публикувано17.11.05 19:30



В отговор на:

Отделно от това се спори дали Исус е бил реален човек и затова аз предлагам да изоставим ПЕРСОНАТА Христос и приемайки датата 25-ти Декември 7 год. преди Новата Ера да трансформираме въпроса така:

"Астрологичната значимост на тази дата".




Твърде по-разумно е това, което предлагаш. Като се има предвид, че има дадени различни дати за раждането на Исус...

А моето лично мнение, че тази карта, към която е даден линк е малко вероятно да е на Исус...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.